Darmowz GPS

  • 10 Odpowiedzi
  • 5931 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darmowz GPS
« dnia: Lipiec 24, 2012, 13:16:26 »
Witam, czy  istnieje jakas aplikacja dzieki ktorej mozna by bylo korzystac za darmo z gpsu ? Mi niestety leca pieniadze z konta gdy probuje go uzywac, a bylby mi bardzo potrzebny w najblizszych dniach

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2012, 13:42:32 »
Pewnie masz włączony AGPS.

Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2012, 15:36:52 »
Nie, w ustawieniach mam wylaczony A-GPS

A no i musze dodac ze mam maps google, trackme i track myrun jednak zadne z tych nie chce wystartowac gdy mam wylaczony gsm.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 18:14:51 wysłana przez Ozonkor »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2012, 19:48:43 »
A no i musze dodac ze mam maps google, trackme i track myrun jednak zadne z tych nie chce wystartowac gdy mam wylaczony gsm.
W mojej O2 GPS też nie chce działać, gdy wyłączony jest moduł gsm.
A nie możesz jakiegoś NoData zainstalować i zablokować APN internetowy? Jeśli to rzeczywiście połączenie internetowe zżera Ci środki z konta.
Oczywiście wiesz, że google maps nie będzie działało bez połączenia internetowego.

Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 19:52:26 wysłana przez lola »

Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2012, 21:45:42 »
lola, sorki ale gps to dla mnie cos nowego czego nigdy nie przerabialem wiec jestem zielony jak trawa na wiosne. Szukalem po necie, jednak nie moge nic znalezc. A czy gdybym zainstalowal jakies inne oprogramowanie z gpsem typu tom-tom(!?) bedzie dzialalo bez problemu nie korzystajac z neta?

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:25:20 »
lola, sorki ale gps to dla mnie cos nowego czego nigdy nie przerabialem wiec jestem zielony jak trawa na wiosne. Szukalem po necie, jednak nie moge nic znalezc. A czy gdybym zainstalowal jakies inne oprogramowanie z gpsem typu tom-tom(!?) bedzie dzialalo bez problemu nie korzystajac z neta?
A do czego chcesz wykorzystać GPS-a - do nawigacji samochodowej, turystycznej, zapisania śladu? W zależności od tego, co chcesz zrobić, inne oprogramowanie będzie lepsze, ale do każdego celu będzie można takie znaleźć i tak je tak skonfigurować, aby nie łączyło się z siecią i nie pobierało środków z konta. Inną sprawą jest, czy samo oprogramowanie będzie darmowe ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 22:30:06 wysłana przez lola »

Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:49:57 »
chcialem zaczac korzystac z edomondo, taki program do sledzenia drogi jaka pokonujemy biegajac,etc. Niestety nie wiem co sie dzieje ale mam problemy z sciagnieciem programu, ale z tego co zrozumialem moze bedzie to darmowe

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2012, 23:01:45 »
Hmm, pobierz kawałek mapy z Google Maps po WiFi, wyłącz później wszelki internet (GSM i WF) i sprawdź czy znajdzie Ci fixa, albo od razu pobierz GPS Status albo GPS test i sprawdź bez internetu.
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2012, 23:09:33 »
chcialem zaczac korzystac z edomondo, taki program do sledzenia drogi jaka pokonujemy biegajac,etc. Niestety nie wiem co sie dzieje ale mam problemy z sciagnieciem programu, ale z tego co zrozumialem moze bedzie to darmowe
Samo korzystanie z endomondo jest darmowe (w sensie producent nie pobiera opłat), ale endomondo próbuje łączyć sie z serwerem, aby "na żywo" wysyłać przebytą trasę (i to już może Cię kosztować). Z darmowych, nie próbujących za wszelką cenę łączyć się z Internetem programów do zapisu śladu mi najbardziej odpowiada GpsCycleComputer, również dlatego, że daje możliwość pobrania map OSM do korzystania off-line. A ślad zapisany przez GpsCycleComputer można póżniej stosunkowo prosto zaimportować na stronie endomondo.


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 23:13:49 wysłana przez lola »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2012, 07:36:46 »
visualGPSce, BeelineGPS(bez rej. tez dziala) , GIS Russa

Ten ostatni moze podczytac mapy Garmina, dla mnie byl jedyna opcja w Japonii, Gruzji i na Ukrainie (5lat temu).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2012, 07:39:07 wysłana przez Antej »

*

Offline anonim001

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Victory is mine!
  • Sprzęt: Treo 600-> Wizard-> G900-> Raphael
Odp: Darmowz GPS
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2012, 18:37:04 »
Ja używałem RunGPS CE. Program fajny, niestety - płatny. A w endomondo chyba można wyłączyć łączenie się z internetem z tego co pamiętam... Nie wiem jak jest teraz, korzystałem z programu rok temu a moja przygoda z WM się zakończyła na rzecz Androida i tam się nie łączy jak nie ma wifi