Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.

  • 10 Odpowiedzi
  • 2535 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bubek3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • forum.PasjaGSM.pl
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« dnia: Październik 22, 2008, 03:36:32 »
Od dawna szukałem odpowiednika klawiatury zwykłych telefonów na ppc. Touch Pal, jest świetnym programem jednak na razie brakuje mu słownika języka polskiego - a ten niełatwo jest stworzyć. Aplikacje portowane z Raphaela i Diamonda również nijak się sprawdzały (dużo niedociągnięć) ... ostatnio wyszukałem Phone Pad, program również nie posiadał słownika w języku ojczystym, postanowiłem sprawdzić jakie tutaj jest prawdopodobieństwo dodania go. Udało się - przynajmniej tak mi się wydaje ;]
na forum nie znalazłem Phone Pada ze słownikiem polskim, również google nie słyszało o zintegrowanym słowniku z aplikacją. W załączniku znajdziecie caba, którego wystarczy zainstalować, po czym wejść w opcje i wybrać polski słownik. Aplikacji nie spolszczałem, bo nie opłaca się. Został dodany tylko słownik. Program zajmuje 2 mb, można go nieco odchudzić wywalając zbędne słowniki, oraz zdefaultować polski. Jeśli ktoś byłby zainteresowany... mogę to wykonać.
Nie daję głowy obciąć iż aplikacja ze słownikiem działa - instalowałem i modyfikowałem go na bułce dość często. Jeśli coś będzie zgrzytać, napiszcie.
Poniżej link i krótki film.

http://[serwis zabroniony]/pokaz/803338---adb1.html
http://pl.youtube.com/watch?v=PBrMbzldPM4

Jeśli zły dział - przepraszam i proszę któregoś z moderatrów o przeniesienie do odpowiedniego.


*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2008, 19:11:08 »
Hej,

Fajnie że ktoś znów zechciał zabrać się za T9 po polsku  :ok:

Coprawda dokładnie ta klawiatura jest już od dawna dostępna z polskim słownikiem (patrz tutaj (Mobione T9 Lite (PL)), mowa też o niej np. tutaj), a także pojawił się opis sposobu jak spolszczyć wersję International (nie testowałem), jednak pomyślałem, że:

  • nie wiem skąd brałeś słownik polski, ale może dałbyś radę porównać słowniki w obu tych klawiaturach (Mobione Lite i Twojej) i stwierdzić, który zawiera większą bazę słów polskich?
  • może dałbyś radę przygotować wybraną z nich w wersji: wyłącznie "bez ogonków"?
  • może jesteś w stanie podmienić wygląd klawiatury tak, aby wyglądała jak na tym filmie? /Czy w ogóle jest możliwość jakiejkolwiek zmiany wyglądu, a może układu tej klawiatury? Mógłbym się tego podjąć, tylko musiałbym wiedzieć co i jak./
  • ewentualnie możesz też zerknąć na te słowniki polskie - zawierają olbrzymią ilość słów - może mogłyby posłużyć do przygotowania wyłącznie polskojęzycznej, ale za to z olbrzymią ilością słów klawiaturę Phone Pad? (znów optymalnie w wersji "z" i "bez" ogonków)

Co o tym myślisz? :)
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline bubek3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • forum.PasjaGSM.pl
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2008, 00:59:39 »
a ja myślałem że spłodziłem coś świeżego... :| nie wiem jakim cudem umknęły mi tematy na pdaclub... nie bawiłbym się w to bo praca zbędna... :/ i nie rozumiem dlaczego mobione nie nazwało swojej modyfikacji tak jak powinno - dlatego nie mogłem tego odnaleźć...
no ale co tam, trochę doświadczenia jeszcze niekomu nie zaszkodziło...
Napisze tak. Słowniki się nieco różnią. Nie ma aplikacji dzięki której można edytować plik ze słownikiem, a co za tym idzie nie można usunąć ogonków (chyba że zewnętrznym programem, konwertującym wiadomość przed wysłaniem). Słownik wyszukałem w internecie. Jest nieco większej pojemności (w hex również są różnice), dlatego mogę stwierdzić że jest troszkę bardziej pojemniejszy.
Co do skórki - bez najmniejszego problemu da się to wykonać. Dziś w nocy coś zgrzebię.
Większe słowniki... Zastanawiałeś się dlaczego większość aplikacji/telefonów mają słowniki z "małą" ilością słów ? Gdyby słowniki miały po 1mb objętości, aplikacja nie wyrabiałaby się z wyszukiwaniem słów w bazie. Nie na tych pocketach.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2008, 09:45:31 »
Czyli rozumiem, ze znalazles ten slownik w internecie w formacie gotowym do wrzucenia do programu, ale jednoczesnie takim, ze nie da sie go edytowac? Jaki to format?

A z tym 1 MB slownikiem skad masz taka pewnosc, ze nie uciagnie tego PDA? Jestem zdania, ze bez sprobowania ciezko cokolwiek stwierdzic.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2008, 09:08:36 »
witaj
po pierwsze świetna robota   :ok:
po drugie jak można dodać nowe słowo? bo niektóre zapamiętuje ale nie wszystkie
po trzecie jest szansa na wersję qvga? bo wydaje mi się że przez to nie wszystko się u mnie wyświetla.
pozdrawiam cahir

w sprawie zapamiętywania nowych wyrazów sam sobie odpowiedziałem: po soft-resecie nowe słowa niestety giną
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 14:46:16 wysłana przez cahir79 »

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2008, 18:18:09 »
po trzecie jest szansa na wersję qvga?

To jest właśnie wersja na QVGA... :)
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2008, 18:57:36 »
miało być w tym układzie vga :D

*

Offline weer

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
    • Torrent Master
  • Sprzęt: Glofiish x600
Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2008, 19:09:45 »
moim zdaniem duzo lepsza jest klawiaturka z HTC + polski slownik t9 + skrypt do usuwania ogonkow.. wszystko idzie ładnie paluszkiem obsłużyć, bo ten program co tu jest opisywany, to moim grubym paluchem sie nie da obslugiwac...

*

Offline bubek3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • forum.PasjaGSM.pl
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2008, 00:51:24 »
cahir79, tak można dodać nowe słowa (nie znikające po sr) - niestety bez polskich znaków diakrytycznych... na razie "dopieszczam" aplikację by współpracowała z tą wersją PhonePad. Uznałem to za większy priorytet aniżeli skórka ;)
na vga ?wydaje mi się ze nie da rady. Bez kodu źródłowego aplikacji nie można tak głęboko ingerować...
weer, klawiaturka z htc ? którą masz na myśli ? te portowane ?

*

Offline barylka1986

  • *****
  • 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P526, Asus P750, Samsung B7610, HTC HD2
Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2008, 15:03:41 »
a ma ktos klawiature 12 przyciskowa abc z omni da sie ja jakos wyciagnac a moze ktos juz gdzies widzial linki do jej pobrania

*

Offline -arturo-

  • *
  • 95
  • Sprzęt: TYTN II
Odp: Phone Pad [polski słownik] - klawiatura 12 przyciskowa.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2008, 06:19:14 »
moim zdaniem duzo lepsza jest klawiaturka z HTC + polski slownik t9 + skrypt do usuwania ogonkow.. wszystko idzie ładnie paluszkiem obsłużyć, bo ten program co tu jest opisywany, to moim grubym paluchem sie nie da obslugiwac...

Weer mógłbyś wskazać miejsce skąd można ściągnąć skrypt do usuwania ogonków.
Potrzebna zgoda administracji, polecam poczytać Regulamin.