Problem z HTC Diamond

  • 2 Odpowiedzi
  • 15471 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z HTC Diamond
« dnia: Styczeń 26, 2013, 11:48:05 »
Witam, mam problem z moim tel. Ostatnio wkradł mi się wirus, który utworzył skróty do folderów. Zlikwidowałem go, lecz telefon nie widzi wogóle folderów ani na exploratorze w telefonie, ani na komputerze. Natomiast przez total commander i w albumach widać wszystko. Jak to naprawić? Taki wirus niestety jest. Najpierw tworzy nieusuwalny plik .exe gdzieś na dysku c:\, potem zaczyna się rozwijać przy podłączeniu każdego pendrive itp. Tworzy na pamięci plik Autorun.inf oraz kilka plików .exe o dziwnych nazwach. Każda infekcja pendrive'a dostaje inne nazwy tych exeków przykładowo (kjlauejk.exe). Jeden z tych plików jest wpisany do pliku Autorun.inf. Dodatkowo wszystkie foldery jakie się znajdują na pamięci przenośnej mają zrobione przez ten syf skróty. Od czasu infekcji można zobaczyć tylko te skróty, w które nie da się wejść. Dopiero Total Commander na telefonie widzi foldery. Z wgranymi mp3, dokumentami, zdjęciami, wszystkie systemowe jakie na Karcie SD mogą się utworzyć. Nie ma sposobu by usunąć to z poziomu windowsa. Tak zablokowane są te pliki, że nawet program unlocker nie pomaga. Trzeba wtedy użyć drweba aby usunął dziadostwo ze systemowego dysku, a potem uruchomić na linuxie, podłączyć telefon czy pendrive'a. W jego oknie zaznaczyć wszystkie zainfekowane pliki, których nie powinno być, usunąć własnoręcznie tak jakbyś usunął zwykły plik, a potem dostać się tam do kosza i wyrzucić bo inaczej znów przejdzie wszystko na przykładowo telefon. Wyczyściłem go ze śmieci no i jak mówię. Odtwarzacz włączę - gra muzyka, uruchomię program do obrazów - są tapety, zdjęcia. Tylko folderów z tą muzyką\zdjęciami itp nie widać. Na Totalu tak, ale na exploratorze i po podłączeniu pod komputer nie. Teraz jasne? Czy trzeba tłumaczyć językiem dla głupich?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 07:39:19 wysłana przez Albertk1990 »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z HTC Diamond
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:53:18 »
Jaśniej? Nie słyszałem o takim "wirusie". Opisz dokładnie problem, bo nic nie wiadomo. Ani jakie foldery ani gdzie, nic.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Problem z HTC Diamond
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2013, 13:15:19 »
[gmod]Popraw temat zgodnie z RegulaMinem albo leci do kosza.[/gmod]
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G