Darmowy internet od Aero na Touch Pro.

  • 12 Odpowiedzi
  • 11948 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« dnia: Marzec 30, 2012, 15:36:05 »
Witam, czy komuś zadziałał darmowy internet na Touch Pro od Aero2? http://pdaclub.pl/forum/operatorzy-gsm/aero2-usluga-bezplatnego-dostepu-do-internetu

Dzisiaj dostałem właśnie kartę sim, jestem w zasięgu sieci, co prawda nie pokazuje mi siły sygnału i tego, że HTC się z nią połączył, ale z tego co wyczytałem nowe karty od aero tak mają, a połączenie danych, internet i tak powinny działać. Czytałem, że na HTC dimond działa.

Postępowałem według tej instrukcji i lipa, a przecież to prawie takie same urządzenia.

Rom: WM6.5 5.2.23548
Radio: 1.11.25.01
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 15:41:18 wysłana przez repo »

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2012, 16:38:36 »
Aż z ciekawości wyciągnąłem mojego Raphaela z szuflady i... działa  :ok:
Wybrałem tylko ręcznie sieć 26017 (3G), ustawiłem APN darmowy i poszło. Pokazuje H, internet działa, zasięgu brak ;)

Radio: 1.17.25.09
ROM: ostatni  AMIGAnTOMEK z Sense 2.1

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2012, 16:47:28 »
Dzięki wielkie, czyli trzeba radio i rom sprawdzić  :)

Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:11:07 »
A takie bardziej podstawowe pytanie, ustawiłeś Pasmo na GSM(900+1800)+UMTS(900+2100)  bądź próbowałeś także na auto?

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2012, 23:42:04 »
krystianb próbowałem tego. Jeszcze spróbuje pobiegać z HTC trochę na zewnątrz, bo na razie robiłem to w mieszkaniu, ale sieć wykrywa mi w każdym pomieszczeniu bez problemu, więc wątpię aby w zasięgu leżał problem.

EDIT. Ok wszystko gra nawet na moim Romie i Radiu, po prostu raphael długo łączył się z siecią ok 2-3 min. Teraz wiem, że musi się pojawić ikonka H abym miał pewność, że jest połączony z siecią Aero, bo po sile sygnału niczego nie da się dowiedzieć. Raz pokazuje że łączy, nawet jak jest połączany, a raz jest czerwona ikonka anteny i pokazuje brak sygnału. Sprawdzałem na rożnych ustawieniach Band (w ustawieniach telefonu) najlepiej łączy jak network type jest na auto (przy ustawieniu na GSM w ogolę nie łączy i nie znajduje sieci 26017), a ustawienia Band frequency GSM/UMTS mogą być auto lub GSM(900+1800)+UMTS(900+2100) jak się okazuje nie ma to większego znaczenia. Oczywiście należy sprawdzić w połączeniach internetowych czy APN jest ustawiony na darmowy, bo mi po zmianach częstotliwości przy prowadzonych testach samoczynnie przestawiał się na ten z Play.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 12:33:24 wysłana przez repo »

*

Offline zgf1

  • **
  • 176
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2012, 13:34:48 »
A jak sytuacja przedstawa sie na chwile obecna?
Czy Raphael daje mozliwosc korzystania z Aero2? (ostatnio byly jakies zmiany)

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2012, 13:59:45 »
Wszystko hula, po wymianie kart nawet szybciej łapie siec niż wcześniej. Tylko teraz w ustawieniach network type trzeba zaznaczyć WCDMA.

*

Offline zgf1

  • **
  • 176
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2013, 00:20:34 »
A wykrywanie sieci?
Wczesniej kilka miechow temu wykrywal mi jakas oprocz komorkowych (chyba to byly cyfry) teraz cisza nic nie wykrywa, tylko plus, play, orange.
Tak ma byc?

Mozesz podac Rom i RadioRom jaki masz?
Ogolnie opisac jak sie laczyc. Poza tym co napisales jesc cos jeszcze wymagane?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2013, 00:26:49 wysłana przez zgf1 »

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2013, 22:30:12 »
Bo w chwili obecnej  Aero chodzi po nadajnikach Plusa :d
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

*

Offline repo

  • 42
    • Książki audio
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2013, 23:02:45 »
zgf1 czytaj mojego pierwszego posta w tym temacie, masz tam wszystko o co pytałeś. Amigantomek ma racje, teraz internet od aero działa na plusie, HTC nie wykrywa już tej sieci z cyferkami, więc albo sobie ustaw sieć na plusa, albo pozwól żeby samo załapało automatycznie sieć (poznasz to po tym, że pojawi się ikona H przy zasięgu). Oczywiście żeby internet działał, musisz jeszcze ustawić Acces point w połączeniach sieciowych (Settings->connections->Add a new modem connection, Enter a name for connection (np. aero2)->select a modem (cellular line GPRS, 3g) APN (darmowy) reszta pusta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 23:09:29 wysłana przez repo »

*

Offline zgf1

  • **
  • 176
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2013, 23:26:52 »
Dziekuje bardzo!

No chcialem zamawiac jakis czas temu Aero2 ale znikla ta siec wiec sie wstrzymalem, super, ze dziala.
Obecnie moj Raphael jest uszkodzony(dotyk nie dziala) chce go wykorzystac tylko jako modem Aero2. Aby dzialal jak router Wifi (dla tabletu/kompa) w razie awarii podstawowego netu i w podrozy.
 

*

Offline PyToN

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v 625MHz | Gigabyte U60 | HTC Touch Pro
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:19:06 »
W tym trybie telefonik długo nie pożyje a raczej jego aku po jakimś czasie się uszkodzi.

*

Offline zgf1

  • **
  • 176
Odp: Darmowy internet od Aero na Touch Pro.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2013, 18:36:36 »
Pewnie tak, ale teraz i tak lezy bezczynnie, a tak to bedzie stanowil zrodlo netu awaryjne czy na jakies wyjazdy.
On i tak juz nie zyje(tel) Aku jest calkiem calkiem ok.