Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.

  • 9 Odpowiedzi
  • 4960 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« dnia: Wrzesień 02, 2012, 11:37:51 »
Witam, mam o to taki problem, nie chce mi gasnąc klawiatura sprzętowa, cały czas jest aktywna, nawet gdy jest wsunięta :mysli: W ogolę by mi to nie przeszkadzało, gdyby nie fakt że raz trochę świeci w nocy i daje po oczach, a dwa telefon szybciej zużywa baterię i teraz Rafałka to już naprawdę często będę musiał ładować. Zmiana ustawień czujnika klawiatury nic nie dała, reset urządzenia, wyjęcie baterii również. Ktoś ma jakieś rozwiązanie? Może jakaś zmiana zapisu w rejestrze lub .cab by pomogły?

*

Offline mpxxl

  • ****
  • 596
  • Sprzęt: xda flame, e51,hx2110, hx2755, N900, 810f, es400
Odp: Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2012, 12:59:32 »
a hard reset robiles? to rozwiazanie na wiekszosc problemów

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2012, 13:57:23 »
Hard restet poszedł, a klawiatura dalej świeci .

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2012, 18:14:28 »
a moze wina romu? jak to sie stalo ze zaczela swiecic?sama z siebie czy wlasnie po zmianie romu?

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2012, 19:03:02 »
Myślę że to bardziej wina sprzętowa. Klawa zaczęła świecić po tym, jak wiozłem smartfona w kieszeni jadąc dość szybko na rowerze, używam go do nawi na dłuższych nieznanych mi trasach. Myślę, że mógł się zapocić i coś zaparowało, bo zaraz po jeździe trochę mi wariował. Sam zmieniał głośność, włączał aparat itp. Wszystko się uspokoiło gdy wysechł i odparował, dlatego wydawało mi się, że obecna usterka, to wina oprogramowania, ale dlaczego po wyschnięciu dalej klawiatura się świeci i jak to wyłączyć, to nie mam pojęcia. ROM-u nie zmieniałem już bardzo długo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2012, 19:04:46 wysłana przez repo »

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2012, 21:26:45 »
jezeli tak to pozostaje ci rozbiórka  :-|
Skoro twierdzisz ze dostał wilgoci , to moze by trzeba było go oczyścić.Coś może robić zware

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2012, 22:50:06 »
Już go tyle razy rozbebeszałem, że mam teraz parę pułapek w środku typu głośniczek na 1 cm kabelkach na styk i chciałem uniknąć rozbiórki stąd ten temat, ale nic to, chyba najlepsza opcja. Dzięki za próbę pomocy:)

Połączone: Wrzesień 03, 2012, 17:38:52
Teraz już nic nie wiem. Telefon rozłożyłem, dokładnie wyczyściłem styki ścieżki na ile mogłem i nic to nie dało. Ale zauważyłem pewną dziwną rzecz i miałbym prośbę do kogoś kto posiada TP. Czy mógłby ktoś sprawdzić jak zachowuje się u niego podświetlenie klawiatury w momencie jej wysunięcia i wsunięcia. Dokładnie chodzi mi o to, czy jak klawiatura jest zasunięta, to widać delikatne podświetlenie. Bo dopiero teraz zauważyłem, ze w momencie wysunięcia klawiatury podświetlenie staje się dużo jaśniejsze, a jak zamykam to ciemnieje, ale nie gaśnie całkiem. Wcześniej, od nowości na pewno gasło całkowicie 100%. Tym bardziej objawy są dla mnie dziwne... bo zwarcie tez mi w takim razie odpada, światło klawiatury ewidentnie reaguje poprawnie na wysunięcie klawy, świeci dużo jaśniej, ale czemu świeci tez (zauważenie mniej, ale świeci) jak klawiatura jest wsunięta :-?.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2012, 17:38:52 wysłana przez repo »

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2012, 17:45:08 »
zwarcie w sensie ze do jednej ze sciezek prowadzacych do diod plynie sobie jakis taki slaby pradzik(z nieznanego nam zrodla) i dlatego klawa swieci slabo. Po rozsunieciu zalacza sie wlacznik(styk cokolwiek rafalek ma w srodku)od klawiatury i zaczyna plynac prad ten co zawsze i swieci po ludzku.
Mialem podobny przypadek z poczciwa 3310 po zalaniu.klawiaruta swiecila non stop ale bardzo slabo. Po uruchomieniu dzialala normalnie tylko ze zamiast gasnac ,zmniejszala podswietlenie.
A sprawsz czy na wylaczonym telefonie , po wlozeniu baterii , swieci?

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2012, 17:54:25 »
WaFel1985 I Twoja diagnoza trafiona w 100%. Działo się dokładnie tak jak mówiłeś, na wyłączonym tel z bateria w środku klawiatura świeciła się. Również bez baterii, gdy tel był podłączony do ładowarki, też się świeciła. Pisze w czasie przeszłym, bo teraz wziąłem tel do reki i o dziwo wszystko jest w najlepszym porządku. Widocznie już ten bród wyparował razem ze spirytusem, którym zalałem porządnie (przypadkiem;)) telefon podczas czyszczenia. Ale nie mam pojęcia, która to ścieżka była zasyfiona. Dzięki za pomoc raz jeszcze i temat do zamknięcia. Ufff :)

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Klawiatura sprzetowa nie gaśnie.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:12:29 »
No widzisz? Trza sluchac hehehe a na powaznie to mialem juz pare takich rzeczy.
Ostatnio nokia c6 nie wlaczala sie po zalaniu. Po oczyszczeniu cleanserem tez nie.Potem zauwazylem maly układ na płycie z mala iloscia osadu.Oczyscilem i działa.
Ciesze sie ze pomoglem :ok: