Sieć PLAY a WM.

  • 6 Odpowiedzi
  • 16830 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mitusm

  • **
  • 174
  • Sprzęt: GSS
Sieć PLAY a WM.
« dnia: Listopad 20, 2010, 08:47:32 »
Piszę w temacie ogólnym bo myślę że problem dotyczy większości tel. na WM.
Mam htc diamonda, przeniosłem ostatnio nr. z orange do play, oferta bardzo mi odpowiada, ale nie o to mi chodzi. Play korzysta z swoich nadajników (głównie w miastach) oraz plusa poza miastami. Zdarza się czasami że jadąc samochodem telefon gubi zasięg i nie chce sam ponownie go złapać, ale w momencie wybierania numeru praktycznie zawsze szybko się pojawia i można spokojnie dzwonić. Tryb sieci ustawiony na 'auto'. Próbowałem ustawić manualnie, aby był cały czas na plusie, ale np. po wyjściu z budynku gdzie plus "nie łapie" mam komunikat o dostępnych sieciach i muszę ręcznie wybrać i potwierdzić. Istnieje może jakiś program do zarządzania siecią? Wcześniej przy orange nie było żadnego problemu. Tylko proszę nie piszcie że play to badziewie bo nie o to mi chodzi w tym poście.
r380s - r380e - 9210i - p800 - Magician - Alpine - Hermes - G900 - Diamond - iPhone 3G - iPhone 3GS - Samsung Galaxy S i HTC diamond

*

Offline Swis

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rowerem po Pomorzu
  • Sprzęt: x10
Odp: Sieć PLAY a WM.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 16:23:34 »
Dziwne, ja na swoim htc nie mam takich problemów. Na co dzień używam w mieście i wszystko jest ok śmiga, aż miło. W wakacje wyjeżdżam na dwa miesiące na wieś gdzie korzystam z nadajników plusa i też jest wszystko ok, wiadomo że internet tak szybko nie chodzi ale da się przeżyć. Czasami zanika ale są to jakieś ekstremalne warunki w lasach itp, co jest raczej normalne   

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Sieć PLAY a WM.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2011, 13:30:21 »
A próbowałeś "na sztywno" zalogować się do Plusa? Jeśli nie korzystasz z pakietów taniego internetu w Play, to takie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze. Miałem kiedyś starter Play Fresh w iPhonie 3GS i tam jedynym sposobem na płynne działanie GSM było zalogowanie się na stałe do Plusa. Trzeba ręcznie wybrać dostępne sieci i kilka (naście) razy pod rząd wybrać Plusa. 

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Sieć PLAY a WM.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2012, 14:39:25 »
Też mam problema mój ipaq nie trybi na karcie od play online na kartę, zna ktoś kod sieci bo w nim widzę tylko orange, ere i plusa  :-|

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Sieć PLAY a WM.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2012, 15:02:14 »
Play ma tylko zasieg 3g wiec moze wylacz go to bedzie korzystal tylko z plusa...

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Sieć PLAY a WM.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2012, 15:07:31 »
Właśnie że nie mogę  :wink: Tylko z 3g playa mogę korzystać  :-|

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Sieć PLAY a WM.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2012, 11:02:49 »
Tzn. moj post byl do mitusm