Ładowarka samochodowa

  • 70 Odpowiedzi
  • 5455 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Ładowarka samochodowa do HTC P3300 Artemis - dylemat
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 04, 2007, 13:48:47 »
Cytat: "qsqa"
To, ze w kompie jest 500mA wynika ze standardu USB, ladowarka sieciowa czy tez samochodowa moze miec spokojnie wiecej

Może to głupie pytanie ale czy ta samochodowa ze zdjęcia wyżej "ładowarka samochodowa USB 2000mA" nie jest w standardzie USB? Inaczej, czy to że ma w sobie gniazdo USB to poprostu tylko takie gniazdo i ma 2000mA czy jednak standard USB i tylko 500mA?

Cytat: "qsqa"
ja swoje MDA Pro laduje ładowarka od MDA Compacta (1000 mA) oraz od Motoroli H500 (550 mA), generalnie zadnej roznicy nie zauwazylem.

Ok jeśli chodzi o samo ładowanie (np. w domu) to nie ma problemu. A jak ładujesz w aucie to Palm tylko sie ładuje czy jednocześnie leci na nim jakieś mp3 i do tego jest włączona nawigacja i jescze z kimś rozmawiasz na przykład. Wiem że sytuacja mocno skrajna ale właśnie o to mi chodzi żeby w takiej sytuacji nie brakło mi mocy. Jedno jest pewne że im więcej "mA" tym szybciej sie naładuje. Także na mój skromny rozum palm dostaje więcej energii więc ładowarka sprawniej sobie poradzi z nagłym wzrostem zapotrzebowania. Myślę że logicznie rozumuje  :P

Całą tą dyskusję zacząłem ponieważ zaraz będę szczęśliwym (mam nadzieje że tak będzie) posiadaczem Artemisa i nie będę używał oprócz niego żadnej komórki. Chciałem mieć sprzęt all in one. Tak więc będzie on intensywnie eksploatowany, czyt. potrzeba będzie go często ładować. No i tak sobie wymyśliłem że jadąc autem bym mógł uzupełniać energię (a w aucie wiadomo, navi, mp3).

Cóż przepraszam za wielkość postów ale może się komuś przysłużą w przyszłości.
Pozdrav.
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Ładowarka samochodowa do HTC P3300 Artemis - dylemat
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 04, 2007, 14:25:24 »
No wiec zle sie wyrazilem - 500 mA to standard USB dla kompa, a ile ma np. ladowarka to juz zupelnie inna sprawa. Dzieki temu ze np taka ladowarka ze zdjecia powyzej ma 2000 mA palmtop po prostu sie szybciej naladuje.

BTW - w samochodzie uzywam jakiegos no name z Allegro i nie ma zadnego problemu - palmtop jest non stop wlaczony, AM prowadzi i oprocz tego jeszcze dochodza rozmowy przez BT i laduje sie w mniej wiecej tym samym czasie co z ladowarka sieciowa

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Ładowarka samochodowa do HTC P3300 Artemis - dylemat
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 04, 2007, 14:50:05 »
qsqa
Ot i wszystko co mi potrzebne do szczęścia. A tak w ogóle jakoś Twoje posty trafiają do mnie najbardziej  ;)
Myślę że temat już wyczerpany chyba że ktoś coś jeszcze nie wie :))

PS mój sprzęcior już nadjechał tylko muszę czekać do wieczora bo kurier mnie nie zastał :( eh wyjść na chwile w nieodpowiednim momencie  :P

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomocne słowa  :)
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

kichu1979

Ładowarka samochodowa do HTC P3300 Artemis - dylemat
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 04, 2007, 15:14:48 »
a jeszcze jak Cie ciekawi dokladne zuzycie pradu, sciagnij i zainstaluj sobie abcPowerMeter i on pokaze Ci w mAh ile palm zuzywa pradu w danym momencie...

odpalisz co trzeba, pomierzysz i bedziesz wiedzial, czy 1A ladowarka starczy czy nie :)))

ps. i jak juz opanujesz sprzet napisz koniecznie jak sie przestawia jezyk na PL

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Ładowarka samochodowa do HTC P3300 Artemis - dylemat
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 05, 2007, 10:00:28 »
Cytat: "kichu1979"
ps. i jak juz opanujesz sprzet napisz koniecznie jak sie przestawia jezyk na PL


Witam odsyłam tam bo tam jest na temat języka. Bez stresu polski jest na stałe ;)

http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=57349&postdays=0&postorder=asc&start=20
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

Ładowarka samochodowa do HTC P3300 Artemis - dylemat
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 07, 2007, 00:33:58 »
Ale przecież tu nie chodzi koniecznie o prąd, tylko o napięcie 5V.
To że ładowarka może dać 2A, nie wynika, że takim prądem będzie ładowany telefon. To telefon decyduje jak będzie ładowany. A jeżeli ładowarka ma szybciej ładować baterię, to nie ma wyjścia - musi podwyższyć napięcie.

Pozdrawiam
Ogre2000

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Ładowarka samochodowa do HTC P3300 Artemis - dylemat
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2007, 09:19:15 »
Cytat: "Ogre2000"
Ale przecież tu nie chodzi koniecznie o prąd, tylko o napięcie 5V.
To że ładowarka może dać 2A, nie wynika, że takim prądem będzie ładowany telefon. To telefon decyduje jak będzie ładowany. A jeżeli ładowarka ma szybciej ładować baterię, to nie ma wyjścia - musi podwyższyć napięcie.

Pozdrawiam
Ogre2000


O to dla mnie cenna uwaga, dzięki :) Myślę że temat wyczerpany.
Pozdrav
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Ładowarka samochodowa do HTC P3300 Artemis - dylemat
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 08, 2007, 14:55:14 »
Cytat: "Ogre2000"
Ale przecież tu nie chodzi koniecznie o prąd, tylko o napięcie 5V.
To że ładowarka może dać 2A, nie wynika, że takim prądem będzie ładowany telefon. To telefon decyduje jak będzie ładowany. A jeżeli ładowarka ma szybciej ładować baterię, to nie ma wyjścia - musi podwyższyć napięcie.


Nie musi a nawet jej nie wolno.
Jedynym zadaniem ładowarki jest utrzymanie nominalnego napięcia przy poborze prądu w zakresie poboru prądu mniejszym lub równym maksymalnemu obciążeniu urządzenia.
O tym jakie napięcie jest na akumulatorze również decyduje układ ładujący wbudowany w telefon, co możesz sobie sprawdzić np. zapinając zasilacz od Motoroli, który daje prawidłowe napięcie i pozwala się obciążyć prawidłowym prądem, a mimo to pocket nie zacznie ładować.

*

Offline marx

  • ****
  • 640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II
ładowarka do palmtopa i GPS
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 18, 2007, 14:25:44 »
Hej
Z GPS Navibe dostalem ladowarke samochodowa i sieciowa ktore podpina sie kablem USB
Parametry tych ładowarek to 560mA dla 5V
Do palmtopa MDA II tez mozna dokupic taki kabel USB, ale:
-dedykowane ladowarki na Allegro maja 1000mA ( http://www.allegro.pl/item204461469_ladowarka_samochodowa_mda_xda_i_ii_iii_hit_.html )
-cradle ma 2A
-uniwersalna ładowarka samoch. ktora pozwala podpiac w/w kabel USB ma 850mA ( http://www.allegro.pl/item205267280_adapter_ladowarka_samochodowa_usb_uniwersalna_.html )

1)czy na słabszej ładowarce moge ladowac palmtopa i jedynym minusem bedzie dluzsze ladowanie, czy tez ladowarka moze sie spalic?
2)czy te ladowarki sa standardowe tzn czy nie popale czegos bo np ladowarka do navibe ma 5V a uniwersalna 5,4V

Generalnie chce miec na wakacjach mozliwosc ladowania palmtopa - cradle nie chce brac bo duze/niewygodne, GPS podepne na stale w aucie wiec zostanie mi ladowarka sieciowa z GPSa - dokupilbym tylko kabelek USB ( http://www.allegro.pl/item204463525_kabel_usb_mda_xda_ii_qtek_2020_zwijany_ladowanie.html ) i mialbym zalatwione zasilanie, a nawet w samochodzie moglbym podladowac palmtopa gdyby co.

*

Offline michallus

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, SGN
Odp: ładowarka do palmtopa i GPS
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 18, 2007, 15:03:40 »
Też mam odbiornik Navibe. Za pomocą tej przejściówki i kabla USB podłączami XDA IIS (MDA III) i jest wszystko OK. Ładowarki do tych dwóch PPC są takie same. Ładuje się wolniej ale do jazdy z GPSem mi wystarcza.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2007, 15:05:47 wysłana przez michallus »

*

Offline marx

  • ****
  • 640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II
Odp: ładowarka do palmtopa i GPS
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 25, 2007, 08:11:06 »
dziekuje za porade - kabel do mnie dotarl i dziala wszystko bardzo fajnie, tzn moge tymi samymi ladowarkami w domu i samochodzie ladowac oba urzadzenia