GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy

  • 79 Odpowiedzi
  • 36627 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« dnia: Wrzesień 26, 2010, 20:35:58 »
Witajcie.
Od dłuższego czasu szukałem telefonu DualSIM z WM. Jak tylko się dowiedziałem, że coś takiego istnieje to od razu sobie kupiłem.
Pierwsze wrażenia
Model bardzo delikatny, ekran dotykowy nie najlepiej działa  w rogach ekranu (mocno trzeba naciskać). Słaba jakość mikrofonu - rozmówcy narzekają na mój nowy sprzęt a ja słyszę dobrze. SMSy - po otrzymaniu wchodzę w listę SMSów, wchodzę w SMSa i z tego poziomu nie można go skasować (jest opcja ale niedostępna). Trzeba wejść w listę, długo przytrzymać na tym smsie i usuń.
Wybieranie numerów. Pojawia sięlista telefonów, łatwo możemy zdecydować z której karty mamy dzwonić jednak cośnie do końca działa bo krótkie wybranie numeru zamiast go podświetlić wchodzi do niego (skąd nie ma możliwości w prosty sposób zadzwonienia z SIM drugiego. Jest tyłko połąćz z SIMem domyślnym
natomiast długie przyciśnięcie wybiera kontakt do dzwonienia.
Ale najważniejsza sprawa. Podczas 2 dniowych testów telefon 3 razy zawiesił się podczas wchodzenia w stan uśpienia, z którego tylko wyjęcie baterii odblokowywało PDA. Zrobiłem po 3 razie reset do ustawień fabrycznych i teraz działa - zobaczymy jak długo.
Jeszcze 3 minusy się przypomniały
1. GPS to jest jakiś badziew - FIXa uzyskałem dopiero po zatrzymaniu samochodu w pół minuty. Podczas jazdy przez 20 minut w terenie otwartym nie mógł się odnaleźć
2. WIFI - bardzo słaba antena - jestem w stanie podłączyć się z AP tylko z tego samego pokoju co Access Point.
3. Samoczynne rozłączanie się słuchawki BT. Podczas jazdy kilkakrotnie słyszę jak słuchawka sięwylogowywuje i loguje do PDA. Z innymi telefonami słuchawka działała bez zarzutu (Nokia, Samsung, SonyEricson)

Więc tak na podsumowanie
Plusy
- Dual SIM
- Bateria 2 dni mimo dużego obciążenia w czasie testów
- Slot kart microSD umożliwia wyciągnięcie karty bez wyciągania baterii
- ładowanie przez USB (nie wiem jak się to USB nazywa ale to jest coś mniejszego od miniUSB)

Minusy
- GPS
- WIFI
- Rozłączający się BT
- Dziwne zachowanie się w menu kontaktów i SMSów
- Słaba jakość mikrofonu
- Zwisy
- brak funkcji automatycznego obracania obrazu (pion/poziom)
- Procesor troche wolny jak na dzisiejsze czasy (416MHz)

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2010, 09:32:23 »
Witam,
to miło, że znalazł się chociaż jeden użytkownik s1205 oprócz mnie:)
Cytuj
ekran dotykowy nie najlepiej działa  w rogach ekranu (mocno trzeba naciskać)
niestety potwierdzam, w rogach ekranu jest kiepsko
Cytuj
Słaba jakość mikrofonu - rozmówcy narzekają na mój nowy sprzęt a ja słyszę dobrze
tutaj za to mam odwrotnie - rozmówcy mnie dobrze słyszą, za to ja odnoszę wrażenie, że jakość dźwięku jest kiepska (porównując do Nokii E51) - dźwięk brzmi płasko, jakby z beczki... To mnie dziwi, bo z recenzji na gsmarena wynikało, że s1205 ma super jakość głośniczka. Jak to u Ciebie wygląda?
Cytuj
wchodzę w SMSa i z tego poziomu nie można go skasować (jest opcja ale niedostępna)
u mnie nie ma z tym problemu, klikasz "menu" i pierwsza opcja od góry to "usun" - działa!
Cytuj
Podczas 2 dniowych testów telefon 3 razy zawiesił się podczas wchodzenia w stan uśpienia, z którego tylko wyjęcie baterii odblokowywało PDA
używam go już 2 tydzień i nie zawiesił się ani razu

Jeśli chodzi o minusy, które podałeś zgadzam się w 100% (z tym że u mnie kiepsko działa głośniczek a nie mikrofon).
Jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje - czy można wgrać do urządzenia z polską lokalizacją angielski ROM? Gigabyte support odpisał, że taka czynność automatycznie pozbawia mnie gwarancji i w związku z tym nie zaleca mi takiej aktualizacji ROM (a tylko wersja EN jest obecnie dostępna jako zaktualizowana)

Ogólnie telefon bez rewelacji, ale w segmencie Dual Sim poza Samsungami (bez systemu) nie ma konkurencji...

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2010, 15:09:41 »
o jakości głośniczka nie pisałem, gdyż słychać jakby z beczki, aczkolwiek wyraźnie.
Gorsza sprawa to taka, że w tym telefonie nie ma prywatnej rozmowy. Głośniczek jest tak mocny, że słychać wszystko w całym biurze co rozmówca mówi :). Jak znowu ściszę to w samochodzie jest za cicho.

Zawiesił się następny raz (a to dopiero parę dni).

Po co jest przycisk ten środkowy (kreska pozioma) pomiędzy Menu a Ustawieniem kart? - w instrukcji ani śladu o tym, a nie zauważyłem że coś robi.
Jak ustawić żeby nie było dźwięku podczas włączania i wyłączania WM6.5?

Co do SMSów to sprawdź bo mi dalej to nie działa
są 3 możliwości
1. W liście SMSów można przytrzymać długo na wiadomości i wyświetli się menu z kilkoma opcjami m.in USUN i to działa
2. W liście SMSów można podświetlić wiadomość i wybrać menu i tam jest USUŃ i to też działa
3. z środka wiadomości nie działa USUŃ. Ponieważ tamte 2 metody wymagają dłuższego przytrzymania ponieważ krótkie powoduje wejście w wiadomość dlatego 3 metoda jest najbardziej potrzebna a nie działa.
(jak uda mi się zgrać z tel skreeny to podeślę)


Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2010, 14:54:03 »
Cytuj
Po co jest przycisk ten środkowy (kreska pozioma) pomiędzy Menu a Ustawieniem kart? - w instrukcji ani śladu o tym, a nie zauważyłem że coś robi.
Służy tylko i wyłącznie do.... podświetlania przycisków rozpoczynania i kończenia połączenia... Nie ma żadnej innej funkcji.
Cytuj
Jak ustawić żeby nie było dźwięku podczas włączania i wyłączania WM6.5?
Też mnie to nurtuje, nie mam pojęcia... Może uda się jakoś chociaż zmienić ten dźwięk?
Cytuj
Co do SMSów to sprawdź bo mi dalej to nie działa
Wszystkie 3 metody u mnie działają. Może mamy jakąś inną wersję?
U mnie we właściwościach systemu jest napisane:
Version: V1.0 2009/12/31
CustFile: WWE v1.02 Poland

Do szału doprowadza mnie też raport dostarczenia SMS dochodzący jako zwykła wiadomość, przydałoby się narzędzie do zarządzania raportami (np. kierowania ich do osobnego folderu). Niestety SMS Reports Eraser nie działa, pewnie s1205 ma napisaną specjalną aplikację do obsługi SMS z 2 sim i żadna gotowa aplikacja tu nie pomoże. Pozostaje nam chyba czekać na nowy ROM, o ile w ogóle ukaże się po polsku...

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2010, 23:22:29 »
znalazłem jeszcze jedną funkcję tego środkowego przycisku - zastosowanie podobne jak PG UP lub PG Down

To USUN w SMSach dlatego nie działało, że w opcjach SMSów miałem ustawione jako Typ SMSów :Chat. Przestawiłem na Standardowe i jest OK.
Ale też znalazłem następne błędy
1. Nie da się wyłączyć klawiatury SPB Keyboard. Można przestawić na inną ale po naciśnięciu OK nie zapisuje się ona.

2, Nie rozpoznaje numerów z prefixem +48. Tzn jak mam w książce wpisany nr +48601100100  a drugi 601200200
to naciskając słuchawkę i wpisując cyfry 601 pojawi się tylko ten drugi telefon. Ten pierwszy mimo że spełnia warunki wyszukiwania nie pokaże się. A z drugiej strony jak wyszukuję +46601 to pojawi się ten pierwszy a drugi nie. Sprowadza się to do tego, jak teraz wiem że tel do szwagra zaczyna się od np 601005 to najpierw wpisuje z prefixem, a potem bez. Dla informacji w telefonach bez Dual SIM np Omnia to działa poprawnie

3. Dla informacji zeby połączyć tel poprzez ActiveSync przez Bluetootha to trzeba wejsc w ActiveSync i  tam kliknac polacz poprzez Bluetooth. Laczenie bezposrednio z menadzera WiFI mimo ze widzi komputer to "Nie może nawiązać połączenia z komputerem". Nie udało mi się także zestawić polaczenia DialUP z laptopem poprzez BT. Być może najpierw trzeba podłąc z ActiveSync a potem próbować, ale tego jeszcze nie testowałem.

4. Nie działają żadne Contact Menadżery - wszystkie co są dostępne - nawet płatne - obsługują tylko jedną kartę. Kontakt menadżer w telefonie to dramat (brak możliwosci wpisania Nicku pod ktorym bedzie kontakt wyswietlany.

5. W HTC Dual Touch po podłączeniu kabla USB PDA się pyta czy ładować baterię w czasie synchronizacji czy nie - tutaj brakuje tej funkcji

I najgorsze jest to ze ten telefon ma same wady i tylko to ze ma DualSIM sklania mnie do pozostawienia liczac na jakies poprawki albo alternatywne systemy w przyszlosci.



Połączone: [time]Wrzesień 30, 2010, 23:29:12[/time]
Cytuj
Do szału doprowadza mnie też raport dostarczenia SMS dochodzący jako zwykła wiadomość, przydałoby się narzędzie do zarządzania raportami (np. kierowania ich do osobnego folderu). Niestety SMS Reports Eraser nie działa, pewnie s1205 ma napisaną specjalną aplikację do obsługi SMS z 2 sim i żadna gotowa aplikacja tu nie pomoże. Pozostaje nam chyba czekać na nowy ROM, o ile w ogóle ukaże się po polsku...
U mnie to też niestety nie działa. Być może w ustawieniach SMSów (jak konfiguracja kart SIM). Można wybrać GPRS lub GSM. Ja mam ustawione na tym wiadomosci SMS: Preferowane GSM

Wersje ROMu mam tą samą
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2010, 20:23:39 wysłana przez iwi »

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2010, 12:31:21 »
Witam
Mam kłopot z kilkoma rzeczami w tym telefonie
- jak przełączyć między aplikacjami w Windows jeśli pracuje ich kilka równocześnie?
- jak ustawić czas przejścia w Standby ? niby ustawiony ale wygasza ekran jak w totolotku
- jak przenieść kontakty z karty SIM? niby przeniosło całość a w kontaktach nie widać wielu telefonów
- czy bez Outlooka da się wyedytować listę kontaktów?
Potwierdzam małą czułość ekranu w rogach, WiFi działa mi idealnie
Piotr

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2010, 20:38:05 »
Witam 3 użytkownika GSmarta
- jak przełączyć między aplikacjami w Windows jeśli pracuje ich kilka równocześnie?
Start - Ustawienia - System - Quick Menu Setting
Stawiasz ptaszka na górze (Activate the Quick Menu) no i potem jak klikniesz po prawej stronie (lub lewej) na górze w rogu to bodajże pierwsze od góry to uruchomione programy (nie dziala z Live Nature, Smart Zone i Chinese Painting) . Wybierasz program z listy i przełącz klikasz i jestes w tym programie

- jak ustawić czas przejścia w Standby ? niby ustawiony ale wygasza ekran jak w totolotku
Start - Ustawienia - System - Podświetlenie
na dzień dobry wyświetla Ci się kiedy ma zniknąć podświetlanie ekranu
na dole masz link (niebieski) ZASILANIA - wchodzisz w nią a potem zakładka ZAAWANSOWANE i wybierasz czas po jakim ma się wyłączyć

- jak przenieść kontakty z karty SIM? niby przeniosło całość a w kontaktach nie widać wielu telefonów
u mnie to działa - ZAZNACZ WSZYSTKIE i dopiero potem kopiuj do telefonu. Natomiast gorsza sprawa ze nie da sie ustawić zeby nie pokazywal kontaktow z karty SIM. Pokazuje wszystkoe SIM1, SIM2 i z telefonu więc jest niezła jazda bo ten sam wpis widnieje mi 3x. Niby mógłbym usunąć z kart SIM, ale jak tel padnie to szybko trzeba gdzieś zadzwonić to przydaje się że na karcie SIM są jakieś kontakty

- czy bez Outlooka da się wyedytować listę kontaktów?
oczywiscie. Potrzebne jest konto w google lub myphone microsoftu i openOffice CALC
ustawiasz synchronizacje i gotowe.
dla google
m.google.pl
login i haslo

dla msphone
login do hotmaila i haslo i gotowe

Poprawcie mnie jeśli się myle, ale Google jest lepszy bo synchronizuje w 2 strony. MyPhone microsoftu synchro idzie tylko z telefonu na serwer.




Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2010, 13:01:13 »
Witam
Dzięki IWI za precyzyjny opis, ale po kolei:
- przełączanie działa tego nie wiedziałem  :)
- z czasem przejścia miałem ustawione tak jak piszesz, ale telefon nie zawsze to realizował, więc wyłączyłem funkcję i ponownie włączyłem, teraz będę obserwował jak to się zachowuje
- co do kontaktów to może źle się wyraziłem, przeniosłem je z karty która była w Nokii N95, przeniosły się tylko może Nokia ma inną strukturę danych w kontaktach, bo nie widzę niektórych ani w telefonie ani na karcie a fizycznie tam są, do tego potrzebne mi jest wyedytowanie kontaktów
-co do synchronizacji z Open Calc to prosiłbym o jakiś bliższy opis :) nie łapię tego za bardzo
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2010, 10:25:47 »
- co do kontaktów to może źle się wyraziłem, przeniosłem je z karty która była w Nokii N95, przeniosły się tylko może Nokia ma inną strukturę danych w kontaktach, bo nie widzę niektórych ani w telefonie ani na karcie a fizycznie tam są, do tego potrzebne mi jest wyedytowanie kontaktów
Zobacz w notatkach. Dane ktore nie zostały poprawnie przypisane do kolumn lądują w Notatkach do kontaktu. I tam bardzo często jest: Mobile phone +44444444. Adres, urodziny itp
a jeżeli chodzi o strukturę danych to wyeksportuj sobie dane z telefonu do arkusza kalkulacyjnego np z OpenOffice i tam zobaczysz jak to wygląda.
co do synchronizacji z Open Calc to prosiłbym o jakiś bliższy opis :) nie łapię tego za bardzo
Zakladasz konto w google i w activesyncu robisz dodaj nowy serwer i tyle.
na stronach google masz gdzies szczegolowa instrukcje - tam bedziesz mial potem export do arkusza kalkulacyjnego (CSV)
OpenOffice Calc to program z pakietu OpenOffice (coś na kształt MS Excel tylko bezpłatny)
A synchronizować mozesz z
MS Office Outlook
MS MyPhone
Google

może są jeszcze jakieś mozliwości, ale powiem szczerze że mi to wystarczy i nie potrzbuję niczego więcej

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2010, 13:53:04 »
I jeszcze jedna drobna upierdliwość: tzw. wiadomości sieciowe (cell info), czyli informacja w jakim mieście się znajdujemy (kanał 50) przychodzi jako zwykły SMS do skrzynki odbiorczej, zupełnie bez sensu...
Kusi mnie kwestia wgrania poprawionego angielskiego ROM-u w wersji angielskiej... Ciekawe co tam jeszcze poprawili poza tym co opisali:
Cytuj
Change list:
1.Fix Facebook  icon image incomplete error
2.Adjust volume from side Volume key under FM mode.
3.Modified busy tone too loud issues
4.Enlarge FM volume
Na chłopski rozum ROM powinien bez problemu działać, w sumie to to samo urządzenie... Tylko boję się utraty gwarancji i to mnie na razie powstrzymuje...

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2010, 14:48:25 »
Witam.
Mam ten aparat od kilku dni i raczej nie wywarł na mnie negatywnego wrażenia - drobne minusy mi nie przeszkadzają bądź ich nie stwierdziłem - może dlatego, że trafiłem na dobry egzemplarz.
Poszukiwałem takiego z Dual SIM na WM 6.1/6,5 - z głównej karty Simplus (1) rozmowy, a z drugiej Simdata (2) internet, mail i aktualizacja pogody.
W podróży wystarczy więc jeden telefon, z którego mogę wydzwaniać i korzystać z internetu przy stosunkowo niskich kosztach.

Parę moich uwag.

Ekran.
Ekran reaguje nieco ciężej w porównaniu do np. HTC, ale nie aż tak by go "wgniatać".
Dźwięk.
Jest czysty i na dobrym poziomie - jego jakość można zmienić w menu serwisowym.
Moi rozmówcy nie zauważyli problemów z "bełkotaniem".
GPS.
Pierwszego fixa łapie w zależności od warunków jak w każdym telefonie z GPS, ale jak złapie to go trzyma i mapa nie ślimaczy się.
Na HTC też długo się "zastanawia" - nie ma więc co narzekać.
SMS.
W opcjach ustawiłem na tryb tekstowy i po ptokach.
Wybieranie numerów z kart.
Po wybraniu numeru z historii lub kontaktów interfejs pyta z której karty dzwonić.
Internet.
Na początku miałem problem z konfiguracją - trochę uciążliwa.
Moduł GSM obsługuje jedynie EDGE, ale prędkość jest wystarczająca do przeglądania stron i odbierania poczty.
Opera Mini 5.1 jest znacznie szybsza od systemowej przeglądarki.
Lepiej się przegląda w trybie landscape.
Backup telefonu.
Ten "fabryczny" nie robi pełnego backupu.
Korzystam z SPB Backup 2.1. z interfejsem na PC.
Wersja 1.6 ślimaczy się.
Dobry jest też Sprite Backup.
Po pierwszym uruchomieniu, następnie HR, skonfigurowaniu i zainstalowaniu swoich programów (ekran Today z Windows Mobile) backup zajął ok. 74 MB bez kompresji
Dodatki Live Nature, Smart Zone i Chinese Painting.
Brzydkie, niby nowość - z tych widgetów nie korzystam - zamulają system i zajmują pamięć potrzebną np. do nawigacji.
Czysty ROM.
Dodatki i inne zbędności można wywalić w prosty sposób - "patent" podobny do tego z Etena X500:
- po HR i wstępnym skonfigurowaniu ekranu pojawia się żądanie naciśnięcia ekranu, naciskamy ekran, pojawia się kolejne okienko, które po 3 sekundach znika i pojawia się pasek postępu ładowania aplikacji - w tym momencie naciskamy przycisk SR lub wyjmujemy baterię i ponownie ją wkładamy.
Po włączeniu telefonu ładuje się czysty system WM 6.5.
Oprócz braku gadżetów zabraknie również klawiatury SPB, jednak pozostanie standardowa polska.
Ewentualnie inną nakładkę można znaleźć w sieci.
Po uruchomieniu, skonfigurowaniu i zainstalowaniu swoich programów wraz z pluginami (ekran Today z Windows Mobile) backup zajął ok. 32 MB bez kompresji.
Przybyło też pamięci RAM i dyskowej na aplikacje.
Obsługa telefonu jest wyraźnie szybsza.
Wymiana ROM'u.
Też miałem zamiar wymiany na angielski jak również przebudowania go na "kuchence"
ale jak dotychczas system nie zawiesza się i działa sprawnie - dam "se" z tym spokój.
Poza tym telefon jest jeszcze na gwarancji.
Ekran menu serwisowego.
Uruchamiamy go kodem *#3646633# wprowadzanym z ekranu telefonu i naciskamy Rozmowa 1 lub Rozmowa 2.
Z poszczególnych opcji po ich przglądnięciu wychodzimy naciskając kolejno Back, Back i Exit.
Jeśli je zmieniamy i chcemy zachować, to naciskamy kolejno Setting, Back, Exit.
Zabawy z tym menu robimy na własną odpowiedzialność - dobrze jest wcześniej przy przeglądaniu zapamiętać fabryczne ustawienia.

To tyle na razie.

PS.
Dostęp do menu serwisowego jest możliwy z katalogu Windows plik EngeneerMode.exe, a do jego dodatkowych opcji z pliku FactoryMode.exe.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2010, 13:20:39 wysłana przez puker »

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2010, 22:30:02 »
Możesz powiedzieć które pozycje menu serwisowego odpowiadają konkretnie dźwiękowi słuchawki podczas rozmowy i jaki wartości masz ustawione? Jest tam trochę możliwości i nie chciałbym namieszać...

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2010, 01:16:29 »
W menu Audio są m. in. trzy zakładki:
- Normal mode - normalny tryb pracy
Tone - 8 - dźwięki systemowe,
Key tone - 24 - dźwięki klawiszy i ekranu dotykowego,
Microphone - 20 - mikrofon,
FM - 0 - radio.
Speech - 4 - rozmowy,
Side tone - 100 - klawisze boczne "+" i "-",
Audio - 23 - odtwarzanie, multimedia,
tu w niektórych wersjach ROM'u mogą być nieznaczne różnice,
- LoudSp mode - tryb głośny
Tone - 15
Key tone - 24
Microphone - 20
FM - 20
Speech - 24
Side tone - 100
Audio - 25
tu również mogą być różnice,
- Headset mode - zestaw słuchawkowy
Tone 8
Key tone 24
Microphone 20
FM - 20
Speech - 15
Side tone - 100
Audio - 25
tu też mogą być różnice,

Zakresy wartości podane są jako np. "Value is within 0-100".
Na każdym urządzeniu mogą one mieć inne wartości w zależności od charakterystyki głośnika i mikrofonu.
Wartości Audio i pozostałe można zmniejszyć/zwiększyć o 1/2-1/3 - po zmianach trzeba to na słuch ocenić i dokonać ewentualnej korekty z tym, że mniejsza liczba może oznaczać większą głośność lub czułość mikrofonu - też zależy od wersji ROM'u.
Jest też opcja "Speech enhancement", w której zadawane są parametry zakresu np. LoudSp Mode - tu jest sporo "zabawy", ale nie ma potrzeby zmieniania tego.
Przypomnę, że warto zapamiętać wszystkie przeglądane parametry na swoim urządzeniu i gdzieś zapisać, albo zrobić zrzuty ekranowe,
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2010, 01:18:18 wysłana przez puker »

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2010, 08:52:31 »
Puker jesteś wielki, o to właśnie mi chodziło! Poprawiłem głośność podczas rozmowy (ale faktycznie mniejsza wartość oznacza większą głośność). Innymi parametrami pobawię się wieczorem. Dzięki!

*

Offline Grucha7

  • 3
  • Sprzęt: BB 9300
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2010, 08:36:07 »
Witam,

Zamierzałem stać się szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia, ponieważ mam dosyć noszenia dwóch telefonów w kieszeni, jednak widzę, że jest więcej minusów niż plusów jego użytkowania...

Możecie mi powiedzieć, tak dla porównania, ile wolnej pamięci RAM macie po resecie? Jak szybko - w Waszym odczuciu - działają podstawowe aplikacje, kalendarz itp?  I czy rzeczywiście trzeba mieć goły system, żeby nawigacja chodziła płynnie?
Dla porównania - mam teraz Asusa P320 z doinstalowaną nakładką SPB Mobile Shell 3.5 i po resecie mam max. 20MB RAM. Automapa chodzi, bez rewelacji, ale też nie przycina przy normalnej nawigacji.

Naprawdę chciałbym mieć dwukartowca, a jednocześnie wszystkie zalety PDA. Jak się ma do tego S1205?

Pozdrawiam!

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2010, 02:55:54 »
Poszukiwałem takiego z Dual SIM na WM 6.1/6,5 - z głównej karty Simplus (1) rozmowy, a z drugiej Simdata (2) internet, mail i aktualizacja pogody.
W podróży wystarczy więc jeden telefon, z którego mogę wydzwaniać i korzystać z internetu przy stosunkowo niskich kosztach.
Możesz mi powiedzieć jak zmusiłeś gsmarta do łączenia się z netem z drugiej karty? Czego bym nie robił u mnie zawsze łączy się z pierwszej  :mysli:

Mam jeszcze jeden ogromny problem. Gdy podczas jazdy z nawigacją trzeba porozmawiać przez telefon (a w mojej pracy dzieje się to częściej niż często) po nawiązaniu połączenia telefon wygasza ekran i po chwili wyłącza GPS :S :( Wszystkie PDA jakich dotychczas używałem po prostu wyłączały głośnik, ale z navi można było spokojnie korzystać (rozmowę prowadzę przez słuchawkę BT). I to jest jedyna rzecz, któej swojemu gsmartowi nie mogę wybaczyć - ma ktoś może koncepcję jak sobie z tym poradzić? (dla wyjaśnienia - testowane z AutoMapą [legalną] i TomTom'em [zainstalowana na chwilę dla testu "wersja demo"])

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2010, 12:47:05 »
...ile wolnej pamięci RAM macie po resecie? Jak szybko - w Waszym odczuciu - działają podstawowe aplikacje, kalendarz itp?  I czy rzeczywiście trzeba mieć goły system, żeby nawigacja chodziła płynnie?
Dla porównania - mam teraz Asusa P320 z doinstalowaną nakładką SPB Mobile Shell 3.5 i po resecie mam max. 20MB RAM. Automapa chodzi, bez rewelacji, ale też nie przycina przy normalnej nawigacji...
Asus P320 ma słabszy procesor od S1205 i mniej RAM'u.
Instalowanie nakładki SPB lub tym podobnych na urządzeniach z 64 MB RAM'u jest ryzykowne kiedy przewiduje się używanie nawigacji np. AM z wyznaczoną długą trasą.
Na S1205 zainstalowałem naong Mobile Sense i wolnego RAM'u z uwzględnieniem innych zainstalowanych aplikacji zostaje około 27 MB.
Bez zainstalowanego komba SPB+naongMS wolnego RAM'u jest ok. 40 MB.
Oczywiście przy wywalonych widgetach, o czym napisałem wcześniej.
AM zabiera ok. 10-15 MB pamięci, zatem pozostaje jej jeszcze sporo - przy wyznaczonej kilkuset kilometrowej trasie przykrych rewelacji nie ma.
Nawigacja działa prawidłowo nawet przy włączonym odtwarzaczu MP3.
...Możesz mi powiedzieć jak zmusiłeś gsmarta do łączenia się z netem z drugiej karty? Czego bym nie robił u mnie zawsze łączy się z pierwszej...
Z ekranu Start wybierz Ustawienia>Połączenia>Network Router i tam zaznacz kartę, z której chcesz by łączyła się z internetem.
...Gdy podczas jazdy z nawigacją trzeba porozmawiać przez telefon...po nawiązaniu połączenia telefon wygasza ekran i po chwili wyłącza GPS...
Nie zetknąłem się z tym problemem, ale spróbuj nacisnąć klawisz Power.

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 29, 2010, 22:19:12 »
...Możesz mi powiedzieć jak zmusiłeś gsmarta do łączenia się z netem z drugiej karty? Czego bym nie robił u mnie zawsze łączy się z pierwszej...
Z ekranu Start wybierz Ustawienia>Połączenia>Network Router i tam zaznacz kartę, z której chcesz by łączyła się z internetem.
Dzięki - jesteś wielki ;)
...Gdy podczas jazdy z nawigacją trzeba porozmawiać przez telefon...po nawiązaniu połączenia telefon wygasza ekran i po chwili wyłącza GPS...
Nie zetknąłem się z tym problemem, ale spróbuj nacisnąć klawisz Power.
Próbowałem naciskać go wielokrotnie - nic nie pomaga. Po chwili rozmowy przez słuchawkę BT - czarny ekran. Po zakończeniu rozmowy wraca od razu ekran nawigacji, ale GPS jest wyłączony. Najczęściej zresztą po chwili sam się włącza i lokalizuje. Konia z rzędem albo dobre piffo temu, kto powie jak sobie z tym poradzić :( :( :(

*

Offline adiksw

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2010, 21:43:37 »
Zastanawiam się nie dołączyć do grona posiadaczy tego fona. Obecnie mam Samsung i780, czyli całkiem dobre cacuszko, jednak będę używał 2 kart SIM, i w sumie praktycznie nie mam wyboru co do fona, albo nosić 2, albo kupić ten. Ale proszę o odpowiedź na kilka pytań.
1) Jak jest z filmami, da się odtwarzać bez konwersji na mniejszą rozdzielczość? i780 takie zwykłe filmy odtwarzał.
2) Czy zamykać okna, aplikacje da się tylko krzyżykiem? Czy czasem ten przycisk na dole nie robi też tego? Oglądałem już kilka filmików i nie wiem.
3) Można jakoś zmapować ten klawisz z kreseczką żeby jednak coś robił? Np otwierał jakiś program? Tak jak mam to w i780 w Start -> Ustawienia Osobiste -> Przyciski. I też czy np można zmapować długie przytrzymanie przycisku kamery, i tych pod ekranem?

Koziełło apropo wyłączania wyświetlacza to ja w i780 mam taką opcję: Start -> Ustawienia -> System -> Zasilanie -> Zakładka LCD off -> Turn off LCD after call has been connected for: 5 sec. Można zmienić czas albo całkiem to wyłączyć odznaczając.

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2010, 01:56:48 »
Koziełło apropo wyłączania wyświetlacza to ja w i780 mam taką opcję: Start -> Ustawienia -> System -> Zasilanie -> Zakładka LCD off -> Turn off LCD after call has been connected for: 5 sec. Można zmienić czas albo całkiem to wyłączyć odznaczając.
AutoMapa sama wyłącza "wyłączanie ekranu". Zresztą wyłączałem je również ręcznie "zupełnie". Podczas normalnej nawigacji nie ma z tym kłopotu - kłopot jest tylko, gdy podczas jazdy z navi zaczniemy rozmawiać przez telefon (dokładniej przez słuchawkę Bluetooth). Wygląda jakby telefon nie radził sobie z taką sytuacją. Dlatego ponowię pytanie - czy inni też tak mają? A może ktoś ma na to jakąś receptę?

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 15, 2010, 13:35:47 »
Mi z kolei nie za bardzo działają aplikacje, które teoretycznie powinny nadpisywać ustawienia dźwięku w urządzeniu. Chodzi mi o budzik i odtwarzacz mp3. Czy ktoś z Was bawił się tego typu programami? Chciałbym wymienić doświadczenia.

*

Offline Grucha7

  • 3
  • Sprzęt: BB 9300
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2010, 11:46:55 »
Budzik i odtwarzacz mp3 same w sobie nie zmieniają ustawień dźwięku urządzenia z Windows Mobile. Do tego można użyć na przykład programu GProfile, lub innego, który automatycznie - w zależności od zadanych warunków - może ustawić głośność systemu. Niestety program GProfile nie jest bezpłatny.

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2010, 11:45:24 »
Nie chodzi mi tu o budzik systemowy, ale żeby podać konkretny przykład o G-Alarm. W budziku tym można ustawić opcję, żeby software ignorował ustawienia systemowe i np. pomimo, że urządzenie jest ustawione na wibracje, to żeby dźwięk budzika był odgrywany.

W praktyce wygląda to tak, że w momencie uaktywnienia budzika rzeczywiście następuje zmiana ustawienia i urządzenie przełącza się z wibracji na tryb dźwięku, ale siła dźwięku nie jest taka jaka była ustawiona w G-Alarm. Wydaje mi się (ciągle eksperymentuję), że jest to siła dźwięku taka jaka była ustawiona poprzednio gdy dźwięk był użyany. W szczególności siła dźwięku może być równa 0, co powoduje, że budzik nie budzi.

Testowalem też inne budziki niż G-Alarm i mają ten sam problem, więc nie sądzę, że jest to problem z aplikacją. Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?

*

Offline borkokrz

  • 15
  • Sprzęt: GSmart S1205 Cougar & Acer DX900
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 23, 2010, 10:37:12 »
Czy ktoś się orientuje czy możliwe jest wgranie najnowszego angielskiego ROMu a następnie powrót do oryginału PL ? Nigdzie nie mogę znaleźć linku do oryginalnego ROMu w wersji PL.

Połączone: Listopad 24, 2010, 15:55:13
Czy ktoś wie jak ustawić, żeby domyślną kartą do wysyłania SMS'ów była karta 2 ? W zamian podzielę się informacją, że okryłem jak zmienić zachowanie się dzwonków dla kart SIM. Standardowo w WM6.5 ustawia się to w
HKCU\ControlPanel\Sounds\RingTone0\Script - ale S1205 prawie natychmiast nadpisuje zmiany w tym kluczu. Trzeba zmienić HKLM\Software\MTK\DUALSIM\SIMxRingToneScript. Można uzyskać  inne niż standardowo skrypty - domyślnie np dla Wibracja, póżniej dzwięk jest 3s wibracji, 3s przerwy i dzwonek. Można np 1s wibracji, 1s pauzy póżniej dzwonek.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2010, 15:55:13 wysłana przez borkokrz »
Present Phones: Samsung Galaxy Y DuoS & Galaxy Ace

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:56:49 »
Witam, bardzo proszę o pomoc może ktoś spokat się z tym problemem ,przy połączeniu z Wifi szyfrowanym WPA2-PSK AES połączenie z siecią jest ale nie łączy z żadną stroną w przegladarce nie wiem co jest nie tak, na innych sieciach nie zabezpieczonych wszystko działa bez problemu

*

Offline woy

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Alpine, SE W995i, HTC Kaiser,
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2010, 04:48:49 »
Witam.

Również mam się staż posiadaczem tego sprzętu , mam pytanie.

Szukałem w sieci akcesoriów a to:baterii, ładowarki samochodowej , kabla usb i rysika oraz folii brando.
Bez skutku.
Zdołałem ustalić, że sprzęt ma gniazdo microusb.
Czy będzie pasował kabel z  taką wtyczką lecz od innego modelu?
I będzie można zastosować samą wtyczkę do gniazda zapalniczki i kabelek?
Bo samej ładowarki nie udało mi się trafić.

I jeszcze:

1. Rysik jest podobny do tego z etena. Czy będzie pasowal?
2. Czy ekran jest "palcolubny" czyli czy częściowo będzie można uniknąć stosowania rysika ?
3. Czy w Polsce jest możliwe dokupienie dodatkowej baterii ?
4. Jak to jest naprawdę z czułością GPS - czy odbiega od standardów telefonicznych, czy tez
    jest bardzo słaby ( zabawka) ?
5. Dedykowanych folii brando chyba nie ma - trzeba będzie docinać zakupiony większy egzemplarz ?

pozdrawiam.
wojciech

*

Offline GISman

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P535, Asus 639, GSmart 1205, MobileMapper 10
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 25, 2010, 22:20:40 »
Dopiero dwa dni temu odkryłem że jest wreszcie DualSIM PDA na WM 6.x dostępny w kraju, zatem jestem "na kupnie" :ok:
[Co prawda po weryfikacji pdadb.net okazało się że bywały takowe już od 2007; z nowych interesujące są Motorola ES400, LG Fathom i AnyDATA ASP518, wszystkie z obsługą 3G]
Wydaje mi się że nie ma co wybrzydzać i jeśli potrzebuje się takiego to trzeba się spieszyć - następne modele będą już na WP7 [LG Apollo]. GSmart ma swoje wady, ale chyba da się z nimi żyć. Ekran ma małą rozdzielczość, ale to chyba tylko do oglądania filmów; procek słaby ale do obsługi AM starczy; podobnie moduł GPS, do AM i zgrubnej orientacji w terenie starczy, a do precyzyjnej mam zupełnie inny sprzęt; szkoda trochę braku 3G, ale często bywam w terenie gdzie nawet GPRS z trudem ciągnie więc EDGE to już zupełnie sporo. Za to dzięki słabemu prockowi i małemu ekranowi bateria powinna starczyć na dłużej niż w HD2, gdzie warto mieć elektrownię w plecaku.
[A propos, baterie do GSmarta można zamówić w Batimexie, a dowolna ładowarka z microUSB wystarczy]
Do użytkowników - czy chodzą stare programy z WM 6.1... TCPMP, TotalCommander, itp? W jakim protokole pracuje GPS - SiRF czy NMEA0183?
CzareK

*

Offline borkokrz

  • 15
  • Sprzęt: GSmart S1205 Cougar & Acer DX900
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:29:18 »
Nie wprowadzaj w błąd - z podanych przez Ciebie tylko Anydata to DualSIM, tylko że na Androidzie - http://www.anydata.com/handsets.php#handset0 Pozostałe to tylko dual-mode lub dual-band na jedną kartę SIM - producenci różnie zapisują fakt działania w trybie HSDPA i CDMA. Widać, że na pdadb.net  nie bardzo można polegać w 100%.

Z markowych smartfonów DualSIM z WM na pokładzie wymieniłbym jeszcze Acera (dawniej Eten) Dx900. Ale model znikł już z oferty i są problemy z częściami zamiennymi. Poza tym oczywiście chińskie klony HTC, które faktycznie potrzebują przenośnej elektrowni jądrowej w plecaku ;-) O innych można poczytać tu: http://www.eten-users.eu/index.php?showtopic=20454

Co do kompatybilności programów - wcześniej miałem DX900, najpierw z ROMem 6.1, pózniej 6.5. Teraz Cougara. Wszystkie dodatkowo instalowane programy działały na każdej platformie w tym TotalCommander, TouchLockPro, Nitrogen, PIMBackup, MDict.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 09:18:30 wysłana przez borkokrz »
Present Phones: Samsung Galaxy Y DuoS & Galaxy Ace

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2010, 15:22:59 »
...klony HTC, które faktycznie potrzebują przenośnej elektrowni jądrowej w plecaku...
Coś za coś.
Albo chcemy mieć szybki procesor 600-800 MHz i godzić się na krótki czas pracy baterii, albo taki sobie 416 MHz w zupełności wystarczający i przez tydzień nie martwić się o ładowanie.
Przed zakupem S1205 miałem na oku HTC G7 S850, HD2 T8585 i HTC T5388i, ale dałem sobie spokój.

*

Offline GISman

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P535, Asus 639, GSmart 1205, MobileMapper 10
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2010, 21:23:22 »
Nie wprowadzaj w błąd
Cóż, żadnego z fonów nie miałem w łapie, opieram się tylko na pdadb.net przy założonych kryteriach: primary and secondary cellular modem - any oraz OS family - Windows CE [strategiczny dla mnie soft jest przywiązany do WM, i to max 6.5]. Jeśli jest tak jak piszesz to Cougar jest tym bardziej cennym rodzynkiem, trzeba się spieszyć zanim zniknie z hurtowni :wink:
CzareK