Bateria z innego PDA jako zamiennik

  • 1 Odpowiedzi
  • 15221 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bateria z innego PDA jako zamiennik
« dnia: Luty 22, 2013, 14:59:54 »
Szukam sposobu na wykorzystanie baterii z XDA II w XDA Flame. Liczba pinów się zgadza, ale kolejność już raczej nie. Nie mogę znaleźć kolejności pinów dla Flame. forum flameusers niestety nie dostępne. Może ktoś z was zna ich rozkład.
Podejrzewam, że napięcia na pinach będą te same. Bateria pasuje.Mam pomysł jak dostosować piny. Brakuje mi pewności jak są rozmieszczone w flamie.
Czy ktoś z was przerabiał już podobny pomysł? Z jakim skutkiem?

Odp: Bateria z innego PDA jako zamiennik
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2013, 09:59:34 »
Po dokładnym sprawdzeniu obu baterii doszedłem do wniosku, że nie ma co kombinować. Napięcia na pinach zachowują się inaczej. Lepiej rozpruć baterię i wlutować nowe ogniwo. Lecz niestety, w tym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo rozczarowania. Nie znalazłem na aukcjach, wśród "nowych" ogniw, takich których rzeczywista pojemność=deklarowanej. Jeden ze sprzedawców (nazwa rozpoczynająca się na B) poszedł tak daleko, że inną pojemność podaje w opisie a inna występuje w karcie katalogowej. Na moje pytanie o powód rozbieżności zapadła cisza.
Sprzedawca jednak się odezwał i wyjaśnił sprawę. Choć tpwaru nie przetestowałem, jednak zwracam honor.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 22:52:59 wysłana przez śruba_nowa »