Dual Sim

  • 84 Odpowiedzi
  • 8261 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mswalcza

  • **
  • 112
  • Sprzęt: MDA I+VARIO II=>(MDA II+VARIO IV+HD2)+ONE X
Dual Sim
« dnia: Listopad 13, 2005, 19:25:04 »
Jestem ciekaw, czy ktoś z posiadaczy MDA2 ma dual sim.
Osobiście chętnie bym sobie sam zaaplikował, ale ciekawi mnie jakie mają doświadczenia Użytkownicy PDACLUB-u.
Jeśli wiecie czy w Krakowie można gdzieś zafundować sobie coś takiego, to proszę o informację. Najchętniej kupiułbym tą kartę gdzie programuje się kilka numerów, tylko narazie nie wiem gdzie w Krakowie można to zrobić.
Pozdrawiam, Darek.
Only HTC- forever!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Dual Sim
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2005, 21:54:05 »
Mysle ze kazdy lepszy serwis GSM zrobi cos takiego, albo przynajmniej poda Ci adres. Mozesz sobie tez kupic taka karte i zrobic to samemu:
http://mobile.brando.com.hk/
(po prawej stronie sekcja SIM Card Utilities)

Znajdziesz tam np. cos takiego:
http://mobile.brando.com.hk/SIMMAX6in1.php

*

Offline mswalcza

  • **
  • 112
  • Sprzęt: MDA I+VARIO II=>(MDA II+VARIO IV+HD2)+ONE X
Dual Sim
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2005, 09:46:52 »
Dziekuje i pozdrawiam, Darek.
Only HTC- forever!

*

Offline misiaczekm

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
Dual Sim
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2005, 10:40:11 »
niestety Dual-sim sprzedawany na allegro jako cieniutki... taki na tasiemce nie mieści się ani pod baterią ani nad.... nie można zamknąć klapki - Eten M500
() ()    MisiaczekM
( o )
() _ ()
() ()

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Dual Sim
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2005, 14:50:06 »
Cytat: jakub kańczugowski
Znajdziesz tam np. cos takiego:
http://mobile.brando.com.hk/SIMMAX6in1.php
Obawiam sie, ze ten patent nie zadziala. Sim Writer nie dziala z kartami ktore posiadaja tzw SimExtra (czyli wszystkie obecnie sprzedawane). Dzialal natomiast na starszym typie kart, ktory juz zostal wycofany przez polskich operatorow. Nowe karty sa inaczej kodowane i nie sa klonowalne.

Cytat: misiaczekm
niestety Dual-sim sprzedawany na allegro jako cieniutki... taki na tasiemce nie mieści się ani pod baterią ani nad.... nie można zamknąć klapki - Eten M500
Niestety dual-sim sprzedawany na allegro (ten najtanszy) jest wykonany strasznie badziewnie i bardzo latwo sie rozpada (pomijajac fakt, ze rzeczywiscie za cienki to on nie jest..).

*

Offline mswalcza

  • **
  • 112
  • Sprzęt: MDA I+VARIO II=>(MDA II+VARIO IV+HD2)+ONE X
Dual Sim
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2005, 18:19:07 »
Czyli, jak rozumiem, nici z tego jeszcze ... Pewnie dopracują ten temat za jakieś pół roku. Wobec tego poczekam jesccze, choć pomysł jest praktyczny.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam, Darek.
Only HTC- forever!

Dual Sim
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2005, 18:41:34 »
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72619183

chyba cos takiego Ci jest potrzebne.
Nie testowalem i nie wiem czy dziala tak jak opisuje sprzedawca, ale juz jakis czas temu o tym slyszalem i podobno dziala OK.

pozdrawiam
barthus

[Dodano: 2005-11-20 18:43:59]
Jak Era nie wprowadzi BlueCOnnect dostepnej jako zwyklej uslugi do abonamentu (tak jak Plus), to chyba sam przetestuje to urzadzenie.

Jako ze szkoda oryginalnych kart SIM to dodatkowo sobie zafunduje SIMklony...

barthus

*

Offline frijerz

  • **
  • 104
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS 696
Dual Sim
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2005, 19:24:40 »
barthus: niestety, sajlent ma racje: nowe karty nie daja sie klonowac, przerabialem juz to i z posiadanych przeze mnie kilku roznych kart roznych operatorow udalo mi sie jedynie sklonowac stara karte simplusa i bodajze holenderska KPN :( Idea i inne z plusa i jeszcze jakies nie sklonowaly sie.

*

Offline czayna

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • megasite.republika.pl
  • Sprzęt: HTC magician,BigStorage,2GBsandisc Motorola HT-820->HTC Kaiser i Asus P750
Dual Sim
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2005, 20:32:01 »
barthus...ok ten sprzet wygląda na warty zakupu, tylko zauwazcie ze stare karty i nowe maja zupelnie inne ksztalty i wymiary chipów! mam stara karte era i nowa orange, zupelnioe inne ksztalty.przeciez to nie bedzie chyba pasowalo. aha i druga kwestia...jak to dziala w przypadku np...era i drugiej karty .taktak...czyli teoretycznie jednego operatora

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
Dual Sim
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2005, 15:50:27 »
Mnie też sprawa interesuje i to baaaardzo. Jeśli ktoś z powodzeniem używał rozwiązania umożliwiającego włożenie jednej karty SIM i korzystania z kilku numerów (najlepiej przekopiowania zawartości SIMów dotychczas używanych) to niechaj się odezwie. Acha - dobrze byłoby żeby to wszystko działało bez konieczności restartu Pocketa, wpisywania magicznych kodów etc. Panowie wyjadacze - do dzieła, pomocy...

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Dual Sim
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2005, 16:01:16 »
adamzet: tak jak napisalem wyzej - nie da sie sklonowac obecnych kart. Jedynym w miare rozsadnym rozwiazaniem jest dual-sim, o ktorym wspominal barthus.

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
Dual Sim
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2005, 09:18:53 »
Wielka szkoda - mam karty 3 operatorów (ORANGE - służbowa, nielimitowany GPRS :), PLUS - prywatny numer znany wszystkim moim znajomym, HEYAH - bezpłatny numer na który dzwoni tylko moja kobieta) a chciałbym mieć tylko jedną kartę SIM (no, góra dwie) - jak ktoś znajdzie rozwiązanie które na to pozwoli, to byłoby świetnie (pewnie się pojawi, pytanie tylko kiedy ?) - niech się podzieli z innymi. Niestety te adaptery na Allegro nie są wcale takie cieniutkie i się nie mieszczą w MDA Compact i... kropa!

Dual Sim
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2005, 10:17:58 »
A nie daloby sie kupic starych zuzytych kart SIM starego typu i na nie sklonowac te nowe karty??

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
Dual Sim
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2005, 10:23:13 »
Hmmm... Szczerze mówiąc jestem zielony w tym temacie - jesli ktoś ma rozwiązanie, które będzie działać (nie tylko teoretycznie), to będę wdzięczny....

*

Offline Dariusz

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note; Asus Eee Pad Transformer
Dual Sim
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2005, 13:26:38 »
Proszę o pomoc.
Posiadam HP iPaq hw6515.
Kupiłem dual sim i mam problem ze zmianą numeru telefonu.
Do Noki sa podawane kody, ale jak to robić w windows mobile?

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
Dual Sim
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 28, 2005, 15:23:58 »
Zdaje się, że ktoś gdzieś na forum opisywał taki programik. Do zassania jest chyba tu: http://www.wivit.com/products/SSS.shtml
O to chodziło?

*

Offline Dariusz

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note; Asus Eee Pad Transformer
Dual Sim
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 28, 2005, 21:11:10 »
Dzięki, o to chodziło.
Tylko szkoda, że trzeba zapłacić około 100 zł..
Może jest coś podobnego ale freeware?

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Dual Sim
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 28, 2005, 22:55:26 »
Cytat: barthus
A nie daloby sie kupic starych zuzytych kart SIM starego typu i na nie sklonowac te nowe karty??
Ale jak chcesz je sklonowac skoro juz ustalilismy, ze nie da sie klonowac nowych kart?

*

Offline flojd

  • 24
dualSIM?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2006, 05:08:10 »
Czy istnieje jakis program ktory umozliwia "zgranie zawartosci karty sim do pda(mda3 konkretnie)? Ale nie chodzi mi o kontakty tylko np mam karte z ery i orange a nie mam adaptera na dualsim, chcialbym bez wyjmowania karty z tel modz przelaczac sie miedzy tymi dwiema kartami. w necie znalazlem taki program http://www.wivit.com/products/SSS.shtml ale niestety wymaga on adaptera. nie ma czego co pozwoli na posiadanie w aparacie zapisu karty(obrazu czy jak tam kto woli)?

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
dualSIM?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2006, 08:17:32 »
Z tegp co również szukałem to niestety takiego programu nie ma. Jest natomiast DualSIM Card który po włożeniu go do MDA dodaje jeszcze jedną opcję do Menu Programs gdzie przełącza się pomiędzy kartami. Tak to przynajmniej działało mi (przez kilka dni kiedy bawiłem się XDA) z kartą Ery oraz SimDATA z Plusa

*

Offline flojd

  • 24
dualSIM?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2006, 08:28:54 »
"DUALSIM" mozesz objasnic czy to jest hardware czy software??? jakas dostawka jak to wyglada moze masz jakiegos linka??

*

Offline indian

  • ****
  • 823
dualSIM?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2006, 11:01:04 »

*

Offline flojd

  • 24
dualSIM?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2006, 11:46:29 »
ok wielkie dzieki, teraz mam wszystkojasne

*

Offline flojd

  • 24
dualSIM?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 04, 2006, 16:52:26 »
no tak. hmmm ale przecierz PDA-phone to jzu komputer naprawde nie ma programu co by robil ro co dual-sim??? dziwi mnie ze nikt nie wykozystal potencialu tych urzadzen do tego celu.

Dual Sim w Qtek 9100
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2006, 18:31:01 »
Uzywa ktos moze 2 kart w jednym qteku?
Jesli tak to jaka aplikacje do zmiany mozecie polecic?

*

Offline KeriM36

  • ****
  • 809
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.klos.net.pl
  • Sprzęt: Nokia E66 i powrót do MDA Compact 3
Dual Sim w Qtek 9100
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2006, 21:09:13 »
witam
uzywam i co prawda musialem ostro szukac takiego ktory dziala poniewaz np te z allegro za 30 do 50zl w ogole ani troche nie chcialy ruszyc. w koncu jeden gosc z komisu posprowadzal wszelkie mozliwe dual-e jakie sie tylko dalo i jeden zaskoczyl. co prawda zarzyczyl sobie 60zl ale i tak warto

pozdrawiam

KeriM

Dual Sim w Qtek 9100
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2006, 21:15:15 »
A mozesz podać nazwe tego duala? ...nie chciałbym kupować na allegro wszytkich po kolei :)
- Jaką aplikacją przełączasz się między kartami?

*

Offline mim99

  • 45
Dual Sim w Qtek 9100
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2006, 21:33:21 »
przyłączam się do pytania, opisz dokładnie czego używasz i jak tego używasz?

*

Offline KeriM36

  • ****
  • 809
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.klos.net.pl
  • Sprzęt: Nokia E66 i powrót do MDA Compact 3
Dual Sim w Qtek 9100
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2006, 21:40:17 »
nazwy dokladnej nie podam poniewaz jej nie znam - opakowania nie bylo.
na allegro odradzam kuowac bo ja tak sobie utopilem ok 130zl i tak sobie leza gdzies w szufladzie bo na nokii np dziala ale po przelozeniu do spv juz nie

przelaczanie jest proste: standardowo dodatkowe menu AUT jest w programach ale mozna je sobie oczywiscie dac na pulpit i tam sie wybiera miedzy jedna, a druga karta.

jesli chcecie cos takiego zakupic to polecam przed zakupem sprawdzic - z reszta ja tak pozniej robilem (jak juz wspomnialem) gosc z komisu pozamawial co sie tylko dalo i w koncu jeden zaskoczyl

w razie czego moge pomoc w zdobyciu takiego dual'a - dam mi tylko znac na PM

Dual Sim w Qtek 9100
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2006, 21:49:37 »
to może zrób fote cyfrakiem, będziemy wiedzieli chociaż czego "mniej więcej" szukać :)