Co polecacie ?

  • 64 Odpowiedzi
  • 2198 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Co polecacie ?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 08, 2006, 22:04:58 »
Moze i tak, ale tak w zasadzie to sa raczej niewielkie roznice w szybkosci, raczej "kosmetyczne" niz jakies przelomowe  :)

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Co polecacie ?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 08, 2006, 23:44:45 »
w tym tescie qtek 9100 bez oc ma 1088 na 180 mhz a 1617 na 254mhz


wedle tego testu mozna sklasyfikowac go jako szybkie urzadzenie
moze ktos nastepny zrobi test?
zamiast pisac wszystko co ma 200mhz jest wolne
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

Co polecacie ?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 08, 2006, 23:55:01 »
Cytat: "Adamerso"
eee tam... Wszystko co ma 200mhz jest wolne  :P ;)

Co racja to racja  :proud:
hehe
Ale do tego co on potrzebuje mu styknie  :)
Niemusicie mu motac z wynikami z GXmark  :surprised:

*

Offline kero8

  • **
  • 194
  • Sprzęt: XDA mini + 4GB
Co polecacie ?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 09, 2006, 09:53:50 »
Z 1600pkt raczej w PSXa sobie niepogracie. Mój Compact ma po podkręceniu 2205pkt :)

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Co polecacie ?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 09, 2006, 10:05:23 »
Cytat: "kero8"
Z 1600pkt raczej w PSXa sobie niepogracie. Mój Compact ma po podkręceniu 2205pkt :)
To demonem szybkosci tez nie jest.
a kto chce grac w psx`a. a nominalnie ile masz? i screenka bys wrzocil.
Jaki masz procesor? pewnie stara 400 dlatego tak malo wydajna
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Co polecacie ?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 09, 2006, 10:11:49 »
Cytuj
w tym tescie qtek 9100 bez oc ma 1088


Cytuj
wedle tego testu mozna sklasyfikowac go jako szybkie urzadzenie


lol. czyli mda1 jest szybsze  :proud: Zawsze widziałem, że vario jest cienkie, ale aż tak? :P

Cytuj
Nie az tak wolne, ale za to jak malo pradozerne :P

wolne - moduł graficzny b. wolny, system też wolno działa, a ile się uruchamia to szkoda gadać :) (miałem okazję się pobawić m3000)

a odnośnie prądożerności - ma niewiele mniejsze spożycie niż mda3 - na seryjnej baterii 1250mAh trzyma 200h a rozmowy 4h. MDA3 na seryjnej baterii 1450 trzyma wprawdzie 168h (jakby wgrać wm5 to dodałoby 20% (niepotrzebne w wm5 72godzinne podtrzymanie pamięci) i wyszłoby nawet nieco więcej). Rozmów ma identycznie 4h (też można by mieć +20% na WM5)
A na zakończenie i dobicie ;) : do mda3 można kupić baterię 2400mAh :)

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Co polecacie ?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 09, 2006, 10:28:15 »
Cytat: "Adamerso"
Cytuj
w tym tescie qtek 9100 bez oc ma 1088



lol. czyli mda1 jest szybsze  :proud: Zawsze widziałem, że vario jest cienkie, ale aż tak? :P

Cytuj
Nie az tak wolne, ale za to jak malo pradozerne :P

wolne - moduł graficzny b. wolny, system też wolno działa, a ile się uruchamia to szkoda gadać :) (miałem okazję się pobawić m3000)

a odnośnie prądożerności - ma wiele mniejsze spożycie niż mda3 - na seryjnej baterii 1250mAh trzyma 200h a rozmowy 4h. MDA3 na seryjnej baterii 1450 trzyma wprawdzie 168h (jakby wgrać wm5 to dodałoby 20% (niepotrzebne w wm5 72godzinne podtrzymanie pamięci) i wyszłoby nawet nieco więcej). Rozmów ma identycznie 4h (też można by mieć +20% na WM5)
A na zakończenie i dobicie ;) : do mda3 można kupić baterię 2400mAh :)
to zaloz sie zo swojego demona ze moj otworzy szybciej am o 2 sekundy, masz wydajnosc kart rzedu 650 kilo na sekunde a vario 1,1 mega na sekunde, cos mi sie tu nie zgadza.
 cytat "A na zakończenie i dobicie ;) : do mda3 można kupić baterię 2400mAh" tego nie rozumiem  :) . Wez jakis nerwosol na uspokojenie :) widze ze mozna ci podniesc cisnienie do stratosfery w 2 sekundy, lekarz powinien ci zakazac czytac to forum, wiesz wylew do mozgu zawal itd.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Co polecacie ?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 09, 2006, 11:04:16 »
Cytuj
Wez jakis nerwosol na uspokojenie wesoły widze ze mozna ci podniesc cisnienie do stratosfery w 2 sekundy, lekarz powinien ci zakazac czytac to forum, wiesz wylew do mozgu zawal itd.

Ke? :mysli: Mówisz o tej mojej wypowidzi z cytatu? Ja jestem niespokojny? Raczej się podśmiewam z twojej klasyfikacji m3000 jako szybkiego urządzenia :) No i to chyba ty się denerwujesz jak wynika z posta :)

A z 2400mAh chodziło mi o to, że jeśli liczy się dla Ciebie czas pracy na bateriach (przez co dałeś wyraz swym zachwytem na punkcie oszczędności prądowej swojego OMAPa) to mda3 może potrzymać dłużej niż m3000, bo można kupić wspomnianą baterię 2400mAh ;) A, że realna oszczędność baterii jest minimalna (i wynika praktycznie wyłącznie z budowy systemu) pisałem wcześniej.


odnośnie AM:
otworzy może i szybciej (jeśli procek za kartą nadąży :P ), ale z przesuwaniem mapy i obliczaniem długich tras obawiam się , że nie będzie tak wesoło :)

*

Offline KarolP

  • ****
  • 839
Co polecacie ?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 09, 2006, 11:27:51 »
jest nawet bateria 4.500 MAh (linka zapomniałem) ale kosztowała ok. 700 zł !!!!!

Romulus uspokój się trochę...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Co polecacie ?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 09, 2006, 12:55:53 »
To juz zaczyna przypominac odwieczna dyskusje na wyzszascia swiat Bozego Narodzenia nad swietami Wielkanocnymi  :P
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Co polecacie ?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 09, 2006, 13:17:39 »
Cytat: "Adamerso"

A z 2400mAh chodziło mi o to, że jeśli liczy się dla Ciebie czas pracy na bateriach (przez co dałeś wyraz swym zachwytem na punkcie oszczędności prądowej swojego OMAPa) to mda3 może potrzymać dłużej niż m3000, bo można kupić wspomnianą baterię 2400mAh ;) A, że realna oszczędność baterii jest minimalna (i wynika praktycznie wyłącznie z budowy systemu) pisałem wcześniej.

Moze i wytrzymuje podobnie ale to tak wielka kobyla,ze chyba dodatkowy plecak trzeba dokupic, zeby go ze soba nosic, nie mowiac juz o tym jakby dolozyc baterie 2400 to chyba musialbym ze soba przyczepke wozic :P
Cytat: "KarolP"
jest nawet bateria 4.500 MAh (linka zapomniałem) ale kosztowała ok. 700 zł !!!!!

Romulus uspokój się trochę...

To wtedy ile wazy Mda3 i jaka jest duza? :) Nawet nie wyobrazam sobie jak to ze soba zabierac, to chyba notebook jest lzejszy :))
Bez przesady, kazdy sie moze wypowiadac, a nie tylko Wy zachwalajac w kazdy watku Mda3 :)
Cytat: "Adamerso"

lol. czyli mda1 jest szybsze  :proud: Zawsze widziałem, że vario jest cienkie, ale aż tak? :P

 

Jak z tego wynika Mda1 wcale nie jest szybsze :)

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Co polecacie ?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 09, 2006, 14:12:33 »
skąd ty wogóle wziąłeś tą tabelkę ? :O  I czego dotyczy?

Bo wiesz tak to ja mogę ;) :

m3000 - 12%
mda1 - 98%
mda3 - 201321341244723428e274234823472%


Ja to pisałem to Romulusa na temat modułu graficznego.



Cytuj
Moze i wytrzymuje podobnie ale to tak wielka kobyla,ze chyba dodatkowy plecak trzeba dokupic, zeby go ze soba nosic, nie mowiac juz o tym jakby dolozyc baterie 2400 to chyba musialbym ze soba przyczepke wozic :P

no poptrz - ja nie muszę używać plecaka, jestem przyzwyczajony do noszenia dużych rzeczy w spodniach więc mda3 mnie rozmiarem nie przeraża :D

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Co polecacie ?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 09, 2006, 14:20:48 »
Cytat: "Adamerso"
skąd ty wogóle wziąłeś tą tabelkę ? :O  I czego dotyczy?

Teraz to mnie troche rozczarowales, niby jestes uzytkownikiem tego forum, a nie czytasz artykulow, testow, wstyd :)
Stad go wzialem: http://pdaclub.pl/view.php?news_id=11553
Jest to benchmark na trailerze Matrixa w TCMP.


Cytuj

no poptrz - ja nie muszę używać plecaka, jestem przyzwyczajony do noszenia dużych rzeczy w spodniach więc mda3 mnie rozmiarem nie przeraża :D

To jestem pod wrazeniem....wielkosci Twoich spodni :))

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Co polecacie ?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 09, 2006, 14:31:04 »
nie znalazłem, bo nie interesują mnie pockety z gorsze niż to co mam - szkoda mi było czasu na czytanie recenzji ;)


no, ale respect - może filmy odtwarzać bez przycięć... Jak na 200mhz to jest coś! :worried:

Co polecacie ?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 09, 2006, 14:34:19 »
horde
Opowiadasz głupoty mda3 nie jest takie wielkie
Tak samo ci moze powiedziec posiadacz na przyklad k750i ze ten twoj wizard    
to cegła bo taki jest przy k750i i zebys sobie plecak kupil :)
Ale ze on ma malutki wyswietlacz itd to inna bajka
Tak samo mda 3 ma 3,5 a wizard 2,8
I na tym tescie bardzo dobrze widac bo wizard ma 108% a mda 2 211%
ze mocniejszy procek jest x2
Ale to jest tylko takie gadanie dla jednych procek z wizarda wystarczy dla innych jest to złom  :)

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Co polecacie ?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 09, 2006, 14:37:42 »
Tiduss oj tam, nie znasz się :) na mda3 to trzeba mieć plecak :)))

a wizard to taki mały cieniusieńki płateczek mniejszy niż Panasonic A102 :)






A te 400mhz są małowydajne bo stare :) no i prądożerne

Co polecacie ?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 09, 2006, 14:39:22 »
Adamerso
Oj znam bo sam posiadam teraz mda3 :) i plecak tez juz zakupilem :proud:
Myslalem tez go w siatce nosic  ;) ale kolega tutaj zapodal lepszy pomysl z plecakiem  :proud:

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Co polecacie ?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 09, 2006, 14:41:44 »
Tiduss moja wypowiedź to była tylko ciężka ironia zebrana z postów niezłomnych obrońców wizarda: romulusa i horde'go :)


btw: to mamy identyczny zestaw - mda3 i psp niższe niż 2.01 (ja mam jeszcze 2.00 bo gram w gta i zbieram na 2gb dopiero ;-) )

Co polecacie ?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 09, 2006, 14:45:08 »
Adamerso
hehe wiem szybko pisalem i niepomyslalem  :proud:
Nom ja dalem na 1,5 bo gta juz przeszlem  :proud:  
musze zmienic w profilu bo mam jeszcze compacta  :worried:
Myslalem zakupic ta baterie 2400 ale jak kolega pisze ze trzeba przyczepke ze soba miec to niewiem skad ja wezme  :(

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Co polecacie ?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:02:46 »
Cytat: "Tiduss"

Opowiadasz głupoty mda3 nie jest takie wielkie
Tak samo ci moze powiedziec posiadacz na przyklad k750i ze ten twoj wizard    
to cegła bo taki jest przy k750i i zebys sobie plecak kupil :)
Ale ze on ma malutki wyswietlacz itd to inna bajka
Tak samo mda 3 ma 3,5 a wizard 2,8
I na tym tescie bardzo dobrze widac bo wizard ma 108% a mda 2 211%
ze mocniejszy procek jest x2
Ale to jest tylko takie gadanie dla jednych procek z wizarda wystarczy dla innych jest to złom  :)

Drogi Panie troche grzeczniej, ja Cie nie obrazam, tez moge ze swojego punktu widzenia napisac, ze glupoty opowiadasz, wiec tonuj troche swoje wypowiedzi albo zamilcz.
Tak dla porownania Wizard ma wymiary 109x58x23,7 waga 160g, MDA3 125 x 71,6 x 18,7 waga 205g, a K750i 100x46x20,5 waga 99g wiec o ile liczby nie sa dla Ciebie problemem to jasno wynika ktoremu urzadzeniu jest blizej do telefonu i ktore jest mniejsze, bo jak nazwa wskazuje porownujemy tu palmofony czyli urzadzenia ktore maja tez pelnic funkcje telefonu i jak dla mnie ich rozmiar ma znaczenie.
Cytat: "Adamerso"
nie znalazłem, bo nie interesują mnie pockety z gorsze niż to co mam - szkoda mi było czasu na czytanie recenzji

Tak sie sklada, ze ta tabelka byla tez w innych artykulach, ten przytoczylem dla przykladu. Z tego widac jaki z Ciebie "fachowiec"  :)  
Cytat: "Adamerso"
Tiduss moja wypowiedź to była tylko ciężka ironia zebrana z postów niezłomnych obrońców wizarda: romulusa i horde'go

To nie tak troszke sie Tobie pomylio, nie jestem niezlomnym obronca Wizarda tylko Ty jestes tak zapatrzony w ten swoj sprzet, ze nie dostrzegasz niczego innego. Milo tak sie nabijac z innego sprzetu, ale jak ktos nieprzychylnie napisze o Twoim to widac, ze Was to jednak boli.

Co polecacie ?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:08:19 »
horde
Wymiary wymiarami ale zobacz sobie k750i na realu a wizarda i wizard wyglada jak cegla
Chodzilo mi o samo rozumowanie tego tekstu ze te piszesz ze mda 3 jest dla ciebie duzy bo masz wizarda
Tak samo napisze posiadacz k750i o twoim wizardzie
Widzisz dla ciebie ma rozmiar a dlamnie wyswietlacz bo 2,8 jest za maly jak na pocketa(posiadalem mda compact wiec niemuszisz mi pisac)a takze mocny procesor bo czasem pobawie sie w emulatory w ktorych wizard wysiada na poziomie emu snesa ale to tylko szczegol
Dlatego takie klocenie sie niema sensu

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Co polecacie ?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:12:57 »
Dokladnie nie ma sensu. Dal Ciebie wymiary nie maja znaczenia, a dla mnie maja. Ty uwazasz, ze potrzebna Tobie duza moc procesora, a mi te 200 wystarcza, a dzieki temu mam inne z tego pozytywy.
Kazdy ma swoje zdanie tylko nie lubie jak ktos widzi zalety tylko swojego sprzetu i nabija sie z innych. Pozdrawiam

Co polecacie ?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:15:57 »
horde
Dlatego jest wizard i mda 3 :proud:
Ty wybierzesz wizarda ja Mda 3 proste  ;)
Niema sprzetu idealnego bo by nic innego sie niesprzedawalo  :surprised:

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Co polecacie ?
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:19:21 »
Cytat: "horde"
Drogi Panie troche grzeczniej, ja Cie nie obrazam, tez moge ze swojego punktu widzenia napisac, ze glupoty opowiadasz, wiec tonuj troche swoje wypowiedzi albo zamilcz.



ej... wiesz... ale to nie my tu robimy wycinki osobiste i najazdy

Cytat: "horde"
tonuj troche swoje wypowiedzi albo zamilcz.

Cytat: "horde"
Z tego widac jaki z Ciebie "fachowiec"

Cytat: "horde"
tylko Ty jestes tak zapatrzony w ten swoj sprzet

Cytat: "horde"
Teraz to mnie troche rozczarowales, niby jestes uzytkownikiem tego forum, a nie czytasz artykulow, testow, wstyd

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Co polecacie ?
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:22:06 »
Przy wiekszosci z tych wypowiedzi byly usmiechy, jakbys nie zauwazyl, albo nie wiedzial co to znaczy  :) A reszta to byla odpowiedz na to, ze pisze glupoty...

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Co polecacie ?
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:25:05 »
Cytat: "horde"
Kazdy ma swoje zdanie tylko nie lubie jak ktos widzi zalety tylko swojego sprzetu i nabija sie z innych


rotfl... tym mnie rozbawiłeś



pozwolę sobie zrobić kolejny cytat:
Cytat: "horde"
Moze i wytrzymuje podobnie ale to tak wielka kobyla,ze chyba dodatkowy plecak trzeba dokupic, zeby go ze soba nosic, nie mowiac juz o tym jakby dolozyc baterie 2400 to chyba musialbym ze soba przyczepke wozic :P
(...)
To wtedy ile wazy Mda3 i jaka jest duza? :) Nawet nie wyobrazam sobie jak to ze soba zabierac, to chyba notebook jest lzejszy :))


no i jak to się ma do twojego tekstu "nie lubie jak ktos widzi zalety tylko swojego sprzetu i nabija sie z innych"?

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Co polecacie ?
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:25:53 »
Cytat: "horde"
Przy wiekszosci z tych wypowiedzi byly usmiechy, jakbys nie zauwazyl, albo nie wiedzial co to znaczy  :) A reszta to byla odpowiedz na to, ze pisze glupoty...


wiesz... przy naszych też. :bored:

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Co polecacie ?
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:27:29 »
Przy tej, ze pisze glupoty, jakos nie zauwazylem, tylko prosze teraz nie poprawiac  :D

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Co polecacie ?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:33:43 »
Czy jakis Admin moglby zamknac ten watek bo to juz po malu sie niesmaczne robi....
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

Co polecacie ?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:35:11 »
horde
ale docinales nieraz vide ten plecak czy przczepka :)
sorry ale jak zobaczylem ze ktos pisze ze notebook lzejszczy czy trzeba przyczepke to wiadomo o co chodzi :)
a wiekszy procek zawsze jest potrzebny ale htc chcialo zarobic 2 razy
najpierw wydali qteka 9100 a teraz 9600 to samo tylko z lepszym prockiem i wiadomo ze chetnych niebedzie brakowalo :)