folie na MDA

  • 58 Odpowiedzi
  • 3523 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bundy

  • *
  • 77
    • www.fotosynteza.com
folie na MDA
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2005, 13:41:36 »
Cytat: jakub kańczugowski
Uwierz ze warto...

Podpisuję się pod opiniami nt. folii Brando wszystkimi możliwymi kończynami :)) Zakupiłem taką folijkę do mojego n35 i uważam, że zakup był na 100% trafiony. "Instalacja" folii to banalna operacja (odpowiednio przyłożona w zasadzie sama się układa na wyświetlaczu i nie ma raczej problemów z bąblami powietrza itp.). Mam tylko wrażenie, że jest nieco węższa niż ekran (dedykowana do n35) ale to specjalnie nie przeszkadza. Przejżystość ekranu się nie zmienia i oddanie kolorów też (ale to oczywiście moja opinia). Czułość na dotyk zmniejsza się w zasadzie nieodczuwalnie - przynajmniej ja nie zauważyłem. Cena folii nieco wysoka - z wysyłką wychodzi prawie 5 dych, ale IMO warto. Na temat wytrzymałości się nie wypowiadam, bo mam na wyświetlaczu dopiero tydzień. Kolega ma na dell'u ponad pół roku i zdjął ją tylko raz, żeby wymyć w ciepłej wodzie a po wysuszeniu była prawie jak nowa.


*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2005, 13:50:56 »
Cytat: otto
hehe za dalem za folie od ksera dalem zeta.. zale jak na razie dziala! bojas zadnego kliej ...pod obudowe ,pod obudowe.. ;)
taak, tylko bedziesz musial ja wymieniac co 1 miech :/  a poza tym jest b. gruba i ciezko sie cos na niej robi... - ja tak jak pisałem ;) nie przyznaje sie do tego sposobu  - to było dawno i nie prawda ;), od kiedy mam na LCD markową folie, widze jak bardzo sie mylilem :)
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

folie na MDA
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 20, 2005, 00:43:08 »
Czy ktoś może mi wytłumaczyć jaka folijka jest dodawana w zestawie z MDA Compact?(jakiej jest marki?)

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 20, 2005, 00:46:50 »
To nie jest przypadkiem zwykła folia do kanapek ;) albo coś w tym stylu? z tego co wiem to do MDA dają tylko taki fabryczny protector na LCD  ktory sie nie nadaje do niczego
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

folie na MDA
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 28, 2005, 22:54:39 »
A ja mam pytanko: część z was pisze, że oryginalne folie do niczego się nie nadają, czy to prawda - mam nówkę hx2110 z oryginalną chyba folią - jakiej jakości HP zakładał folię? Czy u was też folia nieznacznie odstaję od powierzchni lcd (w środkowej części). I ostatnie pytanie: z jakiego materiału wykonana jest powierzchnia wyświetlacza lcd

Z góry dzięki za info
Pozdrawiam

folie na MDA
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 29, 2005, 00:05:35 »
ja kupilem brando i nie sadze, ze warto 40 zl na to wydawac... troche przekoloryzowujecie ten produkt...

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 29, 2005, 01:49:47 »
Cytat: brunner
A ja mam pytanko: część z was pisze, że oryginalne folie do niczego się nie nadają, czy to prawda - mam nówkę hx2110 z oryginalną chyba folią - jakiej jakości HP zakładał folię? Czy u was też folia nieznacznie odstaję od powierzchni lcd (w środkowej części). I ostatnie pytanie: z jakiego materiału wykonana jest powierzchnia wyświetlacza lcd

Z góry dzięki za info
Pozdrawiam

1) Nie przypominam sobie żeby HP dawało "orginalne" folie do LCD - jak juz daje to takie zabezpieczające PDA w transporcie (coś jak folia na LCD w telefonie kom gdy kupujesz z salonu)

czy przypadkiem nie kupiłeś tego HP np z allegro jako "nowy" zamiast od HP?

2) normalnej folii na LCD praktycznie  nie widać - i nic nie odstaje

3) to po czym rysujemy rysikiem po LCD to nic innego jak plastik ( i nie mam tu na myśli dokupionej folii).
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

folie na MDA
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 29, 2005, 21:41:10 »
pda kupiłem w firmie artane jako renew, czyli nie nówka i folia miała prawo tam być. Folia na rogach chyba jest wstawiona pod obudowę - nie bardzo wiem jak ją z tamtad wyciągnąć ( w razie koniecznosci wymiany).
Pytałem się z czego jest wierzchnia warstwa lcd aby się upewnić, że mam folię a nie, że wyświetlacz jest uszkodzony i odstaje.
pozdrawiam

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
folie na MDA
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 30, 2005, 00:17:37 »
Cytat: brunner
pda kupiłem w firmie artane jako renew, czyli nie nówka i folia miała prawo tam być.
a wczesniej...
Cytat: brunner
A ja mam pytanko: część z was pisze, że oryginalne folie do niczego się nie nadają, czy to prawda - mam nówkę hx2110 z oryginalną chyba folią
haslo "artane" wyjasnia wszystko - renew :)) refurbished a nie zadne renew

moze naklejanie folii na ekran to taka forma odnowienia ekranu zeby minimalnych rys nie bylo widac :D

*

Offline aurox

  • 31
folie na MDA
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 30, 2005, 17:03:30 »
Mam brando plus folje i jestem z niej bardzo zadowaolny bardzo łatwa w założeniu i kolory take jak było nie widać różnicy a rysik po niej porusza się bardzo przyjemnie!

folie na MDA
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 30, 2005, 23:26:52 »
renew czy refurbished wszystko jedno -  na pewno nie nówka sztuka, ale śladów uzytkowania też najmniejszych nie ma
idąc za waszą radą chciałem na samym początku kupić folię, jednak folia chyba jest - nie idzie sprawdzić bo nie mozna jej sciągnąć -chyba że się mylę. Dlatego chciałem się upewnić, czy powierzchnia wyświetlacza lcd bez folii to "twardy plastic",

w każdym bądź razie przy najbliższej okazji porównam z innym pda

sorki za dość lamerski temat ale to mój pierwszy sprzęt z lcd dotykowym i gdyby okazało się, że to lcd jest walnięty bedę reklamował sprzęt
Dzięki i pozdrawiam

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
folie na MDA
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 30, 2005, 23:34:08 »
kazda folie daje sie sciagnac przyklejajac do niej kawalek mocnej tasmy klejacej przy rogu i delikatnie odciagajac

czysta powierzchnia ekrany LCD przypomina troche ekran kineskopu telewizora - jest dosc mocno blyszczaca

folie na MDA
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 01, 2005, 02:23:07 »
Moj LCD jest juz troche porysowany, tzn sa takie kropki matowe w miejscu wyswietlanej klawiatury, czy jezeli zaloze na to folie np.Brando nie bedzie ich widac? Ile kosztuje nowy panel dotykowy do XDA II?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
folie na MDA
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 01, 2005, 02:25:06 »
o nowym panelu zapomnij - nieoplacalne

folia jak najszybciej - mniej bedzie widac te slady co juz sa i nie powstana nastepne - tylko Brando

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 01, 2005, 02:31:07 »
jesli mocno wydziargałeś ten panel dotykowy to ja bym jednak wybrał taną folię na klej, brando nie ma kleju i na matowym LCD (mocno porysowanym) nie bedzie dokladnie przylegać, zaś te bardziej dziadowskie folie  radzą sobie nawet z najbardziej porysowanym LCD (nie widać rys) ale poprostu po pewnym czasie trzeba je zmienić.
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
folie na MDA
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 01, 2005, 02:33:09 »
no ale on chyba nie ma porysowanego tylko zmatowialy w miejscach klawiatury i prawym gornym rogu - nadal polecam Brando

folie na MDA
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 01, 2005, 02:48:26 »
porysowany nie jest, tylko zmatowialy troche, wiec panowie jaka folia? klej czy bez kleju?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
folie na MDA
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 01, 2005, 02:51:49 »
powtorze po raz trzeci i ostatni - wg mnie Brando

folie na MDA
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 01, 2005, 12:22:22 »
ok kupuje folie Brando, teraz pytanie którą, matową czy gładką? Ja sklanialbym sie do Protector Plus ale czy nie jest ona mniej trwała? Panowie doradzcie.. I jeszcze jedno! Czy zmatowienia na panelu mozna usunąć DISPLEXem? Takim jak do usuwania rys z wyswietlaczy telefonów?

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
folie na MDA
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 01, 2005, 12:28:56 »
Displex sobie daruj. Kup matową folię Brando, bo ona lepiej zneutralizuje/zamaskuje te obecne zmatowienia.
Pozdrawiam,
biblo

folie na MDA
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 10, 2005, 23:19:52 »
Nie wiem czy temat jest jeszcze aktualny ale zapytam:) mam iPAQ 3870 z folią na klej. Zerwałem ją i delikatnie przemyłem spirytusem. Teraz na wyswietlaczu są straszne matowe plamy lekko chropowate dotykając palcem czy da sie je jakoś usunąć ? bo założyłem folie od xero ( nie stać mnie na brando ) i jest totalna lipa na wyswietlaczu:( prosze o jakąś pomoc

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
folie na MDA
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 11, 2005, 02:41:35 »
Brando jest najtansza forma "usuniecia" tego zmatowienia (a raczej zamaskowania) - inna mozliwosc to wymiana wyswietlacza - jak cie nei stac to musisz sie pogodzic z takim ekranem

ekranow LCD nigdy nie czysci sie spirytusem - sa specjalne preparaty do tego celu

*

Offline J-A-J-O

  • **
  • 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: wszystko co nowe nie dłużej niż 2 m-ce
folie na MDA
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 11, 2005, 05:32:35 »
Dokładnie, nawet zwykłych monitorów CRT czy ekranów LCD nie powinno się czyścić tak mocnymi środkami. Jeżeli nie dysponujemy specjalnym środkiem, pozostaje szmatka z wodą.

Co do zakładania folii w zaparowanej łazience - wszystko dobrze ładnie, ale co jeśli przed założeniem folii musze czymś wyczyścić ekran? Miałem wcześniej za małą folię, która odstawała 1-2 mm od boków i zgromadził się tam bród. Czym mam przetrzeć ekran zeby nie zostawić żadnego syfu? (włókien ze ściereczki)

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
folie na MDA
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 11, 2005, 05:36:26 »
Cytat: J-A-J-O
Dokładnie, nawet zwykłych monitorów CRT czy ekranów LCD nie powinno się czyścić tak mocnymi środkami. Jeżeli nie dysponujemy specjalnym środkiem, pozostaje szmatka z wodą.

Co do zakładania folii w zaparowanej łazience - wszystko dobrze ładnie, ale co jeśli przed założeniem folii musze czymś wyczyścić ekran? Miałem wcześniej za małą folię, która odstawała 1-2 mm od boków i zgromadził się tam bród. Czym mam przetrzeć ekran zeby nie zostawić żadnego syfu?
Jeżeli nie dysponujemy specjalnym środkiem, pozostaje szmatka z wodą. :))
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
folie na MDA
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 11, 2005, 05:40:43 »
kup taki sam preparat jak do innych ekranow - polecam np. sciereczki firmy Fellowes - pakowane sa po 2 komplety - w jednym sa sciereczki nasaczone specjalnym plynem do czyszczenia, a w drugim suche antystatyczne do wypolerowania - niedawno wlasnie kupilem i jestem zadowolony

http://www.fellowes.pl/index.php?fl=0&id=99&kid=118&kid2=70&pid=626

co prawda widze, ze w Polsce znowu zdzieraja - 12 sztuk za prawie 20 zlotych - ja kupilem pakowane po 25 sztuk i zaplacilem 4-5 dolarow... ech

*

Offline J-A-J-O

  • **
  • 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: wszystko co nowe nie dłużej niż 2 m-ce
folie na MDA
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 11, 2005, 08:36:06 »
Cytat: adzios
Cytat: J-A-J-O
Dokładnie, nawet zwykłych monitorów CRT czy ekranów LCD nie powinno się czyścić tak mocnymi środkami. Jeżeli nie dysponujemy specjalnym środkiem, pozostaje szmatka z wodą.

Co do zakładania folii w zaparowanej łazience - wszystko dobrze ładnie, ale co jeśli przed założeniem folii musze czymś wyczyścić ekran? Miałem wcześniej za małą folię, która odstawała 1-2 mm od boków i zgromadził się tam bród. Czym mam przetrzeć ekran zeby nie zostawić żadnego syfu?
Jeżeli nie dysponujemy specjalnym środkiem, pozostaje szmatka z wodą. :))


Chyba nie zrozumiałeś, chodziło mi  o to jakiej użyć szmatki, która nie pozostawi na ekranie żadnych włókien

Poszukam tych co lipciopda polecił, brando już do mnie jedzie.

folie na MDA
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 11, 2005, 11:43:18 »
w całym temacie są opisy żeby usunąć klej należy przetrzec spirytusem delikatnie. czyli musze zaczac zbierac na Brando:)


A co do szmatki i wody to juz próbowałem wcześniej i za cholere nie dało rady zetrzeć tego kleju :/

*

Offline Jacop

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Internet jest kopalnią wiedzy... też o tobie.
  • Sprzęt: Mio P550 + AM6      iPhone 3GS 16GB v.4.1
folie na MDA
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 14, 2005, 21:11:31 »
W MDA Compact jest przeciez w zestawie folia....?

[Dodano: 2005-12-14 21:19:10]
W komplecie Era MDA Compact jest dodatkowa folia na ekran - czy ktos porownywal z Brando?

*

Offline cieply

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch ; Holux M-1000
folie na MDA
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 14, 2005, 21:39:35 »
tak ,w MDA z ERY przy zakupie dostalem tę folię i nałożylem na ekran , póżniej poczytałem troche na forum o Brando i zamówilem ją. Kiedy przyszło do zmiany folii zauważyłem ze ta która była dołączona do MDA zostawila ślady kleju - wiecej tego świnstwa i tym podobnych nie założę , jestem jak najbardziej zadowolony z Brando.