Jakie macie dzwonki

  • 61 Odpowiedzi
  • 18272 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tehcrash

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niewykwalifikowany pracownik branży IT
    • crash.jogger.pl
  • Sprzęt: HTC Artemis (WM6 official ROM)
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 24, 2007, 15:41:50 »
> Czy ty wiesz wogole co to sa utwory zabezpiecznone ? Wiekszosc znanych wykonawcow ma chronione swoje utwory prawami autorskimi .

"zabezpieczone" to dla mnie "z technologią ograniczającą kopiowanie", jak DRM. Utwory nie mogą być "zabezpieczone prawami autorskim", mogą być nimi chronione. Dlatego nawet nie pomyślałem w kontekście praw autorskich, kiedy wspomniałeś o zabezpieczonych utworach. Ot, takie semantyczne nieporozumienie.
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

JID: crash@maszyna.pl

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 24, 2007, 15:42:35 »
> Co innego utwory niezabezpieczone, je mozemy do woli publikowac i robic co nam sie podoba

LOL To ja ściągnę z sieci płytę w mp3 (oczywiście niezabezpieczoną) i tu wrzucę. Będzie legalnie?

nie radze ...
pozdrawiam
Jachu

*

Offline rosomak6000

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire,HTC Touch Diamond 2, HTC S620 Exalibur,
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 24, 2007, 15:44:50 »
Tu są legalne dzwonki do pobrania w plikach CAB http://www.spbclub.com/ringtones.php
"A jeśliby ci zabrakło wszystkich drabin, to naucz się wspinać po własnej głowie."
Fryderyk Nietzsche

*

damist

Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 24, 2007, 15:49:54 »
Techcrash - ja mowilem i o zabezpieczonych i o chronionych. Tak czy siak niewolno tego rozpowszechniac , jak ktos sobie chce to niech robi te dzwonki , jego sprawa ale opublicznianie tego to juz inna sprawa. Mysle ze zostalo juz wszystko wyjasnione w tej kwestii, nie robmy wiecej off topow.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 24, 2007, 16:27:58 »
> Co innego utwory niezabezpieczone, je mozemy do woli publikowac i robic co nam sie podoba
LOL To ja ściągnę z sieci płytę w mp3 (oczywiście niezabezpieczoną) i tu wrzucę. Będzie legalnie?
Czy ty wiesz wogole co to sa utwory zabezpiecznone ? Wiekszosc znanych wykonawcow ma chronione swoje utwory prawami autorskimi .

 :E  :O Mam wrazenie, ze ciezko mylisz pojecia. Utwory zabezpieczone to takie ktore posiadaja np. DRM. Utwory chronione to takie co do ktorych klania sie prawo autorskie, licencje itp.

A dyskusja zaczela sie od:

Cytuj
Rozpowszechnianie mp3 jest nielegalne

Rozpowszechnianie mp3 nie jest nielegalne. Nielegalne jest rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim! A to sa zupelnie dwie rozne rzeczy.

Do tego ciecie utworu dla wlasnych potrzeb jest jak najbardziej dozwolone.

A wiecej ja taki dzwonek moge dac koledze i tez to jest legalne. Moge nawet cala plyte przegrac koledze i dalej jest to legalne.

Na przyszlosc poczytaj troche zanim zaczniesz dyskusje bo pozniej akie kwiatki wychodza :) :mrgreen:
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 24, 2007, 16:43:11 »
odchodzicie conieco od tematu dzwonków ;]

ja często zmieniam dzwonki, a w tej chwili mam ustawiony Hamster Dance (http://www.webhamster.com/)

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 24, 2007, 16:51:20 »
Jeszcze ja wtrącę swoje 3 grosze.

Wiekszosc znanych wykonawcow ma chronione swoje utwory prawami autorskimi .

Mylisz się. Prawo chroni każdy utwór każdego wykonawcy. Nie mniej jednak, prawo autorskie przewiduje coś takiego, jak "dozwolony użytek", w ramach którego możesz wykonać kopię, czy dokonać przeróbki dowolnego utworu audiowizualnego, na użytek swój oraz osób związanych z tobą "stosunkiem osobistym".

Co do umieszczania na forum dzwonków mp3. Co do zasady skrócenie utworu, a następnie umieszczenie na forum można by uznać za nielegalne rozpowszechnianie. Są jednak w prawie autorskim dwa wyjątki:
1) cytaty (niewielki fragment utworu może być uznany za cytat)
2) opracowania utworu, które stają się samodzielnym dziełem.

Przekracza to chyba jednak ramy tego forum.
Proponuję więc poprzestać na przyjęciu, że nie umieszczamy na forum dzwonków będących kopią utworu, chyba że jego twórca wyraził na to swoją zgodę.



A żeby nie było całkiem off-topicznie:
to jako dzwonki używam - "My name is luca", motyw muzyczny ("startowy") z "Władcy Pierścieni", "Pomaluj mój świat" (z MagdyM)

*

damist

Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 24, 2007, 17:48:31 »


Do tego ciecie utworu dla wlasnych potrzeb jest jak najbardziej dozwolone.

A wiecej ja taki dzwonek moge dac koledze i tez to jest legalne. Moge nawet cala plyte przegrac koledze i dalej jest to legalne.

Na przyszlosc poczytaj troche zanim zaczniesz dyskusje bo pozniej akie kwiatki wychodza :) :mrgreen:
Wynika z tego co ty napisales ze sam nie czytasz a zwlaszcza tego co ja pisalem wczesniej. A problem zaczeles ty a nie ja bo ja tylko napisalem ze jest to nielegalne a ty zapytales czemu wiec odpowiedzialem. Wyszlo na to ze mialem racje i ze rozpowszechnianie dzwonkow na forach jest nielegalne :)

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 24, 2007, 18:41:30 »
Wynika z tego co ty napisales ze sam nie czytasz a zwlaszcza tego co ja pisalem wczesniej. A problem zaczeles ty a nie ja bo ja tylko napisalem ze jest to nielegalne a ty zapytales czemu wiec odpowiedzialem. Wyszlo na to ze mialem racje i ze rozpowszechnianie dzwonkow na forach jest nielegalne :)

Nic nie wyszło na Twoje jeżeli nie rozróżniasz różnicy między plikiem mp3 a jego zawartością czyli utworem to bardzo mi przykro... Powtórze tylko na koniec: Rozpowszechnianie MP3 jest jak najbardziej dozwolone i legalne.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

damist

Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 24, 2007, 18:59:56 »
A  kto powiedzial ze nie bedzie tu takich plikow? Wiekszosc dzwonkow mp3 to wlasnie ucinane fragmenty piosenek  B)

Jak to nierozruzniam roznicy miedzy plikiem a jego zawartoscia? Przeciez napisalem ze umieszczanie plikow mp3 , ktore nie sa fragmentami mp3 chronionych prawami autorskimi mozna umieszczac a chronione nie.
Wszystko zostalo juz wyjasnione w tej sprawie i nie widze powodu zeby dalej o tym dyskutowac
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2007, 22:02:23 wysłana przez damist »

*

nothin

Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 24, 2007, 19:06:25 »
jak zwykle ciekawy w gruncie rzeczy temat obraca się w kupę niczego...

a ja sobie mid'a draconusa wrzuciłem, i na zmianę z muzyczką z earthbounda mam...

*

Offline rosomak6000

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire,HTC Touch Diamond 2, HTC S620 Exalibur,
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 24, 2007, 21:22:58 »
Troche tutaj pośmieciliście Panowie.... :-|
"A jeśliby ci zabrakło wszystkich drabin, to naucz się wspinać po własnej głowie."
Fryderyk Nietzsche

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 24, 2007, 22:09:11 »
Troche tutaj pośmieciliście Panowie.... :-|

Nie do końca. Już w pierwszym poście było zapytanie:
[ do admina czy mozna umieszczac dzwonki na forum?? ]

Stąd dyskusja - można, czy nie.

*

Offline rosomak6000

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire,HTC Touch Diamond 2, HTC S620 Exalibur,
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 25, 2007, 10:13:54 »
Troche tutaj pośmieciliście Panowie.... :-|

Nie do końca. Już w pierwszym poście było zapytanie:
[ do admina czy mozna umieszczac dzwonki na forum?? ]

Stąd dyskusja - można, czy nie.

Może się czepiam ale zapytanie zostało ujęte w nawiasie... Nawiasów używa się w tekstach do logicznego wydzielenia ich mniej ważnych fragmentów więc główny temat dyskusji jest całkiem inny.
"A jeśliby ci zabrakło wszystkich drabin, to naucz się wspinać po własnej głowie."
Fryderyk Nietzsche

*

Offline slammer

  • ****
  • 536
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 25, 2007, 10:23:18 »
na połączenia mam teo&tea, a na smsy standard nokii

ps. proponuję wprowadzić na forum zakaz rozmów o prawach autorskich, piractwie itp. bo robi się przez to wielki śmietnik :/ w każdym temacie, w którym ktoś coś wspomni o legalnym/nielegalnym oprogramowaniu, prawie zawsze zaczyna się dyskusja na ten temat...

*

Offline chester_csr

  • **
  • 154
  • Sprzęt: HTC Raphael Eclipse WWE || 4GB SDHC
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 25, 2007, 17:21:20 »
Połączenia: Dallas Superstars - Fine Day a sms standard z wm5

*

neodom

Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 27, 2007, 17:59:49 »
Ja niezmiennie uzywam tego dzwonek

*

Offline Piotr_Kaczmarek

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • HTC w MEGARAM
  • Sprzęt: HTC Universal, HTC BlueAngel i inne
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 30, 2007, 14:18:11 »
Ehh Panowie. Skoro tworzymy jakąś tam społeczność a w/g prawa autorskiego mogę udostępniać moje nagrania osobom z którymi jestem w bliskim stosunku to co ma na przeszkodzie wrzucenie tutaj utworu MP3? Jesteście moimi znajomymi, spotykamy sie na piwku na zjazdach, znamy się więc możemy. Więc śmiało wrzucać tutaj te kawałki!

Proponuje zapoznać się z przepisami, z prawem autorskim itp. Można wiele zyskać. Sciaganie filmow i muzyki z neta jest dozowlone i wolno to posiadać nie wolno rozpowrzechniać tylko i wyłącznie w gronie znajomych. :)
MDA I, MDA III, MDA PRO, HP 9515. HTC - Mój świat, moje zabawki :)

*

Offline tehcrash

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niewykwalifikowany pracownik branży IT
    • crash.jogger.pl
  • Sprzęt: HTC Artemis (WM6 official ROM)
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 30, 2007, 14:24:55 »
My tak intepretujemy przepisy o prawie autorskim, a sąd może je interpretować zupełnie inaczej.. Ja ryzykować nie będę ;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

JID: crash@maszyna.pl

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 30, 2007, 14:31:04 »
ale forum jest dostępne publicznie dla wszystkich, nie tylko dla znajomych

*

damist

Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 30, 2007, 16:22:17 »
Nie no znowu zaczelo sie :-| Wydawalo mi sie ze wszystko juz zostalo tu wyjasnione

*

Offline Gufer-posepny

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 30, 2007, 16:42:47 »
Żeby powrócić do tematu :

Połączenie - Kanikuły

SMS - SMS Nokia


Wnerwiają mnie po woli te prawa autorskie . są upierdliwe . Myślałem że muzyka jest dla ludzi , myliłem się , jest dla pieniędzy .Widać po stacjach radiowych , klepią 4 utwory na krzyż przez miesiąc bo nie stać je teraz na coś nowego .
Navroad 350

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 31, 2007, 13:59:26 »
W jednym fonie:
polaczenia: Black Ice z bezplatnej paczki dodatkowych dzwonkow od Microsoftu
sms: jeszcze nie wyknulem co ma byc

w drugim:
polaczenia: temat przewodni LaLinea
sms: Stuhr ze Shreka: "no kamikadze boski wiatr nie ma przebacz"

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2007, 13:02:08 »
Polaczenie - OldPhone hehehe jeden standart prawie dla wszystkich, kiedys zapychalem konwertowane mp3 ale dlaem sobie z tym spokoj po ostatnim zmienianiu romu.
sms - slowa mistrza Yody z Gwiezdnych Wojen - "Message from the dark side"

Mam jeszcze do kompletu dzwonek Yody: "Your phone ringing it is, pres the button U must and fulfill UR destiny.." oraz jakas taka cala tyrade Yody  na temat piwa i dziewczynek po angielsku. Jeden z telefonow mam skonfigurowany w calosci na mistrza Jode :)
Napisane: Sierpień 01, 2007, 12:57:35
> Co innego utwory niezabezpieczone, je mozemy do woli publikowac i robic co nam sie podoba

LOL To ja ściągnę z sieci płytę w mp3 (oczywiście niezabezpieczoną) i tu wrzucę. Będzie legalnie?

Calkiem mozliwe. Legalne jest pozyczanie plyt znajomym wiec np. przeslanie znajomemu MP3 tez w zasadzie jest legalne. Idac tym torem myslenia publikacja na forum gdzie sie wszyscy znaja i wszyscy sa znajomymi tez jest do wybronienia przez dobrego adwokata. Jest gdzies tu dosc fachowa dyskusja na ten temat - poszukaj dobrze to znajdziesz i przestaniesz popisywac sie swoja ignorancja.
PS. Co to znowu za dziwne rozroznienia na dzwonki zwykle i na te zrobione z utworow muzycznych. Nie ma miedzy nimi zadnej roznicy - i jedno i drugie ktos musial zrobic i tak samo sa chronione prawem autorskim.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2007, 13:27:57 wysłana przez jarekt »

*

damist

Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:18:03 »
A ja myslalem ze juz wszystko zostalo wyjasnione , kolejny , ktory mysli ze ma racje :-|
Mam znajoma , ktora pracuje w sadzie i jest adwokatem i z ciekawosci sie jej zapytalem i jest tak jak napisalem wczesniej.
.
PS. Co to znowu za dziwne rozroznienia na dzwonki zwykle i na te zrobione z utworow muzycznych. Nie ma miedzy nimi zadnej roznicy - i jedno i drugie ktos musial zrobic i tak samo sa chronione prawem autorskim.
Tylko ze jedne sa chronione prawami autorskimi a drugie nie :)

*

Offline Legal

  • *
  • 76
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2007, 18:37:39 »
Moj Boze , myslalem ze utwoey z plyt kompaktowych sa chronione ale mp3??? I prosze mnie nie cytowac - to moje slowa i ich kopiowanie jest nielegalne . ! Paranoja ! Jezu slodki , co tu sie dzieje !

*

Offline olexinski

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Idealny ja!
  • Sprzęt: Wizard/wm6.1
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 01, 2007, 19:08:59 »
najlepszym przykładem legalnych i zabezpieczonych plików mp3 (aac dokładniej) jest iTunes, można tam kupić utwory w formie cyfrowej nie łamiąc praw autorski (zaiks etc)

żeby nie było że offtop to aktualnie mam na połączenia cover "Enter Of Sandman" w wykonaniu Apocaliptyc-i a sms to alarm4.wav
– I love you, Pumpkin.
– I love you, Honey Bunny. Everybody be cool this is a robbery!
– Any of you fuckin' pricks move and I'll execute every motherfucking last one of you!

*

Offline deyot

  • *
  • 69
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 03, 2007, 20:19:50 »
Przerobiony na WAV MOD hotdogs. Była o nim mowa bodaj w dziale EMULACJA. Ściągnąłem, posłuchałem i się zakochałem w tym MODzie.

*

Offline Danielovich

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wizard G4 Transcend MiniSD 2GB i kupa starych komórek
Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:47:16 »

PP: Hey 'Teksański'

SMS: dzwonek 'lowbatt' z WM06 ,niezły swoja droga  :grin:

przy okazji prośba, bo szukam od wieków i znaleźć nie mogę ,jeśli ktoś ma dzwonek Cruisin' z SE 520i...  :O~

Odp: Jakie macie dzwonki
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 20, 2012, 09:45:59 »
Na dzień dzisiejszy mam dzwonek Journey - Separate ways - klasyk :)