PDAclub.pl

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Wątek zaczęty przez: Albertk1990 w Styczeń 26, 2013, 11:48:05

Tytuł: Problem z HTC Diamond
Wiadomość wysłana przez: Albertk1990 w Styczeń 26, 2013, 11:48:05
Witam, mam problem z moim tel. Ostatnio wkradł mi się wirus, który utworzył skróty do folderów. Zlikwidowałem go, lecz telefon nie widzi wogóle folderów ani na exploratorze w telefonie, ani na komputerze. Natomiast przez total commander i w albumach widać wszystko. Jak to naprawić? Taki wirus niestety jest. Najpierw tworzy nieusuwalny plik .exe gdzieś na dysku c:\, potem zaczyna się rozwijać przy podłączeniu każdego pendrive itp. Tworzy na pamięci plik Autorun.inf oraz kilka plików .exe o dziwnych nazwach. Każda infekcja pendrive'a dostaje inne nazwy tych exeków przykładowo (kjlauejk.exe). Jeden z tych plików jest wpisany do pliku Autorun.inf. Dodatkowo wszystkie foldery jakie się znajdują na pamięci przenośnej mają zrobione przez ten syf skróty. Od czasu infekcji można zobaczyć tylko te skróty, w które nie da się wejść. Dopiero Total Commander na telefonie widzi foldery. Z wgranymi mp3, dokumentami, zdjęciami, wszystkie systemowe jakie na Karcie SD mogą się utworzyć. Nie ma sposobu by usunąć to z poziomu windowsa. Tak zablokowane są te pliki, że nawet program unlocker nie pomaga. Trzeba wtedy użyć drweba aby usunął dziadostwo ze systemowego dysku, a potem uruchomić na linuxie, podłączyć telefon czy pendrive'a. W jego oknie zaznaczyć wszystkie zainfekowane pliki, których nie powinno być, usunąć własnoręcznie tak jakbyś usunął zwykły plik, a potem dostać się tam do kosza i wyrzucić bo inaczej znów przejdzie wszystko na przykładowo telefon. Wyczyściłem go ze śmieci no i jak mówię. Odtwarzacz włączę - gra muzyka, uruchomię program do obrazów - są tapety, zdjęcia. Tylko folderów z tą muzyką\zdjęciami itp nie widać. Na Totalu tak, ale na exploratorze i po podłączeniu pod komputer nie. Teraz jasne? Czy trzeba tłumaczyć językiem dla głupich?
Tytuł: Odp: Problem z HTC Diamond
Wiadomość wysłana przez: WiateR w Styczeń 26, 2013, 12:53:18
Jaśniej? Nie słyszałem o takim "wirusie". Opisz dokładnie problem, bo nic nie wiadomo. Ani jakie foldery ani gdzie, nic.
Tytuł: Odp: Problem z HTC Diamond
Wiadomość wysłana przez: tomaszkap w Styczeń 26, 2013, 13:15:19
Komentarz Global Moderatora Popraw temat zgodnie z RegulaMinem albo leci do kosza.