ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania

  • 137 Odpowiedzi
  • 23556 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 28, 2008, 12:55:05 »
Korzystając z chwili czasu przeczytałem cały wątek dotyczący ABC-GSM i na potwierdzenie przedmówców zamieszczę historię mojego zamówienia z dnia 22 luty 2008r. Do dzisiaj nie otrzymałem zwrotu pieniędzy, a oto kopia historii zamówienia dostępnej po zalogowaniu się do ich sklepu:

22-02-2008     Nowe     ustalona cena promocyjna 100zł/szt
24-02-2008    Nowe    Proszę o podanie nr. IMEI, oraz modelu tel.
28-02-2008    W trakcie realizacji    
12-03-2008    Unavailable    Kod do odblokowania telefonu o numerze IMEI : xxxxxxxxxxxxxx nie zostal wygenerowany,
nie ma mozliwosci odblokowani telefonu.
28-05-2008    Unavailable    Kod do odblokowania telefonu o numerze IMEI : %IMEI% nie zostal wygenerowany, nie mamy mozliwosci odblokowania telefonu.
Została wystawiona korekta tytułem nie wykonania usługi, zwrot wpłaty zostanie wykonany w terminie 7 dni zgodnie z przekazanymi przez zamawiającego ( Klienta sklepu ) danymi do przelewu zwrotnego.

<-- Tu moje dane -->

02-09-2008    Korekta    <-- Tu moje dane -->
14-10-2008    Korekta    Komunikat

Przerwa Techniczna

Informujemy Państwa że Serwis ABC-GSM jest NIE czynny z powodów technicznych

planowane włączenie - 20.10.2008r

za utrudnienia wszystkich przepraszamy


Dodam jeszcze tylko, że z firmą nie ma ŻADNEGO kontaktu, ani telefon, ani gg, ani droga mailowa nie wchodzi w grę, pełna olewka!
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2008, 12:57:28 wysłana przez bart_ws »

*

Offline donas

  • 22
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 30, 2008, 13:34:57 »
Witam, może mi ktoś tu pomóc. Czekam już ponad 2 miesiące na kod i do dzisiaj go niema !!! Na maile nie odp. Co mogę w takim wypadku zrobić ??

*

Offline Renexius

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire, Galaxy S
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 30, 2008, 22:48:50 »
przeczytać cały wątek

*

Offline Mercury

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 + Artemis Touch
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 01, 2008, 20:16:35 »
otóż ta firma już nie istnieje na polskim rynku... tzn odbiera jedynie przelewy. Usług już nie wysyłają :] Telefonów już nie mają, placówki w warszawie też już nie ma! Zostało po nich tylko wspomnienie i pusty lokal. Chyba do Anglii się przenieśli i im już wszystko dynda... Jak ktoś czuję się oszukany (i nie dziwne jak się tak czuje) to niech się odezwie do mnie (poczytaj wcześniejsze moje wątki w tym temacie) Sprawa przeciw nim jest już założona i zbieram teraz osoby, by całość miała charakter grupowy.
Don't Hate The Playa, hate the game...

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 11, 2008, 15:19:12 »
Panowie, nad czym Wy deliberujecie?! Zostaliscie normalnie w swiecie oszukani, wyłudzono od Was pieniądze. Sprawa jest banalnie prosta. Niech jeden z Was idzie na najblizszy posterunek policji ( komisariat) i złozy zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa. Do protokołu niech poda dane osobowe pozostałych pokrzywdzonych i wtedy machina ruszy. Najlepiej sprawe zgłosić w komisariacie własciwym terytorialnie do miejsca popełnienia przestępstwa  czyli siedzibie firmy ( Warszawie?) Do protokoły najlepiej dołaczyc kopie korespondencji mailowej oraz potwierdzenia przelewów i...czekać. Ot co. Acha - i nie dajcie sie przypadkiem zbycstwierdzeniem, że to była umowa kupna-sprzedazy czyli sprawa jest cywilna....bzdura - abc.com mając wiedzę na temat tego, że kody nie docieraja do kupujących nadal pobierał  kasę czyli...klasycznie oszustwo z art. 286&1 kk. Powodzenia.

*

Offline Mercury

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 + Artemis Touch
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 12, 2008, 10:43:21 »
Panowie, nad czym Wy deliberujecie?! Zostaliscie normalnie w swiecie oszukani, wyłudzono od Was pieniądze. Sprawa jest banalnie prosta. Niech jeden z Was idzie na najblizszy posterunek policji ( komisariat) i złozy zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa. Do protokołu niech poda dane osobowe pozostałych pokrzywdzonych i wtedy machina ruszy. Najlepiej sprawe zgłosić w komisariacie własciwym terytorialnie do miejsca popełnienia przestępstwa  czyli siedzibie firmy ( Warszawie?) Do protokoły najlepiej dołaczyc kopie korespondencji mailowej oraz potwierdzenia przelewów i...czekać. Ot co. Acha - i nie dajcie sie przypadkiem zbycstwierdzeniem, że to była umowa kupna-sprzedazy czyli sprawa jest cywilna....bzdura - abc.com mając wiedzę na temat tego, że kody nie docieraja do kupujących nadal pobierał  kasę czyli...klasycznie oszustwo z art. 286&1 kk. Powodzenia.

Ja tu tylko odpisuję w roli informacyjnej :)
Dokładnie to co kolego napisałeś wyżej, jest już wdrożone w życie, sprawa trwa.
Teraz zachęcam wszystkie oszukane osoby na kontakt ze mną i podanie swoich danych
(nie ze wszystkimi z tego forum udało się złapać kontakt- wiele osób twierdzi, że to nie jest duża suma pieniędzy i szkoda czasu... Ale to przecież nie o to chodzi! Ja nie ukrywam, nie sądzę, że odzyskam kase, ale i nie o to walczę, Raczej chodzi o to by takie pseudo-firmy nie czuły się bezkarnie ! Żeby ja i wy nie natrafili na podobnych typów w przyszłości z nieco większymi sumami).

Na bieżąco informuję osobę która prowadzi śledztwo, niedawno podałem jej nr. IP z których dostawałem maile, teraz trwa też sprawdzanie kto jest właścicielem konta bankowego.
Co do miejsca to nie koniecznie trzeba zgłaszać tam gdzie zostało popełnione przestępstwo. Policja już sama sobie wysyła papiery w takie miejsce. (tylko, że teraz pod dawnym adresem ABC jest sex-shop :P)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 10:53:10 wysłana przez Mercury »
Don't Hate The Playa, hate the game...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:38:45 »
Caly OffTopic zsotal wydzielony i przeniesiony tutaj: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=119243.0
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 23, 2008, 20:14:53 »
Co do miejsca to nie koniecznie trzeba zgłaszać tam gdzie zostało popełnione przestępstwo. Policja już sama sobie wysyła papiery w takie miejsce. (tylko, że teraz pod dawnym adresem ABC jest sex-shop :P)

Pewnie, że można zgłosić gdziekolwiek jednak sprawa zawsze będzie prowadzona właściwie miejscowo czyli zwykle w miejscu popełnienia przestęsptwa i złożenie tam właśnie zawiadomnienia eliminuje przesyłanie  dokumentów i ewentualne spory kompetencyjne, ktore niepotrzebnie całkiem wydłużają czas trwania postępowania. Uzbrójcie się w cierpliwość i niech wszyscy pokrzywdzeni zgłaszają się z każdego zakątka kraju - prowadzący postępowanie zwróci się wtedy do jednostki w Waszym miejscu zamieszkania i tam zostaniecie przesłuchani. Skoro sprawa już sie rozpoczęła ja bym nie odpuścił - a niech gnoje mają na co zasłużyli - w końcu wszyscy tylko narzekają, że Polska to kraj złodziei i cwaniaczków ale jakoś nikt z nimi nie chce walczyć bo....co tam stówka, pryszcz - skoro tak, to proszę bardzo stówka tu, stówka tam i cwaniaczki się bogacą dzięki...leniuchom  :wink:

*

Offline Mercury

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 + Artemis Touch
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 23, 2008, 22:13:56 »
Zgadzam się zygzag w 100%, dlatego tez się za to zabrałem. I też zachęcam wszystkich  do działania. Jeśli ktoś już naprawdę nie ma czasu żeby wejść na komendę, niech przynajmniej do mnie zagada i podeśle mi swoje dane.
Don't Hate The Playa, hate the game...

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 23, 2009, 10:32:54 »
Informacja dla tych co płacili poprzez PayPal i końcowo była obciążana karta kredytowa.

Jest coś takiego jak chargeback [ http://www.kartyonline.net/arty.php?id=144 ] - proponuję skorzystać jeszcze z tej drogi odzyskania kasy.

Ja żłożyłem w banku reklamację tej transakcji z informacją, że choć zapłaciłem to usługa nie została wykonana. Bank wykorzysta arbitaż VISA i spróbuue odzyskać kasę [reklamacja może trwać do 90 dni, ale co mi tam - ważne, aby narobić im problemów].


Dodatkowo czy zauważyliście, że nie ma już sklepu online w ABCGSM ?? Zwineli się wogóle czy jak :/
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline Mercury

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 + Artemis Touch
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 24, 2009, 09:58:58 »
Dla poszkodowanych, sprawa jaknajbardziej aktualna. właśnie dostałem druczek powiadamiający o tym, iż sprawa trafiła do prokuratury. Widać znalazł się Pan ABC GSM :]
Don't Hate The Playa, hate the game...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:39:01 »
Dla poszkodowanych, sprawa jaknajbardziej aktualna. właśnie dostałem druczek powiadamiający o tym, iż sprawa trafiła do prokuratury. Widać znalazł się Pan ABC GSM :]

I bardzo dobrze, pytanie tylko co prokurator zrobi...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Mercury

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 + Artemis Touch
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:36:48 »
I bardzo dobrze, pytanie tylko co prokurator zrobi...
O to nie trzeba się martwić.

Właśnie dostałem wezwanie na rozprawę na koniec sierpnia. Jak widać właściciel się znalazł i mam nadzieję, że za to wszystko odpowiednio beknie  :evil:
Don't Hate The Playa, hate the game...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 20, 2009, 00:04:06 »
To bedziemy kibicowac. Dawaj znac pozniej jak sie sprawa rozwinie.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Mercury

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 + Artemis Touch
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 28, 2009, 14:05:09 »
To bedziemy kibicowac. Dawaj znac pozniej jak sie sprawa rozwinie.

Sprawa właśnie się zakończyła, miałem tą możliwość spotkania się z włąścicielem ABC (jak obiecałem w licznych rozmowach telefonicznych) Pan Krzysztof K. przyznał się do winy, w zamian dostał 2lata w zawieszeniu na 6 miesięcy pozbawienia wolności + grzywna + koszty sądowe + zwrot pieniążków na które zostałem wyrolowany.

Tak więc wszystko potoczyło się naprawdę sprawnie (aż mnie to zadziwiło). Jednak jeśli reszta osób poszkodowanych chce również odzyskać pieniążki, musi zrobić dokładnie to samo, czyli skarga na policji, a następnie sprawa w sądzie Grodzkim (tu już zaproszenie wysyłają sami).

Miałem nadzieję, że dzisiejsza rozprawa będzie dotyczyła wszystkich osób, które podawały mi swoje dane. Niestety sąd prowadził rozprawę tylko pod kątem mojej szkody. Każdy poszkodowany musi wnieść skargę we własnym zakresie.

Jednak najważniejsze zostało już zrobione. Myślę, że jedną trefną firmę mamy już mniej.
Miło, że w części nasze prawo potrafi jeszcze działać...

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 14:10:19 wysłana przez Mercury »
Don't Hate The Playa, hate the game...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 28, 2009, 14:06:40 »
i brawo
teraz ruszy lawina...

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 28, 2009, 17:19:56 »
super, miałem z nimi nie przyjemności, ale kod dostałem  :)
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline barpoz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i9100
Odp: ABCGSM - ściąganie simlocka- długi czas oczekiwania
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 13, 2010, 12:00:00 »
No to tylko teraz następny i zawiasy anulowane i pan Abc idzie na urlop. I pomyśleć że w porę przeczytałem info na forum o problemach, inaczej sam bym dzisiaj po sądach biegał. Ach ale ważne że jednego typa mniej...