folie na MDA

  • 58 Odpowiedzi
  • 3513 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

folie na MDA
« dnia: Maj 08, 2005, 01:25:54 »
Czy stosujecie folie ekranowe w waszych MDA ? Jesli nie to z jakim efektem, porysowal sie ekran ? Zastanawiam sie czy kupic...

folie na MDA
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2005, 07:32:52 »
Ja uzywam foli Brando. Poprostu rewelacja. Po zdjeciu folii ekran jest jak nowy. Polecam zakup owej foli w sklepie Ziriusa- jak dobrze pamietam kosztuje 39 zl na allegro od Ziriusa

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
folie na MDA
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2005, 13:02:08 »
Ochrona ekranu PDA to chyba jedna z pierwszych rzeczy o ktore powinienes zadbac przy zakupie pocketa! Ja mam folie Zorin (juz ok. rok czasu), jak na razie nie narzekam, widocznosc jest bardzo dobra, folia dobrze sie trzyma ekranu, a chyba nawet za dobrze, bo nie wiem czy uda sie ja zdjac...(jeszcze nie probowalem) ;)
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
folie na MDA
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2005, 13:22:10 »
Tak to jest jak sie ma folie z klejem :)

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2005, 02:40:59 »
Ja uzywam foli xero. Poprostu rewelacja. Po zdjeciu folii ekran jest jak nowy. Polecam zakup owej foli w sklepie Papierniczym- jak dobrze pamietam kosztuje 25gr w sklepie od sprzedawcy ;)

stosuje ten patent od roku chyba i 0 rys jedyne co trzeba zrobić to co  miecha dwa zmienić ją na nową :) bo lekko się przyrysuje i tyle! jak dla mnie rewelacja (wycinasz o 2mm szerszą i wyzsza i wciskasz  pod obudowe)

wiem że zaraz Jakub Kańczugowski i inni fanatycy (Brando Team ;) ) mnie zjedzie że "jak tak możesz mowić..."  ale miałem kontakt z PDA z markowymi foliami i jak dla mnie to prawie to samo, no może nie ma tyle zabawy ze zmianą co miech albo dwa tego...
ale jak tak policze to ja mam chyba taniej o o 160 razy a do tego z jednej folii A4 wycinam  około 6  sztuk czyli  960 razy  taniej ;)
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
folie na MDA
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2005, 09:11:43 »
Sam korzystalem z folii do drukarek atramentowych, zanim jeszcze pojawilo sie Brando bo wszyskie dostepne wtedy folie byly takie "gumowe" - trudno sie je nakladalo, zostawaly banki powietrza i niezbyt wygodnie rysik przesuwal sie po takim ekranie.

folie na MDA
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2005, 23:04:33 »
a jak usunac klej po starej folii ??

[Dodano: 2005-10-06 23:07:40]
bardzo prosze o pomoc, kupilem sobie folie brando i nie chce jej zakladac na zasyfiony wyswietlacz, gdzies slyszalem, ze ludwikiem powinno zejsc, ale nie skutkuje... macie jakis preparat, zeby nie zniszczyc wyswietlacza a usunac ten paskudny klej ??

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2005, 23:27:57 »
spirytus....
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

folie na MDA
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2005, 23:30:25 »
a nie zniszczy on wyswietlacza ??

[Dodano: 2005-10-06 23:31:23]
troche sie boje, ze spiryt moze byc za rzracy... czy moge smialo spirytusem lac ??

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2005, 23:56:22 »
no na pewno nie lać, tylko na wate mało i delikatnie pocierać :)
(takim spirytusem z apteczki)
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

folie na MDA
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2005, 00:09:24 »
Najlepiej wez spirytus izopropylowy do kupienia w każdym elektronicznym sklepie i wielu komputerowych, kosztuje chyba 2-3 zl a przyda sie pożniej bo jest idealny do czyszczenia soczewek i głowic. Spirytus salcylowy nie jest najlepszy bo nie odparowywuje całkowicie i jak cos scieknie poza ekran to zostanie tam na zawsze.

*

Offline BOjaS

  • **
  • 113
    • www.bojas.za.pl
folie na MDA
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2005, 01:12:25 »
taka folia ze sklepu jest z klejem czy bez ? bo na allegro pojaiwmy sie folie na wyswietlacze za 18 zl i to 6 sztuk... co o tym mysliscie?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
folie na MDA
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2005, 01:30:57 »
myslimy, ze lepiej wydac 40 zl na 1 szt Brando

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2005, 01:31:38 »
to juz lepiej nic nie nalepiac na LCD niz te gowno z allegro za 18zl..
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline BOjaS

  • **
  • 113
    • www.bojas.za.pl
folie na MDA
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2005, 01:34:16 »
ona w sumie tez jest nie na klej...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66316129

podaje link bo lepiej zeby wiedziec o czym jest mowa :)

to co lepszym rozwiazaniem jest juz sposob taki jak mowil Adam K.?

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2005, 01:49:24 »
najlepiej to poprostu kup brando, a jak chcesz stosować półśrodki to  już "dobre" jest i to i tamto.. (zresztą koleś przyśle ci właśnie wycięte folie od xero w ilości 6 sztuk więc to to samo...)

Pozdrawiam, Adam K. ;)
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline BOjaS

  • **
  • 113
    • www.bojas.za.pl
folie na MDA
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2005, 01:52:08 »
No wlasnie tez mi sie tak wydaje to teraz pytanie....

Jaka folie kupic to znaczy co mam powiedziec w papierniczym ;p ze o jaka folie mi chodzi?

Czy ona jest na klej i wogle jak ja przykleic czy zamocowac jak kto woli...

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2005, 01:55:12 »
Cytat: BOjaS
No wlasnie tez mi sie tak wydaje to teraz pytanie....

Jaka folie kupic to znaczy co mam powiedziec w papierniczym ;p ze o jaka folie mi chodzi?

Czy ona jest na klej i wogle jak ja przykleic czy zamocowac jak kto woli...
Poproś o folie brando - oni będą wiedzieli o co chodzi :))
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline BOjaS

  • **
  • 113
    • www.bojas.za.pl
folie na MDA
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2005, 02:04:06 »
ale ja mowie o foli takiej do xera... bez przesady nie bede wydawal 40 zl na folie na wysiwtlacz...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
folie na MDA
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2005, 20:52:39 »
Uwierz ze warto...

*

Offline BOjaS

  • **
  • 113
    • www.bojas.za.pl
folie na MDA
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 07, 2005, 21:38:38 »
no nie twierdze ze ta folia jest zla :) wkoncu za cos sie placi te 40 zl ale wolal bym jakies tansze rozwiazanie bo takie tez z tego co pisal Adam

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2005, 21:48:41 »
Zobacz kiedy ja to pisałem.... od tego czasu do teraz przekonałem się 18 i pół raza że nie warto... nawet mimo tego że nowy digitizer (czyli szybka razem z folią dotykową) mam za grosze (prawie 2 folie brando :) ) a i tak wiem że warto mieć BRANDO na LCD :D
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

folie na MDA
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 08, 2005, 21:27:05 »
ja jak kupowalem mda to jakis baran tez nakleił z klejem folie ale zmyłem wacikiem z płynem do mycia rak,dosłownie delikatnie  zeby wilgoć się nie dostała,potem poprawiłem płynem do mycia soczewek aparatów fotografi\cznych

folie na MDA
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 08, 2005, 23:12:23 »
bumbum, mam ten sam problem co Ty miales wczesniej, tylko ze niewiem jak go rozwiazac !!  co to za plyn do mycia rak ?? zupelnie nie spotkalem sie z tym ?? ja myje rece normalnym mydlem, ale ono nie sciaga kleju z ekaraniku - probowalem. Gdzie mozna kupic ten plyn do mysia rak ?? lub co go moze zastapic ?? i wogule czym on sie rozni np. od mydla albo od "ludwika" ?? ewentualnie jakies dodatkowe porady na temat sciagania kleju z wyswietlacza ?? bede bardzo wdzieczny za pomoc !

[Dodano: 2005-10-08 23:14:16]
jaki to byl plyn ?? jakiej firmy ?? chodzi o ten, ktory zmywa klej z wyswietalcza

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2005, 23:26:09 »
Cytat: elektric
... co to za plyn do mycia rak ?? zupelnie nie spotkalem sie z tym ?? ja myje rece normalnym mydlem, ale ono nie sciaga kleju z ekaraniku - probowalem. Gdzie mozna kupic ten plyn do mysia rak ?? lub co go moze zastapic ?? i wogule czym on sie rozni np. od mydla albo od "ludwika" ?? ... jaki to byl plyn ?? jakiej firmy ??...
WOW :) gdzie my żyjemy :) to chyba już jest troche lat po komunie ;)

oto to o czym jest mowa http://images.google.pl/images?svnum=10&hs=YCg&hl=pl&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl-PL%3Aofficial&q=myd%C5%82o+w+plynie&btnG=Szukaj
ale jak dla mnie to nijak da się tym sciągnąć klej z LCD - poprostu zwykle mydlo zrobilo by to samo, kolega ktory to zmyl tym mydlem poprostu musial godzinami to zmywać ;) wtedy  to wszystkim wszystko zejdzie ;)
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

folie na MDA
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 09, 2005, 00:46:38 »
Polecam plyn do czyszczenia okularów:) w "VisionExpress" kosztuje chyba z 15-20zl spora buteleczka, usuwa wszystko co tłuste i klejące z rozmaitych powierzchni...

folie na MDA
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 09, 2005, 10:27:56 »
Adam K. jak taki madry jestes, potrafisz krytykowac to co robia inni, to sam zaproponuj jakies rozwiazanie tego problemu !! I nie sadze, ze zyje w komunie, jesli nie kupuje sobie plynikow do mysia raczek, wystarczy mi zwykle mydlo, to ze Ty kupujesz sobie oddzielne plyty do czyszczenia rak, oddzielne do nog, uszu, czy paznokci, to nie znaczy, ze kazdy tak robi.

chrismaster - dzieki za podsuniecie pomyslu, to chyba jest rozwiazaniem tego problemu, w poniedzialek kupie ten plyn i sprubuje wyczyscic wyswietlacz, napisze o efektach.

[Dodano: 2005-10-09 10:30:53]
i jeszcze jedno do Adama K. jesli nie potrafisz rozroznic mydla w plynie od mydla do rak, to chyba wlasnie Ty jestes troche jakby zyjacy w komunie...

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 09, 2005, 10:32:43 »
Cytat: elektric
Adam K. jak taki madry jestes, potrafisz krytykowac to co robia inni, to sam zaproponuj jakies rozwiazanie tego problemu !! I nie sadze, ze zyje w komunie, jesli nie kupuje sobie plynikow do mysia raczek, wystarczy mi zwykle mydlo, to ze Ty kupujesz sobie oddzielne plyty do czyszczenia rak, oddzielne do nog, uszu, czy paznokci, to nie znaczy, ze kazdy tak robi.
.
tez uzywam samego mydła, ale nie sposób się nie zetknąć z tamtym mydlem, tak czy inaczej SORRY.

ja juz pisałem: spirytus i to wystarczy, dla mnie to jest rozwiązanie, przejedziesz 2,3 razy i gotowe.
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

folie na MDA
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 09, 2005, 12:05:09 »
jednak uzylem spirytusu, nie chcialem czekac do jutra - CUDOWNY SRODEK !! Jakby do tego stworzony, niema sladu po kleju a wyswietlacz czysciutki i bez zadnej ryski !!!! Dzieki Adam !!

*

Offline Otto

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA COMPACT+KARTA SD 1G + KARTA WLAN SPECTEC
folie na MDA
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 19, 2005, 13:18:32 »
hehe za dalem za folie od ksera dalem zeta.. zale jak na razie dziala! bojas zadnego kliej ...pod obudowe ,pod obudowe.. ;)