XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów

  • 80 Odpowiedzi
  • 5423 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« dnia: Luty 14, 2007, 14:00:57 »
Wkurzyła mnie informacja powitalna na stronie XDA: firma Microsoft nakazała usunięcie wszystkich ROMów do wszystkich urządzeń jako materiałów objętych prawami autorskimi tej firmy i zabroniła rozpowszechniania ich tym kanałem. W związku z tym w tym tygodniu FTP zostanie przeczyszczony i tyle będzie z tego.
Jeżeli potrzebujecie lub planujecie potrzebować jakiś ROM do swojego PDA który jest tylko na XDA, to pobierajcie. Ja na wszelki wypadek robię sobie image całego serwera (o ile mi dysku starczy), ale na dłuższą metę zmierzam trzymać tylko wszystko co dotyczy BlueAngel i Hermesa.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline bern

  • *****
  • 1156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eee 1201N. htc Desire
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2007, 14:14:40 »
uuuuu mnie sie jakos xda nie chce otwierac (widac nie Ty jeden sciagasz wszystko :) )

no a dopiero co dyskutowalismy w jakims innym temacie ze do xda przyczepili sie dopiero za crossbowa... romy napewno beda gdzies dostepne jako "warezy" od teraz :/
sciagne sobie pare najpotrzebniejszych plikow do hermesa i universala (nad nimi mysle narazie) ale tak czy siak szkoda..

jeszcze jedna rzecz - czy radio tez jest wlasnoscia microsoftu? czy pisze je htc? i co z legalnoscia softu do sciagania cidlocka? wlasciwie mowa jest tylko o systemie microsfotu wiec usuwac beda tylko romy.

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2007, 14:26:06 »
Kompletny bezsens - na XDA-dev mieli to pod kontrolą (w jednym miejscu), przy forum chętnym do każdej współpracy.
Teraz nie opanują warezów.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline KeriM36

  • ****
  • 809
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.klos.net.pl
  • Sprzęt: Nokia E66 i powrót do MDA Compact 3
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2007, 14:52:23 »
no coz - microshit sam na siebie podpisuje wyrok, bo teraz to romy beda sie wszedzie walic po necie - ale gigant moze wszystko ;(

pozdrawiam

XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2007, 15:20:02 »
ppcw*rez.c*m  czy insze beda  krolowac a ja sobie póki co walne mirrora..
SDTV team

*

Offline waflo

  • ***
  • 334
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2007, 15:57:58 »
kurcze jestem w pracy i nie moge ssac z FTPa teraz. Czy ktorys z was moglby uprzejmie sciagniac dla mnie:
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Hermes/Extracted_Radio_ROMs/HERM_1.27.00.00_type2_radio.zip
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Hermes/Shipped_Complete_Updates/RUU_HERMES_HTC_WWE_1[1].35.255.2_1.35.255.102_1.08.00.10_SHIP.EXE

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2007, 16:29:35 »
Waflo, spokojnie, wygląda na to, że w PL będzie kilka mirrorów - mój raczej nie online, ale za zamówienie będę wystawiał co kto potrzebuje. na pewno długo trzymać zamierzam wszystko co dotyczy hermesa i blueangel.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2007, 16:39:09 »
rom-y tam wciąż są.. wieczorem jeszcze prawdopodobnie spokojnie ściągnięcie.


Zresztą.. mam po raz kolejny koncepcję związaną ze spiskową teorią dziejów. Jak Ogryzkownia zaczęła się rzucać o temaciki z iPhone, to pierwszym moim skojarzeniem było, że strzelili sobie w stopę. Dopiero później doszło do mnie, że nie. Dzięki tej zadymie pseudoprawnej, więcej osób obejrzało sobie, jak naprawdę wygląda UI iPhone - darmowa reklama.
I to taka, za którą trzeba najdrożej płacić - branżowa.
W Barcelonie trwają targi 3GSM, na których debiutuje handlowo WM6. Zróbmy teraz zadymkę, więcej osób zapamięta. Nieważne jak się mówi, byle się mówiło.

*

Offline waflo

  • ***
  • 334
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2007, 16:51:08 »
Dzieki. Wlasnie dzis znalazlem chwile czasu aby poczytac na XDA Dev o zmianie ROMu w moim SPV M3100, przygotowalem sobie link do romow, a tutaj taki zonk....

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2007, 16:56:48 »
po raz kolejny - romy wciąż jeszcze tam są.
Zresztą informacja mówi wyraźnie: "A great resource dies this coming week"
Czyli mamy czas na stworzenie własnych mirrorów. Nie wiem jak wy, ale ja go właśnie ściągam.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2007, 17:04:21 »
Ja przeciagnalem caly katalog Wizard idzie ladnie 700 kB/s :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2007, 17:10:28 »
Ja zasysam całego Hermesa, Upload też.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline Jamirq

  • ****
  • 640
    • http://www.jamirq.com
  • Sprzęt: bylo minelo
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2007, 18:17:33 »
NO wlasnie niedawno sie pytalem o legalnosc ROMow m.in. na XDA-Dev.

I jak widzimy nie sa one legalne, poniewaz sa chronione prawami autorskimi. Widze, ze na wiadomosc o ich wykasowaniu cala rzesza klubowiczow sie rzuca do "ratowania" dobytku, a tak na prawde ratuje cos co jest nielegalne. W innych watkach pietnujecie piractwo, a sami w nim uczestniczycie w mniejszym lub wiekszym stopniu.

Prosze nie odbierac tego jako atak na klubowiczow, jednak odczuwam pewien niesmak kiedy widze jak glosicie "piractwo jest zle", a jak wam sie przydaje to w gruncie rzeczy nie jest tak zle, w koncu userzy rozwijaja soft, wszystko idzie do przodu itd.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2007, 18:23:52 »
widzę, że na tą chwilę na xda developers nawet nie można się dostać.....chyba ściąganie zaczęło się lawinowo
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2007, 19:06:19 »
Jamirq
Zgadza się piractwo jest be - kiedy kradniemy program czyli nie płacimy za niego. Dlatego też nie było przyzwolenia czy podawania linków do płatnych upgradów ( vide WM5.0 dla hx4700 czy poprzednie)
Jesli już zapłaciliśmy  - a tak jest w przypadku 100% PDA opartych na Windows Mobile mamy prawo wegzekwowania od producenta oprogramowania najlepszego istniejącego w danym momencie.
Czy twórca programu jakim jest M$ pozwala na ściągnięcie łatek do systemów mobilnych  dla końcowych użytkowników tak jak jest to w przypdku dużego Windowsa ?  Nie


W związku z tym w chwili zdjęcia z Xda-Developers romów proponuję wysłanie listu protestacyjnego skierownego do polskiego oddzialu M$ na ręce jego szefa  z żadaniem natychmiastowego udostępnienia poprawek dla systemów windowsa Mobilnego( oraz dla Smartphonów)  oraz udostepnienia ROMów z językiem polskim dla wszystkich urządzeń mobilnych sprzedanych kiedykolwiek w Polsce , a w szczególności po dacie wejścia w życie ustawy o jezyku polskim .
Jako uzytkownicy - a jest nas tu kilka tysiecy możemy skierować tą sprawę do UOKiK i wielu innych urzędów .
potrzebna zgoda

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2007, 19:19:09 »
bardzo dobry pomysł, kazdy przecież może się pod takim żądaniem podpisać, to nie boli
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2007, 19:30:27 »
jas_pik: a na to Microsoft odpowie ci, że zgodne z w/w ustawą za spolszczenie i aktualizacje odpowiedzialny jest PRODUCENT urządzenia, a nie dostawca oprogramowania (zwłaszcza, ze oprogramowanie to jest na licencji OEM). Na tym polega własnie chytrość M$, że sprzedaje wszystko wszystkim, a sam za nic nie odpowiada (większość sprzedawanych licencji to MSDN i OEM - poczytaj licencje). Nie tędy droga, ale po protestować można i ja się przyłączam.
Jamirq: w sytuacji, w której NIKT nie zapewnia wsparcia technicznego do oprogramowania, za które zapłaciłem (idź poproś Erę, żeby ci naprawił problem z wyłączającym się zestawem BT w Era MDA3) uznaję, że jest to udostępnianie czegoś na kształt abandonware. Dodatkowo ROMy są przygotowywane przez PRODUCENTA na bazie narzędzi Microsoft (sami dodają w cholerę pracy w postaci choćby sterowników). A potem zapominają o istnieniu swojego (często koślawego) dzieła - i tutaj jest dodatkowe pytanie, czy to przypadkiem nie producenci nie mają praw autorskich do romów, a nie M$.
i jeszcze WaldekGo: Nie myślę, żeby M$ tak skretyniał, żeby budować rozgłos niszcząc środowisko własnych developerów. To tak jakby zamknęli MSDN :) Raczej się wkurzyli na Crossbow (podobnie jak było przy 2005), ale tym razem ktoś docisnął śróbę konkretneij niż wtedy.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2007, 19:35:16 »
Czy rozpoczynamy walkę z HTC - który dzisiaj uruchomił swoją nową stronę.
www.seehtc.com
czy z poszczególnymi O-pami sprzedajacymi  urzadzenia?
A może tak jak wtedy wszystko bedzie na ftp-ie Buzz'a ?
potrzebna zgoda

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2007, 19:39:22 »
jas_pik: z punktu widzenia strategii to trzeba zaatakować wszędzie na raz. Niech się info rozejdzie, niech XDA wstanie i wtedy można powoli ruszać. A na marginesie chętnie posłucham reakcji szefa HTC, pana Chou, który produkował się 3GSM w Barcelonie: http://msmobiles.com/news.php/6062.html
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2007, 20:25:27 »
Cytat: "jas_pik"
Czy rozpoczynamy walkę z HTC - który dzisiaj uruchomił swoją nową stronę.
www.seehtc.com
czy z poszczególnymi O-pami sprzedajacymi  urzadzenia?
A może tak jak wtedy wszystko bedzie na ftp-ie Buzz'a ?


To nie jest strona o HTC, tylko o jednym produkcie, HTC Athena, pod handlową marką Advantage

XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 14, 2007, 20:39:21 »
To było zbyt piękne żeby było wieczne wszystko w jednym miejscu posegregowane. Przewidziałem to że kiedyś sie to skończy i juz jakiś czas temu ściagnołem wszystko teraz zrobie tylko uaktualnienie i ściagne romy które zostały dodane pozniej.

*

Offline Degenerado

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Exec O2 + TYTN II
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2007, 21:29:04 »
czyli co ???? FTP l/p dla forumowiczow :)

XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 14, 2007, 21:35:35 »
Hehe żebym ja miał takie ftp przynajmniej 10Gb to czemu nie. Przez te kilka lat działania xda-developers nazbierało sie tego grubo poza 15GB

*

Offline Degenerado

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Exec O2 + TYTN II
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 14, 2007, 21:56:10 »
nie no, to trzeba cedzic i ostatnie releasy :) po co trzymac jakies muzealne romy z ktorymi jest wiecej problemow niz pozytku

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2007, 21:57:42 »
Degenerado

Poniewaz muzealne romy sa potrzebne jak ktos uwali swoje PPC to najczesciej muzealne ratuja zycie :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2007, 23:29:35 »
W jaki sposob zapisac np na dysku cala kategorie dla wizarda? by nie wchodzic w poszczegolne podkatalogi,pliki ?

XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2007, 23:33:20 »
Używasz takiego programu jak Total Comander i przeciagasz całe katalogi.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 15, 2007, 00:26:14 »
Jako ciekawostka caly katalog Wizard z XDA zajmuje ok 10 GB tak na oko. mi sie juz sciagnelo jak na razie 7GB :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 15, 2007, 00:50:08 »
Cytat: "hiszpan6"
W jaki sposob zapisac np na dysku cala kategorie dla wizarda? by nie wchodzic w poszczegolne podkatalogi,pliki ?


matyldo, 21 wiek a ludzie wciąż zdziwieni protokołem ftp, no ale nie ma dziwne, teraz króluje p2p i torrent...
SDTV team

*

Offline Degenerado

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Exec O2 + TYTN II
XDA-developers zmuszone do skasowania wszystkich romów
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 15, 2007, 09:38:55 »
i chat na onecie