Systemowy budzik przysypia?

  • 8 Odpowiedzi
  • 1933 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline --Lukas--

  • **
  • 182
    • Tapety Flash
  • Sprzęt: Samsung i8000, MDA II, SE K770i
Systemowy budzik przysypia?
« dnia: Luty 18, 2007, 13:20:03 »
Witam.

Mam taki pewien problem, o ktorym mialem juz napisal, ale jakos sie wstrzymalem. Gdyby stalo sie to pierwszy raz pewnie bym jeszcze nie pytal, ale jest to juz nie drugi czy chyba nawet nie dziesiaty raz. Chodzi o systemowy budzik, ktory to znajduje sie w opcjach zegara w zakladce "Alarms". Problem polega na tym, ze srednio na 5 razy jak to ustawie to przynajmniej raz nie zadzwoni. Nie musze mowic, ze jest to bardzo irytujace. Nie polegam na min zwlaszcza jak mam wstac na jakis egzamin. Dodam jeszcze, ze mialem tak na zasyfionym systemie roznymi programami, a takze po (przypadkowym :/) hard resecie, wiec raczej mozna wykluczyc kolidacje z jakimkolwiek programem. Przyzwyczailem sie do tego budzika i dlatego nie mysle, zeby sobie zmieniac na jakis inny program. Podoba mi sie, ze jest baaardzo prosty i ma funkcje drzemki. Nic mi wiecej oprocz tego nie potrzeba. Byleby dzialal jak nalezy. Dlatego prosze nie proponowac mi jakichs innych programow. Pytam o to rowniez z ciekawosci. Jaki mam pocket to widac po lewej (MDA II - dla malo spostrzegawczych :)). Chcialbym wiedziec czy dzieje sie tak komus na podobnym pockecie, podobnym systemie lub czy w ogole spotkal sie ktos z czyms takim na jakimkolwiek PDA. Moj system to oczywiscie Windows Mobile 2003 Phone Edition. Wersja romu mysle, ze jest nie istotna bo chce sie dowiedziec czy w ogole ktos ma podobne objawy i ewentualnie jak sobie z nimi radzi (jesli w ogole) :D.

Pozdrawiem, Lukas.

*

Offline ELMUNIO

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC KAISER
Systemowy budzik przysypia?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2007, 15:47:26 »
Mam ten sam problem, budzik nie wybudza mda, dopiero jak ktoś zadzwoni, albo włączę podświetlenie, to budzik zaczyna budzić. Dzieje się tak zawsze po hard resecie. Jeżeli ustawię, że ma budzić np. za pół godziny to budzi ale jak np. za 8 godzin to przez kilka dni po hard resecie ani razu się nie włącza. Próbowałem różnych kombinacji z zarządzaniem energią oraz podświetlaniem i nic. Po kilku dniach problem sam ustępuje. Zauważyłem też, że jak ustawię budzik, a później zrobię soft reset to też nie zawsze budzi. Tak wygląda to w moim przypadku. Nie wiem czy można coś z tym zrobić, tak to chyba już z tym budzikiem. Na forum można znaleźć informacje, że w innych mda też zdarzają się takie problemy.

ELMUNIO
ROM: Plemnik v1.0 - 6.5.5 bulid 23563

*

Offline --Lukas--

  • **
  • 182
    • Tapety Flash
  • Sprzęt: Samsung i8000, MDA II, SE K770i
Systemowy budzik przysypia?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2007, 17:43:45 »
To wyglada na to, ze masz identyczny problem. Mam tak samo... budzik zaczyna "budzic" jak sie juz sam zdaze obudzic i wlacze pocketa :)). Nadmienie jeszcze, ze wylaczam go poprzez wcisniecie przycisku power, czyli usypiajac go (widocznie zapada w zbyt gleboki sen :))).

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Systemowy budzik przysypia?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2007, 21:07:43 »
mam podobny problem na moim mda compact.
poradzilem sobie z nim poprzez program ktory umozliwia mi wygaszenie LCD bez koniecznosci wylaczania pocketa przyciskiem power.
wowczas wszystkie budziki mi dzwonia :)

*

Offline crowM

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTn
Systemowy budzik przysypia?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2007, 22:58:58 »
chlopaki ja mam jeszcze gorszy problem. czasami jak uspie swoje PDA (TyTn) to nie wstaje nawet po nacisnieciu guzika power. ani rano budzik niedzwoni ani jak ktos do mnie dzwoni tez nie wstaje (osoba dzwoniaca ma sygnal jakbym nie odbieral). najczesicej zdaza sie to jak zostawiam go podlaczonego do ladowarki

*

Offline ssn

  • **
  • 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 (4.1.2 XEO)
Systemowy budzik przysypia?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2007, 09:56:37 »
Metoda
 Calendar nie przypomina
powinna pomóc na budzik.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Systemowy budzik przysypia?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2007, 17:45:08 »
a moze mi ktos poweidziec co daje funkcja wakeup tweak?
czytalem wlasnie gdzies na forum ze to moze pomoc... z gory dzieki za odpowiedz :)

*

Offline --Lukas--

  • **
  • 182
    • Tapety Flash
  • Sprzęt: Samsung i8000, MDA II, SE K770i
Systemowy budzik przysypia?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2007, 21:33:35 »
Cytuj
Metoda
Calendar nie przypomina
powinna pomóc na budzik.

Nie wiem konkretnie o jakiem "metodzie" mowisz, ale sprobuje ustawic (jak to bylo opisywane w tym topicu) dodatkowo wibracje, moze to cos da.
Cytuj
mam podobny problem na moim mda compact.
poradzilem sobie z nim poprzez program ktory umozliwia mi wygaszenie LCD bez koniecznosci wylaczania pocketa przyciskiem power.

Robilem tak samo, ale po wygaszeniu samego akranu i odczekaniu dluzszej chwili pocket i tak sie usypial (i zasypial na dobre - nie budzil go jego wlasny budzik :)) ).

*

Offline ssn

  • **
  • 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 (4.1.2 XEO)
Systemowy budzik przysypia?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2007, 21:41:00 »
"Czyszczenie" eventów programem Check Notification Ci nie pomaga? O tą metodę mi chodziło.