XDA Orbit 2 (HTC Polaris 200) wgrałem WM6.5

  • 2 Odpowiedzi
  • 4640 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

XDA Orbit 2 (HTC Polaris 200) wgrałem WM6.5
« dnia: Marzec 06, 2010, 12:26:36 »
Z nudów i ciekawości postanowiłem wgrać WM6.5.

Oto przepis:

1. naładować baterię Orbit 2 na full
2. podłączyć PDA do kompa przez kabel aby się połączył z ActiveSync
(zalecany laptop z naładowaną baterią, co uchroni przed rozwaleniem PDA w przypadku zaniku prądu).

3. usunąć blokadę wgrywania nieoryginalnych rom-ów tzn. wgrać Hard SPL:
ściągnąć Hard-SPL-V2.zip z tej strony:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=351964h

rozpakować i uruchomić ROMUpradeUtility.exe i klikać zgodnie z instrukcją obrazkową z tej strony:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=370434

zostanie dość szybko wgrany HardSPL i nastąpi reset PDA - umożliwi to wgranie nowego ROM-u.

4. Nowy ROM (uruchomiony PDA po wgraniu HSPL, podłączony klablem przez ActiveSync)
z tej strony wybrać sobie ROM Kostasa:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=554071

Ja wybrałem Kostas244_ROM3g_23016_FINAL_B4 ale nie działała mi zmiana klawiatury i pogoda na zakładce Today więc wgrałem Kostas244_ROM3g_23016_FINAL_B3 (można wyszukać na rapidach).
Romy te mają dużo niezbędnych narzędzi i aplikacji.

Jak wgrać ROM? : tak samo jak HardSPL. Niczym to się nie różni tylko dłużej trwa. Ok. 10 min.

Po samoczynnym restarcie mamy nowego windowsa.

 :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Uwagi i dodatki:
Jeśli nie działa pogoda na ekranie Today to:
Start- Settings - System i: Location Settings:
Improwe Location Service: ON
HTC location service: tak (ptaszek) - Done (OK, zakończ).

To wszystko :-) Powodzenia. Oczywiście nie muszę dodawać, że każdy grzebie na własne ryzyko i traci gwarancję.
Wg mnie działa znacznie lepiej i szybciej od WM6.1. O wiele prościej, nie zalicza tyle zwiech jak 6.1. Nie trzeba ustawiać netu, MMS-ów i innych bedetów itd. Szybko łapie GPS'a. W zasadzie full gotowiec, odpalasz i masz.  :)

Uwagi po wgraniu:
1. Wejść w start - tools - i uruchomić Manilla 2D Custom
 przejść na dolną zakładkę "tabs" i zaznaczyć LauncherWidget. - zatwierdzić (Apply). Po tym zabiegu i miękkim resecie urządzenia w Manilla2D dodana zostanie karta ulubione programy.
2. jeśli wkurza cię wygląd wiadomości sms jako "chat" i chcesz to zmienić na tzw. drzewo (listę) to:
Wejść w start - tools - i uruchomić Advanced Config
i tam rozwinąć część "messaging" i w pierwszej opcji Threaded SMS: przestawić na Disabled (zmiane dokonuje się w dolnym oknie i zatwierdzić). Zmiany będą po miękkim resecie.
3. warto sobie ustawić na autoczyszczenie RAM: program cleanRAMconfig w start - tools.

Z grubsza tyle.

A to dodatki "nieobowiązkowe":

GeoTagging
Jeśli chcesz mieć GeoTagging (pozycja GPS dopisana do pliku - pozniej mozna zastosowac w Google Earth - pliki zapisywane sa w folderze aparatu i w moich dokumentach w katalogu My POI na karcie pamięci):
za pomocą edytora rejestru (np. smartreg) zmień:
HKLM\SOFTWARE\HTC\Camera HKLM \ SOFTWARE \ HTC \ Camera
In the directory P9 pass value "enable" 1 W P9 katalogu przekazać wartość "Enable" 1
(Będzie to dostępne po uruchomieniu aparatu i zmianie jego trybu ikoną w lewym górnym oknie - poklikać i zmienić ikonę aparatu na aparat z "celownikiem" <<radarem>>). Zacznie uruchamiać się GPS (lepiej bądź na zewnątrz, wtedy szybko złapie SAT).

Z katalogu MyPOI zgrywasz fotki i wrzucasz przez serwis Panoramio. Po opublikowaniu będą widoczne na mapach Panoramio i GoogleMap.


Zwiększenie wrażliwości TouchFLO

HKLM\Drivers\Touchpanel\Pressure Threshold HKLM \ Drivers \ TouchPanel \ Ciśnienie Próg
change from default 18866 to 19866 or 20866 or more 40866 makes the scroll better zmiana domyślnych 18866 do 19866 lub 20866 lub więcej 40866 przewijania pozwala lepiej

- HKLM\software\OEM\TFLOSettings\FingerPressure - HKLM \ Software \ OEM \ TFLOSettings \ FingerPressure
- Change from default 2908 to 10892[/quote] - Zmiana z domyślnego 2908 do 10892 [/ QUOTE]


II. Zmianka aplikacji - aktualizacje:
1. YouTube (orginalne z romu nie ma obsługi obszaru - Polska) - wystarczy zainstalować ponownie YouTube.cab
2. Opera 9 zaistalowana z automatycznie z romu. Jeśli chcesz mieć Operę 10 to: zainstaluj ją w telefonie, skopiuj zawartość katalogu Opera 10 na laptopa, zmień plik exe na OperaL.exe. Całość (wszystkie pliki) skopiuj do PDA do katalogu windows (nie jako katalog opera 10, tylko pliki i podkatalogi z katalogu Opera10). Zmiana nazwy na OperaL.exe oraz skopiowanie do kat. Windows zapewni urchamianie opery z "Globusa" na zakładce. No i dla porządku: odinstaluj Opera 10 (start-system-usuń), oraz żywcem usuń katalog Opera9 w katalogu Windows. Wszystko.

Slide2unlock
I jeszcze jedna modyfikacja dotycząca Slide2unlock (SU2) - aplikacja działa po naciśnięciu i przytrzymaniu "EndKey" - czerwonej słuchawki.
Zeby dodać pod przycisk ekranowy (soft-key na dole ekranu), dajmy na to prawy to:
1. ściągnąć i zainstalować HTCEndKey.cab http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=290401&d=1267974374
2. uruchomić M2DC (start-tools-M2DC) i w zakładce soft keys zmienić przypisanie przycisku przez wybranie i wyszukanie w katalogu windows pliku endkey.exe. zatwierdzić (apply) i poczekać na załadowanie.  :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 19:40:20 wysłana przez onyx77 »

Odp: XDA Orbit 2 (HTC Polaris 200) wgrałem WM6.5
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2010, 17:39:23 »
Bardzo sie ciesze ze ktoś coś takiego napisał..:)

Wgrałem nowego roma, ale mam problem nie słysze nic w słuchawce podczas rozmowy.
Po włączeniu tel jest wszystko ok natomiast później znowu nic nie słychać mimo połączenia...
Czy jet mi ktoś w stanie pomóc ???