Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?

  • 10 Odpowiedzi
  • 1673 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mswalcza

  • **
  • 112
  • Sprzęt: MDA I+VARIO II=>(MDA II+VARIO IV+HD2)+ONE X
Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« dnia: Sierpień 14, 2005, 19:38:00 »
Witam!
Jestem zainteresowany gdzie mogę legalnie nabyć nowsze porogramowanie niż PocketPC 2002, które mam wgrane (MDA I).
Jeśli ktoś wie, bardzo będę wdzięczny za informację.
Ciekawi mnie ile trzeba zapłacić, ale to już mniej ważna sprawa.
Podobno więcej programów, będzie mi działać, ale jeśli to nie prawda, proszę mnie oświecić.
Napiszcie proszę chociaż w kilku słowach, może kiedyś się odwdzięczę ;)
Only HTC- forever!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2005, 20:01:29 »
Oprogramowanie dostepne jest za darmo, ale jego legalnosc jest watpliwa.
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=9901

[Dodano: 2005-08-14 20:05:00]
Tylko nie przesadzaj z systemem... wystarczy WM 2003... wersja WM 2003 SE kiepsko dziala na tym PDA

*

Offline mswalcza

  • **
  • 112
  • Sprzęt: MDA I+VARIO II=>(MDA II+VARIO IV+HD2)+ONE X
Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2005, 20:11:37 »
Bardzo dziękuję!
To moje pierwsze pytanie na tym forum i już mam odpowiedź! :)
Pozdrawiam serdecznie!
PS Jak myślisz warto?
Only HTC- forever!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2005, 20:12:19 »
WM 2003 oczywiscie ze tak.

*

Offline mswalcza

  • **
  • 112
  • Sprzęt: MDA I+VARIO II=>(MDA II+VARIO IV+HD2)+ONE X
Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2005, 20:21:33 »
Nie gniewaj się, ale nie wiem co mam kolejno wybrać :(
Dotarłem do WM 2003 final (?)
I niestety nie wiem co dalej.
Pomożesz?

[Dodano: 2005-08-14 20:31:03]
Please ...

[Dodano: 2005-08-14 21:12:20]
Nie chodzi mi oczywiście o wybór gier :), tylko nie wiem jak skonfigurować system tak, by zawartość była prawie ta sama, co oryginalnie. (tj excel, world, outlook, itd).
Nie znam języka angielskiego i dlatego nie wiem jaką wersję mam wybrać...
Jeśli ktoś może mi poradzić...
Only HTC- forever!

*

jacek.b

Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2005, 21:13:48 »
Z tym kiepskim działaniem 2003 SE to tak nie do końca... U mnie nie działał klawisz głośności, w ustawieniach były dwie ikony ustawień energii... i to wszystkie minusy, dla mnie osobiście - nieodczuwalne. System działał stabilnie, niektóre programy (choćby nowy NetFront) czuły się w nim zauważalnie lepiej niż w 2003. Znajomy, który kupił ode mnie MDA, nadal jest moim znajomym ;) i też nie stwierdza żadnych uchybień. Opisywanych na Forum problemów z kartami pamięci czy gubieniem danych nie miałem. Może trafiłem na dobry egzemplarz, w każdym razie na podstawie osobistych doświadczeń, polecam SE.

*

Offline mswalcza

  • **
  • 112
  • Sprzęt: MDA I+VARIO II=>(MDA II+VARIO IV+HD2)+ONE X
Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2005, 21:40:39 »
Witaj Jacku!
Dzięki za informację. tak serio, to też te dwa mankamenty zupełnie by mi nie przeszkadzały :)
Przed chwilą przypomniałeś mi, że klawisz głośności wogóle istnieje :)
Zwykle przez przypadek tylko mi się on włącza... dźwięk ustawiam na wyświetlaczu.
Pozdrawiam!
PS
Może Ty jesteś mi w stanie podpowiedzieć co mam zaznaczyć na tej stronce z softem tak, by nie stracić dotychczasowych aplikacji.
Only HTC- forever!

*

jacek.b

Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2005, 22:05:12 »
Najprościej podchodząc do sprawy, możesz tylko wybrać wersję ROM-u i kliknąć "Build ROM". Wszystkie oryginalne programy zostaną (ewentualnie przesunięte do podkatalogów) + dojdzie kilka nowych. Jeśli chcesz, możesz zaznaczyć dodatkowe programy, wtedy również one trafią do ROM-u i nie będą kasowane po hard resecie. Masz do dyspozycji ponad 3 MB, możesz szaleć ;) Co do 2003 SE, profilaktycznie poszukaj i przeczytaj wątek temu poświęcony. U mnie wszystko było i jest OK (ponad dwa miesiące intensywnej pracy), ale niektórzy użytkownicy zgłaszali poważniejsze problemy. Powodzenia! :)

*

Offline mswalcza

  • **
  • 112
  • Sprzęt: MDA I+VARIO II=>(MDA II+VARIO IV+HD2)+ONE X
Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2005, 22:15:42 »
Może Cię to rozbawi, ale nie wiem właśnie, która jest właściwa wersja romu np 2003 final? tj 4.01.12 ENG O2-Euro?
:huh:
Czy coś wizualnie się zmieni? Czy tylko dojdą różne rzeczy i będzie lepiej działał?
Pozdrawiam!
Only HTC- forever!

Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2005, 00:47:37 »
2003 final o2 radio 4.21 lub orginal z ery reszte sam dobierasz wedlug uznan, 2003 se ma bledy z glosnoscia i jeszcze kilka innych ale da sie przezyc.

wgrasz rom z T-mobile to bedziesz mial problem jak z wiekszosc nas z mda I.
oczywiscie kasowanie danych z sd bez twojej wiedzy to juz wiesz ??
 A z dzialaniem to roznie bywa;] nie no nie strasze wiesz czasem jedna aplikacja potrafi doprowadzic do hard reset ale jak uwazasz i masz kopie tego co wspaniale dziala to sie nie masz co przejmowac ogolnie to powiem tak obojetnie co bys nie mial to i tak znajdzie sie problem  z sprzetem abo to co w nim jest. Trzeba do tego przywyknac i czekac na przelomy programistow i technologi. Obecnie chce kupic mda III i juz bym to zrobil ale zal mi tego co juz do I kupilem jakis taki sentyment a po drugie nadal mnie zaskakuje ;] mimo iz to tylko elektronika gdzie nie ma problemu z jakims glosnikiem czasem sie resetuje ale to tak samo jak moja wczesniejsza V nie ma kamerki ale i tak zbedne to bardziej uwazac trzeba. a wgrac mozna praktycznie  szystko co potrzebne do funkcjonowania takiego sprzetu. Banki obsluguje przelewy robi z internetem sie laczy. GG chodzi PDACLUB na xda smiga ladnie ,itp....... a na poczatku i tak mial byc tylko telefon ;] a masz dowolnie konfiguracyjny I-paq a reszta to tylko  pieniązek i masz sprzecik jaki chcesz ;]

*

Offline mswalcza

  • **
  • 112
  • Sprzęt: MDA I+VARIO II=>(MDA II+VARIO IV+HD2)+ONE X
Nowsze oprogramowanie na MDA I. Gdzie znaleźć?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2005, 12:55:44 »
Bardzo Wam dziękuję!
Chyba już wszystko rozumiem :)
PS
Również zastanawiam się nad zmianą na MDA II lub III, choć nie jest to dla mnie pilna sprawa, bo z tego co mam również jestem zadowolony.
Pozdrawiam!!!
Only HTC- forever!