Zapytanie o POI

  • 13 Odpowiedzi
  • 17545 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline zoltarsm

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 450BV - AM XL i NAVROADMAP EU
Zapytanie o POI
« dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:32:10 »
Pobieram plik z fotoradarami z zakładki POI na stronie głównej i za każdym razem, jak zaznaczam obszar Polski, mam wygenerowane tylko 685 punktów z fotoradarami.
Nie wiem dlaczego tak jest, przecież prawie codziennie są dodawane, nawet dzisiaj sporo ich doszło, a ja nadal mam w/w ilość.
Tak jest za każdym razem. Czy ja coś nie tak robię ?

Pozdrawiam

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:44:20 »
dzisiaj sporo zostało dodanych
przez ostatnie dni nie było nowych
moderator miał wolne  :E

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:46:34 »
jest kilka kat suszarek/fotoradarów
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline zoltarsm

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 450BV - AM XL i NAVROADMAP EU
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2009, 20:25:21 »
Tak tylko te dzisiaj dodane nie pojawiły się w opcji ogólnej "fotoradar".
A może powinienem wybrać opcję "fotoradar z ograniczeniem prędkości", bo takie zostały dodane.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:19:40 »
musisz sobie pobierać również fotoradary z ograniczeniami np 90, 110 itp... takich jest dodawanych więcej.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2009, 13:21:45 »
Jestem nowy i nie wiem jak zaimportować nowe pobrane pliki do auto mapy

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2009, 13:50:00 »
Do AM nie warto kombinować, AM ma miplo.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2009, 17:08:05 »
warto nie warto... przepis mógłbyś podać...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2009, 17:16:15 »
Do AM nie warto kombinować, AM ma miplo.

Jak takis madry to powiedz mi moze, jak mam z miplo te same punkty zaimportowac do AM i TT wielki znawco ? Dlatego nie warto uzywac czegos co sie ogranicza do jednego produktu. Ale nie o to pytal autor. EOT.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Dżeju

Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2009, 18:21:38 »
Gość pytał o import do AM a nie o TT i NM dobrze mu odpowiedział, więc nie rozumiem złośliwości  :mysli:
A przepis argo3, ma na stronach PDAClub-u, wystarczy się rozejrzeć - też EOT.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2009, 18:48:07 »
Gość pytał o import do AM a nie o TT i NM dobrze mu odpowiedział, więc nie rozumiem złośliwości  :mysli:
A przepis argo3, ma na stronach PDAClub-u, wystarczy się rozejrzeć - też EOT.

Bo gośc pytał o import POI PDAClub.pl do AM a NM napisal, że POI PDAClub.pl to badziewie. Stąd złośliwość.  :-| Zamiast pomóc rozwijać ambitne projekty, lepiej od razu zgnoić projekt przy którym pracują ludzie za darmo tak? Faktycznie NM należą się oklaski za wspieranie komercyjnego projektu, który jest zamkniętą platformą, gdzie za dostęp trzeba płacić... Ciekawe podejście... Wystarczyło, żeby NM powstrzymał się od działania na rzecz miplo, albo odpowiedział pytającemu jak zaimportować POI... i tematu by nie było.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2009, 10:50:55 »
Cytat: OleYek
Bo gośc pytał o import POI PDAClub.pl do AM a NM napisal, że POI PDAClub.pl to badziewie. Stąd złośliwość. 

Wsadź głowę pod zimny przysznic i potrzymaj, dłuuuugo.
Napisałem:
Do AM nie warto kombinować, AM ma miplo.
Tylko tyle, to Tobie się uroiło jakieś badziewie ...

Cytat: OleYek
Zamiast pomóc rozwijać ambitne projekty, lepiej od razu zgnoić projekt przy którym pracują ludzie za darmo tak?

Zastanów sie co piszesz, bo w tej chwili już publicznie próbujesz mnie obrazić.

Cytat: OleYek
Wystarczyło, żeby NM powstrzymał się od działania na rzecz miplo, albo odpowiedział pytającemu jak zaimportować POI... i tematu by nie było.

Innymi słowy mam go nauczyć jak posługiwać sie protezą, a przemilczeć fakt ze może posługiwać się ręką?
Zapomnij, możesz od razu mnie zbanować, ale nie zmusisz mnie do tego żebym komuś proponował rozwiązanie
znacznie gorsze od tego, które ma do dyspozycji.

POIPDAClub są dobrym rozwiązaniem dla użytkowników wszelkiej maści nawigacji,
oraz tych użytkowników AM, którzy nie mają dostępu do miplo
Ale użytkownicy AM z aktualną subskrypcją mają do dyspozycji znacznie bogatszą bazę POI
i zdecydowanie bardziej zaawansowane narzędzie do ich obsługi.

Namawianie nowego użytkownika AM do używania naszych PDAClubowych POI
z jednoczesnym przemilczeniem informacji o tym, że może on korzystać z dużo wiekszej bazy
z nieporównywalnie wygodniejszym dostępem do niej, byłoby zwyczajnie nieuczciwe.
Nie będę zachowywał się jak hipokryta i nie będę też omijał z daleka tego działu,
za bardzo zależy mi na tym, żeby miplo doczekało się kiedyś realnej konkurencji.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2009, 11:41:08 »
NM - dokladnie wydaje mi sie ze skoro zapytal to jednak do miplo nie ma dostepu i chcial zaimportowac te pliki sobie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2009, 12:07:38 wysłana przez Jachu »
pozdrawiam
Jachu

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Zapytanie o POI
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2009, 16:34:15 »
warto nie warto... przepis mógłbyś podać...

OK, niech będzie, opiszę.

procedura importu plików POI z PDAClubu do AutoMapy:

1. Ściągnięty plik z wybranymi kategoriami POI rozpakuj to jakiegoś tymczasowego katalogu.

2. Uruchom AM, jeśli chcesz przechowywać pobrane POI w innym pliku niż domyślny (default.amp)
utwórz go nadając dowolną nazwę (np. POIzPDAClubu)

3. Wybierz w AM:
Menu\POI\Zarządzanie\ikona kartki z zagiętym rogiem\Importuj...
znajdź swój tymczasowy folder i kliknij w nim na jeden z plików kategorii POI (*.uam)

4. Na pytanie 'Czy chcesz utworzyć osobny plik dla importowanych punktów?' odpowiedz nie (przycisk z krzyżykiem)

Pamiętaj, że jeśli odpowiesz twierdząco AM utworzy nowy plik POI o nazwie zgodnej z nazwą kategorii
i zaimportuje do niego punkty tylko tej kategorii.
A ponieważ AM nie potrafi jednocześnie pracować z wieloma plikami POI
(obsługuje nieograniczoną liczbę kategorii POI, ale wszystkie muszą być zapisane w jednym pliku)
uniemożliwi to jednoczesne korzystanie z innych kategorii POI.

5. Powtarzaj punkty 3 i 4 tak długo, aż zaimportujesz wszystkie pobrane kategorie POI.
(jeśli pobrałeś 30 kategorii powtarzasz procedurę 30x)
Jeżeli przez pomyłkę zaimportujesz ten sam plik 2 razy, nie przejmuj się, AM nie zdubluje tych samych punktów.
Jak już zaimportujesz wszystkie kategorie POI wyłącz AM.

6. Skopiuj ikony kategorii (pliki *.bmp) z tego tymczasowego katalogu do folderu: AutoMapa EU\Icons
Jeżeli w katalogu w którym masz zainstalowaną AutoMapę nie masz takiego podkatalogu, to utwórz go ręcznie.

7. skopiuj dźwięki ostrzeżeń (pliki *.wav) do folderu: AutoMapa EU\Voices
(ten punkt możesz pominąć jeśli nie zamierzasz używać ostrzeżeń o POI, albo będziesz używał tylko standardowego dźwięku ostrzeżenia z AM).

8. Uruchom ponownie AM, sprawdź czy wszystkie kategorie mają swoje ikony, jeżeli któraś nie ma,
np. kategoria 'Zaopatrzenie Cukierni i Piekarni' to może znaczyć, że nazwa kategorii jest dla AM za długa
i została skrócona do: Zaopatrzenie Cukierni i Piekarn'(obcięta litera 'i'),
żeby uzyskać widok ikony takiej kategorii musisz w ten sam sposób skrócić nazwę pliku ikony.

9. Ciesz się zaimportowanym zestawem POI do czasu gdy postanowisz uaktualnić swoje POI.


Za każdym razem gdy zechcesz uaktualnić swoją bazę POI ściągnięciu nowego pliku
powtórz procedurę opisaną w punktach 1-5 (albo 1-8 jeśli pobrałeś też jakieś nowe kategorie).

Jeżeli nie utworzysz nowego pliku POI, to powtórny import doda nowe POI i zaktualizuje nazwy/opisy,
ale nie usunie starych, nieaktualnych punktów. Żeby się ich pozbyć musisz utworzyć nowy plik POI,
ale wtedy, jeśli wcześniej dodałeś jakieś inne punkty do swojego pliku to je utracisz (pozostaną w starym pliku POI).

Jeśli to POI z kategorii które pobierałeś z PDAClubu, a nie chciałbyś za kazdym razem dodawać je od nowa,
to najlepiej gdybyś je dodał do bazy - ręcznie , przez formularz na stronie www.
(obecnie nie ma innego sposobu na dodanie POI do bazy)
Jeśli chciałbyś zaktualizować/poprawić jakiś POI też możesz to zrobić tylko przez www.
Jeśli to POI innych kategorii, to do ich wyciągnięcia ze starego pliku najlepiej użyć jakiegoś programu
do zarządzania POI, da się to również zrobić w AutoMapie, ale to uciążliwa procedura
(trzeba usunąć pojedynczo wszystkie inne kategorie, a wcześniej z usuwanch kategorii trzeba usunąć POI)
Tak wyciągnięte POI możesz dodać do swojego nowego pliku poleceniem 'Dodaj z pliku...'.



Jeśli zaś posiadasz legalną AM z aktualną subskrypcją i zdecydowałbyś się skorzystać z bazy miplo,
to zasadniczo wszystko to, co tu wyżej napisałem uzyskasz naciskając przycisk 'miplosync' (dostępny w menu AM).
Miplosync niestety też nie jest narzędziem idealnym, ale o tym jakie może stwarzać problemy
to już możesz przeczytać sam zaglądając do działu AutoMapa.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free