Skasowanie plikow.

  • 5 Odpowiedzi
  • 1739 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline --Lukas--

  • **
  • 182
    • Tapety Flash
  • Sprzęt: Samsung i8000, MDA II, SE K770i
Skasowanie plikow.
« dnia: Czerwiec 19, 2005, 14:47:19 »
Witam!
Dzisiaj zauwazylem ze na moim PDA skroty bedace na ekranie Today nie odnosza sie do programow. Jak sie okazalo skasowaly sie wszystkie programy :( Slyszalem juz kiedys o przypadkach gdy cala zawartosc karty pamieci sie wykasowala, ale u mnie bylo to troche inaczej. Wszystkie programy mialem na karcie pamieci (SD - DaneElec) w folderze "PROGRAMY" i odziwo skasowala sie cala zawartosc tego folderu oprocz programu "Total Commander". Wszystko inne na tej karcie pamieci pozostalo nienaruszone. Jeszcze dziwniejszy jest fakt, ze wolne miejsce na karcie sie nie powiekszylo mimo ze tylu plikow nie ma, a programow mialem sporo. Sprawdzalem juz na wszystkie sposoby (soft reset, wyjmowanie i wkladanie karty, szukanie bezposrednio z komputera... etc.) i nie znalazlem tych plikow. Moj palmtop to MDA II i system oczywiscie Windows Mobile Phone Edition. Czy komus wydarzylo sie cos podobnego ?? Czy mozna jakos odzyskac pliki ?? Prosze pomozcie ;)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Skasowanie plikow.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2005, 15:06:29 »
Pliki mozesz sprobowac odzyskac w PC korzystajac ze specjalnego oprogramowania do odzyskiwania takich danych. Mozesz tez sprobowac zrobic to w Pocket Mechanicu na PDA, ale tutaj czesto robia sie wtedy jeszcze wieksze smieci na karcie... szczegolnie jak zrobisz reset w czasie pracy tego programu (a czesto wyglada wtedy jakby sie zawiesil).

*

Offline --Lukas--

  • **
  • 182
    • Tapety Flash
  • Sprzęt: Samsung i8000, MDA II, SE K770i
Skasowanie plikow.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2005, 15:58:29 »
Dzieki za informacje ;) sproboje z tych Pocket Mechanic'iem, zostawie moze palmtopa na noc i rano zobacze co jest ;) Wiesz moze dlaczego sie takie cos moze przytrafic ?? Bo troche mnie to dziwi, ze zawartosc jakiegos folderu nagle znika (a dlaczego Total Commander zostal :/ ). Aha jeszcze jedno, czy przywrocenia backupu zrobionego w ActiveSync przywroci wszystkie pliki, ktore byly podczas jego robienia (i te w pamieci i te na karcie) i czy nie ma obawy ze sie cos usunie lub poznika tak jak to dzisiaj :). Moze to oczywiste, ale pytam bo nigdy tego nie robilem. Z gory dzieki :]

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Skasowanie plikow.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2005, 16:28:19 »
Nie mam pojecia dlaczego programy zniknely. Jesli juz cos sie traci to raczej wszystko. Moze ktos sie bawil Twoim PDA i przez pomylke skasowal te pliki? Backup robiony przez ActiveSync standardowo nie robi kopii karty pamieci. Nawet nie pamietam czy w ogole ma taka funkcje (dawno z niego nie korzystalem). Ale mozesz to bardzo latwo sprawdzic. Jest taki program STG Viewer (jesli dobrze pamietam) ktory pozwala podgladac pliki backupu robionego przez AS.

Skasowanie plikow.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2005, 16:38:24 »
Juz kiedys pisalem o tym. Przypomne troche co zauwazylem. Mianowicie!!w momencie wlaczenie pocketa nastepuje sprawdzanie pamieci taka rutyna <tak mi sie zdaje>i zauwazylem ze pocket zrobil maly koktajl z SD tworzyl kilka jak by virtualnych nosnikow o kolejnej nazwie dodajac 1,2,3,4 ja trafilem na 4 przez ulamek sekundy,przy czym po powrocie do normalnego dzialania karta juz byla wolna od softu a kilka krotnie wskazywala na zapelnieni lecz byla czysta;/ smieszne lecz prawdziwe

*

Offline --Lukas--

  • **
  • 182
    • Tapety Flash
  • Sprzęt: Samsung i8000, MDA II, SE K770i
Skasowanie plikow.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2005, 21:14:58 »
Czyli poprostu mialem pecha :( nikt sie nim nie bawil, a sie usunelo... ech... no trudno. Dzieki za odpowiedzi.