Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja

  • 86 Odpowiedzi
  • 4677 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Epoc

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Epoc
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 31, 2008, 13:35:28 »
HTC nie jest produktem niszowym, i nie kieruje sprzetu tylko do zamozniejszej grupy osob, nie bierzmy pod uwage polskich realiow i ceny w PLN bo to wypacza nasza opinie o cenie...

Pockety moga sie stac "kupa" ale kogo to obchodzi, byle byla konkurencja na rynku i jak najwiekszy wybor... wszyscy jestesmy swiadomymi konsumentami i wiemy co kupic a od czego sie trzymac z daleka. Im bardziej spopularyzowane beda pockety tym wiecej osob bedzie programistow, akcesorii, lepszy support

Ale rynek biznesowych(czyt. pozadnych) PDA nie zniknie bo zawsze znajda sie osoby ktore cenia jakos nad bajery

PDA albo playery dla audiofilow? Nie zartujmy jaki szanujacy sie audiofil slucha MP3 przez sluchawki na USB, albo malym jacku, ktore w produkcji wychodza ponizej 20 centow?
Czy znacie fotografa ktory robi zdjecia komorka, PDA? poza Martinem Parr'em?
Czy znacie kinematografa ktory oglada filmy na PDA albo przenosnym DVD 10'' z 4cm glosniczkami stereo?

sa uzadzenia premium ale malo kto z nich korzysta... sa za malo uniwersalne, mam nosic irivera H10, Canona 5D z obiektywem serii L, i Plazme na plecach? po co? kupie OMNIE! przeciez nie jestem profi foto, ani filmow tez bardzo nie lubie a najlepiej slucha mi sie Rubika? :wink:

Reklama reklama, ale nikt nie reklamuje omni jako Sprzet dla reporterow, iphona jako niezbedengo audiofilowi...
reklama jest dla tych ktorzy chca tej "multimedialnosci" ale pojda na wieksze lub mniejsze ustepstwa

« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 13:39:30 wysłana przez Epoc »
CHCIEĆ TO MÓC!

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 31, 2008, 16:57:52 »
Myślę, że htc (widząc diamonda) zmierza do zaciekawienia ludu swoją ofertą -przecież ten diamond nie jest wcale taki super ,a jest wiele od nich lepszych pocket pc np: xda flame (bez gps ,ale ma czytnik kart itp, toshiba też wypuściła g910 czy jakoś tak a diamond? nie ma czytnika ,ma 4gb pamięci, a kiedy ludzie wydają już kupe kasy na diamondy mimo tych 4gb ,to zaraz wejdzie nowy diamond 8bg a potem 16. Po co? W ten sposób sam będziesz musiał sprzedać stary model chcąc kupić nowy ,ale już htc nie będzie musiało się tym martwić.
Reklama panowie reklama.
po pierwsze jak htc wydawalo diamonda kazdy zainteresowany wiedzial ze bedzie touch pro z czytnikiem i klawiatura. mysle ze zrobili  bardzo dobrze spotkalem tu na forum klka osob co wlasnie chcialo miec 1cm cienszy sprzet nie chcieli klawiatury w koncu jak ma byc touchflo wspanialy to po co, a i pamiec dla wiekszosci 4GB to az nazbyt na zdjecia dzwonki i co tam bedą w stanie wgrac i to jest produkt wlasnie dla nich, a dla wymagających jest Touch pro
a toschiba wypuscila g910  badziewie ktorego nikt niechce kupic, sam sprzedaje 600zl taniej po dwoch miesiacach uzytkowania i nie ma chetnych
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Ap0ph1s

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 31, 2008, 19:49:06 »
Mam kilka uwag :)

1. kogo to obchodzi,m że pockety staną się "kupą" - no mysle, że świadomych uzytkowników najbardziej, bo powszechny trend jest taki, że za masowościa idzie zawsze spadek jakości, bo nie opłaca sie serwisować, a lepiej kupic nowość, kolejny trendy sprzęt sezonu

2. jakość nad bajery i rynek biznesowy - tu trudno mi jest napisac cos konkretnego, ponieważ tego rynku nie znam zbyt dobrze, ale wydaje mi sie, że rynek biznesowy nie jest skostniały i nawet tam "nowości" mają rację bytu, gdyby nie to producenci pocketów ograniczyliby sie od razu do "biznesowych funkcji" i koniec, po co wtedy akceleratory graficzne itd??

3. niewazne jak jest, ważne by był wybór - oczywiście, że to prawda, ale czy bedzie w czym rzeczywiście wybierać, bo jeżeli wszystko ma sie stać napakowanym bajerami sprzetem, który z racji swoich mozliwości jest max. niestabilny i zawodny (na rynku komputerów przykładów bez linku przecież), to wątpie, by producenci zaryzykowalim taki ruch, by sprzęt dopieszczać, skoro tylko sprzedaz sie bedzie liczyć, a nie własciwie zadowolenie klienta :)

Wszystko, o czym tutaj mówimy to marketing i reklama, ale niestety to odbiorcy, czyli my "narzucamy" ramy, więc skoro nowy Dianomd i Iphone na czele to klejnoty pożadania, to w tym kierunku pójdzie rynek na 100000%, nikt nie bedzie wyłamywał sie z szeregu, by zachowac plakietke producenta sprzętu "pro".

*

Offline Epoc

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Epoc
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2008, 20:43:20 »

ale czy bedzie w czym rzeczywiście wybierać, bo jeżeli wszystko ma sie stać napakowanym bajerami sprzetem, który z racji swoich mozliwości jest max. niestabilny i zawodny (na rynku komputerów przykładów bez linku przecież), to wątpie, by producenci zaryzykowalim taki ruch, by sprzęt dopieszczać, skoro tylko sprzedaz sie bedzie liczyć, a nie własciwie zadowolenie klienta :)


Nie jestem analitykiem rynku, nie mam az tyle wiedzy w temacie ale zauwazam ze zawsze beda firmy ktore dopieszczaja sprzet bo zawsze na taki jest popyt, nie wszystko musi byc niestabilne i przepakowane... np. Tosia G900 poprostu HIT ale nie jest "trendy" swiadomy uzytkownik kupuje Tosie a inni "kupe"... tylko niech sie nikt nie czepia owszem ma wady, nie jest idealna ale co na tym swiecie jest.... przykladow takich urzadzen ktore sa max bajer dopieszczonych tez jest bez linku... i chodzby opieraly sie lansowi zawsze sa swiadomi klienci ktorzy ida pod prad trendu wybierajac konkretny dopasowany sprzet i nie jest ich tak malo jak myslimy...


Wszystko, o czym tutaj mówimy to marketing i reklama, ale niestety to odbiorcy, czyli my "narzucamy" ramy, więc skoro nowy Dianomd i Iphone na czele to klejnoty pożadania, to w tym kierunku pójdzie rynek na 100000%, nikt nie bedzie wyłamywał sie z szeregu, by zachowac plakietke producenta sprzętu "pro".

Ja i wielu urzytkownikow pewnie sie czuje tak samo, a mianowicie nigdy nie odczulem ze jakas firma chce mi dac to czego potrzebuje i czego pozadam, nie liczac prawdziwych przyjaciol ktorzy chca mi powiekszyc przyrodzenie, zrobia to za 50% free!

Pozadane przedmioty zadko sa produktami naszych marzen, sa raczej wynikiem geniuszu niektorych ludzi(np. Jobs) i dopiero wtedy rodzi sie pozadanie a reszta to tylko nasladownictwo i kopiowanie rynku na ktory jest juz popyt.

Ponad to wszystko jest fakt tego ze to rynek biznesowy "nakrecil" producentow, ten przepakowany badziew to proba dostosowania sprzetu premium do wymogow ludzi z poza biznes klasy. (poruszam oczywiscie tylko kwestie urzadzen z pogranicza tematyki forum) Pierwsza komorka, laptop, PDA do jakiego rynku byl kierowany... wszyscy wiemy. Gdyby nie biznesmeni, naukowcy i politycy(czyli raczej ci zamozniejsi, wyspecjalizowani) pisal bym to nie z T40 tylko z dektopa albo eeePC.

P.S.
Ide zadzwonic do mojej dziewczyny, nie ze stacjonarki z KOMORKI ktora dal mi biznes i ludzie ktorzy nauczyli producentow ze chca zyc premium...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 20:47:52 wysłana przez Epoc »
CHCIEĆ TO MÓC!

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 31, 2008, 20:56:04 »
a wracajac do tematu jaki  PDA okrzyknelibyście królem multimediów - muzyki i filmu.
jest jakis faworyt ?
zamowilem touch pro bo wszyscy sie rzucili na diamondy a ja chce to samo z klawiatura i czytnikiem, ale jeszcze moge odmowic jakby bylo cos co by mialo fajny dzwiek i filmy smigaly
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Ap0ph1s

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 31, 2008, 21:01:39 »
Iphone 3G  :swirus:

a na serio, to chyba odpowiedzi konkretniej nie bedzie, bo wszystko z w miare szybkim procesorem i wystarczającym ramem da rade w roli playera filmów, do muzyki, to w zasadzie wszystko sie nadaje co jest na rynku.

*

Offline świetlik

  • ***
  • 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S i9003
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 31, 2008, 21:04:21 »
Ale bez patrzenia w google, kto powie co produkuje firma lowepro?

Ostatnio do lustrzanki kupiłem torbę fotograficzną lowepro - to może być prawidłowa odpowiedź?

Mam hx4700 - ale do muzyki nie nadawał się za specjalnie, dźwięk taki jakiś wytłumiony.
Co do filmów to bajka- 4 cale wyświetlacz VGA, filmy idą bez zacinania.
Potem zainstalowałem SRS WOW HD i dźwięk się zmienił zdecydowanie na lepsze - prawie jak w kinie domowym :)
Ja preferuję ten rodzaj PDA.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 31, 2008, 21:11:46 »
a na serio, to chyba odpowiedzi konkretniej nie bedzie, bo wszystko z w miare szybkim procesorem i wystarczającym ramem da rade w roli playera filmów, do muzyki, to w zasadzie wszystko sie nadaje co jest na rynku.
to zebys sie nie zdziwil g910 produkt czerwiec 2008 benchmark 640x480_1500_128.avi   54% a mda pro 102% produkt sprzed 3 lat
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Epoc

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Epoc
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 31, 2008, 21:56:27 »
yyy Lowepro tez mam ta torbe jak wiekszosc osob ktora ma lustro :P najlepsza firma obrocz torb Jimmy'ego Domke :ok: P.S. Jest Lowealpine i robia ciuchy gorskie to jakas chyba zalezna spolka bo logo prawie to samo :P
CHCIEĆ TO MÓC!

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 31, 2008, 21:59:22 »
a na serio, to chyba odpowiedzi konkretniej nie bedzie, bo wszystko z w miare szybkim procesorem i wystarczającym ramem da rade w roli playera filmów, do muzyki, to w zasadzie wszystko sie nadaje co jest na rynku.
to zebys sie nie zdziwil g910 produkt czerwiec 2008 benchmark 640x480_1500_128.avi   54% a mda pro 102% produkt sprzed 3 lat

No i to też jest baardzo zastanawiające, dla czego sprzęt tak stary jest bardziej wydajny niż nowość?? mdac1 400mhz, mdac2 200mhz, c3 200mhz, vario 200mhz co to ma być??? alpine 520mhz -które jeszcze urządzenie miało 520 mhz po alpine??
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 31, 2008, 22:07:55 »
Z PDA z WM najbardziej multimedialnym jest XDA Flame - jedyny z VGA/grafiką NVida oraz  głośnikami stereo i SRS WOW (bo to z tego ROM-u został wyciągnięty :)). Ale to przecież tylko młodsza siostra Universala bez klawiatury który mimo że jest staruszkiem wciąż jest revelacyjny. A właśnie Universal ( a wcześniej hx4700) mają przecież identyczny układ dźwiękowy jak iPod/iPhone. A podstawowa zasada elektroakustyki stwierdza że cały system dźwiękowy jest taki jak jego najsłabsze ogniwo - a we wszystkich przypadkach ( czytaj sprzedawanych zestawach) najczęściej jest to zestaw słuchawkowy .
potrzebna zgoda

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 31, 2008, 22:28:50 »
qrcze mam teraz himalaye, każdy zachwala universama --- może warto by było zmienić???? może to on powinien być okrzyknięty królem?? w końcu maszynka ma już ładnych pare lat a nadal wymiata "evenement" na skale światową.
Bardzo mi przeszkadzała by ta jego klawiatórka (miałem mda vario i narzekałem na tą klawę) ale może warto by było się poświęcić?
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 31, 2008, 22:55:42 »
ma jedna wade jest za duzy, ale miesci sie w spodniach chociaz ani to wygodne ani nie wyglada ciekawie, a z mniejszych brak dodatkowego wyswietlacza i gpsu
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Ap0ph1s

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 31, 2008, 23:17:49 »
Własnie jak to jest możliwe, że teoretycznie mocniejszy sprzęt z tego roku przegrywa z wydawałoby sie leciwymi staruszkami, albo optymalizacja kodu jest do d.., albo sam juz nie wiem :)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:39:24 »
z prostej przyczyny tam byly procki intela a  w nowych Qualcomm w wiekszosci pomimo tych samych Mhz sa dwa razy wolniejsze
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 07, 2008, 10:42:49 »
A ja to po wielu przemyśleniach stwierdzam,że htc jest słaby (robi kiepskie sprzęty i nic się nie rozwija)
Iphon jest o wiele lepszy sprzętowo niż którykolwiek htc i na dodatek jest ładniejszy, wytrzymalszy itp.
Producent iphona pomyślał o przeciętnym użytkowniku montując pancerny wyświetlacz ,a ponadto wyczytałem, że iphone podobno operuje potencjałem do gier porównywalnym z dreamcastem ,playstation 2 -taki jest szybki - osobiście jestem przekonany, że to może być prawda (spójrzmy tylko na interface tego urządzenia ile tam jest animacji a mimo to się nie przycina i działa szybko -nie to co diamond z touch flo, gdzie klikamy i musimy poczekać na odpalenie kalendarza 10s)
Iphone wyszedłteraz 3g z wbudowanym gps i innymi poprawkami a htc?? czy w ogóle ruszył się ze swoją technologią?? processory qalcoma są jeszcze wolniejsze niż intela KICHA I DU..A BLADA. Co to ma być -alpine ma 520mhz intela, 128ramu i wifi -znajdzcie mi lepszy htc hardware'owo niż ta staaruteńka xda 2i. Gdyby nie ten wm2003 ehhh. Gdyby teraz wyszedł jakiś pocket z parametrami alpine i jego wyglądem no i oczywiście z wm6.1...
A to po prostu by był powrut do dawnej technologi a nie tworzenie nowej -lepszej. Teraz tworzy się nową -gorszą.
Dopiero od niedawna htc wypuścił diamonda ,który wreszcie wygląda podobnie jak iphone -no i oczywiście ma wyświetlacz 2,8"  :-? no i jest wielki jak na taki wyświetlacz, no i ma rozdzielczść ni jak się mającą do standardu, no i nie ma czytnika kart pam , no i......... Iphne jest o wiele sprawniejszym i szybszym urządzeniem posiadającym nieporównywalnie większy potencjał niż htc -dla tego odniósł sukces (no i oczywiście reklama - ale to swją drogą)
Htc to du.a blada i trzeba to otwarcie powiedzieć- niestety nie mógł bym porzucić mojej himalaii dla iphona bo się do niej przywiązałem i tylko dla tego.
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 07, 2008, 10:53:48 »
Co to ma być -alpine ma 520mhz intela, 128ramu i wifi -znajdzcie mi lepszy htc hardware'owo niż ta staaruteńka xda 2i. Gdyby nie ten wm2003 ehhh. Gdyby teraz wyszedł jakiś pocket z parametrami alpine i jego wyglądem no i oczywiście z wm6.1...

XDA Flame nie może być?

*

nothin

Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 07, 2008, 10:54:46 »
htc robi krzywdę materii ppc uwsteczniając ideę - telefoniki, więc głównie chodzi o czas działania baterii , stąd brak mocy, chodzi też o gabaryty, stąd małe ekraniki qvga zwykle...
poza xda flame jakoś nie bardzo widzę kandydata na maszynkę do multimediów z tej stajni.

hahaha, Kapitanie, piszemy o tym samym w tym samym czasie :)
chociaż..za tą cenę wolałbym...wibraina(boski jest po prostu).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 10:58:08 wysłana przez nothin »

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 07, 2008, 12:49:22 »
A ja to po wielu przemyśleniach stwierdzam,że htc jest słaby (robi kiepskie sprzęty i nic się nie rozwija)
Iphon jest o wiele lepszy sprzętowo niż którykolwiek htc i na dodatek jest ładniejszy, wytrzymalszy itp.
Producent iphona pomyślał o przeciętnym użytkowniku montując pancerny wyświetlacz ,a ponadto wyczytałem, że iphone podobno operuje potencjałem do gier porównywalnym z dreamcastem ,playstation 2 -taki jest szybki - osobiście jestem przekonany, że to może być prawda (spójrzmy tylko na interface tego urządzenia ile tam jest animacji a mimo to się nie przycina i działa szybko -nie to co diamond z touch flo, gdzie klikamy i musimy poczekać na odpalenie kalendarza 10s)
Iphone wyszedłteraz 3g z wbudowanym gps i innymi poprawkami a htc?? czy w ogóle ruszył się ze swoją technologią?? processory qalcoma są jeszcze wolniejsze niż intela KICHA I DU..A BLADA. Co to ma być -alpine ma 520mhz intela, 128ramu i wifi -znajdzcie mi lepszy htc hardware'owo niż ta staaruteńka xda 2i. Gdyby nie ten wm2003 ehhh. Gdyby teraz wyszedł jakiś pocket z parametrami alpine i jego wyglądem no i oczywiście z wm6.1...
A to po prostu by był powrut do dawnej technologi a nie tworzenie nowej -lepszej. Teraz tworzy się nową -gorszą.
Dopiero od niedawna htc wypuścił diamonda ,który wreszcie wygląda podobnie jak iphone -no i oczywiście ma wyświetlacz 2,8"  :-? no i jest wielki jak na taki wyświetlacz, no i ma rozdzielczść ni jak się mającą do standardu, no i nie ma czytnika kart pam , no i......... Iphne jest o wiele sprawniejszym i szybszym urządzeniem posiadającym nieporównywalnie większy potencjał niż htc -dla tego odniósł sukces (no i oczywiście reklama - ale to swją drogą)
Htc to du.a blada i trzeba to otwarcie powiedzieć- niestety nie mógł bym porzucić mojej himalaii dla iphona bo się do niej przywiązałem i tylko dla tego.
jest jedna rakieta http://www.expansys.pl/p.aspx?i=169741
z prockiem intela 624Mhz
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

damist

Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 07, 2008, 13:08:49 »
xda flame jakoś nie bardzo widzę kandydata na maszynkę do multimediów z tej stajni.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale Xda Flame nie jest dziełem HTC  :)

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 07, 2008, 13:45:34 »

[/quote]
jest jedna rakieta http://www.expansys.pl/p.aspx?i=169741
z prockiem intela 624Mhz
[/quote]

Nom jasne ,ale czy to produkuje htc?? A poza tym chyba nikt mi nie powie, że omnia ma potencjał taki jak dreamcast czy playstation2 -na pdaclubie w dziale nowości wyczytałem ,że producent gier powiedział, że phone ma właśnie właściwości jak ww. konsole. Xda flame oczywiście jest bez wątpienia najlepszy (bo chyba jest z rodziny htc jak się nie mylę) ,ale też gps-u brak- no i czy emulator z psx będzie działał płynnie?? a o dreamcascie to już nawet nie wspomnę, bo nawet nie ma takiego emulatora. Tak więc jednak zostaję przy tezie ,że iphon jest niezrównany co do hardware'u ,jednak jak dla mnie interface i wogóle cały system operacyjny apple jest zagadką ,więc wolę starego dobrego windowsa. (chyba, że tak jak na różne pocket wyszły linuksy, tak wyjdą na iphona okienka, ale to chyba jest raczej nie możliwe)
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 07, 2008, 13:55:34 »
potencjal potencjalem ale PPC nie jest maszynka do grania :)
sa aparaty foto z wbudowana mp3 i narzekanie na mp3 w aparacie foto jest podobnym narzekaniem na gry na PPC.
zalozenia ppc sa inne niz iphonea, inny target. co nie zmienia faktu ze htc nie robi olbrzymich krorkow w przod ktorych oczekuja uzytkownicy.

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 07, 2008, 14:18:00 »
potencjal potencjalem ale PPC nie jest maszynka do grania :)
sa aparaty foto z wbudowana mp3 i narzekanie na mp3 w aparacie foto jest podobnym narzekaniem na gry na PPC.
zalozenia ppc sa inne niz iphonea, inny target. co nie zmienia faktu ze htc nie robi olbrzymich krorkow w przod ktorych oczekuja uzytkownicy.

I właśnie dla tego zostaje przy himalay'i (chyba ,że zmienię na xda flame lub omnie)
Od ukazania się alpine minęło już tyle lat a tak na dobrą sprawę nie wyszło nic lepszego pod względem HW no oczywiście poza tymi dwoma perełkami.
Iphon jest robiony do grania, słuchania muzyki, ogl. folmów, przeglądania zdjęć i ostatnio do nawigacji do czego potrzebuje dużej mocy obliczeniowej ,natomiast do czego używacie swoje ppc jak nie właśnie do tego?? Chyba nikt nie używa tylko worda i excella bo przecież teraz powinno się oczekiwać od takiego urządzenia  o wiele więcej w końcu kosztują ponad 1000zł z regóły. Myślę więc, że duża moc obliczeniowa jest atutem nie do przebicia a w tym, podobnie z resztą jak w innych działach htc nie jest orłem.
Jednak urządzenia pocket pc mają w sobie coś co przyciąga moją uwagę i jak dla mnie jeszcze na razie htc jest lepsze od iphona -ale wojna się jeszcze nie skończyła i być może przejdę na jabuszko.

Ponadto myślę, że pockety mogą wygrać tą bitwę, tylko muszą zainwestować teraz w software -różne programy mniej lub bardziej użyteczne i reklamować i promować je jak tylko się da (może w hardwar'e nie są zbyt mocni więc powinni zmienić strategię dotyczącą marketingu) Na iphona nie wszędzie można znaleźć programy ,więc wm powinien skorzystać z tej luki marketingowej apple i uderzyć właśnie w to najsłabsze miejsce)
Przeciętny obywatel nie wie co tak na prawde potrafi pocket i nie wie co tak naprawde potrafi iphone. Widząc ogrom programów na ppc ,uświadomi sobie co może zdziałać ta takim urządzeniu i jak wiele ma funkcji. Nie znając funkcji iphona wybierze 100% pocketa -bo i gry znajdzie i odtwarzacze multimediów i nie będzie specjalnie musiał tego szukać.
A jak myślicie dla czego symbian jest tak popularny?? ogrom software jaki na to się robi mnie wręcz szokuje -wm wysiada. Jak na razie panuje przekonanie ,że wm służy tylko do nawigacji i to też dopiero klijęt się dowiaduje, że to wm jak już się zdecyduje na konkretną nawigację.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 14:32:38 wysłana przez kamillo-s »
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 07, 2008, 14:26:05 »
ale chyba kupujac pocketa ma sie swiadomosc ze to nie jest konsola do gier ani zabawka, mozna te funkcje dodac ale nie nalze oczekiwac ze beda sie sprawdzac jako glowne. no przynajmniej ja nie oczekuje, uzywam pocketa typowo uzytkowo i tego od niego oczekuje a muzyka/film/pasjnas itp sa dodatkami ktorych jakby nie bylo to trudno.
wachlaz mozliwosci PPC jest ogromny a jednoczesnie jest dosyc waski (np od CAD-a na ppc nie oczekuje tego co daje CAD na PC) ot takie przedluzenie laptopa/PC.
PS. reguly :)

*

damist

Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 07, 2008, 15:21:57 »
Xda flame oczywiście jest bez wątpienia najlepszy (bo chyba jest z rodziny htc jak się nie mylę)
Mylisz się i to bardzo. HTC Nie ma nic wspólnego z Xda Flame. Flame jest produktem firmy Arima Communication.
Napisane: Sierpień 07, 2008, 15:17:28
Iphon jest robiony do grania, słuchania muzyki, ogl. folmów, przeglądania zdjęć i ostatnio do nawigacji do czego potrzebuje dużej mocy obliczeniowej ,natomiast do czego używacie swoje ppc jak nie właśnie do tego??
Może ty tak ale ja nie. Pocket to narzędzie pracy a nie zabawka. Owszem lubię grzebać w systemie , czasem też posłucham sobie muzyki ale nie kieruję się przy zakupie tym czy będzie chodziła jakaś tam gra czy będzie dobry aparat. Pocket służy mi do internetu , sprawdzania kilku kont pocztowych i pisania w wordzie.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 07, 2008, 15:33:46 »
Pocket służy mi do internetu , sprawdzania kilku kont pocztowych i pisania w wordzie.
podobno wifi w Iphonie jest lepsze o wiele od tych w HTC i pewnie od reszty PDA i to nie mowili fani iphone tylko pda i ta ich przegladarka to tez jakas rakieta
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

damist

Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 07, 2008, 15:38:20 »
iPhonea miałem i nie chcę mieć bo jak dla mnie jest to tylko gadżet i zabawka. Przeglądarka jest bardzo szybka i wygodna ale co z tego ? Nie przeglądam na PDA wszystkich stron bo od tego mam laptopa lub komputer. Przeważnie są to mobilne strony  :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 07, 2008, 15:58:22 »
za to bluetooth w iP jest do niczego... tylko do słuchawki :P

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 07, 2008, 18:57:41 »
Damian Statkiewicz -Mówisz, że pocket służy Ci tylko do pisania, słuchania muzyki i przeglądania netu -kup sobie mda1 -poradzi sobie z tym znakomicie i kosztuje 200zł. Ja płacąc 1000-1500zł bo taką zabawkę chcę sobie kupić wymagam już od tego sprzętu, żeby chodziły na tym i gry i mp3 i aparat żeby był (min 1.3mpx) i żeby działały na nim filmy i divx i rmvb i wmv nawet w dobrej jakości (nie wiem czy wiecie ,ale wmv w dobrej jakości nie chce mi działać na himalaii a co dopiero mówić na prockach 200mhz -przypominam, bo często słyszę ,że na takich sprzętach spokojnie można oglądać filmy -OTUż NIE!!! i mówię to z pełną odpowiedzialnościa bo miałem mda vario z prockiem 200mhz i filmy na magicanie jeszcze jakoś chodziły podzas gdy na vario totalna kaplica)
Damian Statkiewicz - Oczywiście mogą być Ci nie potrzebne takie bayery ale przecież mi nie powiesz ,że by Ci to w jakiś sposób przeszkadzało. Jak mogą być to niech są. Płacąc za kurs prawo jazdy mam 30godz do wyjeżdżenia. Płacę za wszystkie 30 więc jak mogę t wszystkie 30 staram się wyjeździć a nie -tylko aby złapać i lecieć na egzamin bo potem nie będę miał możliwości już wyjeździć tych godzin. Lub kupuje paczkę chipsów, ale wiem ,że połowę wyrzucę- albo kupuje mniejszą paczkę tańszą, albo jak już płacę za dużą to chcę mieć całą a nie sprzedawca w zamian daje mi małą stwierdzając "i tak całej dużej nie zjesz" może i nie zjem, ale jak płacę to chcę mieć możliwość zjedzenia.
Nowe nie znaczy lepsze

*

damist

Odp: Multimedialny PDA ?? - poważna dyskusja
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 07, 2008, 19:05:41 »
Damian Statkiewicz -Mówisz, że pocket służy Ci tylko do pisania, słuchania muzyki i przeglądania netu -kup sobie mda1 -poradzi sobie z tym znakomicie i kosztuje 200zł.
Za stare to , brzydkie i stary system. Do tego co ja używam po prostu to się nie nadaje. Po za tym nie wyobrażam sobie pracy na QVGA i wolnym CPU a nie wspomnę już o pamięci RAM jaką ma MDA I