konwertowanie z pliku csv na vcf

  • 13 Odpowiedzi
  • 32264 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pati

  • *
  • 64
konwertowanie z pliku csv na vcf
« dnia: Lipiec 29, 2007, 00:28:25 »
Witam. Przesiadłem się z Treo 600 na Mio A701. Potrzebuję przekulać wszystkie kontakty z treo na mio.
W Palm Desktop mogę zgrać kontakty w plik .csv, ale nie wiem jak go przekonwertować do postaci .vcf , żeby mógł zaimportować w Microsoft Outlook.
Czy ktoś wie jak to zrobić, a może jest jakiś inny sposób niż exportowanie każdego kontaktu jeden po drugim (będzie tego z 700) do postaci vCard i później zasysanie pokolei, jeden po drugim do Microsoft Outlook.
Pozdro i dzięki za wszelkie podpowiedzi i pomysły

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2007, 12:39:41 »
Nie bardzo znam się na innych systemach niż WM, ale czy nie masz możliwości po prostu zsynchronizowania kontaktów z Outlookiem? Domyślam się, że nie... Możesz jeszcze spróbować eksportować do pliku tekstowego i potem zassać do Outlooka.

*

Offline pati

  • *
  • 64
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2007, 13:49:49 »
no wlaśnie problem w tym, że muszę wykonać do każdego jednego kontaktu całą operację exportową, a później import do MOutlooka, a że kontaktów mam ponad 700 to boli, że muszę tyle razy wykonywać tę samą operację, bo nie ma możliwość skompensowania wszystkiego w jednym pliku. Niedawno OleYek podał mi program Pocket Mirror i jest on świetny, bo widzę, że konwertuje wszystkie kontakty, notatki, kalendarz  i exportuje do Outlooka, tyle, że program kosztuje około 50 dolców, a dla jednej operacji nie widzę sensu płacenia takiej kwoty, chociaż program widzę ma to o co mi chodzi.
Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł, bo jestem już na przerzucaniu kontaktów około dwusetnej  pozycji i troszkę się tym znudziłem.
Przy okazji, czy możesz mi podpowiedzieć jakie uważasz programy za obowiązkowe, jakich używasz na MIO A701, które powinienem wgrać (wiem, że to sprawa indywidualna każdego, ale przyspieszyło by to mi proces zaadoptowania się z treo na mio)
pozdrawiam

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2007, 19:05:57 »
Co do programów, to takimi "must have" są na pewno:
1. program do backupu danych i kontaktów (najpopularniejsze to Sprite i SPB),
2. jakiś launcher, bo trudno zmieścić wszystkie potrzebne programy na małym, 2,7" ekranie QVGA (jest kilka darmówek, ale ja używam SBSH iLauncher, bo akurat mnie on najbardziej odpowiada)

Mnie też przydaje się darmowy QDz do zarządzania kontaktami, sms scheduler oraz parę innych. To jednak już wszystko zależy rzeczywiście od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Sporo fajnych programów będziesz miał jeżeli zainstalujesz sobie OKI ROM R024 w wersji PLUS.

*

Offline pati

  • *
  • 64
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2007, 11:56:36 »
dzienks, a wcześniejszy problem rozwiązałem, opisałem go na:
    Pocket PC - ogólnie -  kontakty z palmos na pocketpc

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2007, 20:02:36 »
To super. Jakbyś miał skonkretyzowane pytania odnośnie A701, wal jak w dym, najwyżej jak nie będę wiedział, to otwarcie powiem.

*

Offline pati

  • *
  • 64
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2007, 14:21:27 »
no dobra, no to pytanie:
Czy powinienem zainstalować Rom Oki24 czy jak mu tam  :D
Pytam i proszę o wyrozumiałość bo nie mam czasu teraz wszystkiego czytać na forum odnośnie ROM, a jest tego wiele, ale jeśli odpowiedź brzmi , TAK, że powinienem, bo życie stanie się piękniejsze to napewno znajdę czas i uzupełnię wiedzę z forum i zrobię to.
Przy okazji:
Gdzieś już to czytałem na forum, ale nie mogę tego znaleźć- chodzi o program który odczytuje wysyłane z nokia mms i notatki, bo kumpel wyslal mms(wyskoczyl jakiś błąd)  i nie wiem czy to wina niezgodności formatów i załatwi to wspomniany programik, czy błąd w ustawieniach (ustawienia zrobiłem ściśle wg informacji ze strony mio)
pozdrowionka
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2007, 14:27:32 wysłana przez pati »

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2007, 18:38:17 »
1. mms przychodzą normalnie, tak samo wychodzą
2. OKI ROM - warto przynajmniej spróbować

Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2009, 22:34:29 »
Ekshumacja tematu:

Witam. Mam problem jak autor tego tematu. Potrzebuje przeniesc kontakty z treo 680 na artemisa. Nie mam pojecia jak sie do tego zabrac... Bo coz, platformy chyba za soba nie przepadaja i ze zgodnoscia nienajlepiej. Przekopalem forum ale nie ma tego tematu, dzieki ktoremu autor sobie poradzil. Czy mozecie mi doradzic jak przeprowadzic taka operacje?

PS. Wiem, ze to nie do konca ten dzial ale rozwiazanie najprawdopodobniej bedzie identyczne w przypadku zarowno Mio jak i HTC, wiec prosze nie krzyczec i nie bic po twarzy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2009, 22:36:31 wysłana przez Bart1313 »

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2009, 10:43:55 »
a rozwiązanie które podał autor w innym dziale tego forum nie działa?
dzienks, a wcześniejszy problem rozwiązałem, opisałem go na:
    Pocket PC - ogólnie -  kontakty z palmos na pocketpc
end of fear
yo is here

Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2017, 13:46:33 »
Znalazłem to zgodnie z twoim wymaganiem. http://www.pcinfotools.com/pl/oprogramowanie-do-konwersji-csv-do-vcf/


Mam nadzieję, że to pomoże.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2920
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2017, 19:10:16 »
Super jamswalker, że to znalazłeś. Pati czeka na odpowiedź od 29 lipca 2007 roku. Słusznie masz nadzieję, że to pomoże.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2017, 18:14:55 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2019, 07:13:02 »
Jeśli nie możesz przekonwertować pliku csv do formatu vcf, możesz użyć strony downloadtopten.com/converter/csv-to-vcard/ CSV do konwertera vCard. Pomoże Ci to przekonwertować kontakty z formatu CSV na Vcard.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2920
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: konwertowanie z pliku csv na vcf
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2019, 16:52:56 »
ChristianDavis, złe wieści.
Pati, która pytała o możliwość konwersji, była ostatnio na forum w 2012 roku. Czekała, czekała i po pięciu latach straciła nadzieję. Ale możesz jeszcze zgłosić ją do programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" i jaka już ją odnajdziesz, to wtedy dasz jej ten link.
W przeciwnym razie możesz dostać bana za górnictwo lub spam.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.