Format współrzędnych podczas zgłaszania POI

  • 17 Odpowiedzi
  • 22689 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Bilunia

Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« dnia: Październik 06, 2009, 21:36:15 »
Teraz już wiem, dlaczego występują błędy w rzeczywistej lokalizacji poszczególnych punktów POI.
Powodem jest fakt, że istnieje tylko jeden format zgłaszania współrzędnych POI, lub przez wskazanie lokalizacji punktu na mapie ("na oko").
Co ma zrobić użytkownik AM, który stojąc obok nieistniejącego w bazie bankomatu, naniósł sobie jego dokładne współrzędne, a przy próbie dodania punktu do bazy PDAClubu wymagany jest inny format współrzędnych ???
Wskazuje punkt na mapie, bo nie ma możliwości podania dokładnej odczytanej pozycji. I stąd biorą się niedokładności.
Proponuję dodać możliwość wyboru formatu współrzędnych podczas dodawania punktów do bazy, obejmujący zakres formatów najpopularniejszych programów nawigacyjnych - w tym formatu AutoMapy.
Centrum handlowe widać z daleka, więc nie ma problemu. Natomiast sztuką dla sztuki jest znalezienie np. Bankomat Euronet w Mielnie k/Koszalina. Po usłyszeniu "jesteś u celu", pozostaje znaleźć miejsce do zaparkowania i na spokojnie poszukać. To samo dotyczy większości tego typu punktów.

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2009, 22:34:38 »
A to co jest?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2009, 23:22:36 »
A to co jest?
Ja w przeciwieństwie do Ciebie, zanim coś napiszę, to najpierw dwa razy sprawdzę.
Otóż format AM kończy się na xx,xx". Natomiast wskazany przez Ciebie format opiewa na końcówce xx". To ździebko nie to samo. Żeby się o tym przekonać, to proponuję wprowadzić do bazy:
54 15 43 77
16 03 13 35
To jest Bankomat Euronet-u w Mielnie.
Patrząc w kierunku płn, jest po prawej stronie ulicy Wojska Polskiego
Jak zobaczysz różnicę na mapie, to będziesz wiedział, co miałem na myśli rozpoczynając ten wątek.
Jeżeli dla Ciebie położenie punktu po prawej stronie ulicy, czy po lewej, z dokładnością kilkunastu metrów to to samo, to wybacz, ale mamy zdecydowanie różne wyobrażenie o dokładności.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 23:24:37 wysłana przez Bilunia »

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2009, 23:48:31 »
A to co jest?
Ja w przeciwieństwie do Ciebie, zanim coś napiszę, to najpierw dwa razy sprawdzę.
Otóż format AM kończy się na xx,xx". Natomiast wskazany przez Ciebie format opiewa na końcówce xx". To ździebko nie to samo. Żeby się o tym przekonać, to proponuję wprowadzić do bazy:
54 15 43 77
16 03 13 35
To jest Bankomat Euronet-u w Mielnie.
Patrząc w kierunku płn, jest po prawej stronie ulicy Wojska Polskiego
Jak zobaczysz różnicę na mapie, to będziesz wiedział, co miałem na myśli rozpoczynając ten wątek.
Jeżeli dla Ciebie położenie punktu po prawej stronie ulicy, czy po lewej, z dokładnością kilkunastu metrów to to samo, to wybacz, ale mamy zdecydowanie różne wyobrażenie o dokładności.

a mozesz powiedziec co to za format co podales  ??
Bo powiem szczerze niev=bardzo go rozumiem.
bo oznaczaja poszczegolne liczby ?
pozdrawiam
Jachu

*

Bilunia

Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2009, 00:05:45 »

a mozesz powiedziec co to za format co podales  ??
Bo powiem szczerze niev=bardzo go rozumiem.
bo oznaczaja poszczegolne liczby ?
Dokładne współrzędne punktu odczytane z AutoMapy:
N 54015'43.77"
E 16003'13.35"
Próbowałem kilkakrotnie wprowadzić we wskazanym przez nocnegoMarka schemacie (4 cyfr w ostatnim polu nie przyjęło). Natomiast odwzorowanie map Google i AM nie pokrywa się, by wskazanie punktu na mapie Google odpowiadało temu punktowi, który zostanie wyświetlony w AM.
Na dodatek próbowałem kilkakrotnie wprowadzić punkt w formacie tak 6-cio cyfrowym, jak i 8-mio w polach wskazanych przez nocnegoMarka (niby AM) - cały czas wyskakuje komunikat o podanie współrzędnych "X".
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 00:27:37 wysłana przez Bilunia »

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2009, 00:31:02 »
Ja w przeciwieństwie do Ciebie, zanim coś napiszę, to najpierw dwa razy sprawdzę.

Widocznie w Twoim przypadku 2x to za mało,
wprowadziłem go dokładnie wg Twoich współrzędnych:
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_poi&view=frontpage&Itemid=107&cat_id=346
Napisane: 07-10-2009, 00:28:11
Cytat: Bilunia
cały czas wyskakuje komunikat o podanie współrzędnych "X".
A to akurat wygląda na bug, też go dziś (a właściwie już wczoraj) znalazłm i już zgłosiłem.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 00:35:44 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2009, 00:36:25 »
Wprowadzałem dokładnie wg Twojego .PNG
Punkt dał się wyświetlić na mapie Google, ale nie dał się zapisać. Ciągle powtarzał się komunikat, o podanie współrzędnych "X".
Natomiast odwzorowanie map Google i AM nie pokrywa się, dlatego dodawanie punktów przez wskazanie ich na mapie, powoduje błędy.

PS
Wprowadzić - to jedno, a zapisać - to już coś więcej.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 00:41:22 wysłana przez Bilunia »

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2009, 00:49:43 »
Pokrywa się, dokładnie, za wyjątkiem przypadków gdy na jednej z map jest błąd, bądź gdy zdjęcie z google jest źle skalibrowane.
Napisane: 07-10-2009, 00:40:10
Jeżeli dla Ciebie położenie punktu po prawej stronie ulicy, czy po lewej, z dokładnością kilkunastu metrów to to samo, to wybacz, ale mamy zdecydowanie różne wyobrażenie o dokładności.

Niestety, jeśli wierzysz, że w każdym miejscu w kraju uzyskasz dokładność rzędu kilku metrów bądź mniej
i to jednocześnie na mapie AM, PPWK, i zdjęciach Google to jest to dość naiwna wiara.
Rzeczywistość jest znacznie mniej idealna od Twoich wyobrażeń.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2009, 01:11:09 »
Niestety, jeśli wierzysz, że w każdym miejscu w kraju uzyskasz dokładność rzędu kilku metrów bądź mniej
i to jednocześnie na mapie AM, PPWK, i zdjęciach Google to jest to dość naiwna wiara.
Rzeczywistość jest znacznie mniej idealna od Twoich wyobrażeń.

Tylko, że ja staram się, by te błędy zminimalizować. Natomiast Ty chcesz wszystkim wmówić, że dobrze jest, jak jest.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 01:13:32 wysłana przez Bilunia »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2009, 07:03:58 »
Tylko, że ja staram się, by te błędy zminimalizować. Natomiast Ty chcesz wszystkim wmówić, że dobrze jest, jak jest.
i dobrze
a nocnyMarek nie wmawia nikomu, że jest dobrze jak jest tylko informuje, że jest tak a nie inaczej

*

Bilunia

Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2009, 09:58:02 »
a nocnyMarek nie wmawia nikomu, że jest dobrze jak jest tylko informuje, że jest tak a nie inaczej
Tylko, że zdarza mu się robić to w dość specyficzny sposób:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=131470.msg1103615#msg1103615
Pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2009, 01:37:15 »
Cytat: Bilunia
Jeżeli dla Ciebie położenie punktu po prawej stronie ulicy, czy po lewej, z dokładnością kilkunastu metrów to to samo, to wybacz, ale mamy zdecydowanie różne wyobrażenie o dokładności.
Poniżej masz kilka przykładów, gdzie możesz skonfrontować swoje wyobrażenie o dokładności
z praktyczną dokładnością jaka trafia się mapach.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2009, 08:29:23 »
Ładne zrzuty, z polemiką gorzej.
Tyle tylko, że jedno i drugie - nie na temat.
Dla lepszego zobrazowania problemu. Proszę sobie porównać położenie Pensjonatu "Admirał" w Jastarni wg danych z MIPLO, oraz danych PDAClubu (gdzie sam naniosłem ten punkt). Ten sam pensjonat, a położenie diametralnie różne. Tak się kończy w większości przypadków nanoszenie punktów przez wskazanie na mapie, a nie przez podanie współrzędnych.
I co z tego, że program nawigacyjny szczyci się ilością POI, skoro ich lokalizacja na mapie, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością ???
Koniec w tym temacie
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2009, 09:48:46 wysłana przez Bilunia »

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2009, 14:39:53 »
Cytat: Bilunia
Koniec w tym temacie

Jak miło, w końcu zauważyłeś, że Twoja propozycja była zrealizowana znacznie wcześniej niż o niej pomyślałeś?  :mrgreen:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2009, 18:36:27 »
Cytat: Bilunia
Koniec w tym temacie

Jak miło, w końcu zauważyłeś, że Twoja propozycja była zrealizowana znacznie wcześniej niż o niej pomyślałeś?  :mrgreen:
Po lokalizacji tego pensjonatu wg. MIPLO, domyślam się, że sam, osobiście podawałeś im współrzędne. Przecież nikt inny takiego babola w lokalizacji by nie strzelił. No ale co to dla Ciebie ileś tam dziesiąt, czy setek, metrów różnicy? Przecież po dłuższej podróży wskazane jest pospacerować. No nie?
Jestem pełen podziwu, że wg. MIPLO ten pensjonat w ogóle się załapał w granicach administracyjnych Jastarni.
A tyle razy prosiłem, że zanim coś się wyklika, to dobrze najpierw sprawdzić, o czym się klika.
Przepraszam, że nie dotrzymałem obietnicy "końca w tym temacie", ale wobec takiej arog... i igno...
trudno przejść obojętnie.

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 10, 2009, 18:53:11 »
A co ja mam wspólnego z tym pensjonatem na miplo? :O
I co ma niechlujność wprowadzania POI przez jego autora (aga-tedi) na miplo do tematu tego wątku?
Może jeszcze jakieś genialne wnioski wysnujesz?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2009, 19:23:08 »
A co ja mam wspólnego z tym pensjonatem na miplo? :O


Ja tylko odniosłem się do Twojej wcześniejszej wypowiedzi.

I co ma niechlujność wprowadzania POI przez jego autora (aga-tedi) na miplo do tematu tego wątku?
Może jeszcze jakieś genialne wnioski wysnujesz?

To nie jest niechlujność (jak to ślicznie i trafnie nazwałeś) tylko i wyłącznie autora punktu na MIPLO.
Ostatnio będąc w Poznaniu, postanowiłem zahaczyć o siedzibę Generali. Byłem bliziutko, ale zapomniałem nazwę ulicy. Więc co robię ??
Stawiam klik w pobliżu, wybieram "prowadź do", wybieram kategorię "Przedsiębiorstwo, firma".
I tu przeżywam szoking. Moim oczom ukazuje się cały szereg adresów nie przypisanych do niczego. Zamiast nazw firm widnieją nazwy kategorii "Przedsiębiorstwo, firma", lub "Inne".
To już chyba nie jest niechlujstwo autorów tych punktów.
Jeżeli tak ma wyglądać wyścig programów nawigacyjnych za ilością POI, to ja za taką bazę dziękuję.
Potestuj.
Postaw kursor w pobliżu ul. Bednarskiej w Poznaniu i zobacz, co Ci się ukaże po wybraniu "Prowadź do" -> "Przedsiębiorstwo, firma".

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Format współrzędnych podczas zgłaszania POI
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2009, 19:43:55 »
Przypominam że piszesz w dziale POIPDAClub, jak chcesz podyskutować o jakości POI w AM
zrób to we właściwym dziale, w wątku o adekwatnym do treści tytule.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free