ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania

  • 137 Odpowiedzi
  • 23561 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« dnia: Marzec 23, 2008, 21:34:15 »
08 marca 2008 r. postanowiłem ściągnąć simlocka ze swojego SPV M650 więc skorzystałem ze strony http://abcgsm.eu/. Zapłaciłem kartą 112 zł. za kod odblokowujący i .... czekam do dzisiaj, a kodu ani widu ani słychu  :mad:


EDIT

Na razie sprawa jest w trakcie załatwiania i dlatego powstrzymuję się od wyrażania opinii. Jak to się zakończy to dam znać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 21:38:39 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Dino_Zaurus

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- nie polecam !!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2008, 21:40:11 »
dzwoniles do nich? pisales mail? zgloszenie serwisowe zrobiles? czy po prostu siedzisz , nic nie robisz i nie polecasz? bo rozne rzeczy na laczach mogly sie dziac...

http://abcgsm.eu/kontakt.html

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2008, 22:06:12 »
Oczywiście, że pisałem i e-maile i na GG. Odpowiedź oczywiście szybka ale w stylu" to nie od nas zależy, to sprawa serwerów, my tylko pośredniczymy, jakieś problemy" itp. Napisali również, że średni czas to 3 dni a ja czekam już 15 i nic  :mad: Gdzieś w regulaminie jest, że 28 dni to max a jak się nie uda to oddają kasę, porażka  :(


NIESTETY ZAAKCEPTOWAłEM REGULAMIN I 28 DNI TO TERMIN OSTATECZNY ALE MOżE TO BęDZIE WCZEśNIEJ
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 21:44:31 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- nie polecam !!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2008, 01:27:19 »
hm :worried:...

 Ja też , od 11 marca czekam , nawet napisałem zapytanie czy to musi tak długo trwać?...
   
"  ...niestety nie jest to uzależnione od nas, kody są generowane na zdalnych serwerach on-line..."

      Czytałem regulamin , pozostaje czekać ... :(

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2008, 17:12:31 »
Na kolejnego e-maila odpowiedzieli, że będzie w terminie czyli DO 28 DNI   :(

NA RAZIE CUT
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 21:44:48 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- nie polecam !!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2008, 21:57:26 »
Witam wszystkich,
parę słów wyjaśnienia do zaistniałej sytuacji,
firma ABC GSM, jest firmą pośredniczącą w transakcjach pomiędzy Klientami sklepu http://abcgsm.eu/sklep/ , a operatorami "unlock server", gdzie są generowane kody do usunięcia blokad simlock, nie jest wykonawcą tej usługi, lecz tylko pośrednikiem, więc generalnie nie ma wpływu na terminy realizacji, co jest wyraźnie napisane na każdej stronie z opisem konkretnego produktu ( usługi ), jak również na stronach regulaminu, przekazywane terminy są orientacyjne, takie jak przekazuje je nam, konkretny usługodawca ( operator servera ), ale nie jest to gwarantowany termin, tekst zawart na każdej stronie - " orientacyjny termin realizacji - 24h - 72h od zaksięgowania wpłaty ( termin uzależniony jest od sieci GSM na jaka jest założona blokada simlock, oraz od kolejkowania, kody sa generowane na zdalnych serwerach on-line, na podstawie przekazanych danych przez Klienta, orientacyjny termin realizacji nie jest gwarantowanym i może ulec zmianie ). Informacja o realizacji zamówienia ( zakończeniu - wygenerowaniu kodu ) jest przesyłana bezpośrednio z serwera on-line na adres mailowy Klienta. " jak również informacja o wygenerowaniu kodu jest przekazywana bezpośrednio do Klienta, a nie do firmy ABC GSM, firma otrzymuje tylko informacje o zakończeniu usługi, a nie o jej przebiegu, jeżeli termin realizacji przedłuża się, to jest zrozumiałym że taka informacja ( zapytanie ) jest wysyłana do operatora servera z żądaniem wyjaśnienia, ale ze względu ze umowy ramowe ( współpracy ) mówiące o terminie gwarantowanym 28 dni ( co jest również zawarte na stronach regulaminu sklepu ) firma abs gsm nie ma możliwości wyegzekwowania natychmiastowej odpowiedzi, czy realizacji usługi, Klienci o tym również są informowani. Klienci przed dokonaniem zakupu doskonale wiedzą, co kupują i jakie terminy są zagwarantowane dla tej usługi, ze swojej strony wykazujemy się pełną inicjatywą, aby pozyskać kolejnych usługodawców, aby można było zminimalizować terminy realizacji w przypadku przedłużania się ich, czy niemożności wygenerowania kodów, nikt nie może nam zarzucić że kogokolwiek wprowadziliśmy w błąd nie informując, czy nie upubliczniając zawartych tu informacji, Klient dokonuje zakupu mając pełen obraz jak jest realizowana usługa zdalnego odblokowania telefonu, następną kwestią jest system ocen ( recenzji ) zawartych na naszej stronie, Klient zarzucił nam, ze jego recenzje zostały usunięte, tak jest to prawda, ale przypominam że jesteśmy firmą komercyjną i  nie pozwolimy sobie na szkalowanie i opublikowanie nie prawdziwych informacji na stronach naszego sklepu, czy portalu, jeżeli takie informację będą się pojawiały na innych portalach lub forach będziemy dochodzić swoich praw na drodze sądowej, tym bardziej że zakupów w sieci Internet powinny dokonywać osoby, które potrafią czytać regulamin danego sklepu ze zrozumieniem, a jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości, to zawsze nasz zespół będzie próbował je wyjaśnić, tylko najpierw należy zadać konkretne pytanie.

jeszcze jedna kwestia dotycząca samych opóźnień, były one spowodowane w dużej mierze awarią serwera usługodawcy i przenoszeniem danych na serwery zewnętrzne, realizacja zamówień ( krótkie terminy ) powinna wrócić do normy od 02 kwietnia ( termin ponownego uruchomienia ), w chwili obecnej kody są generowane na alternatywnych serverach w stosunku do głównego uslugodawcy

Pozdrawiam
w imieniu ABC GSM
Michal Kosla
abc-gsm

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2008, 22:05:16 »
Po pierwsze z komentarzy na Waszej stronie wynika, że wszyscy dostają kod bardzo szybko od 3 - 7 dni. Ja też zostałem poinformowany, że przeważnie jest to 7 dni ale, że REGULAMIN mówi do 28 dni. Dobra, nie mam wyjścia czekam  :(

Po drugie nie szkalowałem w żaden sposób Waszej firmy !!! Komentarze, które wystawiłem były prawdziwe (pisałem, że czekam 16 dzień) i kulturalne. To chyba normalne, że ocena jest subiektywna. 

Jednakże mam nadzieję na pozytywne i szybkie załatwienie tej sprawy  :ok:

Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2008, 22:23:34 »
Po pierwsze z komentarzy na Waszej stronie wynika, że wszyscy dostają kod bardzo szybko od 3 - 7 dni. Ja też zostałem poinformowany, że przeważnie jest to 7 dni ale, że REGULAMIN mówi do 28 dni. Dobra, nie mam wyjścia czekam  :(

Po drugie nie szkalowałem w żaden sposób Waszej firmy !!! Komentarze, które wystawiłem były prawdziwe (pisałem, że czekam 16 dzień) i kulturalne. To chyba normalne, że ocena jest subiektywna. 

Jednakże mam nadzieję na pozytywne i szybkie załatwienie tej sprawy  :ok:

Oj coś czybko zmieniłeś zdanie oraz usunąłeś poprzednie wpisy, dla mnie to trochę dziwne.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2008, 22:26:22 »
Co jest dla Ciebie dziwne?? Tak się zobowiązałem w prywatnej korespondencji i to moja sprawa. Poza tym chodzi mi tylko o wygenerowanie kodu a nie o jakieś "wojenki".

Fakt jest taki, że czekam na kod 16 dzień i tyle, jak dostanę to napiszę na Forum.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2008, 22:33:34 »
Co jest dla Ciebie dziwne?? Tak się zobowiązałem w prywatnej korespondencji i to moja sprawa. Poza tym chodzi mi tylko o wygenerowanie kodu a nie o jakieś "wojenki".

Fakt jest taki, że czekam na kod 16 dzień i tyle, jak dostanę to napiszę na Forum.


To iż najpierw ich objeżdżasz i podajesz cytaty z ich listu, a później wszystko usuwasz. Jak pamiętam ten cytat był znamienny i bardzo ostry, a teraz go usunąłeś. Rozumiem iż wkurza Cię fakt długiego oczekiwania, mnie też by wkurzał, ale zmienianie postów i usuwanie z ich TAKICH informacji wskazuje na to iż albo się przestraszyłeś albo nas oszukiwałeś i nie była to prawda.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2008, 22:38:31 »
studentk nikogo nie okłamałem i nic sobie nie wymyśliłem. Możesz sobie myśleć co chcesz. A to co ja robię ze swoimi postami (mogę nawet wykasować wszystkie bo je sam napisałem) to moja sprawa. To co do nich miałem to nie bój się napisałem w prywatnej korespondencji i stwierdziłem, że nie będę umieszczał swojej prywatnej korespondencji na FORUM. Z niczego się nie wycofuję. Dla mnie EOT jak chcesz pogadać to pisz PW.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline skopek

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy Mini XT320
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2008, 08:00:50 »
Taka jest prawda, że wszystkie tego typu serwisy korzystają z http://imei-check.co.uk  :P

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2008, 13:46:57 »
Nie wiem z jakiego korzystają serwisu, nie interesuje mnie to. Ja chcę kod i nadal czekam (18 dzień). Chyba sprawdzi się "przepowiednia" gościa z ABCGSM, że nie ma wpływu kiedy dostanę ten kod ale dla mnie się "postara", że to będzie 28 dzień  :(


Dostałem przed chwilą kod, który zadziałał  :ok: Uff, w końcu się doczekałem i mogę używać w pełni telefon  :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2008, 23:18:07 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline BeZdomny

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2008, 23:21:39 »
To ja tez sobie ponarzekam... Czekam od 7 marca...  Na wyslane zapytanie otrzymalem standardowa odpowiedz.. (ze to nie od abcgsm.eu zalezy, i ze gwarantowany czas to 28dni itd..). Dla mnie niestety nikt sie nie postaral i wyglada na to ze bede musial wytrzymac miesiac bez PDA :( Nawet jesli dostalbym ten kod minute po napisaniu tego posta to z cala pewnoscia nigdy nikomu nie polece tego serwisu.

*

Offline mgalazka

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Umiesz liczyć?? Licz na siebie!!
  • Sprzęt: HTC Blackstone
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2008, 14:02:32 »
I oto chodzi aby pisać o takich rzeczach. Może i faktycznie pisze w regulaminie że 28 ale jak się czyta opis usługi wynika że ok 24h - 72h, to sugeruje że w tym czasie zostanie wykonana usługa, a to nie 28dni. Dzięki temu wielu osób nie skorzysta z ich usług. Jestem za i napewno osobiście nie skorzystam z ich usług.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2008, 14:06:03 »
I oto chodzi aby pisać o takich rzeczach. Może i faktycznie pisze w regulaminie że 28 ale jak się czyta opis usługi wynika że ok 24h - 72h, to sugeruje że w tym czasie zostanie wykonana usługa, a to nie 28dni. Dzięki temu wielu osób nie skorzysta z ich usług. Jestem za i napewno osobiście nie skorzystam z ich usług.

Niestety z opinii zamieszczonych na ich stronie też wynika, że czas jest krótki ok. 3 dni. Może tak było ale teraz mieli/mają kłopoty serwerów zewnętrznych i dlatego tak to długo trwa. Podobno wszystko ma wrócić do normy po 1 kwietnia.

Jakby się ktoś jednak zdecydował to na hasło PDACLUB usługa kosztuje 100 zł.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline roach

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Road Slayers Member
    • Road Slayers
  • Sprzęt: MDA Compact III
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2008, 18:42:43 »
Ja również korzystałem z ich usług. Czas oczekiwania na kod to 3 tygodnie.
REGULAMIN !!

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2008, 11:25:37 »
 :|  Nooo cóż dalej czekam od 11marca!...

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2008, 13:50:26 »
:|  Nooo cóż dalej czekam od 11marca!...

No to napisz do nich z zapytaniem co w Twojej sprawie. Niby nic nie mogą ale po moich interwencjach dostałem kod szybko. Mi nerwy puściły po 16 dniach oczekiwania.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline BeZdomny

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2008, 23:12:16 »
Jutro mija regulaminowe 28dni, kodu nadal nie dostalem, odpowiedzi na emaile brak i w zwiazku z tym chcialem sie dowiedziec jak odzyskac moje pieniadze ?

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2008, 00:26:31 »
Jutro mija regulaminowe 28dni, kodu nadal nie dostalem, odpowiedzi na emaile brak i w zwiazku z tym chcialem sie dowiedziec jak odzyskac moje pieniadze ?

to może zwróć się najpierw do sklepu, albo przeczytaj w końcu chociaż raz człowieku regulamin, jak widzę każdy umie  pisać ale już z czytaniem dla nie których jest gorzej, a pretensji mnóstwo, ludzie czytajcie uważnie co jest napisane, a nie będzie później wątpliwość, nie wiem czy w sieci Internet kupują dzieci czy dorośli ludzie, bo niekiedy mam wątpliwości.

abcgsm
abc-gsm

*

Offline BeZdomny

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:09:16 »
Regulamin przeczytalem na samym poczatku, dlatego bylem bardzo spokojny przez te 28dni.. Do sklepu juz sie zwracalem,  nie otrzymalem odpowiedzi i teraz zaczynam sie denerwowac.. dzieki waszej "powaznej" firmie zostalem bez pda przez miesiac !! W regulaminie na waszej stronie jest napisane ze po 28dniach nastepuje automatyczna korekta i pieniadze sa zwracane, ale na tej samej stronie jest napisane ze orientacyjny czas realizacji zamowienia to 24-72h co bardzo podwaza wasza wiarygodnosc...

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 03, 2008, 11:54:27 »
Regulamin przeczytalem na samym poczatku, dlatego bylem bardzo spokojny przez te 28dni.. Do sklepu juz sie zwracalem,  nie otrzymalem odpowiedzi i teraz zaczynam sie denerwowac.. dzieki waszej "powaznej" firmie zostalem bez pda przez miesiac !! W regulaminie na waszej stronie jest napisane ze po 28dniach nastepuje automatyczna korekta i pieniadze sa zwracane, ale na tej samej stronie jest napisane ze orientacyjny czas realizacji zamowienia to 24-72h co bardzo podwaza wasza wiarygodnosc...
jeżeli podaję Pan konkrety to proszę być wiarygodnym, termin orientacyjny jest podany na stronie produktu, może zacytuje go w pełni, a nie tylko wyrywek, ten który pasuje Klientowi
" orientacyjny termin realizacji - 24h - 72h od zaksięgowania wpłaty ( termin uzależniony jest od sieci GSM na jaka jest założona blokada simlock, oraz od kolejkowania, kody sa generowane na zdalnych serwerach on-line, na podstawie przekazanych danych przez Klienta, orientacyjny termin realizacji nie jest gwarantowanym i może ulec zmianie ). Informacja o realizacji zamówienia ( zakończeniu - wygenerowaniu kodu ) jest przesyłana bezpośrednio z serwera on-line na adres mailowy Klienta."

dodam jeszcze dwa punkty z regulaminu, które dotyczą realizacji zamówień,
# Generowanie kodów do odblokowania ( unlocking via imei ), jest usługą wykonywaną na zdalnych serwerach on-line, a nie produktem, podane terminy realizacji sa orientacyjne, a nie gwarantowane, nie ma możliwosci zrezygnowania z usługi w trakcie jej realizacji, produktem końcowym i zamówionym jest kod do odblokowania, z którego można zrezygnować tylko w przypadku jego niepoprawnosci, tzn. braku okreslonego działania, funkcjonalnosci - zgodnie z opisem jaki występuje na stronie produktu,
# W przypadku nie otrzymania przez Klienta zamówionego kodu ( unlocking via imei ) w terminie do 28 dni od zaksięgowania wpłaty, następuje automatyczna korekta do zamówienia i zwrot równowartosci tego zamówienia, powodem braku, tzn. nie wygenerowania kodu może być awaria serwerów, błędny nr. IMEI, itd.


rozumiem Klientów że są zniecierpliwieni długim okresem oczekiwania, ale nie mogliśmy przewidzieć awarii jakie wystąpiły i opóźnień z tym spowodowanych, przecież nie jest w naszym interesie przetrzymywanie zamówień czy wygenerowanych kodów, tym bardziej że po wygenerowaniu kod jest przesyłany bezpośrednio do Klienta, a nie do nas, serwery znajdują się poza granicami naszego kraju i to też utrudnia komunikację pomiędzy nami a usługodawcą ( operatorem serwera ), sytuacja powinna się zmienić od wczoraj ponieważ ruszył nowy serwer, w ciągu kilku dni powinno wrócić wszystko do normalności, tzn. kod po 2-3 dniach maksymalny termin, zostanie również zmieniony nasz regulamin, jako okres gwarantowany nie będą podawane 28 dni, lecz 10 lub 14, w zależności jaką gwarancję dostaniemy od operatora, szukamy również innych dostawców, którzy mają korzystne warunki dla końcowych Klientów ( czas realizacji i cena ), ale też trzeba zrozumieć że unlock via imei jest stosunkowo nową metodą usuwania blokad na naszym rynku i aby wszystko prawidłowo funkcjonowało potrzeba na to czasu i dużo pracy

pozdrawiam
abcgsm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 12:23:10 wysłana przez abcgsm »
abc-gsm

*

Offline aman

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rom: Artemis Touch Vanilla 4.02 / Diamond by Akeo
  • Sprzęt: SPV M650 / HTC Trinity
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 03, 2008, 13:12:21 »
to dlaczego kolega powyzej nie dostal zwrotu automatycznego po 28 dniach? dobrze ze jest ten temat dzieki temu wiem ze nigdy w zyciu nie skorzystam z firmy abcgsm i bede tez szczerze odradzal swoim znajomym. 
no ale pewnie znajac tutaj wasze praktyki zaraz kolejna osobe bedziecie szantazowac sądem zeby tylko napisala ze firma abcgsm jest rewelacyjna :]

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 03, 2008, 13:59:46 »
to dlaczego kolega powyzej nie dostal zwrotu automatycznego po 28 dniach? dobrze ze jest ten temat dzieki temu wiem ze nigdy w zyciu nie skorzystam z firmy abcgsm i bede tez szczerze odradzal swoim znajomym. 
no ale pewnie znajac tutaj wasze praktyki zaraz kolejna osobe bedziecie szantazowac sądem zeby tylko napisala ze firma abcgsm jest rewelacyjna :]

Najpierw przeczytaj człowieku ten wątek z dnia wczorajszego :
Jutro mija regulaminowe 28dni, kodu nadal nie dostalem, odpowiedzi na emaile brak i w zwiazku z tym chcialem sie dowiedziec jak odzyskac moje pieniadze ?
napisany przez Twojego kolegę
nie wiem czy jesteś dzieckiem, czy osobą dorosłą, jeżeli nie umiesz przeczytać linijki tekstu i go zrozumieć, kiedy mija okres gwarantowany, podaje przecież wyraźnie Twój kolega, a procedura zwrotu jest dokładnie opisana na naszej stronie, może zanim cokolwiek napiszesz to zapoznaj się z tym, chyba że chcesz mieć opinie mało rozgarniętego człowieka, co do skorzystania z naszych usług czy nie, to już tak na prawdę dobra wola każdego kupującego, tylko życzyłbym sobie Klientów, którzy umieją czytać tekst pisany w j.polskim, jeżeli Twoi znajomi wykazują takie cechy, to zapraszam, natomiast Ty Kolego możesz sobie odpuścić, jak twierdzisz że kogokolwiek szantażowaliśmy sądem, aby świadczył nie prawdę na naszą korzyść, taki wywód świadczy tylko o poziomie inteligencji, osoby piszącej
i nie twierdzę że nasza firma jest rewelacyjna i nie popełnia błędów, ale do tego umiemy się przyznać i staramy się je naprawiać w odróżnieniu od niektórych osób,
kody sprzedajemy od dość krótkiego czasu i aby stać się profesjonalistami, musimy się tego nauczyć

Pozdrawiam
abcgsm
abc-gsm

*

Offline aman

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rom: Artemis Touch Vanilla 4.02 / Diamond by Akeo
  • Sprzęt: SPV M650 / HTC Trinity
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 03, 2008, 14:43:54 »
Kolego możesz sobie odpuścić, jak twierdzisz że kogokolwiek szantażowaliśmy sądem, aby świadczył nie prawdę na naszą korzyść, taki wywód świadczy tylko o poziomie inteligencji, osoby piszącej
i nie twierdzę że nasza firma jest rewelacyjna i nie popełnia błędów, ale do tego umiemy się przyznać i staramy się je naprawiać w odróżnieniu od niektórych osób,

Pozdrawiam
abcgsm

moge to tylko skomentowac tak : hahahahahahhaahahha . Inwektywy w moja strone przemilcze , bo nie prowadze rozmow na tak niskim poziomie. Ale swiadczy to tylko o tym że prawda w oczy kole :P. Tak sie umiecie przyznac do bledow ze kasujecie negatywne opinie na Wasz temat na stronie zostawiajacy tylko takie w stylu : " bez problemu bardzo krotki czas oczekiwania". To jest komuna :)

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 03, 2008, 15:22:34 »
moge to tylko skomentowac tak : hahahahahahhaahahha . Inwektywy w moja strone przemilcze , bo nie prowadze rozmow na tak niskim poziomie. Ale swiadczy to tylko o tym że prawda w oczy kole :P. Tak sie umiecie przyznac do bledow ze kasujecie negatywne opinie na Wasz temat na stronie zostawiajacy tylko takie w stylu : " bez problemu bardzo krotki czas oczekiwania". To jest komuna :)
[/quote]

rzeczywiście, niski poziom konwersacji, o ile można nazwać to konwersacją, co do kasowania opinii negatywnych czy pozytywnych, to proszę najpierw zasięgnąć opinii osoby która je wystawiła i za czyją zgodą ( aprobatą ) została usunięta, jak również przypominam że nasz portal jest portalem komercyjnym i na pewno na jakiego stronach nie pozwolimy sobie na szkalowanie firmy, co do prawdy, to jakby kuła w oczy, to zapewne nikt by z naszej strony na tym forum nie podejmował prowadzenia rozmów z Klientami i nie wyjaśniał tak szczegółowo zaistniałej sytuacji, ostatni kwestia to stwierdzenie z Twojej strony kolego "To jest komuna :) ", teraz już wiem z kim mam do czynienia i na jakim poziomie mogę prowadzić rozmowę

pozdrawiam
abcgsm
abc-gsm

*

Offline !Novy

  • ****
  • 774
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond      ROM Dutty V3-Oh yeah!
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 03, 2008, 15:34:25 »
Panowie poczytajcie sobie tutaj.Dla wielu modeli jest tam rozwiązanie.Pozdrawiam! :ok:
[PIRACTWO]/torrent/82549]http://[PIRACTWO]/torrent/82549[/url]

To nie torrent tylko link do stronki!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 16:17:37 wysłana przez !Novy »
Złodziejstwo jest wybaczalne – głupota nie.Napoleon Bonaparte

Mam bana na to forum :(

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 03, 2008, 17:52:04 »
Jako założyciel tego wątku muszę się wypowiedzieć bo jak czytam "wywody" Panów z ABCGSM to jestem przerażony  :mad:

Obrażają wszystkich wokół a sami zamiast przeprosić KLIENTA zwalają winę na innych, tak nie zachowuje się poważna firma.  Komentarze na ich stronie są manipulowane tzn. są usuwane negatywne. Moje 3 negatywne komentarze zostały usunięte a dopiero 4 pozwoliłem żeby usunęli. Mam zapisaną  rozmowę na GG z pracownikiem Waszej firmy gdzie podawał czas wygenerowania kodu 3 lub 7 dni.

Chamstwo i bezczelność tych panów oddaje ten cytat z korespondencji do mnie:
Cytuj
a na marginesie informacji którą Pan zawarł " Nie pozdrawiam i nikomu nie polecam Tomasz Kapuśnik " jest to typowy objaw zaburzeń intelektu i odpowiedni poziom merytoryczny do osoby piszącej takie słowa

Tak mam napisać, że polecam bo czeka się tylko 20 dni po wpłaceniu pieniędzy w dniu zamówienia  :shock: Tak traktują klientów, żal.

Acha i jeszcze jedno, to nagle się okazuje, że mają jakiś wpływ na te kody:
Cytuj
"ze swojej strony uczynię wszystko aby realizacja Pańskiego zamówienia przebiegła zgodnie z regulaminem, który Pan zaakceptował, ani jeden dzień wcześniej, jak również ani jeden dzień później"


Wcześniej wycofałem się ale tylko dlatego, że obiecano mi 28 dni a chciałem dostać wcześniej i tak się stało. Napisałem prawdę a zmusiła mnie do tego wypowiedź ABCGSM w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 17:54:31 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 03, 2008, 18:21:17 »
Widzę że dostał Pan skrzydeł, szkoda tylko że tak późno
cytuję :
Obrażają wszystkich wokół a sami zamiast przeprosić KLIENTA zwalają winę na innych, tak nie zachowuje się poważna firma.  Komentarze na ich stronie są manipulowane tzn. są usuwane negatywne. Moje 3 negatywne komentarze zostały usunięte a dopiero 4 pozwoliłem żeby usunęli. Mam zapisaną  rozmowę na GG z pracownikiem Waszej firmy gdzie podawał czas wygenerowania kodu 3 lub 7 dni.
 pytanie, kogo obrażamy, Pana, innych, czy tylko analfabetów, którzy nie umieją przeczytać prostego tekstu i mają później problem ze swoim ego, co do komentarzy to już chyba wyjaśniłem szczegółowo i dosadnie i chyba każdy powinien to zrozumieć, jesteśmy firmą komercyjną, a nie portalem do wyrażania swoich emocji czy frustracji, do tego są właśnie takie fora jak ten, takie teksty jakich Pan używa w korespondencji - " Nie pozdrawiam i nikomu nie polecam Tomasz Kapuśnik " , to tylko świadczy o Panu, a nie o nas, nie musi Pan mnie informować o tym że nie zamierza nas pozdrawiać, ale cóż , tak samo wspomina Pan o terminie 3-7 dni, czy ktokolwiek z naszej firmy zagwarantował Panu ten termin, czy powiedział że jest to orientacyjny, proszę wkleić naszą rozmowę z GG, tylko może całość, a nie wycinek, bo to raczej nie jest miejsce na manipulowanie opinią, czy uważa Pan że przewidzieliśmy awarię serwera i specjalnie przedłużyliśmy termin wygenerowania kodu, jeżeli tak to gratuluję takiego rozumowania. Oczywiście tak jak wspomniałem mamy sobie dużo do zarzucenia, ale to już tyle razy pisałem i wyjaśniałem, ze po trochu staje się nudne i żenujące, DLA wszystkich potencjalnych Klientów korzystających lub będących korzystać ze zdalnych serwerów via imei, proponuję zamówić taką usługę bezpośrednio na portalach zachodnich i opisać w jakim terminie są dostarczane kody, w jakim terminie są udzielane odpowiedzi na zapytania mailowe, lub czy można dodzwonić sie do takiego usługodawcy i wtedy zapraszam do porównywania naszych usług i komentarze, bo jak na razie to tylko frustracja, a nie obiektywna opinia

Pozdrawiam
abcgsm

abc-gsm