Problem z podmianą pliku sym.txt (odmowa dostępu)

  • 5 Odpowiedzi
  • 2616 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z podmianą pliku sym.txt (odmowa dostępu)
« dnia: Październik 14, 2006, 20:43:16 »
Witam,

Przekopałem forum i nie znalazłem co zrobić żeby zamienić plik sym.txt. Wyskakuje mi komunikat odmowa dostępu i cześć pracy. Próbowałem killować procesy systemowe i nic z tego. Dziwna sytuacja jest także z plikami bitmap systemowych bkgnd_port.bmp - raz można plik usunąć ale po softresecie system zastępuje go oryginalnym plikiem (niebieskie tło) i teraz już nie ma mowy zeby go ruszyć - odmowa dostępu.

z góry dzięki za solucje,

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Problem z podmianą pliku sym.txt (odmowa dostępu)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2006, 21:56:54 »
Pliki systemowe są Read Only.
Najłatwiejszy sposób : systemowym eksloratorem plików kopiujesz  na kartę pamięci, nastepnie poprzez czytnik na karcie edytujesz i po włożeniu karty do urządzenia kopiujesz na miejsce zastepując oryginalny za pomocą pocketowego ekspolratora
potrzebna zgoda

Problem z podmianą pliku sym.txt (odmowa dostępu)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2006, 13:50:48 »
No tak ale wlasnie ten ostatni krok sie nie udaje bo on nie pozwala nadpisac tego pliku.

Problem z podmianą pliku sym.txt (odmowa dostępu)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2006, 14:26:55 »
Kopiujesz plik sym.txt na kartę pamięci.
W PDA odpalasz TotalCommander. W nim odnajdujesz plik sym.txt. Klikasz na nim "wykałaczką" i trzymasz aż wyskoczy menu i wybierasz właściwości. Zmieniasz tam atrybuty na:
Tylko do odczytu
Archiwalny

Akceptujesz pacając na OK.
Ponownie pacasz na sym.txt i tym razem wybierasz Kopiuj/Przenieś
Następnie drzewo katalogów, pacasz na Windows (w pamięci głównej nie na karcie) i wybierasz Kopiuj (i zostaje ci kopia na karcie pamięci) lub przenieś (i nie zostaje kopia).

Dla praworęcznych, leworęczni dokładnie odwrotnie.
Łopatę trzyma się w 1/3 długości trzunka od dołu lewą ręką, prawa przy końcu trzonka. Przykładasz do materiału lewą nogę opierasz na krawędzi łopaty (metalowa część). By nabrać materiał należy wepchnąć łopatę wspomagając się nogą.  ]:>  ;)
Pozdrawiam

Problem z podmianą pliku sym.txt (odmowa dostępu)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2006, 00:30:37 »
dzięki już działa. wystarczyło napisać że systemowy explorator nadaje sie do d.. i aby nadpisać plik trzeba użyć innego narzędzia. Po kilku dniach używania tego systemu dochodzę do wniosku, że tu prawie do każdej czynności warto coś doinstalować i to najlepiej płatnego !.  pozdrawiam

Problem z podmianą pliku sym.txt (odmowa dostępu)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2006, 12:46:39 »
Nie przesadzaj, przeciesz to Windows.
Dostajesz marchewkę i tarkę. Są miksery, ale za nie trzeba zapłacić :P
Atrybuty mogłes nadać za friko bez wgrywania czegokolwiek do PPC w Explorerze Windows na PC o czym pisał kolega jas_pik