[TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH

  • 19 Odpowiedzi
  • 16794 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam,
Jak widać na tym forum jest wiele tematów gdzie userzy pytają się: "Jak wgrać nowy ROM?" -  jednak, wszystkie te tematy zostają bez odpowiedzi lub są zasypywane jakimiś linkami (z zagranicznego forum) - które oczywiście nie każdy rozumie.
Sam metodą prób i błędów doszłem do tego jak wgrać nowy ROM do HTC Prophet/SPV M600.

Różni się to od "nowych" sposobów gdzie niektórzy opisywali w tym http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=86641.0 wątku.
Nie trzeba tutaj kobinować z kopiowaniem jakichkolwiek plików, odłączania kabla czy uruchamiania programu by wyświetlił się "biały ekran".
Wystarczy kliknąć kilka razy NEXT - po czym bedziemy mogli się cieszyć nowym softem.
Zatem do rzeczy, niniejszy opis wzorowany jest na modelu G4 (0001):

INSTRUKCJA INSTALACJI POLSKIEGO ROMU (NA HTC PROPHET):

1. Sprawdzamy jaką mamy wersję posiadanego urządzenia:
- wyłaczamy urządzenie
- właczamy ponownie
- przy włączaniu obserwujemy cyferki w lewym górnym rogu
- jeśli w ciągu znaków jest:
0000 - to mamy wersję G3
0001 - to mamy wersję G4


2. W zależności od posiadanej wersji pobieramy program który przygotuje nasz palmtop do "przyjęcia" nowego ROM'u
Dla G3 pobieramy: http://rapidshare.com/files/78952039/Hard-Jump_Spl_G3.zip
Dla G4 pobieramy: http://rapidshare.com/files/78953155/Hard-Jump_Spl_G4.zip

3. Rozpakowujemy pobrane archiwum, podłączamy urządzenie do komputera, czemy aż ActiveSync go wykryje po czym uruchamiamy plik: ROMUpdateUtility_NV_G3.exe (dla G3) lub ROMUpdateUtility_NV_G4.exe (dla G4).

4. Gdy otworzy się program postępujemy podobnie jak przy instalacji gry czy programu, czyli klikamy NEXT, zaznaczamy okienko ACCEPT, NEXT, NEXT po czym UPDATE.
Po kliknięciu UPDATE nasz palmtop wyłączy się, pokażą się 3 kolorowe paski, a potem rozpocznie się INSTALACJA.
Po zakończeniu klikamy FINISH, nasz palmtop sam się właczy i jest już gotowy na wgranie INNEGO ROMU.
Jakiego? Tutaj kwestia wyboru.
Pełną listę ROM'ów (niestety - tylko dwa są w języku Polskim: Coffie oraz Diamond) można znaleść tutaj: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=363
(aby pobierać pliki z powyższej strony wymagana jest darmowa rejestracja)

5. Przykładowy ROM (przygotowany przez gullum), w pełni PO POLSKU
można go pobrać z tąd: http://rapidshare.com/files/118499972/CoffiePLK.exe

Jak go wgrać? Nic prostrzego. Postępujemy tutaj dokładnie tak samo jak przed chwilą, czyli:

Po pobraniu, rozpakowujemy plik WinRar'em.
W rozpakowanym archiwum znajdziemy pliki:
ROMUpdateUtility_NV_G3.exe - dla G3 (0000)
ROMUpdateUtility_NV_G4.exe - dla G4 (0001)

które należy uruchomić w zależności od posiadanej wersji.

Postępujemy zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami czyli: NEXT, NEXT itd.
Gdy klikniemy UPDATE - cała operacja potrwa kilka minut - tutaj należy uzbroić się w cierpliwość... po zakończeniu urządzenie uruchomi się ponownie z nowym systemem na pokładzie.


PAMIĘTAJ ,ŻE TAKA AKTUALIZACJA ROMU JEST BARDZO RYZYKOWNA I ŁATWO TUTAJ USZKODZIĆ SPRZĘT - DLATEGO WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
©®™ WSZYSTKIE PRAWA CO DO POWYŻSZEGO OPISU ZASTRZEŻONE, ZAKAZ KOPIOWANIA I ROZPOWSZECHNIANIA OPISU NA INNYCH FORACH ITP.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 14:40:28 wysłana przez edzio666 »

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2008, 14:28:09 »
No nareszcie ktoś...... [CUT]............ nie mam zamiaru się już wiecej rozpisywać na ten temat  :O~
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 18:56:57 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2008, 18:25:42 »
jak sprawa wygląda z blokadą simlock po wgraniu nowego ROMu

czy należy ja zdejmować czy nowy ROM to brak simlocka ?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2008, 18:53:34 »
jak sprawa wygląda z blokadą simlock po wgraniu nowego ROMu
czy należy ja zdejmować czy nowy ROM to brak simlocka ?
Nie słyszałem jeszcze o żadnym sprzęcie w którym wgranie ROM-u zakłada/zdejmuje SIMLock'a . Ale wszyscy młodzi zawsze się o to dopytują - dlaczego ?
SIMLock to SIMlock nie ma nic wspólnego x ROM-em .
A jak sciągnąć :
1. Sciągnij : ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Prophet/Prophet-tools/Lokiwiz03a.zip
2. Rozpakuj
3. Podłacz PDA do kompa i sprawdź czy AS jest aktywny
4.uruchom lokiwizMSL.bat na swoim kompie
5. Otrzymasz kod odblokowujacy ( zapisz go sobie)  , jesli uzyskasz inne niż cyfry znaki - zazwyczaj oznacza iż jest juz odblokowany.
6. Weź inną kartę SIM - iną niż Sieć na któą założony jest SIMlock , włóz do PDA i uruchom PDA
7. Otrzmasz okienko w którym wpisz zapisany kod odblokowujacy
9 . I już
 
potrzebna zgoda

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2008, 20:26:43 »
I o to co robi moderator Który nie chce żeby inni uzytkownicy przeczytali prawde na temat tego forum. Najlepiej najostrzejsze słowa i szczerą prawde zatuszować bo tak bedzie lepiej chuja a nie lepiej nawet nie umicie dopożątku pomóc użytkownikom a jak ktoś pisze prawde to najlepiej to wymazać i napisać [CUT] normalnie zachowałeś się jak prawdziwy polityk w polsce zatuszowac sprawe żeby niekt nic nie wiedział i chuj po sprawie. Ciul a nie po sprawie i tak każdy normalny użytkownik który bedzie się chciał czegoś dowiedziec na temat pochet to zostanie olany tak jak ja czy jeszcze pary użytkowników na tym forum i możecie dalej gumować komentarze takie jak ten ale to i tak nic nie zmieni zdania wiekszości forumowiczów na takiu syf i burdel jak tu :ohreally:. Wiem że i tak to zamarzecie czy ukryjecie czy z edytujecie żeby prawdy nie można było się doczytać ale myśle że kilku lub kilkunstu użytkowników przeczyta to co napisałem i zrezyguje z dalszej współpracy z tym forum której szczerze nie ma wcale wręcz bym to tak ujoł.
 netykieta i chamstwo (tomaszkap)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2008, 20:45:20 »
Przepraszam - zrobiłem błąd - miałem Cię zacytować a zeedytowałem Twoj tekst. Ale proosimy o nieużywanie takiego języka bo świadczy to źle o Tobie - wyłacznie.
potrzebna zgoda

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2008, 20:50:34 »
a co do sim locka, to złamie też aiego orange ?

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2008, 21:10:09 »
Jak niemasz SIMLOCKa to on sam się nie założy po wgraniu ROMU.
Jak go masz to ściągniesz go za pomocą opisu jas_pik'a. Jest to operacja jednorazowa.

Po jego ściągnięciu możesz wgrywać jakie ROMy chcesz, nawet te fabryczne sygnowane przez Orange - bez obaw ,że simlock "sam się założy".

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2008, 21:40:48 »
Przepraszam - zrobiłem błąd - miałem Cię zacytować a zeedytowałem Twoj tekst. Ale proosimy o nieużywanie takiego języka bo świadczy to źle o Tobie - wyłacznie.

Może i swiadczy też trochę to o mnie tylko ciekawe jak by sie zachowali inni użytkownicy w moim przypadku jeszcze tym bardziej jak sie jest zdenerwowanym piasniem takimi tekstami jak np szybki itp itd nie mam zamiaru sie dłuzej rospisywać w tym poscie  :ohreally:

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2008, 22:10:21 »
nie mam zamiaru sie dłuzej rospisywać w tym poscie  :ohreally:
A przepraszam dlaczego piszsz takie OT w konkretnym temacie .
Pomyśl po co to piszsz .
Chcesz aby inni mogli to poczytać - napisz prawdziwy FAQ
potrzebna zgoda

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2008, 02:07:41 »
wrzuciłem nowego ROMa (Diamond 213) i po wszystkim mam tylko 3 kolorowe paski na ekranie i napisy:
IPL 2.10.0001
SPL 2.10.0001

co się stało, czy on jeszcze będzie działał czy go zepsułem ;)

*

Offline HeMi83

  • 3
    • Forum Live For Speed
  • Sprzęt: Qtek s200 ;]
Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:10:46 »
Spoko będzie działał postępuj zgodnie z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=353547


I poszukaj na http://forum.xda-developers.com RUU_Prophet_220734_2207114_024721_QtekWWE_Ship.exe pakiet ratunkowy z Win 5

lub

http://[*********]/hemi83/PPC/RUU_Prophet_220734_2207114_024721_QtekWWE_Ship.exe
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 21:14:38 wysłana przez HeMi83 »

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2008, 02:13:36 »
a jakiś polski poradnik do tego by się dało, ja ang. nie umiem, a boje się robić to "na czuja"

*

Offline HeMi83

  • 3
    • Forum Live For Speed
  • Sprzęt: Qtek s200 ;]
Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2008, 14:01:54 »
Napisze ci jak ja to robiłem (robisz to na własna odpowiedzialność)
Uważaj aby się nie hibernował system, nie uruchamiaj innych programów, nie słuchaj muzyki na kompie :grin:

Jeżeli masz trzy paski na ekranie jest to booloader:
1.podłączasz tel do usb i do kompa

2.instalujesz http://[*********]/hemi83/PPC/RUU_Prophet_220734_2207114_024721_QtekWWE_Ship.exe, po zainstalowaniu bedziesz miał podstawowy system win 5. Palm się sam zrestartuje i uruchomi a potem przeprowadzi cie automatycznie przez instalacje (pamiętaj musisz mieć baterię naładowaną co najmniej na 50%). Jeżeli się wszystko powiedzie będzie działało. Przy 80% się zatrzymało u mnie więc nie panikuj pozwól działać programowi.

3. Upgrade do 6.1

Ściągasz:
[*********]/HeMi83/PPC/Hard-Jump_Spl_G3.zip]Hard-Jump_Spl_G3.zip - dla G3 (0000)[/url]
[*********]/HeMi83/PPC/Hard-Jump_Spl_G4.zip]Hard-Jump_Spl_G4.zip - dla G4 (0001)[/url]

4. Następnie szukasz romu do instalacji na forum odpowiedniego do twojego modelu(romu-z nowym sposobem instalowania). Ściągasz go i rozpakowujesz.

5. Z romu który ściągnąłeś przekopiowujesz plik nk.nbf do katalogu w HardSPL G3(G4)( w zależności czy masz G3 czy G4).

5. Odpalasz plik HardSPL.bat. Na telu klikasz yes aby udostępnić wgranie plików.

6. Tel powinien się sam upgredowac do 6.1

PS.
Najważniejsze postępujesz zgodnie z tym co wyświetla program, nie odłączasz od kompa bądź cierpliwy to trochę potrwa.
Robiłem to na XP z tego co wyczytałem to na Vista raczej nie działa.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 15:09:20 wysłana przez HeMi83 »

*

Offline Dziadzio

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tymczasowa strona Klanu PT
  • Sprzęt: SPV M600 Qtek
Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2009, 14:41:15 »
postepowalem zgodnie z ta instrukacj i mam tylko trzy paski i numerki
pozniej postepowalem z ta instrucja nizej zeby uruchomic SPV przez pakiet ratunkowy i nic z tego mimo ze finalizuje sie restartuje i nadal sa tylko 3 paski prosze pomocy.
mam spv m600

w dodatku telefon teraz jak sie odpali to max na 2 do 3 sekund nawet jesli jest pod usb podlaczony
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 16:11:01 wysłana przez Dziadzio »

*

Offline wujek116

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: QUTEK S200   (SPV M600)
Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2009, 20:28:42 »
Mi udało się odratować pada tylko tym : RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID.exe  .  żadne inne pakiety ratunkowe nie działały .

Wszystkie te posty to do dupy są podobne Każdy coś pisze ale nikt nie pisze na temat ,.
a ta instrukcja dla zielonych to chłam jakiś   jak będziecie postępować zgodnie z nią  to do niczego nie dojdziecie

OTO INSTRUKCJA NAPISANA PRZEZ   UŻYTKOWNIKA      :ok: Flonder :ok:     

http://rapidshare.com/files/196962845/HardSPL_G4.rar.html
[EDIT]
OK, to jeszcze na wszelki wypadek napiszę co i jak:
1. Rozpakowujesz paczkę na PC
2. Podłączasz Propheta do PC ( z ActiveSync`iem aktywnym, z połączeniem USB)
3. Uruchamiasz HardSPL.bat
4.Ekran Propheta będzie biały, to odłączasz go od PC i podłączasz ponownie
5. Automatycznie uruchomi się RUU... idziesz standartowo z instalacją
6. Po instalacji (100%) będzie reset i powinieneś mieć SPL: 2.G4.4PDA

Jeśli będzie takie SPL, to możesz już bez przeszkód instalować wszystkie romy przeznaczone dla nowej metody

I to jest właśnie instrukcja a ta cała reszta to chłam
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 00:18:22 wysłana przez wujek116 »

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 09, 2009, 09:28:34 »
jak sprawa wygląda z blokadą simlock po wgraniu nowego ROMu
czy należy ja zdejmować czy nowy ROM to brak simlocka ?
Nie słyszałem jeszcze o żadnym sprzęcie w którym wgranie ROM-u zakłada/zdejmuje SIMLock'a . Ale wszyscy młodzi zawsze się o to dopytują - dlaczego ?
SIMLock to SIMlock nie ma nic wspólnego x ROM-em .
A jak sciągnąć :
1. Sciągnij : ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Prophet/Prophet-tools/Lokiwiz03a.zip
2. Rozpakuj
3. Podłacz PDA do kompa i sprawdź czy AS jest aktywny
4.uruchom lokiwizMSL.bat na swoim kompie
5. Otrzymasz kod odblokowujacy ( zapisz go sobie)  , jesli uzyskasz inne niż cyfry znaki - zazwyczaj oznacza iż jest juz odblokowany.
6. Weź inną kartę SIM - iną niż Sieć na któą założony jest SIMlock , włóz do PDA i uruchom PDA
7. Otrzmasz okienko w którym wpisz zapisany kod odblokowujacy
9 . I już

W telefonach Sony Ericssona gdzie do zdjecia Sim-Locka używa się patchy wgranie nowego oprogramowania powoduje powrót blokady ;)

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 28, 2010, 20:10:07 »
Witam.
Jestem totalnym noobem apropo PPC.
Chciałbym zainstalować windows mobile 6.0 lub 6.1 na swoim prophecie, ale nie mogę ściągnąć tych plików podanych w tym wątku ponieważ coś rapidshare nie chce ze mną współpracować od jakiegoś czasu:(
Proszę o pomoc.
Z góry dziękuje kajor123

Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2010, 09:59:34 »
kajor masz po prostu wykorzystales limit na rapidzie ;p bardz dobry poradnik za pierwszym razem udalo mi sie zmienic roma na cofee z manili :P

Pozdrawiam  :ok: :ok:

*

Offline yanoosch

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TP2, SE SATIO, HTC WIZARD, Nokia N73
Odp: [TUTORIAL] INSTRUKCJA WGRYWANIA ROMU CZYLI PORADNIK DLA ZIELONYCH
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2011, 17:27:04 »
Witam!
Wiem ze to stary temat ale mam nadzieje ze ktos tu zajrzy
Niestety po wgraniu ROMu ugotowanego przez GULLUM jest problem z simlockiem
Jak jeszcze mialem XP moglem wgrac jaki ROM chcialem. Wiec wgralem ten od GULLUMa. No i tutaj pojawol sie problem. Na oryginalnym ROMie wyskakiwalo okienko do wpisania kodu po wlozeniu karty innego operatora. W tym ROMie tej mozlowosci niestety nie ma. Po wlaczeniu telefonu po prostu sie uruchamia i telefon mozna uzywac jak Palmtopa bez uzywania GSM
Czy jest na to jakies rozwiazanie uzywajac VISTY?
Czy jest RUU dedykowany pod viste dla M600?
Prosze o pomoc
KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE.....
PROCA MA TRZY :)