"telefony przyszłości"

  • 26 Odpowiedzi
  • 3472 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
"telefony przyszłości"
« dnia: Luty 16, 2008, 09:35:15 »
Przed chwilą w telewizji PDA z telefonem miały swoje 5 minut... Niesamowite, najpierw w radiu TOK FM, a teraz w telewizji TVN24 był bardzo krótki "news" na temat telefonów przyszłości, którego głównymi bohaterami były palmofony HTC  Touch i HTC S620. W sumie to poza zaprezentowaniem wyglądu urządzeń i zachwytu jednego z dziennikarzy, oraz parę ujęć z fabryki Nokii (wtf?!) dużo nie można  było się zobaczyć... Ot taka ciekawostka
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2008, 10:27:47 »
może Touch ma coś w sobie, ale S620 to już prehistoria...generalnie...sprawa jest prosta. Nasi dziennikarze są "w plecy" kilka dobrych latek, więc nie ma co opierać swoich preferencji na tym co mówią...

BTW powiedzieli może co jest telefonem przyszłości?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2008, 15:53:49 »
jeśli to nie jest "telefonem" przyszłości to już nie wiem co:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=90786.0


*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2008, 16:46:30 »
jeśli to nie jest "telefonem" przyszłości to już nie wiem co:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=90786.0

chyba podałeś link do tego tematu  :P
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2008, 17:51:34 »
 :-| http://pdaclub.pl/view.php?news_id=13684
oczywiście ten link prawidłowy, a tak na serio to podoba mi te ten produkt, ciekawe czy będą na niego wychodziły gierki i jak to w ogóle się rozwinie. ten quake to chyba został odpalony przez port a nie tak po prostu z pecetowej wersji.


*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2008, 18:04:06 »
:-| http://pdaclub.pl/view.php?news_id=13684
oczywiście ten link prawidłowy, a tak na serio to podoba mi te ten produkt, ciekawe czy będą na niego wychodziły gierki i jak to w ogóle się rozwinie. ten quake to chyba został odpalony przez port a nie tak po prostu z pecetowej wersji.

przyszłość w telefonii to usługi dodane oraz dostęp do multimediów i dlatego stwierdzenie, że PDA miało już swoje pięć minut oznacza brak podstawowej wiedzy osoby wypowiadającej się w takim tonie.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2008, 18:21:17 »
przyszłość w telefonii to usługi dodane oraz dostęp do multimediów i dlatego stwierdzenie, że PDA miało już swoje pięć minut oznacza brak podstawowej wiedzy osoby wypowiadającej się w takim tonie.

tak dla pewności to o mnie? bo przeczytałem ten post kilka razy ale nie zrozumiałem. stwierdzenie o 5 minutach w pierwszym poście miało związek z czasem emisji informacji o tych urządzeniach w mediach, a nie na rynku urządzeń mobilnych.


*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2008, 21:31:38 »
bikekowal chyba czegoś nie doczytałeś. Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodziło mu o to, że "gierki" nie są najważniejszym atutem PDA
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2008, 00:39:07 »
szczerze to przyszlosc telefonii powinna isc w kierunku tj bylo to przedstawione w filmie ULTRAVIOLET
telefon drukuje sie w bankomacie, jest plaski jak kartka papieru, wyglada jak kartka papieru skladana na pol z przyciskami, jesli chodzi o wielkosc to miesci sie bez problemu na dloni i sluzy .. do dzwonienia i niczego wiecej  :ok:

i tak to powinno wygladac  :E  :E

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2008, 10:45:48 »
Jeśli takie jest twoje zdanie to nie wiem jakim cudem posiadasz Ameo xD
Zapomniałem jeszcze dodać, że ten news w TVN24 był w sobotę ok godziny 9.20
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2008, 12:13:13 »
tak dla pewności to o mnie? bo przeczytałem ten post kilka razy ale nie zrozumiałem.

nie, to nie o Tobie, ale dziennikarzu, który opowiada takie rzeczy.

Cytuj
stwierdzenie o 5 minutach w pierwszym poście miało związek z czasem emisji informacji o tych urządzeniach w mediach, a nie na rynku urządzeń mobilnych.

sorry, nie doczytałem.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2008, 12:15:39 »
ten quake to chyba został odpalony przez port a nie tak po prostu z pecetowej wersji.
O co chodzi w tym zdaniu? :E Niby w czym "pocketowy port" ustępuje "pecetowej wersji"? ??? I wogóle czym one się różnią?

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2008, 13:01:19 »
z tego co pamiętam gdy bawiłem się w odpalanie quake 3 arena na pockecie to musiałem przekonwertować plik z texturami żeby mniej zajmował (jakiś program rozpakowywał wtedy textury chyba z pliku pak3, zmniejszał ich rozdzialczosci pakował z powrotem, tak mi się przynajmniej zdaje) plik miał wtedy około 120mega. co do samej gry to odpalana była przez specjalnie do tego celu zrobiony port, nawet w newsie jest napisane:
Cytuj
W czasie pokazów puszczano na nim mobilny port Quake'a 3, który podobno chodził z nieprzyzwoitą wręcz płynnością.


*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2008, 13:14:33 »
No tak, tylko, że port to po prostu przepisany kod całej gry dla innego systemu/architektury procesora itp. (Zresztą spróbuj odpalić na pockecie orginalny plik .exe od pecetowego Q3). Więc to nadal ta sama gra, tyle, że mówi się na to "port". :mrgreen: A że pliki z danymi trzeba było przepakować to tylko dla zmniejszenia zapotrzebowania na miejsce w pamięci (storage), przecież nadal to było to samo co w oryginale.
Ot, po prostu to taka kwestia nazewnictwa, nie zmieniająca faktu, że jest to zwykła gra jak na pc .:)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2008, 13:20:43 »
Jeśli takie jest twoje zdanie to nie wiem jakim cudem posiadasz Ameo xD

bo ja tego nie wykorzystuje jako telefon ...  :evil:
tzn zawsze mozna zadzwonic jak sie zna numer i ja moge z niego call .... jednak nie do tego jest zakupiony i wykorzystywany

tyle tylko ze gdyby takie tel istnialy to fakt istnienia forum bylby .. zbedny
bo pewnie pda by tez nie bylo w takiej formie jak dzis  :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 13:22:55 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2008, 13:34:44 »
Fajne by były takie palmtopy :O~ POżal ię boże ULTRAVIOLET to chyba najgorszy film jaki widziałem...
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2008, 22:08:06 wysłana przez wikrap1 »

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2008, 15:17:20 »
http://www.pcworld.pl/news/141411.html

To jest telefon przyszłości. Mógłby mieć czarno/srebrną stylistykę i mógłbym nosić jako bransoletke  :grin:.
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2008, 15:38:00 »
Ta... i z mulastym Symbianem na pokładzie :)

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2008, 20:25:20 »
Czarno srebrną stylistykę? Aha, czyli chcesz kolejnego klona iPhona, tyle że tym razem będzie można go wyginać śmiało.

Co do tej Nokii, to fajnie to wygląda i ma ciekawe funkcje. Szkoda tylko, że minie co najmniej dekada zanim zobaczymy podobne urządzenia.
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2008, 20:34:15 »
No tak, tylko, że port to po prostu przepisany kod całej gry dla innego systemu/architektury procesora itp.
dzieki za wyjasnienie bo ja tez nie w temacie bylem. a swoja droga bardziej durnej nazwy juz nie mogli stworzyc. porty kojarza mi sie bardziej z sieciami a nie przekompilowaniem softu pod inna architekture
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2008, 22:02:56 »
iPhone wedugł mnie wygląda nieźle bynajmniej nie jest to urządzenie którego potrzebuje. Jest ono raczej dla 'gadzeciarzy" ogólnie stylistyka Apple mi odpowiada (czasami ich prostota mnie denerwuje  :-?). na ale cóż o gustach się nie dyskutuje.
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2008, 20:04:05 »
ale co to jest ten lg prada?jaka platforma i co to umie?


tak na marginesie przechodzac przez pokoj swoich staruszkow jakis czs temu zatrzymalem sie bo zdaje sie na tvg mowili cos o telefonach z gps ze za kia lat już maja być dostepne takie cuda :ohreally:


ale ta technika pedzi,niedlugo ludzie w kosmos zaczna latac :E

a co do uzywania dodatkowej sluchawki to tez mam nokie do dzwonienia i esow a pda do netu,komunikatorow itd....
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2008, 16:27:15 »
może Touch ma coś w sobie, ale S620 to już prehistoria...

Wybaczcie, że wyciągam temat sprzed kilku miesięcy, ale zwyczajnie muszę się wypowiedzieć. :)
Jeśli Excalibur jest prehistorią, to co mam ja powiedzieć o swoim Wizardzie? Co mają powiedzieć wszyscy użytkownicy starszych PDA z WM2003 albo Ci, którzy używają PalmOSa (np. Treo). Nie przesadzajmy - ten sprzęt się aż tak szybko nie starzeje, a czego niby miałoby brakować S620 do spełniania dzisiejszych wymagań? Ładny design jest, duże możliwości są, WiFi jest... Że procek ciut słaby? W smartfonach 200 MHz jeszcze przejdzie, tam jednak liczy się energooszczędność w pierwszym rzędzie, nie wyniki w benchmarkach. :)
Mi ta maszynka się mimo wszystko podoba, a gdybym miał kiedyś brać coś takiego, o takiej filozofii obsługi, to nie wiem czy nie wygrałby u mnie w rankingu z BB lub E61. :P

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2008, 16:35:55 »
Zasady są tutaj dwie:
1. Never touch a running system - jak ci pasuje, to nie zmieniasz.
2. Czas życia urządzenia komputerowego jest krótki - rok to przestarzały, 2 lata to zabytek, 3 lata to prehistoria. Ale dzięki pewnej standaryzacji niektórych technologii - da się ich często ciągle używać.
ALE: ja na przykład nie wyobrażam sobie używania 2003 i niższych do tak ważnych danych, jak książka telefoniczna: raz na jakiś czas zdarza mi się rozładować baterię do zera i co?
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 06, 2008, 16:41:49 »
Cytuj
2. Czas życia urządzenia komputerowego jest krótki - rok to przestarzały, 2 lata to zabytek, 3 lata to prehistoria. Ale dzięki pewnej standaryzacji niektórych technologii - da się ich często ciągle używać.

Należy rozgraniczyć dwie rzeczy: faktyczną przydatność nowych technologii oraz napędzanie koniunktury. To jest widoczne zwłaszcza w przypadku producentów oprogramowania, którzy wypuszczają prawdziwe monstra (co tam optymalizacja kodu...) zrzucając koszta na barki odbiorców (będzie chciał używać - kupi nowego kompa lub przynajmniej doda więcej RAMu). Jeśli mam dwa urządzenia: jedno z 2005, drugie z 2008 - obydwa potrafią dokładnie to samo i mają zbliżone parametry, to też będziesz próbował mnie przekonać, że to z 2005 jest przestarzałe? ;) Całe szczęście wciąż jest spora grupa pasjonatów wypuszczających nowe ROMy itp. ;)

Cytuj
ALE: ja na przykład nie wyobrażam sobie używania 2003 i niższych do tak ważnych danych, jak książka telefoniczna: raz na jakiś czas zdarza mi się rozładować baterię do zera i co?

A widzisz - mi się nie zdarza. ;) Poza tym w razie czego zawsze jest opcja backupu na kartę pamięci, synchronizacja z PC itp. Ludzie w 2003 jakoś tego używali do ważnych danych i świat dalej się kręcił. ;)

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 06, 2008, 17:09:47 »
Co do 2003: to jednak eksplozja popularności na moje oko zaczęła się wraz z tańszymi PDA na WM5.
A co do baterii: mnie się też nie zdarza rozładować komórki do zera, ale PDA - już tak - zwykle jak używałem go jako modemu albo przeglądarki.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: "telefony przyszłości"
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2008, 17:44:36 »
Eksplozja popularności zaczęła się, kiedy PDA zaczęły być na większą skalę jednocześnie telefonami komórkowymi, to otwarło rynek dla nowej grupy użytkowników.
Natomiast co do rozładowywania przez używanie PDA jako modemu, to nie wiem - nie używam go w tym charakterze. :) Natomiast przy przeglądaniu czegokolwiek, gdy tylko widzę, że wskaźnik baterii zbliża się do niebezpiecznego poziomu usypiam urządzenie zostawiając jakąś rezerwę i ładuje po powrocie do domu. :)

I jeszcze jedno przyszło mi do głowy - gdyby tak rozpatrywać w ten sposób, to większość użytkowników tego forum korzysta z prehistorycznego sprzętu - chyba jednak posiadacze takiego Diamonda czy nawet TyTN II są w mniejszości. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2008, 20:39:56 wysłana przez Atlantis »