GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy

  • 79 Odpowiedzi
  • 36619 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2011, 20:34:59 »
Witajcie.

Zauważyłem u siebie jeden zasadniczy minus. A mianowicie : gdy korzystam z Internetu z drugiej karty (niestety po GPRS ) to nie ma opcji, aby ktoś się do mnie dodzwonił na pierwszą kartę. Czy to jest normalne ?
Rozumiem, że taka sytuacja jest normą podczas rozmowy telefonicznej, ale podczas przeglądania internetu to chyba już nie jest ok.
A może ja mam coś źle poustawiane ?
Pozdrawiam

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 16, 2011, 02:12:59 »
Niestety ten typ tak ma. Jakakolwiek aktywność jednej z kart odłącza w tym momencie drugą. Nic z tym nie zrobisz :( :S
W temacie wcześniej przeze mnie zgłaszanym (wyłączanie ekranu i GPS podczas rozmowy telefonicznej) ostatecznie napisałem do supportu Gigabyte do Taiwanu. No i uzyskałem odpowiedź, że jest to zrobione celowo, by oszczędzać baterię  :-? :S A zapowiadało się, że będzie to mój wymarzony telefon...

*

Offline qwon

  • 18
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 19, 2011, 17:28:20 »
Witam.Widzę że użytkowników tego telefonu jest więcej,ja mam go od około miesiąca i przyznaję nawet go polubiłem nie jest to może rewelacja jeśli chodzi o szybkość ale tyle mi wystarczy, nie ma żadnych problemów z SPB Mobile Shell,bez wyłączania jego śmiga navi(Sygic,AutoMapa,IGO-8)łapie fixa dłuuuugo(zna ktoś sposób aby było szybciej?)ale gdy złapie to prowadzi szybko i pewnie,oczywiści zależy od programu .Potwierdzam małą czułość ekranu na rogach czasem potrafi to wnerwić,większość aplikacji na WM chodzi poprawnie.Co do baterii zaskoczyła mnie pozytywnie 4dni,na początku do 3 dni ale to chyba norma wiadomo co się wyprawia z nową zabawką.Nie stwierdziłem żadnych problemów z WI-FI łączy się szybko i pewnie,do netu używam UCBrowsera 7.4,dla mnie bomba.Ze smutkiem muszę stwierdzić że sprawuje się do serfowania po sieci chyba lepiej niż moja 2 letnia N95 8GB która jest moim drugim telefonem i nie za bardzo chcę się rozstać,chyba dokona u mnie żywota.
No ale do rzeczy,nie do końca jest tak super mam problem z dostępem do plików systemowych.
Czy ktoś wytłumaczy dlaczego mam w pamięci telefonu folder o nazwie"Bluetooth"o pojemności około 125MB z czego zajęte jest około 95MB,gdy wchodzę do niego pokazuje że jest pusty,o co biega?Nie mogę też zmienić atrybutów plików systemowych( próbowałem SKTools,Total Commander,Resco File EXplorer).
Pytania te mogą wydać się dyletanckie ale do tej pory był Symbian od 7650 do N-ki,próbowałem coś wykopać ale albo jestem ślepy albo czegoś nie zrozumiałem.Pozdrawiam.   

*

Offline GISman

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P535, Asus 639, GSmart 1205, MobileMapper 10
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:53:13 »
Wykłóciłem się z firmą i wreszcie od tygodnia mam :proud:
Fon jak fon, szału nie ma. Największą zaletą jest oczywiście DualSIM, wydaje mi się że bez tego nie wart byłby zainteresowania. Założyłem na dzień dobry Brando Protector... nie, nie ma dedykowanych, ale pasuje lekko przycięta od Asusa 636, miałem spore zapasy z firmowych. Mikrofon do podregulowania, słabo mnie słychać. Procesor nie powala, Asus P535 ciągnął lepiej mimo mniejszej pamięci, ale tam był tylko WM6.0 i żadnych durnych widgetów; chyba dojrzewam do wywalenia. Pytanie do używających nawigacji - na których COM-ach [zwłaszcza sprzętowym] chodzi GPS [co sobie ustawia AM]? Ja z AM na razie zostanę na Asusie, natomiast inne z moich softów nawi są ustawiane ręcznie i na defaulcie GSmarta nie chodzą.
CzareK

*

Offline qwon

  • 18
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 21, 2011, 03:05:35 »
GISman,co do com to u mnie wszystkie programy używają portu com 4 .Pozdrawiam.

*

Offline borkokrz

  • 15
  • Sprzęt: GSmart S1205 Cougar & Acer DX900
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2011, 11:50:59 »
Apropos - czy ktos wie, jak sprawić, żeby GPS szybciej łapał FIXa ? Sprawdzałem w kilku programach, jak i w Engineering Mode - trwa to powyżej 5 min i tylko pod warunkiem nie przemieszczania sie. Podczas gdy tu trwa to moze kilkanaście sekund : gigabyte S1205 GPS.MOV Jakiekolwiek pomysły ?

Present Phones: Samsung Galaxy Y DuoS & Galaxy Ace

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 25, 2011, 09:29:19 »
Cytuj
nie ma żadnych problemów z SPB Mobile Shell

qwon, jakim cudem działa Ci SPB Mobile Shell, skoro oficjalnie nie obsługuje telefonów Dual Sim???
Z tego co wiem istniał tylko jeden SPB Mobile Shell dedykowany do Acera dx900....
Pokazuje Ci np. zasięg 2 kart, możesz ustawić osobne dzwonki dla każdej z kart SIM?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 11:58:33 wysłana przez marchec »

*

Offline borkokrz

  • 15
  • Sprzęt: GSmart S1205 Cougar & Acer DX900
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 25, 2011, 18:49:56 »
Działa, bo Acer'owa wersja niewiele się tak naprawdę różniła od wersji zwyklej. Owszem miala dwie ikonki od zasiegu, ale dało się to zauważyć tylko jeśli SPB było w trybie pełnoekranowym. Gdy ustawiło się SPB tak, że zawsze widać bylo pasek z windowsowymi ikonkami zasięgu można było spokojnie używać wersji zwykłej 3.0 czy 3.5 niby nieprzystosowanej. Co ważne - nawet w tej niby przystosowanej wersji, jak się dzwoniło bezpośrednio z SPB shela to i tak dzwoniło przez karte akurat w tym momencie domyślną i nie było żadnego wyboru. Dlatego szybko ktoś z odpowiedniego forum napisał soft do szybkiej zmiany kart jednym klawiszem. Jak jeszcze mialem ROMa z WM6.1 to uzywałem SPB w wersjach zwykłych 3  i 3.5 i różnicy zasadniczej na co dzień nie dało się zauważyć. 

Co do dzwonków dla dwu kart - ustawiało się to analogicznie jak w Cougar'ze z poziomu narzędzi windows a nie SPB. Podobnie z innymi ustawieniami. Zreszta zainstaluj i sprawdź empirycznie sam.
Present Phones: Samsung Galaxy Y DuoS & Galaxy Ace

*

Offline qwon

  • 18
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 29, 2011, 17:19:35 »
Witam,możliwe że się powtarzam ale na moje pytanie dotyczące tego telefonu i pewnymi kłopotami z nim związanymi nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc ponawiam je ale trochę w innej formie.Co do dostępu do plików systemowych to zależało mi na zmianie niektórych dźwięków np powiadomień,SMS,dźwięku startowego i zamykającego system itp. znalazłem sposób.
Ciekawi mnie ten folder"Bluetooth",czy w czystym telefonie ten folder istnieje,jeżeli tak to ile zajmuje i co  w nim jest .
Jeszcze jedno małe pytanko,który z programów do Backupów według was najbardziej się nadaje do niego. Pozdrawiam.

*

Offline borkokrz

  • 15
  • Sprzęt: GSmart S1205 Cougar & Acer DX900
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 30, 2011, 08:07:27 »
Znalazłem coś takiego: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=411043
Szukając analogii, znalazłem klucz HKCU\Software\MTK\BluetoothFolder ? Jakie masz tam wartości ? Ja mam same zera poza StoreName gdzie jest 'BTD1:' Folderu wspomnianego w pamięci nie posiadam.
Present Phones: Samsung Galaxy Y DuoS & Galaxy Ace

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 30, 2011, 12:17:42 »
Nie mogę sobie poradzić z wykonaniem HR wgrałem plugina i system się wiesza. Proszę o pomoc ...

Połączone: Styczeń 30, 2011, 12:55:29
Już otrzymałem pomoc ..... może komuś się przyda ;-)
http://www.hard-reset.com/gigabyte-gsmart-s1205-cougar-hard-reset.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 12:55:29 wysłana przez awojcick »

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 01, 2011, 00:31:45 »
...który z programów do Backupów według was najbardziej się nadaje do niego...
Zalecany jest Sprite Backup, ale dobry jest też SPB Backup.
...HR...może komuś się przyda...
W instrukcji polskiej jest błąd - pomylono klawisz połączenia z klawiszem kamery, a w angielskiej jest poprawnie.

*

Offline qwon

  • 18
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 01, 2011, 03:16:33 »
Borkokrz,Twoja wskazówka okazała się trafna zmieniłem linie EnableBTBrowser 1 na 0 i wspomniany folder zniknął.Co do wielkości to dziwnym trafem ma on tyle samo co Pamięć urządzenia(telefonu).Pozdrawiam.

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 03, 2011, 18:25:11 »
Witam,

Kupiłem cudeńko kilka dni temu i mam parę pytań.
- wyczytałem że jest możliwość przypisania numeru do karty tzn podczas wybierania numeru tel. sam wie z której karty wykonać połączenie
- czy da się zmienić napis Rozm.1 i 2 na własny, oraz czy da się zrobić by podczas wykonywania połączenia pokazywało z której karty jest wykonywane
- na Automapie mam problem z nawiązaniem połączenia na zestawie słuchawkowym. Przy próbie nawiązania połączenia od razu pokazuje zakończoną rozmowę. Po odłączeniu słuchawek można dzwonić. Problem jest w samym rozpoczęciu rozmowy. Jak już zacznę mogę od razu podłączyć słuchawki i wszystko jest Ok.

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 04, 2011, 12:21:09 »
Udało się komuś połączyć przez Bluetooth z komputerem jako port szeregowy. Męczę się z tym i męczę a to nie chce działać. To już drugi egzemplarz tego telefonu i dalej jest to samo. Pisze że telefon nie udostępnia usługi port szeregowy. Po sparowaniu z komputerem oczywiście dodałem w PDA wychodzący port szeregowy a komputer i tak swoje że nie udostępnia.

*

Offline qwon

  • 18
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 23, 2011, 07:46:27 »
Mam pytanie.Czy istnieje sposób jeśli tak to jaki na zmianę opisu zielonych klawiszy w kontaktach gdzie jest "Rozm.1" i "Rozm.2".
Chciałbym przypisać im nazwę operatorów GSM ponieważ korzystam z usług dwóch sieci i czasem po prostu się mylę.Pozdrawiam.

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 18, 2011, 12:03:35 »
Ukazał się nowy ROM w wersji polskiej. Mam nadziję, że rozwiązali problem ze zrywaniem połączeń Bluetooth.... Chociaż nic o tym nie piszą.

*

Offline borkokrz

  • 15
  • Sprzęt: GSmart S1205 Cougar & Acer DX900
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 19, 2011, 11:14:03 »
Ładował ktoś już ten nowy soft ? Niby wszystko zakończyło się sukcesem, a w DeviceInfo nadal mam to samo:

Version: V1.0 2009/12/31
CustFile: WWE v1.02 Poland

Wersja Windows 5.2.21840.5.0.60

Tak ma być ?
Present Phones: Samsung Galaxy Y DuoS & Galaxy Ace

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 19, 2011, 11:21:29 »
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego tel. od 2 tygodni. Jak na razie nie mam większych uwag do funkcjonowania tel.  Chodź drobne mankamenty są np. brak możliwość ukrycia kontaktów z kart sim, czy bardzo cichy głośnik podczas rozmowy w trybie głośnomówiącym. Może ktoś z Was drodzy użytkownicy znalazł rozwiązanie tych mankamentów. I podzieli się informacją. Wgrywał ktoś może już nowy polski ROM? Piszą o zmianie w liście kontaktów czy to chodzi właśnie o możliwość ukrywania kontaktów z sim?

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 19, 2011, 17:05:49 »
Ja wgrałem nowy soft i nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy...

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 19, 2011, 19:55:57 »
Witam ponownie.
Przykro mi, ale odradzam kupno tego sprzętu. Może nie ze względu na sam telefon, ale obsługę posprzedażową czyli serwis gwarancyjny. Ale od początku - telefonik kupilem sobie jako prezent na gwiazdkę. Od razu na wyświetlacz nakleiłem folię ochronną i wszystko przez miesiąc było ok. Na początku lutego ekran dotykowy zaczął szwankować - po prawej stronie nie działał dotyk i ogólnie zrobił się mało czuły. 5 lutego oddałem telefon do serwisu  - z racji, że jestem z Torunia oddałem telefon do sprzedawcy czyli do znanej sieci sklepów ze sprzętem RTV AGD. Oni wysłali telefon do jedynego w kraju autoryzowanego serwisu Gigabyte we Wrocławiu - nie podam nazwy, aby nie robić im reklamy. Przez cały okres czasu nie miałem żadnej informacji co z moim telefonem - kazali czekać. Wreszcie się doczekałem - dzisiaj tj. 19 marca (dodam, że minęło ponad 1,5 miesiąca) telefon jest do odbioru. Zanim włączyłem telefon ciekawy byłem co stwierdził serwis - serwis stwierdził, że telefon jest sprawny a wszystko to wina foli ochronnej. Jakie było moje zdziwienie po włączeniu telefonu - ekran dotykowy nie działał wogóle. Telefonu nie odebrałem a od sprzedawcy dowiedziałem, że wyślą go ponownie do serwisu. Niestety do tego samego bo to jedyny w kraju. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem. Jak ktoś będzie ciekawy co z tego wynikło to piszcie - odpowiem pewnie po 1,5 miesiąca - bo tyle zajęło zdiagnozowanie problemu przez serwis za pierwszym razem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2011, 22:35:48 wysłana przez Nawrocki »

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 21, 2011, 16:21:19 »
napisałem do pomocy technicznej odnośnie zrywania połączeń Bluetooth. Poniżej treść zgłoszenia oraz ich odpowiedź

I bought this phone as new. I've got problems with Bluetooth connections. I've got a speakerphone and handset. The connection between these devices and mobilephone (by Bluetooth) is often interrupt. I've got an information that others also have the same problems.



Dear Marcin,

Thanks for your mail.

Would like to double confirm with you if your data transfermation between device to device via Bluetooth is well function?

Because of the design of Windows Phone 6.5, bluetooth connection between device to device is only when you are using it. (Such as data transferring...)

If the Bluetooth interuption happened when you trasferring the data, would like to suggest you try to restore the device to factory's default.

Note:
Before you do hard reset or send the mobile for repairing, make sure you have backuped files in advance. Otherwise, files will lose and there is no way to recover.

Restore the default settings :
Tap Start > Settings > System > CleanBoot.

Nevertheless, if the problem still remain, a further testing or examination to your phone might be required. We suggest you to contact supplier/retailer (where you purchased the product) for further assistance. We are really sorry for the inconvenience you have with our product.

Best Regard.
GSmart

Z tego wynika, że problemem jest chyba Windows, ale ale nie mam zamiaru zmieniąć zestawu, który automatycznie będzie nawiązywał zerwane połączenie.

Ciekawe, zrobiłem update ROM'u i tak jak u innych zero zmian. Ciekawe jest to, że jak teraz sprawdziłem na ich stronie to data softu jest 2010, a jeszcze wczoraj widziałem marzec 2011.....
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2011, 16:48:57 wysłana przez marwi »

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 28, 2011, 11:01:30 »
Szanowni,

Po przeczytaniu calosci opinii Uzytkownikow 1205 dochodze do wniosku, ze i moje doswiadczenia sa podobne.
Ja uzytkuje model od grudnia 2010. Nie mam z nim w zasadzie zadnych problemow. Bardzo dobrze dziala SBP - nakladka daje o wiele lepsze nawigowanie i korzystanie ze wszystkich funkcji.
Zawiodlem sie bardzo na powaznym mankamencie telefonu. Kiedy korzystasz z jednej karty to druga jest niedostepna, w rozumieniu nikt sie na nia nie dodzwoni. To kompletnie rozwala sens istnienia duala. Juz takie cos jak 880 Duos mialo polaczenie oczekujace z drugiej karty podczas korzystania z pierwszej.
Czy na pewno nie ma opcji uruchomienia tej mozliwosci - prosba o info.
Poza tym:
- czy nie macie klopotu z konfiguracja MMS? Nie moge pobierac tych wiadomosci. Prosba o wsparcie (oczywiscie usluga aktywana u operatora)
- czy istnieje opcja takiego skonfigurowania kontaktu, aby zawsze wybor wiazal sie z wybraniem domyslnej SIM? (Bo jak wiadomo domyslnie dziala SIM1. Jak ktos chce zadzwonic z SIM2 to musi albo wybrac numer z SIM1, po czym rozlaczyc sie, nastepnie wybrac ostatnio wybierany numer i nacisnac Rozm.2 lub z po wybraniu kontaktu z listy uzyc opcji z menu "polaczenie z SIM2")
- czy macie modele z wbudowanym modulem GPS, czy tez potrzebny jest modul zew. polaczony po bluetooth?
- jest dostepny update oprogramowania po polsku
http://www.gigabytecm.com/Poland/gbc_Rom.aspx?tabIndex=3&Num=2
To jest plik binarny. Jak to bezpiecznie wgrac telefonu?

Z gory dziekuje za pomoc.

*

Offline borkokrz

  • 15
  • Sprzęt: GSmart S1205 Cougar & Acer DX900
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 28, 2011, 15:12:15 »
Na ostatnie pytanie odpowiedź tu www.gigabytecm.com/Eng/Download.aspx?id=319

MMSy mam w Erze - wszystko działa poprawnie. Myk polegał na wejściu w menu Opcje MMS, następnie zakładka Profile Wiadomości MMS, utworzenie nowego profilu dla Ery i przypisaniu go danej karcie SIM - żeby to zrobić, trzeba wywołać podręczne menu dłużej trzymając rysik w kolumnie z SIM1 lub SIM2 w wierszu dla danego profilu.

GPS wbudowany - oprócz stosunkowo długiego zestawiania się działa. Postowałem wcześniej link do filmiku z yt gdzie zestawianie jest szybkie, ale nikt nie odpowiedział jak to przyspieszyć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 15:16:21 wysłana przez borkokrz »
Present Phones: Samsung Galaxy Y DuoS & Galaxy Ace

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 28, 2011, 15:54:23 »
Na ostatnie pytanie odpowiedź tu www.gigabytecm.com/Eng/Download.aspx?id=319

MMSy mam w Erze - wszystko działa poprawnie. Myk polegał na wejściu w menu Opcje MMS, następnie zakładka Profile Wiadomości MMS, utworzenie nowego profilu dla Ery i przypisaniu go danej karcie SIM - żeby to zrobić, trzeba wywołać podręczne menu dłużej trzymając rysik w kolumnie z SIM1 lub SIM2 w wierszu dla danego profilu.

GPS wbudowany - oprócz stosunkowo długiego zestawiania się działa. Postowałem wcześniej link do filmiku z yt gdzie zestawianie jest szybkie, ale nikt nie odpowiedział jak to przyspieszyć.

Dzieki za informacje. Przeczytam instrukcje i wszystko bedzie jasne.

Co do MMS - znam te "myki" i ustawilem prawidlowo, tzn. stworzony recznie profil przypisany jest do wlasiciwej karty. Sęk w tym, ze pomimo prawidlowych ustawien profilu (dla Ery i Plusa, bo akurat takie mam karty), to MMS nie przychodza. Na zadna z kart. Owszem dostaje powiadomienie, ze nadchodzi MMS, laduje sie naglowek wiadomosci (widac od kogo i z jakim tytulem), ale po wcisnieciu "pobierz" pojawia sie komunikat "nie mozna pobrac wiadomosci". Mam ustawione 600KB wiec jest zapas na pliki.
Mam wrazenie, ze cos jest nie tak w polu "polaczenie danych". Wystepuje tam nazwa polaczenia, ktorej z kolei nie widac w "Ustawienia>Polaczenia>Polaczenia>Zarzadzaj istniejacymi polaczeniami". Kiedy probuje dodac polaczenie o nazwie takiej jak widze w profilu MMS to mam komunikat "Istnieje juz polaczenie o tej nazwie". Istnieje, a nie widac gdzie...

Jesli chodzi o GPS - no to rzeczywiscie dlugo sie zestawia, bo mnie to sie jeszcze nigdy nie udalo. Byc moze musze byc bardziej cierpliwy. Zainstalowalem googlemaps, uruchomie "Wlacz GPS" i zobacze ile to potrwa.

*

Offline borkokrz

  • 15
  • Sprzęt: GSmart S1205 Cougar & Acer DX900
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 28, 2011, 17:03:44 »
Co do MMS to moze jeszcze Ustawienia\Polaczenia\Router sieciowy. Chyba nie pobierze Ci MMSa, jak masz ustawione na krzyz. Jak to zmienisz, to chyba zobaczysz w w menu o którym piszesz te drugie "niewidoczne" w tej chwili polaczenia.
Present Phones: Samsung Galaxy Y DuoS & Galaxy Ace

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 28, 2011, 18:41:44 »
Co do MMS to moze jeszcze Ustawienia\Polaczenia\Router sieciowy. Chyba nie pobierze Ci MMSa, jak masz ustawione na krzyz. Jak to zmienisz, to chyba zobaczysz w w menu o którym piszesz te drugie "niewidoczne" w tej chwili polaczenia.
Generalnie ustawienia routera sieciowego dotycza wyboru, z ktorej karty ma nastepowac domyslne polaczenie z netem. Wg mnie nie powinno miec to wplywu na odbior MMS. OK, ale zmienilem ustawienia z SIM2 (jak swiadomie mialem ustawione) na SIM1. Telefon odpowiedzial, ze "nowa wiadomosc MMS odebrana z SIM2, ale ustawienia routera sieciowego dotycza SIM1 i nie sa wlasciwe. Zalecil  przelaczenie na SIM2. No i problem jest dalej.
Niestety po zmianie z SIM2 na SIM1 nadal rodzaje polaczen sa niewidoczne (ale jak chcesz dodac polaczenie o takiej samej nazwie to krzyczy, ze takie polaczenie jest! - ale go nie widac, i tak w kolko.
No nic. Moze update softu cos pomoze....

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 29, 2011, 20:11:27 »
Witam,możliwe że się powtarzam ale na moje pytanie dotyczące tego telefonu i pewnymi kłopotami z nim związanymi nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc ponawiam je ale trochę w innej formie.Co do dostępu do plików systemowych to zależało mi na zmianie niektórych dźwięków np powiadomień,SMS,dźwięku startowego i zamykającego system itp. znalazłem sposób.

Czy możesz pochwalić się w jaki sposób pozmieniałeś te dźwięki?

*

Offline qwon

  • 18
Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 30, 2011, 07:43:02 »
Jest to banalnie proste,odnajduję interesujący mnie ton w folderze Windows kopiuję go na pulpit PC-ta ton który chcę wstawić nazywam identycznie jak ten z fona(jeżeli trzeba to jego format zmieniam programem Format Factory  lub innym).
Po tej obróbce wklejam do folderu Windows w GSmarcie daję nadpisz i wybieram w ustawieniach,w ten sposób zmieniłem sobie sygnał startu i wyłączania telefonu.Pozdrawiam.

Odp: GSmart S1205 Różne. Plusy i minusy
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 04, 2011, 14:54:05 »
A jak poradziłeś sobie z "odmową dostępu". Przecież w katalogu windows wszystkie pliki są chronione przed edycją...
Ponadto zauważyłem, że pliki wav muszą mieć specjalne właściwości aby windows mobile je odczytał, mianowicie 22khz i 16bit.