pda w kieszeni?

  • 62 Odpowiedzi
  • 12389 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pda w kieszeni?
« dnia: Styczeń 08, 2008, 21:22:51 »
Witam !
jestem nowym, być może szczęśliwym posiadaczem SPV m600. tzn, jeszcze go nie mam, bo jest w drodze
i stąd moje pytanie- wiem ze kupiłem go bez żadnego etui
czy mozna palmtopa nosić w kieszeni jak normalny telefon, czy skończy się to tragicznie?
czy skazany jestem na etui przy pasku?

*

Offline Devilo1991

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TyTN II :)
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2008, 21:53:00 »
To zależy... Ja swoją SPV M3100 jadąc do szkoły trzymam w kieszeni kurtki bez futerału (słucham muzyki)... Jak nie to w bluzie z kapturkiem... Ale co do kieszeni np. Jeansów to może być niebezpieczne dla dotykowego wyświetlacza... :) więc jak jest luz i PDA nie będzie ściskany to nie powinno być problemu... Oczywiście bez folii ochronnej nie próbuj wkładać PDA do jakiejkolwiek kieszeni... :)

Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:00:26 »
Oczywiście bez folii ochronnej nie próbuj wkładać PDA do jakiejkolwiek kieszeni... :)

folia ochronna to taka ważna sprawa?

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:08:32 »
Ważna, jeśli zależy Ci przynajmniej na tym, aby po krótkim czasie nie mieć porysowanego całego wyświetlacza - co akurat w przypadku dotykowych wynalazków jest sprawą dosyć istotną.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline ja456

  • *****
  • 1248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 & HTC HD2
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:14:08 »
Od roku noszę swojego pda zazwyczaj w kieszeni jeansów (z folią na ekranie), poza drobnymi obtarciami jest mu tam bardzo dobrze  :)
Były: HP h4150, HP 114 i HP rw6815. sklejka

Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:15:59 »
ooo... szybciutko sprawdzilem ceny folii na allegro - 3 do 39zł??
spora różnica? warto dopłacać?
jakiś czas temu uzywalem w telefonie folii gllaser, i byla taka sobie....

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:37:23 »
Tak zdecydowanie warto  :ok: ja mam Brando ultra clear i jest :ok: :ok:
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:37:53 »
Ja na początku użytkowania PDA aplikowałem mu jakieś tańsze uniwersalne folie za kilka złotych jednak ich żywotność nie przekraczała miesiąca, do tego zwykle były bardzo cienkie i upierdliwe w montażu. Postanowiłem dołożyć parę groszy na folię Brando i po 10 miesiącach użytkowania nie widać na niej nawet śladu zużycia.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:18:03 »
Swojego Compacta mam od maja, w wakacje nosiłem w krótkich luźnychh spodenkach, jak się oziębiło to w kieszeni jeansów (skate'em nie jestem, więc nie w jakiś super luźnych, tylko normalnych jeansach), dodam że pracuję na magazynie, więc wiąże się to z częstym schylaniem/kucaniem, przez co jeansy się napinają i pda jest ściśnięty, ale nic mu się nie stało :) Nawet teraz w sylwestra spadł mi z wysokości ok 1m, już myślałem że jest po wyświetlaczu, naszczęście wszystko było ok, nawet rysik i karta pamięci które wypadły się znalazły :) (cudem, gdyz wypadł na parkiecie). Oczywiście na wyświetlaczu folia Brando (nie ultra clear, tylko ta druga, zapomniałem nazwy  :S)


*

Offline ris

  • **
  • 154
  • Sprzęt: HTC Touch Dual, Nokia E63
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:55:37 »
Ja nosze swojego w kieszeni ponad rok, spadł mi też 2 razy dość porządnie, nie ma żadnej rysy   B) Folie też mam Brando. Może ta folia dodała jakieś antywstrząsowe właściwości :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2008, 19:57:09 »
Od roku noszę swojego pda zazwyczaj w kieszeni jeansów (z folią na ekranie), poza drobnymi obtarciami jest mu tam bardzo dobrze  :)

z tym, że nasz zabawki posiadają twarde zabezpieczenie ekranu - bardzo przydatna rzecz.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2008, 21:03:38 »
Oczywiście na wyświetlaczu folia Brando (nie ultra clear, tylko ta druga, zapomniałem nazwy  :S)
Protector Plus  :ok:
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:56:38 »
Ważna, jeśli zależy Ci przynajmniej na tym, aby po krótkim czasie nie mieć porysowanego całego wyświetlacza - co akurat w przypadku dotykowych wynalazków jest sprawą dosyć istotną.
To kompletnie nieistotne. Rysy powstające na gołych wyświetlaczach są zwykle tak subtelne, że nijak nie mogą pogorszyć wykrywania dotyku. Folie te nie tylko utrudniają znacząco wykrywanie naciskania ale też rysują się niemiłosiernie. Folia tylko minimalnie ułatwia oszukanie kupującego, gdybyśmy zdecydowali się na sprzedaż urządzenia, bo rysuje się cała obudowa. Uniknąć rysowania obudowy można używając futerału, i wtedy nie rysuje się także wyświetlacz.

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2008, 15:52:45 »
@ trzcionk Używałeś kiedyś folii porządnej firmy (Brando). Bo jeśli tak to wiesz że się nie rysuje (no chyba że czubkiem noża  :E) i wcale nie pogorsza korzystania z palma.
Nie wiem czego urzywałeś ale z opisu to jakiś badziew.  :worried:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2008, 19:05:31 wysłana przez primosz »
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2008, 18:30:09 »
Ważna, jeśli zależy Ci przynajmniej na tym, aby po krótkim czasie nie mieć porysowanego całego wyświetlacza - co akurat w przypadku dotykowych wynalazków jest sprawą dosyć istotną.
To kompletnie nieistotne. Rysy powstające na gołych wyświetlaczach są zwykle tak subtelne, że nijak nie mogą pogorszyć wykrywania dotyku. Folie te nie tylko utrudniają znacząco wykrywanie naciskania ale też rysują się niemiłosiernie. Folia tylko minimalnie ułatwia oszukanie kupującego, gdybyśmy zdecydowali się na sprzedaż urządzenia, bo rysuje się cała obudowa. Uniknąć rysowania obudowy można używając futerału, i wtedy nie rysuje się także wyświetlacz.
Podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Jeśli komuś zależy żeby nie mieć problemów z wyświetlaczem - zadba o niego przynajmniej nakładając folię. W innych przypadkach, jak np. woli kolega trzcionk, można żyć z każdą, nawet tą najgłębszą rysą i jest ok. Zatem zależy co kto woli.

@ trzcionk Używałeś kiedyś folii porządnej firmy (Brando). Ba jeśli tak to wiesz że się nie rysuje (no chyba że czubkiem noża  :E) i wcale nie pogorsza korzystania z palma.
Nie wiem czego urzywałeś ale z opisu to jakiś badziew.  :worried:
Podpisuję się jeśli można pod wypowiedzią.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline kub11

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C600 > XDA Exec > XDA Flame > Nokia N900
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2008, 18:52:52 »
Ja noszę tylko w kieszeni, ale mam Universala (jest otwierany jak laptop), więc jak noszę wyświetlaczem do środka to nie ma problemów (a noszę tak cały czas). Do tego folia ochronna i jest git.

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:46:26 »
Zdarza mi się nosić PDA w kieszeni, ale wiążą się z tym jednak pewne problemy:
- wypchane kieszenie.
- nic innego tam nie włożysz.
- mimo wszystko ryzyko uszkodzenia jest większe.
- paprochy na ekranie (to dotyczy także universala) :P

A co do folii to nie wiem skąd trzcionk wziąłeś takie informacje. Subtelne rysy to są tylko na początku, a ziarnko do ziarnka i będziesz miał matowy ekran. Pomijam już głębokie rysy powstałe przypadkowo. Założenie folii nie wpływa na warstwę dotykową. Może ewentualnie wpłynąć na jakość obrazu, ale dotyczy to raczej tanich folii i/lub niestarannie założonej folii. Moja siostra ma MDAI, na którym nigdy nie było folii. Dzięki temu ma 2 głębokie rysy i jedno miejsce zmatowiałe, gdzie pewnie jakiś często używany program miał jakieś funkcje. Szczegóły, nie?
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2008, 13:41:27 »
@ trzcionk Używałeś kiedyś folii porządnej firmy (Brando). Bo jeśli tak to wiesz że się nie rysuje (no chyba że czubkiem noża  :E) i wcale nie pogorsza korzystania z palma.
Nie wiem czego urzywałeś ale z opisu to jakiś badziew.  :worried:
No facet ... ja nie wątpię, że da się zrobić super hiper folię i pewne nawet takie są, ale ... po kija to w ogóle nalepiać jak wyświetlacze zasadniczo nie rysują się ?!

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 21, 2008, 13:46:47 »
Cytuj
No facet ... ja nie wątpię, że da się zrobić super hiper folię i pewne nawet takie są, ale ... po kija to w ogóle nalepiać jak wyświetlacze zasadniczo nie rysują się ?!

Jak to się nie rysują??? To po co by były folie? Skąd taki wniosek??  Pewnie, że się rysują i lepiej od razu zainwestować w porządną folię!!
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 21, 2008, 14:04:02 »
...
A co do folii to nie wiem skąd trzcionk wziąłeś takie informacje. Subtelne rysy to są tylko na początku, a ziarnko do ziarnka i będziesz miał matowy ekran.
Cytuj
Stąd, że mam 2 PDA używane bez futerału i wiem jak wyglądają ich wyświetlacze
Pomijam już głębokie rysy powstałe przypadkowo.
Tego się akurat nie da pominąć w odróżnieniu od tego, przed czym może uchronić folia.
Cytuj
Założenie folii nie wpływa na warstwę dotykową.
Kpisz ? Jest oczywiste, że zalepianie elementu dotykowego choćby najcieńszą folią musi skutkować jego mniejszą wrażliwością.
Cytuj
Może ewentualnie wpłynąć na jakość obrazu, ale dotyczy to raczej tanich folii i/lub niestarannie założonej folii. Moja siostra ma MDAI, na którym nigdy nie było folii. Dzięki temu ma 2 głębokie rysy i jedno miejsce zmatowiałe, gdzie pewnie jakiś często używany program miał jakieś funkcje. Szczegóły, nie?
Czego to ludzie sobie nie wmówią ?!
Napisane: Styczeń 21, 2008, 13:54:59
Cytuj
No facet ... ja nie wątpię, że da się zrobić super hiper folię i pewne nawet takie są, ale ... po kija to w ogóle nalepiać jak wyświetlacze zasadniczo nie rysują się ?!

Jak to się nie rysują??? To po co by były folie? Skąd taki wniosek?? 
Folie są po to żebyś je kupił <rotfl>
Cytuj
Pewnie, że się rysują i lepiej od razu zainwestować w porządną folię!!
Jedynym istotnym skutkiem nalepienia folii jest zmniejszenie czułości dotykowej wyświetlacza. Poza tym może posłużyć tylko do oszukania kupującego o ile wierzy w cuda.

Jedynie futerał zabezpieczy pda przed uszkodzeniem. A i to nie zawsze. Raz mi się odczepił i wpadł z futerałem w zamykające się drzwi :)

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2008, 14:24:14 »
(...)Jedynym istotnym skutkiem nalepienia folii jest zmniejszenie czułości dotykowej wyświetlacza. Poza tym może posłużyć tylko do oszukania kupującego o ile wierzy w cuda. Jedynie futerał zabezpieczy pda przed uszkodzeniem. A i to nie zawsze. Raz mi się odczepił i wpadł z futerałem w zamykające się drzwi :)

Tym razem to już przesadziłeś. Nie wiem o jakich mówisz foliach (może samoprzylepnych do drukarek?) - miałem już kilka PDA, każda z Brando na ekranie i nigdy nie miałem odczucia zmniejszenia czułości dotykowej ekranu. Co do etui/kaburę - fakt chronią, ale głównie obudowę przed zniszczeniem i skutkami upadku. Jednakże nie mając folii bardzo szybko zniszczysz ekran: rysik, paznokcie itp.
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2008, 18:29:29 »
Kolego trzcionk, jakiej firmy produkującej etui a nie produkującej folii jesteś przedstawicielem? Bo tylko tak jeszcze mógłbym wytłumaczyć sobie te wszystkie Twoje teorie. Ehh... zresztą nie musisz mówić bo i tak każdy ma swoje zdanie.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline Czaba

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2008, 20:09:44 »
W sumie też wolałbym mieć etui do mojego Wizarda tylko moja kieszeń już by tego nie wytrzymała. I do tego miałbym pewnie i tak założoną folie na wyświetlacz ponieważ nie wpływa jakoś szczególnie w moim odczuciu na komfort pracy z moim PDA. A rysuje się wtedy folia a nie wyświetlacz. Koszty wymiany folii a wyświetlacza można sobie już samemu porównać i z tego wyciągnąć wnioski.

*

Offline Waldzio

  • ****
  • 919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magician, Artemis, Dream, Vision
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 21, 2008, 23:43:39 »
ale fakt faktem, ekrany mają miękką powłokę, która podatność na zarysowania ma mniejszą niż w zwykłych wyświetlaczach, np, ja na Magicianie nie miałem folii przez 2 lata, i wyświetlacz, poza malutkimi dwoma ryskami, jest bardzo ok, (gorzej z obudową)

A teraz na Artemisie, też nie mam folii, i też jest ok (narazie)

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2008, 08:28:44 »
trzcionk najwyraźniej brakuje Ci elementarnej wiedzy z fizyki, albo po prostu zdrowego rozsądku. Słyszałeś o takim czymś jak akcja-reakcja? Albo widziałeś może taką huśtawkę z kulkami ułożonymi w rzędzie? Wpływ takiej folii jest podobny, przenosi siłę z minimalną stratą.

Przy odpowiedniej dbałości ekran może dałoby się zachować w dobrym stanie bez folii, ale co z przypadkowymi zarysowaniami? Folia nie tylko chroni przed zużyciem ekranu w wyniku normalnego użytkowania, ale także przed przypadkowymi zarysowaniami.

Jak dla mnie stwarzasz wrażenie osoby stającej na siłę iść pod prąd, ponieważ nie chcesz się podporządkować przyjętym normom. Nie chcesz robić "to co inni". Wyświetlacze rysują się. Nie wiem w jakim ty świecie żyjesz, ale w tym, w którym ja żyję większość powierzchni da się zarysować w ten lub inny sposób, a ekran PDA czy telefonu nie jest przykładem super twardej powierzchni, którą można dopiero diamentowym ostrzem uszkodzić...

PS. Zauważ, że folii na ekran nikt nie reklamuje, a mimo to jest na nie popyt. Skoro jest popyt to jest i podaż, nie na odwrót.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2008, 08:32:30 wysłana przez serek »
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2008, 11:46:24 »
co do noszenia PDA w kieszeni to trzeba  z tym ostrożnie, palmtop musi być w niej samotny, trzeba byc ostrożnym przy kucaniu (raz miałem drobne w kieszeni razem z mp3 playerem, kucnąłem i usłyszałem trzask - pękł wyświetlacz :) ) oraz zbiera sie sporo paprochów na krawędziach ekranu oraz na wejściach. spv m500 nosze od 18 miesiecy w dżinsach - ma sie dobrze okryty folią, jednak  axima x51v jedynie w wewnętrznej kieszeni kurtki w pokrowcu i za folią.

Cytuj
a ekran PDA czy telefonu nie jest przykładem super twardej powierzchni, którą można dopiero diamentowym ostrzem uszkodzić...
a ja zawsze sądziłem że to diamenty szlifuje się przy pomocy wyświetlaczy PDA bez folii ochronnych ;)


*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 22, 2008, 22:43:22 »
Cytuj
a ekran PDA czy telefonu nie jest przykładem super twardej powierzchni, którą można dopiero diamentowym ostrzem uszkodzić...
a ja zawsze sądziłem że to diamenty szlifuje się przy pomocy wyświetlaczy PDA bez folii ochronnych ;)
Hehe, dobre :ok:
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2008, 23:21:17 »
Jesli mam miec jakiegos PDA to tylko w wersji Compact. Wczesniej 2x MDA compact, a teraz spv m650, zawsze nosze w kieszeni ekranikiem w kierunku ciala :P i musze przyznac, ze nie przeszkadza mi nigdy, nigdy tez nie zrobilem na nich rysek. Ot jesli sie zachowuje pewne zasady noszenia to mozna sie cieszyc dlugimi latami uzywania.
Przestrzegam natomiast przed noszeniem ich w "nosidelkach" jakie otrzymujemy w komplecie. Bardzo latwo wypinaja sie z paska co grozi upadkiem i uszkodzeniem.

Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:33:57 »
Przy noszeniu pocketa w kieszeni spodni należy uważać na jedną sprawę - wilgoć. Niestety tak umarł mój Wizard, miałem go w kieszeni podczas koncertu. Wiadomo, człowiek się poci, paruje etc. w końcu skroplona woda dostała się w newralgiczne miejsce i zdechł.

*

Offline ja456

  • *****
  • 1248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 & HTC HD2
Odp: pda w kieszeni?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 27, 2008, 15:46:33 »
Mojemu ani wilgoć w kieszeni ani rozmowy na deszczu jeszcze nie zaszkodziły. Za to przestrzegam przed noszeniem kluczy w tej samej kieszeni co pocket, już mi zdropał się lakier w 2 miejscach.
Były: HP h4150, HP 114 i HP rw6815. sklejka