[7.09.2011] Android 2.3.x BETA / 2.2.x dla HTC Touch Pro

  • 704 Odpowiedzi
  • 140446 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline luklew

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, iPod Touch 4gen, EeePC 900
Odp: Android na TP? Żaden problem...
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 27, 2009, 11:31:44 »
Witam!

Czy Ktoś już uruchomił androida na TP w sposób taki aby dało się na nim dzwonić i normalnie używać?


Tak, ja wcześniej pisałem że tego dokonałem. Normalnie się używać dało. Chociaż nie, nie dało się. Bateria padała w tempie bardzo szybkim. Kilka godzin i koniec.
Napisane: Listopad 12, 2009, 20:35:23
Wyszedł nowy Android! Tak, na Raphaela!

>> ANDROID 2.0.1 <<  DOWNLOAD

Zapraszam do testowania! Ja już zaraz wgrywam :)

Edit:
Wgrałem! Ekstra działa, minimalnie przymula jedynie. Ale są wszystkie efekty graficzne, więc wybaczam :)
Aha, jest język polski! :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2009, 13:17:16 wysłana przez luklew »

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:00:14 »
jak tylko uporają sie z podstawowymi problemami jak tylni glosnik i oszczdzanie energi .. czyli jak tylko Androind na rafałka stanie sie zdatny do normalnego uzytkowania, odrazu go wgram i bede testował, tymczasem bede tylko sledził postepy i opinie o jego dzialaniu ale z checia bym sie przesiadł na androida :)

*

Offline luklew

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, iPod Touch 4gen, EeePC 900
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:27:36 »
Tylni głośnik to kwestia kilku dni, bo w poprzednich buildach, jeszcze Androida 1.6, tylni głośnik działał świetnie :-)

A oszczędzanie energii, no fakt. Ale polecam wgrać to w ogóle dla samego testu :) Bo to nie nadpisuje windowsa, jest po prostu drugi system odpalany z karty pamięci.

No i moim zdaniem, trzeba jeszcze popracować nad szybkością działania. Ale nam pozostaje dziękować, że ktoś to robi całkowicie dobrowolnie (za darmo) :-)

Pozdrawiam.

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 28, 2009, 18:08:08 »
jak tylko uporają sie z podstawowymi problemami jak tylni glosnik i oszczdzanie energi .. czyli jak tylko Androind na rafałka stanie sie zdatny do normalnego uzytkowania, odrazu go wgram i bede testował, tymczasem bede tylko sledził postepy i opinie o jego dzialaniu ale z checia bym sie przesiadł na androida :)
Oprócz tego jak narazie brak obsługi aparatu fot. bluetooth i GPS. O ile to ostatnie można odpuścić (w sumie to i tak z aplikacjami navi na androida jest chyba krucho) to reszta jest IMHO niezbędna. Jak to będzie działać to wtedy będzie można zacząć myśleć o korzystaniu z androida. Czy nadal trzeba wylaczyć sprawdzanie PIN przed odpaleniem andoida?


No i moim zdaniem, trzeba jeszcze popracować nad szybkością działania. Ale nam pozostaje dziękować, że ktoś to robi całkowicie dobrowolnie (za darmo) :-)
Pozdrawiam.
A tu masz rację w 100%
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 30, 2009, 10:53:55 »
Wlasnie probuje uruchomic to ustrojstwo i ciagle sie wiesza. Najpierw na ekranach poczatkowych przy ustawieniach godziny, jezyka itp a pozniej zaraz po uruchomieniu. 3 proby i za kazdym razem po kilku sekundach zwiecha. Lipa straszna.

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 30, 2009, 16:54:32 »
na xda jest nowa wersja ... mi chodzi całkiem całkiem narazie nie mialem problemu chociaz malo uzywalem ale ... nie mialem problemow ;)

*

Offline luklew

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, iPod Touch 4gen, EeePC 900
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 31, 2009, 10:09:21 »
Wlasnie probuje uruchomic to ustrojstwo i ciagle sie wiesza. Najpierw na ekranach poczatkowych przy ustawieniach godziny, jezyka itp a pozniej zaraz po uruchomieniu. 3 proby i za kazdym razem po kilku sekundach zwiecha. Lipa straszna.

Aaa, pewnie jest stare jądro.
Ściągnij najnowsze. Albo nie najnowsze, ściągnij takie, które ma dużo ocen pozytywnych:
http://glemsom.anapnea.net/android/htc-msm-android/

Jak wgrać? Po prostu kopiujesz żywcem na kartę pamięci, z czego plik zImage.jakaśtamkońcówka zamieniasz na poprostu zImage (jednocześnie nadpisując stary).

Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:31:16 »
Tak zrobilem i poszlo. Sciagnalem nowe zimage i chodzi naprawde fajnie. Caly dzien przechodzilem wczoraj na androidzie :)

*

Offline djdandi

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 31, 2009, 15:17:35 »
Czy może ktoś zapodać odpowiednie pliki z dobrym zImage i innymi tak aby działało wszystko co powinno bo znalazłem kilka paczek ale za nic w świecie nie wiem która jest dobra.
Właśnie instaluję jedną ale bały czas jest butowanie miało być niby do 5 minut a tu już zleciało 10 i nadal butuje tz. instalije niby coś idzie ale nie wiem czy tak długo powinno być?
Jak mogę prosić to proszę linki na rapidshare
pozdrawiam i z góry dziękuję

*

Offline luklew

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, iPod Touch 4gen, EeePC 900
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 31, 2009, 17:54:59 »
O, cieszę się że w końcu ktoś zaczyna, próbuje testować! :) Bo ja ciągle temat śledzę i się bawię :D Chociaż fanatykiem Androida nie jestem, bardziej z czystej ciekawości.

No to tak, dokonałem edycji pierwszego postu, opisu. Jest teraz wszystko świeże i opis wręcz idealny! Ale w razie czego oczywiście piszcie.

Co do bootowania, trzeba być cierpliwym. Pierwsze bootowanie trwa naprawdę bardzo długo. Jednak 10 minut nie powinno przekroczyć.

Te literki (znaczki) szybko tam przelecą, potem ta animacja Androida dość długo widnieje na ekranie. Aha, po wrzuceniu wszystkich plików (niecałe 100MB) musi być jeszcze tak najlepiej 300MB wolnego, bo plik usera się tworzy i ma on ponad 200MB. Nie pamiętam dokładnie ile, dlatego najlepiej zostawić minimum 300MB.

No to... miłych testów!

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 31, 2009, 18:52:04 »


App Pack:
Wgrywamy na kartę pamięci do folderu "AndroidApps".
http://zen-droid.googlecode.com/files/eclair-addon-apps.zip



The requested URL /p/zen-droid/downloads/detail?name=eclair-addon-apps.zip was not found on this server.
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

*

Offline luklew

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, iPod Touch 4gen, EeePC 900
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 01, 2010, 01:13:50 »
Uuu... ale to chyba jest opcjonalny punkt. A link z oryginalnego postu też nie działa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 10:54:34 wysłana przez luklew »

*

Offline djdandi

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 01, 2010, 13:21:43 »
OK poszło ale czy znalazł ktoś wyjście jak ominąć wpisywanie kodu pin w sieci orange?
Bo bez tego nic nie idzie zrobić
Przypominam że wyłączyć się nie da w WM
pozdrawiam

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:52:58 »
no zapowaida sie naprawde obiecujaca juz mozna go jako tako uzywac na codzien .... a jak synchronizowac kontakty ? no i podstawowy dla mnie problem to inny rozklad klawiatury sprzetowej da sie co z tym zrobic ? no i generalnie guziki zupelnie inaczej dzialają ... zamiast home jest power itd. czy to moze kwestia wgrywanych jakis sterownikow podczas bootowania  ?

*

Offline chester_csr

  • **
  • 154
  • Sprzęt: HTC Raphael Eclipse WWE || 4GB SDHC
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 03, 2010, 00:08:49 »
pytanko: jak dodać kontakt do nowej wiadomości sms? Klikam w okienko kontaktu (Do) i nic się nie dzieje. wpisujac literki nie wywołuje kontaktu(brak smart diala)

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Odp: Android 2.0.1 po polsku!
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 03, 2010, 09:56:08 »
o dokladnie mam ten sam problem ... troche upierdliwe wschodzic w kontakty kilkac na kontakt i wyslij wiadomosc

*

Offline luklew

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, iPod Touch 4gen, EeePC 900
Odp: Android 2.0.1 po polsku! [UPDATE 3.01]
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:54:42 »
A próbowaliście domkiem ("home") ?

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Odp: Android 2.0.1 po polsku! [UPDATE 3.01]
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 05, 2010, 10:05:09 »
he tego nie probowalem ale sprobuje.

Ten nowy bulid ma duzy mankament, nie dziala mikrofon ( narazie chyba zostal wycofany z xda )

A ja mam pytanie ... jak zrobic zeby ekran glowny wygladal jak na androidach w htc ? z htc sense i tymi guzikami na dole ekranu ?
Czy to po prostu jest taka wersja androida ?

*

Offline luklew

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, iPod Touch 4gen, EeePC 900
Odp: Android 2.0.1 po polsku! [UPDATE 3.01]
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 05, 2010, 15:43:06 »
he tego nie probowalem ale sprobuje.

Ten nowy bulid ma duzy mankament, nie dziala mikrofon ( narazie chyba zostal wycofany z xda )

A ja mam pytanie ... jak zrobic zeby ekran glowny wygladal jak na androidach w htc ? z htc sense i tymi guzikami na dole ekranu ?
Czy to po prostu jest taka wersja androida ?

Co do tego htc sense to nie mam pojęcia, pewnie jakiś program po prostu :-)

A mikrofon... hmm... najprościej będzie przeczekać, bo jak mi wiadomo, to mikrofon nie działa w nowym jądrze. Ale nie wiem. Więc jak chce ci się bawić, to spróbuj starsze jądro. A jak nie, to czekajmy :-)
Póki Android nie wytrzyma nawet pełnej doby na baterii, to myślę że jest niezbyt użyteczny. Pomijając już, że potrafi czasem się przymulić.

*

Offline ilidan

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA VARIO 4 <-- htc diamond
Odp: Android 2.0.1 po polsku! [UPDATE 3.01]
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:04:22 »
Mam prośbę. Czy mógłby mi ktoś napisać listę kroków jak odpalić androida? Próbowałem wczoraj z skutkiem negatywnym i nie wiem właśnie co źle zrobiłem a chcę sobie zobaczyć androida na raphaelu.
ROM: poszukiwany
RadioROM: jeszcze bardziej poszukiwany

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Odp: Android 2.0.1 po polsku! [UPDATE 3.01]
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:42:52 »

Co do tego htc sense to nie mam pojęcia, pewnie jakiś program po prostu :-)

A mikrofon... hmm... najprościej będzie przeczekać, bo jak mi wiadomo, to mikrofon nie działa w nowym jądrze. Ale nie wiem. Więc jak chce ci się bawić, to spróbuj starsze jądro. A jak nie, to czekajmy :-)
Póki Android nie wytrzyma nawet pełnej doby na baterii, to myślę że jest niezbyt użyteczny. Pomijając już, że potrafi czasem się przymulić.


pewnie program ..
No niestety poki co jest narazie dla bajeru i testu ... ale bardzo bardzo bym chciał zeby stał sie w koncu w pelni uzyteczny .... bo to naprawde super system jesli chodzi  o obsluge telefonu.

Odp: Android 2.0.1 po polsku! [UPDATE 3.01]
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 06, 2010, 21:49:29 »
Mam prośbę. Czy mógłby mi ktoś napisać listę kroków jak odpalić androida? Próbowałem wczoraj z skutkiem negatywnym i nie wiem właśnie co źle zrobiłem a chcę sobie zobaczyć androida na raphaelu.

Spróbuj tak:
1. Ściągnij plik:
http://connect-utb.com/index.php?option=com_rokdownloads&view=file&Itemid=68&id=84:android-2
2. Rozpakuj i wklej do karty pamiec do pustego folderu ( ja swoj nazwalem android )
3. Wejdz do jakiegos menagera plikow np. Total Comandera lub wgranego od poczatku eksploratora plikow znajdz stworzony folder ze wrzuconym androidem
4. Wlacz Heret.exe
5. Czekaj
6. Rob wedlug polecen, a gdy beda kazac ci stworzyc konto wlacz skip
7. Ciesz sie podstawowymi funkcjami ;)

Mozna na nim spokojnie gadac, bawic sie pulpitem itp ;)

*

Offline luklew

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, iPod Touch 4gen, EeePC 900
Odp: Android 2.0.1 Eclair [UPDATED 11.01]
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:46:34 »
Nowe aktualizacje. Działa dużo szybciej! I akcelerometr już świetnie działa. Ma to duży plus, bo na Androida jest sporo gierek, które używają akcelerometru, takich fajnych, na nudne lekcje. Testowałem - działają :-)

Jedyny problem jaki mam, to krótki czas działania baterii. Chociaż ostatnio nie testowałem, ale nie było żadnego newsa, więc też pewnie nadal tylko 7h trzyma.

A, jeszcze drugi problem, nie mam dźwięków w Androidzie. Wiem czym to jest spowodowane, ale nie chce mi się troszkę naprawiać ;-)

I tak myślę : Warto by przykleić temat! Ciągle aktualizuje temat, jest świeży i dotyczy jak najbardziej Touch Pro :)

*

Offline yatkha

  • 24
  • Sprzęt: prosiak
Odp: Android 2.0.1 Eclair [UPDATED 11.01]
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 11, 2010, 23:34:21 »
ładnie ładnie, ale jak tego używać w sieci orange???

Odp: Android 2.0.1 Eclair [UPDATED 11.01]
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 13, 2010, 14:26:28 »
Jednym z powodow dlaczego bateria tak szybko pada jest fakt, ze nawet jak go zablokujesz to i tak ekran ci sie swieci ( przyjrzyj sie ) ;)
Co do uzytkowania w orange to u mnie tez nigdzie nie pisze, ze to jest plus, aczkolwiek normalnie moge dzwonic i wysylac smsy ;)

Odp: Android 2.0.1 Eclair [UPDATED 13.02]
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 16, 2010, 11:37:20 »
Czy ktoś może uruchomił gprs/3g/umts na tym androidzie? Tak z marszu nie działa. Na xda znalazłem takie info że w dafault.txt mam dopisać info o apn, username i haśle. Czy ktoś mogłby umieścić właściwe parametry dla plusa i może innych sieci?

Cytuj
Edit the default.txt and change the values according to our network provider for ppp.apn , ppp.username , ppp.password . If ur service provider dont ask for username/password then u can use 'none'. It should look something like this: set cmdline "bla bla ppp.apn=internet ppp.username=none ppp.password=none"

edit:
po prostu w startup.txt wrzuciłem pomiedzy inne komendy "ppp.apn=internet ppp.username=none ppp.password=none", w ustawieniach samego androida ustawiłem apn i lata 3g aż miło
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2010, 11:57:40 wysłana przez beerox »

*

Offline luklew

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, iPod Touch 4gen, EeePC 900
Odp: Android 2.0.1 Eclair [UPDATED 13.02]
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 17, 2010, 10:16:36 »
Ja po prostu ustawiam w opcjach. Mam heyah. Wszystko śmiga.

Co do całego androida i to już całkiem przyzwoicie działa. Jedyny mankament likwidujący możliwość swobodnego korzystania, to krótki czas trzymania baterii :(

Odp: Android 2.0.1 Eclair [UPDATED 13.02]
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 17, 2010, 15:36:08 »
Ja aktualnie mam problem z wifi i sensorem ktory dziala na odwrot, ale sadze ze to jeszcze dzisiaj rozwiaze.
Ostatnie aktualizacje bardzo mnie na plus zaskakuja system chodzi plynnie i dosc stabilnie (raz tylko mocno mi sie zacial) Niestety bateriozernosc wyklucza go z codziennego uzytku. Miejmy nadzieje, ze i z tym zaradza ;)

Połączone: Luty 18, 2010, 21:40:24
Sensor dziala juz ladnie, ale mam klopot z wifi nadal, nie mam pojecia czemu. W poprzednich wersjach dzialalo mi.
Teraz ide sprobowac odpalic ubuntu ;) dzieki luklew  :grin:
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 21:40:24 wysłana przez Goodgulf »

*

Offline safian

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Touch PRO
Odp: Android 2.0.1 Eclair [UPDATED 13.02]
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 18, 2010, 22:09:31 »
1) Podczas ladowania baterii miernik pokazuje np. 93% a po kilku chwilach 91%
2) Nie dziala poprawnie czujniek temperatury baterii (u mnie ciagle 28 st.)
3) Dziwne, ze PIN nie jest poprawny przy wlaczaniu telefonu, ale pozniej, gdy wlączam żądanie PINu to gdy go podaje jest on poprawny :O
4) Widać, że android ma jeszcze problemy ze stabilnoscia (zaciął się przy wyłączaniu wifi, albo przy zmianie tapety)
5)Czasem nie widac kolorowego ekranu bootowania, tylko ciemny ekran
6)Często po uruchomieniu wystepuje problem z klawiaturą(rozsuwaną i tymi guzikami pod ekranem)
7) Nie dzialaja sluchawki, telefon po podlaczeniu sluchawek po prostu ich nie widzi i uzywa glosnika

Oprocz tego wszystko ok.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 20:42:51 wysłana przez safian »

Odp: Android 2.0.1 Eclair [UPDATED 13.02]
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 20, 2010, 00:45:32 »
Mi nie dziala wogle wifi, ma ktos jakis z tym pomysl?
W czesci ktora wgralem z miesiac temu dzialal, ale teraz niestety nie.

Połączone: Luty 22, 2010, 23:05:40
Z wifi dalem rade, ale nie mam pojecia co zrobic zeby muzyka byla dodawana do playlisty i zeby wogle ja android wykrywal.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2010, 23:05:40 wysłana przez Goodgulf »