FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd

  • 140 Odpowiedzi
  • 103161 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 24, 2009, 11:17:17 »
czy moge prosic o link do HardSPL gdyz nie moge sciagnac z tego co jest podany.pozdro

*

Offline palkens

  • ***
  • 413
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 24, 2009, 19:02:22 »
siemka
mam jedno pytanko
w sumie to tylko chce sie upewnic
kupilem swojego tp od goscia ktory sprowadzil go z belgii cyz tam norwegii (vodafone) w kazdym razie koles napisal ze oddal go do serwisu i wgrali mu tam proven 4.4 w takim razie HARDspl-a juz nie musze wgrwyac tylko romik?
 moze glupie pytanie ale "bezwartosciowy kawalek elektorniki" to zle okreslenie dla mojego tp:P
wiem ze to banalne ale  niech ktos odpowie...
Mam Touch prO i jest mi z tym dobrze:D

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 24, 2009, 19:26:23 »
Włącz bootloadera jesli zobaczysz u samej góry Security unlocked a ponizej SPL-1.90.OliNew to znaczy ze masz odblokowany
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

*

Offline palkens

  • ***
  • 413
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 25, 2009, 22:26:30 »
mhm mam cos takiego:
RAPH100
SPL-1.90.OliNex
MicroP-Raph (LED) v13
MicroP-Raph (KEY) v5
PSOC-Raph STAGE_CVT v0x36

jest wersja spla ktora napisales ale nie ma ze jest odblokowany mhm
co mam myslec?
Mam Touch prO i jest mi z tym dobrze:D

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 26, 2009, 01:52:56 »
mhm mam cos takiego:
RAPH100
SPL-1.90.OliNex
MicroP-Raph (LED) v13
MicroP-Raph (KEY) v5
PSOC-Raph STAGE_CVT v0x36

jest wersja spla ktora napisales ale nie ma ze jest odblokowany mhm
co mam myslec?
Wyzej popatrz :D
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

*

Offline palkens

  • ***
  • 413
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 26, 2009, 08:42:53 »
Włącz bootloadera jesli zobaczysz u samej góry Security unlocked a ponizej SPL-1.90.OliNew to znaczy ze masz odblokowany
hehe patrze ale nie mam tego
Cytuj
Security unlocked
ale pewnie mam hardspl wiec w weekend sie moze pobawie romami;)
Mam Touch prO i jest mi z tym dobrze:D

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 26, 2009, 11:13:17 »
witam!jestem po wgraniu romu proven 2.3 i teraz chcialbym wgrac Raphael_Radio_1.14.25.35.czy wgrywamy tak jak rom w instrukcji z pierwszej strony czy z poziomu karty?pytam bo jest tylko napisane ze wgrywamy na koncu.pozdrawiam

*

Offline bananowy

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 26, 2009, 12:21:45 »
mozesz wgrac przez active sync a mozesz rowniez z karty
wybor nalezy do Ciebie ;)
TAELROM v4.23547 SENSE 14MAR10 LD

*

Offline Dab

  • 15
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 18, 2009, 14:41:12 »
witam . mam pytanie- wgralem ROM_LuQa_LiTe_2.0 i chce zmienic na inny - po odpaleniu SSPLManual wywala mi ze moze otworzyc pliku lub nie zostal przypisany certyfikat......
jak mam zmienic ROM ? jak odpalic HardSPL ?
pozdrawiam

TEMAT ZAMYKAM
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 16:52:14 wysłana przez Dab »


Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 02, 2010, 21:21:07 »
Witajcie,
mam problem z wejściem w jakikolwiek tryb, chodzi o Hard Reset i Boot Loader. Wykonuję wszystko zgodnie z instrukcjami a ciągle uruchamia mi się system WM, zamiast wejść w któryś z trybów. Ponieważ terminal jest zablokowany (BB Connect i hasło jest ustawione), chciałem zresetować go do ustawień fabrycznych. Możliwe, żeby przycisk Volume Down był skopany? Nie mam jak sprawdzić, bo Windows jest zablokowany po uruchomieniu i  nic nie można zrobić. Macie jakiś pomysł jak zresetować Rafael'a? Może na klawiaturze wysuwanej jest odpowiednik przycisku VOL DOWN? Albo może jest możliwość uruchomienia z karty SD jakiegoś programu, który zresetuje phona? Czytałem w manualu serwisowym o programie diagnostycznym, ale nigdzie nie można go znaleźć. Co tu poradzić na taki przypadek?

*

Offline mtonio

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kto pyta nie błądzi :)
  • Sprzęt: HTC DESIRE Z, HTC TouchPro
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 05, 2010, 17:05:29 »
WITAM Wszystkich!!!
Posiadam MDA Vario IV od jakis 4 m-cy, jest on oczywiscie z brandem Ery.
Pytalem juz w kilku komisach na terenie W-wy i nikt nie podejmie sie zmiany ROMu i RadioROMU na tym urzadzenia. Ja szczerze mowiac jestem lamerem jesli chodzi o takie rzeczy i wolalbym, zeby taki proces zrobil ktos kto sie na tym zna. Czy jest ktos kto moglby mi to odplatnie uczynic na terenie W-wy??
Poza tym chcialem zapytac jaki wg Was jest najlepszy ROM w jexyku polskim?? I jaki RadioROM (chodzi mi o dobra jakosc rozmow, wieksza zywotnosc baterii, WiFii itp) bo jesli juz ktos sie podejmie zmian w moim tel to pasowaloby mu rowniez wskazac co mi tam ma wgrac ;);)
Z gory dziekuje za POMOC!!!!!
ANDROID 2.3.3

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 05, 2010, 17:35:27 »
Wpadnij na zjazd PDAClubu w Warszawie - następne już za 2-3 tygodnie. Pomożemy :)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline mtonio

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kto pyta nie błądzi :)
  • Sprzęt: HTC DESIRE Z, HTC TouchPro
mam pytanie, czy mozna wgrac inne radio nie zmieniajac brandowanego Era ROMu, przy wgranym SPL oczywiscie.
ANDROID 2.3.3

*

Offline mtonio

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kto pyta nie błądzi :)
  • Sprzęt: HTC DESIRE Z, HTC TouchPro
To znowu ja   B) czy po wgraniu radio tez nalezy zrobic HR?? czy moze cos innego ?? :)
ANDROID 2.3.3

Mam od Ery:

rom 1.69.118.8 PLK
rom date 08/21/08
radio 1.02.25.19
protokol 52.33.25.17U

bluetooth 2.0/2.0+ EDR

czy użyć pliku stąd? http://rs473l34.rapidshare.com/files/151223493/2132257/RaphaelReconstructedWWE1.90-Multilanguaje.rar

czy może użyć jakiegoś innego - skąd - i jak plik radio włożyć potem

dziękuję

Mam od Ery:

rom 1.69.118.8 PLK
rom date 08/21/08
radio 1.02.25.19
protokol 52.33.25.17U

bluetooth 2.0/2.0+ EDR

czy użyć pliku stąd? http://rs473l34.rapidshare.com/files/151223493/2132257/RaphaelReconstructedWWE1.90-Multilanguaje.rar

czy może użyć jakiegoś innego - skąd - i jak plik radio włożyć potem

dziękuję

Ale co dokładnie chcesz zrobić?

Połączone: Maj 31, 2010, 15:28:17
To znowu ja   B) czy po wgraniu radio tez nalezy zrobic HR?? czy moze cos innego ?? :)

Nie musisz.

I możesz zmieniać radia niezależnie od rom'u. Nawet chyba jest to opisane w FAQ.

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 20, 2010, 18:32:39 »
Witam. Kupiłem używanego htc tp. w trybie bootloadera mam SPL-1.90.OliNex . Sam nie instalowałem HardSPL. Czy moge miec 100% pewność ze HardSPL jest zainstalowany? Czy moge w jeszcze jakiś sposób sprawdzić poprawność HardSPL?

*

Offline palkens

  • ***
  • 413
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 21, 2010, 13:16:10 »
olinex = masz hard spl;)
Mam Touch prO i jest mi z tym dobrze:D

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 25, 2010, 19:39:46 »
Panowie przepraszam za tak banalne pytanie ale mam Touch pro od 4, dni i nie mogę znaleźć miejsca w które on zrzuca pliki, przesłane poprzez bluetooth z innego telefonu. Dzięki za odpowiedź i pozdro.

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 25, 2010, 19:56:59 »
Pamięć urządzenia ---> moje dokumanty

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 03, 2010, 21:57:45 »
Podpukt o wgrywaniu RadioROM nie został jeszcze ukończony? Czy poprostu procedura ta niczym się nie różni od wgrywania ROMu?

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 06, 2010, 12:25:02 »
Witam!
Na wstępie proszę o wyrozumiałość, bo to mój pierwszy post tutaj i jestem posiadaczem touch pro dopiero od 3 dni.
Moje pytanie brzmi następująco: Skąd wziąć fabryczny ROM, RadioROM, po prostu wszystko to co fabryka dała, najlepiej najnowsze, żeby gwarancja była ważna. Pytam się o to bo wgrałem wczoraj najpierw HardSPL, później RadioROM 1.17(wifi gorzej łapie sygnał niż wcześniej), a pod wieczór sprawdziłem jak chodzi amigantomek... no niestety masakra tnie się i muli... fabryczne oprogramowanie tego nie miało, dlatego też chciałbym powrócić do standardowego Romu i radioRomu (miałem bodajże 1.12) tak żeby też gwarancja była ważna.
Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź bo mam mało czasu, a muszę to szybko pochytać! :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 12:26:36 wysłana przez sitolek »

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 06, 2010, 19:32:04 »
może głupie pytanie, czy  ROM to jest windows mobile?

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 06, 2010, 21:31:32 »
nie ROM to nie jest windows mobile...

Może ktoś odpowie mi na moje pytanie??

Połączone: Lipiec 06, 2010, 21:40:20
co więcej wgrywałem wszystko z sunnysoftu teraz ale mam  po angielsku, tak więc ściągnąłem te spolszczenie z tam tąd (sunnysoft) , ale piszę pod koniec "instalacji" CONFIRMATION:  The file has been changed.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 21:40:20 wysłana przez sitolek »

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:15:04 »
Podpukt o wgrywaniu RadioROM nie został jeszcze ukończony? Czy poprostu procedura ta niczym się nie różni od wgrywania ROMu?
Jeśli angielski Ci nie straszny, tu masz ładnie krok po kroku opisane wszystko: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448008

Może ktoś odpowie mi na moje pytanie??
Jak masz niebrandowany telefon, to właśnie z sunnysoftu będziesz miał wszystko fabryczne. Rekonstrukcja softu z Orange jest na forum, jeśli chodzi o Erę to nie ma, ale podobno serwis przyjmuje na sunnysofcie.

co więcej wgrywałem wszystko z sunnysoftu teraz ale mam  po angielsku, tak więc ściągnąłem te spolszczenie z tam tąd (sunnysoft) , ale piszę pod koniec "instalacji" CONFIRMATION:  The file has been changed.
Co prawda nie instalowałem nigdy romu z sunnysoftu ani spolszczenia, ale w czym problem? Wygląda na zwykłe potwierdzenie. Po Soft-Resecie powinieneś mieć po polsku :)

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:28:13 »
to jak zainstalować WM??

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:29:54 »
instalując ROM :D

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:56:01 »
ale w tym FAQu nie ma w pkt 9b nic o WM

Odp: FAQ HTC TOUCH PRO/MDA VARIO IV/ HTC RAPHAEL, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:59:07 »
No raczej komunikat windowsowski z dużym czerwonym IKSEM "X" to nie potwierdzenie...