Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc

  • 56 Odpowiedzi
  • 20801 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 19, 2008, 16:25:20 »
hmmm. .. . . . włączyłem tylko ROMUpdateUtility_NV_G4.exe chwilę poczekałem i ....... mam wm6 :ok:
czy powinienem tez zmienic Radio rom?

*

Offline DS.

  • **
  • 227
  • Sprzęt: Diamond + Rikaline6033[SPARE PART]
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 19, 2008, 17:44:34 »
lepiej nie ruszaj, niby można ale jak chodzi dobrze to bym nie zmieniał  :ohreally:

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 19, 2008, 18:48:11 »
wiedziałem........
Pewien Mądry Kolega zawsze mi powtarzał : Lepsze Jest Wrogiem Dobrego"

mam wm6, ale nie współpracuje on z Activesync 4,5, a nie wiem dlaczego mój komp nie współpracuje z tym Activesync
miał tak ktoś?
czy  wrócić do wm5 jest tak samo łatwo?
ta sama procedura?

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 19, 2008, 18:49:58 »
eeeeee.... zmiana romu to faktycznie bajka.... operacja sie ogranicza do odpalenia hardSPL.bat a potem do pliczku z paczki z odpowiedniego ROM'u, zero jakichkolwiek trudnych decyzji, poprostu NEXt i NExt i caly czas palm podpiety pod USB. Ale stres byl czy to poleci do konca :D

krzysno : ja mam wm6.1 (shadow 2.0 te) i active sync 4.5 i all smiga

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 19, 2008, 19:03:26 »
ja mam problem z Activesync
był już przy wm5
po prostu nie robi się synchronizacja, i komp nie chce się wyłączyć, muszę go resetować
synchronizacja trwa dość długo , a potem pisze że nie mogła zostać wykonana, żebym usunął pocztę mailową

*

Offline DS.

  • **
  • 227
  • Sprzęt: Diamond + Rikaline6033[SPARE PART]
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 19, 2008, 19:41:55 »
ja mam problem z Activesync
był już przy wm5
po prostu nie robi się synchronizacja, i komp nie chce się wyłączyć, muszę go resetować
synchronizacja trwa dość długo , a potem pisze że nie mogła zostać wykonana, żebym usunął pocztę mailową

wyłącz zaawansowane połącznie usb (USB to PC) - ostatnia zakladka w ustawienia

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 19, 2008, 21:14:32 »
DS       DZIEKI ! ! !
wszystko super :D

jeszcze jedno, wiecie może jak zrobić by w kontaktach wyswietlało tylko kontakty z telefonu, a z sima nie?
w wm5 tak było
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2008, 21:26:44 wysłana przez krzysno »

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 19, 2008, 22:06:11 »
a ja mam inne pytanko :P jak zrobic zeby mmsy byly osobno niz smsy w wm6.1 shadow 2.0 te i zeby nie byly wyswietlane w postaci "czata" ?

edit :

ok juz znalazlem (niestety w wm6.1 jest takie smieszne wyswietlanie wiadomosci w postaci watku jak na czacie)

Ale mam tez inny problem bo wifi mi kiepsko dziala tzn. peek pocket znajduje kazda siec , natomaist w ustawieniach sieci zero :-/ nie wiem czy mozna wgrac zwykle wm 6 bo mozliwe ze tam problemu juz nie bedzie jak to jest w Shadow 2.0 TE
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2008, 10:33:47 wysłana przez massior »

*

Offline leszekcce

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 20, 2008, 10:39:29 »
....... mam wm6 :ok:

Na początku tez się cieszyłem jak udało mi się na Prophecie zainstalować WM6, ale 2 tygodnie i wróciłem do WM5, bo wm6 potrafi nieźle zamulić, wystarczy porównać sobie czas odblokowywania klawiatury na wm5 i wm6 :)

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 20, 2008, 11:30:57 »
mnie to wifi zaczyna wkurzac bo juz nie dziala jak nalezy :-/  gdyby nie to to zostawilbym sobie tą 6.1
nie wiem czy to wina tego ze nie zmienialme RadioRom'a czy uj wi co, ale dziwi mnie to ze peek pocket wykrywa kazda siec a to z ustawien nic :-/

czy zeby wrocic na WM5 musze zmienic HardSPL i JumpSPL ? czy wystarczy ze wgram jakiegos rom'a ? jest na xda cosik polskiego z WM5 ?

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 20, 2008, 12:46:01 »

czy zeby wrocic na WM5 musze zmienic HardSPL i JumpSPL ? czy wystarczy ze wgram jakiegos rom'a ? jest na xda cosik polskiego z WM5 ?

podpinam się do pytania, chyba też chciałbym spowrotem wm5
skąd go wziąć?
wydaje mi się że 6 jest dużo wolniejsza miałem już 2 zwisy w 1 dzień, a przedtem 1 przez 3 tygodnie
dobrze mówiłem
lepsze jest wrogiem dobrego......

*

Offline DS.

  • **
  • 227
  • Sprzęt: Diamond + Rikaline6033[SPARE PART]
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 20, 2008, 13:20:47 »
nie ma zrobionego WM5.0 dla nowej metody wgrywania - dlatego powtarzam następny raz ściągnijcie sobie NV MW5.0 tak dla bezpieczeństwa zawsze lepiej wrocic do najnizszej wersji i pozniej wgrywac nowsze WM5.x czy WM6.x
pytanie do tych co im się wiesza WM6.x : robiliście HR zaraz po wgraniu nowego roma? mi jakoś jeszcze nie zdążył zwiesić się WM6.1

*

Offline leszekcce

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 20, 2008, 13:25:31 »
Ja żeby wrócić do WM5 najpierw wgrałem Prophet_PV_Temp, a później ROM WM5 od imate ( moim zdaniem najlepszy WM5 do Propheta ) ftp://ftp.clubimate.com/JAMin_WWE_213923_2139123_022021_ship.zip
I bez problemu się udało :)
Tylko ja mam G3 i ściągniętą blokadę aplikacji, a nie wiem jak jest u was i jeśli macie G4 to nie wiem czy się tak da. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2008, 13:28:02 wysłana przez leszekcce »

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 20, 2008, 13:28:49 »
Ja probowalem wgrac jakiegos Jamin'a powiesil sie przy 80% wiec zrobilem mu reseta :D ojjjj juz myslalem ze maszynka mi padla jak po resecie byly 3 kolorki :D ale na nowo wgralem Shadow'a 2.0 TE i jakos poszlo ale nie powiem chcialbym ponownie sprobowac wgrac jakeigos WM5 ale z ciut lepszym skutkiem

*

Offline DS.

  • **
  • 227
  • Sprzęt: Diamond + Rikaline6033[SPARE PART]
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 20, 2008, 14:08:20 »
przy 80% zawsze chwile mysli to nie byl zwis!!!! pozniej przy 96% chyba tez chwile sie zastanawia ale krocej

ZAWSZE ZWRACACUWAGE CZY ROM JEST DLA G3 CZY G4!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2008, 14:11:05 wysłana przez DS »

*

Offline leszekcce

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 20, 2008, 15:28:54 »
U mnie przy 80 % wisi jakieś 5 minut :)

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 20, 2008, 21:09:19 »
Czy sa jakies romy z wm5 ktore posiadaja juz frameworka 2 lub wyzej ? bo ten jamin to ciut lipa bo mi to spolszczenie z forum na nim nei smiga (bialy ekran) :-( a ten czysty rom nie ma nawet menadzera midletow....

Myslalem o tym :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=283965

Ale nie kumam o co chodzi z tym pagepool
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 06:49:47 wysłana przez massior »

*

Offline leszekcce

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 21, 2008, 16:09:14 »
Nie polecam tego, ja to wgrałem i np. były problemy z wyświetlaniem ikon na todayu itp.
A co do romu do którego podałem link to przecież jest manager midletów !! – Tylko po co to komu ??
Frameworka 3.5 ściągniesz ze strony Microsoftu – jak co to mogę podać linka.
Czym mniejszy pagepool tym masz więcej miejsca w pamięci telefonu.

Rom do którego podałem linka ma tylko 1 problem – czasami nie wyświetlają się grafiki na stronach internetowych, a dzieje się tak bo w rejestrze w 2 miejscach dotyczących ustawień rozpoznawania przeglądarki jest pokręcone, ja poprzestawiałem tam w ustawieniach tak żeby wykrywało ją jako mobilny IE i już wszystko działa 

*

Offline DS.

  • **
  • 227
  • Sprzęt: Diamond + Rikaline6033[SPARE PART]
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 21, 2008, 20:25:24 »
mozesz napisac co konkretnie zmieniles w rejestrze?

*

Offline leszekcce

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 21, 2008, 20:51:44 »
Było to chyba tak :
Pozmieniaj na wartości oznaczone w poniższym tekście jako domyślne :

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\5.0\User Agent\(Default) = "Mozilla/4.0" (REG_SZ string, bez cudzysłowów)
domyślnie: Mozilla/2.0

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\5.0\User Agent\Version = "MSIE 6.0" (REG_SZ string, bez cudzysłowów)
domyślnie: MSIE 4.01

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\5.0\User Agent\Platform = "Windows NT 5.0" (REG_SZ string, bez cudzysłowów)
domyślnie: Windows

Bo z tego co pamiętam to niektóre klucze mają wartości IE a niektóre PIE i dla tego nie działało.

Po zmianie uruchom Propheta ponownie ( nie wiem czy na pewno trzeba, ale nie zaszkodzi ),
i wejdź za stronę www.google.com, jeśli wyświetli się logo Google i przycisk szukaj to znaczy ze działa, bo przed zmianą nie mam znaczka Google ani nawet przycisku szukaj.

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 21, 2008, 21:07:20 »
Ma ktos z was dzwiek dzwonka z Shadowa 2.0 ? takie arabaskie zawodzenie :P ?

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 25, 2008, 07:57:41 »
mam jeszcze dwa pytania, może ktoś wie
instalowałem juz kilka romów, i po każdej instalacji, po resecie przy uruchomieniu miałem logo orange
zainstalowałem teraz Shadow 1.0 vu , i mam logo vista?
drugie, ważniejsze pytanie
jak zrobić, by w kontaktach pokazywało tylko kontakty z telefonu, z sim nie?

acha ten rom jest rewelacyjny, tylko dosc wolny

*

tomwil

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 31, 2008, 00:13:54 »
stary sposób wygląda następująco:
1. wgrywasz no vendor rom WM5.0
2. wgrywasz nowy WM6.0
that's all

różnica do nowej że za każdym razem gdy chcesz zmienić rom musisz przejść przez niższą wersję WM5.0 co jest czasochłonne 2 x 12-15 minut .
Niekiedy należy zrobić taki myk:
1. No vendor WM5.0
2. HardSPL
3. rom zrobiony pod nowy sposób


Dzięki


Już nie raz miałem tak jak koledzy powyżej stan, że po flashowaniu nowym romem Prophet zatrzymywał się na boot loaderze (trzy kolory) lub nawet wieszał się po rozpoczęciu ładowania systemu. Wtedy już tylko pozostaje załadowanie NV WM5.0 i polka od nowa. Podstawa nie panikować i nie robić głupich ruchów jak np. odpinanie kabelka w czasie flashowania!!!! Programy ładujący sam powinien się zakończyć!!!


kurcze - DZIĘKI- już miałem stan przedzawałowy ale ww pomogło  :ok:

a tak ciekawe jakby ktoś jakieś badania robił na społeczności użytkowników PDA o ile krócej będą żyć przez te flashe ;)

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 03, 2008, 05:08:32 »
Próbowalem wgrac WM6. Niestety po wgraniu pokazuja mi sie 3 kolory. Slyszalem ze najlepiej wgrac wersje nv ale nie wiem skad ja pobrac.

*

tomwil

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 03, 2008, 21:54:48 »
ftp.xda-developers.com w upload->prophet (hasło.login: xda)

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 08, 2008, 12:34:32 »
Mam pytanko związane z instalacją WM 6.1 Elegance 2,14 na mda compact II
Przy instalacji jak wyskakuje okno postępu instalacji po pewnym czasie wyskakuje mi okno gdze mi pisze że nie mam podłączonego kabla usb.
Przypuszczam że to wina CID-a ale prubowałem go zdjąc przez dziesiątki programów i niccccc.

Odp: Jak wgrać Wm6 nowym sposobem? - Prosze o pomoc
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 12, 2011, 21:12:47 »
Qtek S200
IPL 2.20.0001
SPL 2.15.0001
g4

Pomocy!!
Od pół dnia próbuje zainstalować WM6 i już mi się skończyły pomysły. Próba zainstalowania
Ohlala_WWE_WM6_v3 albo Shadow_Vista_Aero_Final kończy się tęczą.
Udaje mi się zainstalować tylko Prophet_PV_Temp
Kompletnie nie wiem co robię źle, że wm6 nie wchodzi.
Zauważyłem że pliki *.nbf o wielkości 71,2MB nie wchodzą, umiera koło 80-90% i wyskakuje bład w ROMUpdateUtility.

Proszę o pomoc, jak wgrać windowsa 6/6.1??? Co robię źle?
Pozdrawiam.