Windows CE na urzadzeniach z WM

  • 6 Odpowiedzi
  • 3235 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Windows CE na urzadzeniach z WM
« dnia: Styczeń 30, 2012, 09:54:37 »
Czy slyszal ktos moze o mozliwosci instalacji windowsa ce na urzadzenia, ktore natywnie maja windows mobile? to niby ta sama rodzina systemow, architektura by odpowiadala, wiec moze ktos sie pokusil o jakiekolwiek proby w tym temacie?

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Windows CE na urzadzeniach z WM
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2012, 18:13:07 »
Po co? Przecież Windows Mobile to tak naprawdę nazwa dla WinCE z dorobioną obsługą telefonu (i to średnio udanie).
Lost in universe.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Windows CE na urzadzeniach z WM
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2012, 21:49:29 »
byla nakladka czy cos o tak ciezkiej nazwie ktorej wymowic nie potrafie i nie pamietam dokladnie"łindołso...cos tam"kurde nie pamietam.na pdac bylo o tym...albo na mobione.pl

Odp: Windows CE na urzadzeniach z WM
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:23:54 »
zainteresowalem sie tym, bo wlasnie tej obslugi telefonu nie potrzebuje. Poza tym windows CE nie pochlonie tyle zasobow, co wm. Podejrzewam tez, ze dzialalby szybciej. Nie mam doswiadczenia z tworzeniem ROMow niestety, ale gdybym wiedzial, ze taka zamiana jest w ogole mozliwa, to z przyjemnoscia sie tego naucze

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Windows CE na urzadzeniach z WM
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2012, 10:15:12 »
Przecież Windows Mobile to tak naprawdę nazwa dla WinCE z dorobioną obsługą telefonu (i to średnio udanie).

Że co? Przecież Windows Mobile funkcjonował długo na urządzeniach bez modułu telefonicznego, bo takich urządzeń kiedyś nie było. Zapomniałeś o tych wszystkich popularnych wiele lat temu ipaqach, Looxach, Aximach? Systemy także różnią się, WM jest znacznie okrojony choć jądro jest z CE i stąd częściowa zgodność aplikacji.

Co do zbudowania romu z Win CE dla urządzeń z fabrycznym WM to podobno Cotulla tego dokonał dla Magiciana, ale szczerze mówiąc raczej niewielkie szanse by osoba całkiem "zielona" w temacie temu podołała.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Windows CE na urzadzeniach z WM
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2012, 12:55:29 »
Gdzie napisałem, że WinMo _nie może_ pracować na urządzeniach bez GSM?
Z pewnością zbyt uprościłem opis, ale sprowadził się on właśnie do tego - WinMo to tak naprawdę WinCE + funkcje
np. obsługi GSM.
Jest bardzo szeroko zgodny wstecz i oferuje te same usługi co WinCE.
Lost in universe.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Windows CE na urzadzeniach z WM
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2012, 13:08:21 »
jest zgodny, bo opiera się na tym samym jądrze, ale systemy różnią się funkcjonalnością
a gdyby było tak jak napisałeś, to Windows Mobile Classic to by było to samo co Windows CE, co jest bzdurą, więc może już nie brnij w to ;)