Synchronizacja WM 6.1 (i900) z gmailem tylko przez WiFi

  • 2 Odpowiedzi
  • 6072 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Synchronizacja WM 6.1 (i900) z gmailem tylko przez WiFi
« dnia: Sierpień 23, 2012, 20:22:27 »
Udało mi się zsynchronizować Omnię i900 po dziesiątkach prób i szperaniu po wielu forach.
Okazało się, że popełniałem jeden błąd przy konfiguracji, czyli w nazwie użytkownika nie dodawałem końcówki @gmail.com (być może przyda się innym).

Niestety gdyby to było jedynym problemem męczyłbym się dużo krócej. Długo mordowałem się próbując zsynchronizować kontakty i kalendarz przez połączenie z Play Internet. Dopiero gdy spróbowałem za pośrednictwem domowego WiFi nareszcie zadziałało.

Pytanie mam do Was o to jak odpalić synchronizację bez połączenia WiFi, czyli właśnie przez Play Internet, z którego bez problemu korzystają inne aplikacje w telefonie.  Chodzi mi o uwolnienie się od WiFi które nie wszędzie jest dostępne.

Active Sync na Omni nie aktywuje połączenia z Play Internet, a gdy włączę je innym programem i próbuje synchronizować efekt jest taki sam jak przy braku połączenia.

Czy ktoś z Was miał taki problem, albo wie co może być przyczyną?

Celowo temat umieściłem w dziale ogólnym, a nie i900, gdyż podejrzewam problem w systemie operacyjnym a nie sprzęcie.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Synchronizacja WM 6.1 (i900) z gmailem tylko przez WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2012, 21:21:49 »
Active Sync na Omni nie aktywuje połączenia z Play Internet, a gdy włączę je innym programem i próbuje synchronizować efekt jest taki sam jak przy braku połączenia.
Synchronizujesz coś więcej niż maile? Jak nie, to może wystarczy dostęp po IMAP-ie do konta Gmail?

Mam trochę podobny problem - oprogramowanie od MS (u mnie Pocket IE) działa bez pudła po WiFi, ale nie działa po GPRS. Inne aplikacje (w tym maile w aplikacji Messaging) działają bez najmniejszego problemu po GPRS. Czy u Ciebie  działa Pocket IE po GPRS?
Urządzenie: i8000, WinMo-6.1, również celowo piszę w tym dziale, a nie specyficznym dla urządzenia, bo zakładam, że to bardziej problem WinMo niż i8000.
I tak, wiem, są lepsze przeglądarki, niż Pocket IE, ale akurat na Pocket IE działa mi firmowy Outlook Web Access, który nie działa w innych przeglądarkach.


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2012, 21:33:03 wysłana przez lola »

Odp: Synchronizacja WM 6.1 (i900) z gmailem tylko przez WiFi
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2012, 17:49:52 »
Synchronizuje z Gmailem kontakty i kalendarz.

Udało mi się rozwiązać problem.
Ustawienia które trzeba było zmodyfikować są głęboko ukryte.
Zresztą najbardziej denerwuje mnie w Windows Mobile właśnie to, że odnalezienie przeróżnych opcji jest tak utrudnione.

Należało zrobić tak:
1. Uruchomić na telefonie aplikację ActiveSync.
2. Z "Menu" wybrać "Opcje".
3. Następnie zaznaczamy interesujące nas połączenie i klikamy w Ustawienia.
4. Konfigurując po kolei wszystkie parametry połączenia dojdziemy do ostatniej strony, gdzie po lewej będzie przycisk "Zakończ" zamiast "Wstecz", a po prawej zamiast przycisku "Dalej" będzie "Menu".
5. Klikamy "Menu, a następnie "Zaawansowane"
6. w opcji "Połączenie" z menu rozwijalnego zamiast "Dedykowane" wybieramy "Internet".

Teraz działa Jak należy. Synchronizuje się przez Internet Play'a, ale także przez WiFi.

P.S. Właśnie sprawdziłem, czy tak jak pytałaś, działa IE przez GPRS/Play Internet. Działa i wydaje mi się, że nie ma to raczej nic wspólnego z moim problemem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 17:58:07 wysłana przez JimiLincoln »