!wm5newmenu mod - paczka + opis. Wiele menusów z buttonów.

  • 10 Odpowiedzi
  • 2613 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

nothin

!wm5newmenu mod - paczka + opis. Wiele menusów z buttonów.
« dnia: Kwiecień 26, 2007, 18:53:28 »
Okazało się, po moich przeróbkach wm5newmenu, ze da się zrobić dowolną(prawie) ilość NIEZALEŻNYCH od siebie menusów podpiętych pod dowolne buttony; to BARDZO dobra wiadomośc jak dla mnie, bo przyda się do minimalizacji zużycia RAMu - launchery odpadną.
Chwilowo pozostanę pod 2ma menusami pod SK1 i SK2...z wyłączeniem obrazu softkeyi na today.Przeciez mam hardbuttony, tak?

Gotowiec:
Paczka, zawiera instalkę wm5newmenu + pliki do moda:
http://www.savefile.com/files/672958


Efekt:


instalacja gotowca:
rozpakowujemy paczkę, instalujemy caba, kopiujemy dwa pozostałe pliki do /windows, robimy reset.
Odpalalmy kolejne wm5newmenu konfiguratory i przypisujemy buttony po kolei, konfiguracja każdego menu jest przy pomocy osobnego konfiguratora.

Jeśli zaistnieje jakikolwiek problem, oznaczać to moze, że trzeba ręcznie zdublować całą gałąź rejestru programu z zmianą jego nazwy z wm5newmenu na wm5newmeno. Inną radą jest,  wyeksportowanie konfiga z konfiguratora nieprzerobionej wersji i zaimportowanie go w drugim konfiguratorze, po czym juz dowolna edycja w tymże.
-------------

metoda ręczna od podstaw:

instalujemy wm5newmenu.
ustawiamy w konfiguratorze wm5newmenu jakiś buttonik do opdalania wm5newmenu.
softreset.
zapoznajemy sie z programem...konfiguracja jest w /menu start/settings/
kopiujemy pliki wm5newmenu.exe i wm5newmenu.cpl z /windows na peceta.
zmieniamy nazwy plików np. na wm5newmeno.exe i wm5newmeno.cpl.

Teraz: cała filozofia to zmiana w kodzie programu w kilku miejscach jednej litery, tak, by pasowało to do naszej nazwy exeka I wpisu w rejestrze, czyli w tym przypadku mamy zmianę z "u" na "o".

Otwieramy hexedytorem , np. winhex'em wm5newmenu.exe, szukamy miejsc adekwatnie do screenów i zmieniamy JEDNĄ LITERĘ (newmenu na newmenO w treści:




Chcąc mieć NIEZALEŻNY konfigurator drugiego menu należy otworzyć hexedytorem plik wm5newmenu.cpl
i tam, wg screenów zmieniamy znów(z newmenu na newmeno):








Po takiej operacji wrzucamy pliki ze zmienionymi nazwami do pocketa /windows. i podpinamy drugie menu pod button/softbutton. Można też zrobić skrót w /windows/start menu/programms do pliku wm5newmeno...czasem sie to przydaje.
Softreset.
i to generalnie wszystko.
Teraz można odpalac niezależne konfiguratory z menu start/settings i szaleć.

co prawda, by zrobić drugi konfig użyłem poniższej metody, ale wraz z powyższą metodą na niezależne konfigi poniższe wynurzenia są zbędne:

wchodzimy total commanderem w /hklm/software/saman/ i tam mamy "katalog" wm5newmenu, kopiujemy cały "katalog" w dowolne miejsce w REJESTRZE(czyli musicie mieć TC w dwóch oknach, choćby i wirtualnym, i w drugim oknie musicie być wewnątrz rejestru). po skopiowaniu wm5newmenu zmieniamy nazwę skopiowanego drzewka na wm5newmeno i kopiujemy je z powrotem.
teraz mamy taki sam konfig na oba menusy... bez zmiany w pliku wm5newmenu.cpl nie bedzie mozan w łatwy sposób manipulować zawartoscią menu.

Co do konfiguratorów:
Jeden mały problem polega na tym ,że oba konfiguratory mają tą samą nazwę, chyba po prostu się nie doszukałem nazwy samego cpla...ale to pierdoła.

Metoda z grzebalnictwem w hexach przypomniała mi zabawy z Amigą...tam takie coś było normą.
a panowie z xdadev truli , że się nie da, ech, wyobraźni, panowie, wyobraźni...

I najlepsze: konfig mozna zgrać i ładować dowolną instancją konfiguratora.
W razie problemów z przypisaniami do buttonów moze się przydac jakiś podpinacz do buttonów - softketapplet.cpl, sktools, czy inny.

właściwie, to nie wiem, czy post powinien być tu, czy w ogólnym...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2007, 00:09:11 wysłana przez nothin »

*

Offline bosmanxxl

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ! dowolna ilość menusów z WM5newmenu? to mozliwe :D
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2007, 20:20:43 »
no opisz sposób tylko pisz po polsku i pamiętaj że nie wszyscy śmigają, więc jak użyjesz łopatologię to oszczędzisz nam i sobie powtarzających się pytań

*

Offline Sainti

  • ***
  • 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój sieciowy kącik
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: ! dowolna ilość menusów z WM5newmenu? to mozliwe :D
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2007, 20:26:41 »
Mi się to bardzo podoba  :D. Korzystałem z czegoś takiego używając iLaunchera, ale skoro można inaczej, to chętnie spróbuje tego.

*

nothin

Odp: !Dowolna ilość menusów z WM5newmenu? Gotowiec :D
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2007, 21:55:55 »
ok, gotowiec + paczka gotowe.

wm5newmen(x).exe można podpinać pod dowolny button, oraz ikonę w laucherach, więc to się naprawdę może przydać.
Pytajcie, jeśli trzeba, natenczas jestem zaskoczony prostotą i efektem.
Należy pamietać też o tym, że pozycje menusów są niezależne, osobne dla trybu portrait i landscape, co jest bardzo pomocne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2007, 23:12:42 wysłana przez nothin »

*

Offline Sainti

  • ***
  • 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój sieciowy kącik
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: !wm5newmenu mod - paczka + opis. Wiele menusów z buttonów.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2007, 23:59:20 »
Zainstalowałem gotowca z paczki i po kilku minutach zabawy uważam, że jest to super rozwiązanie. Podoba mi się znacznie bardziej niż rozwiązanie z iLauncherem, przede wszystkim dzięki przyjemniejszej konfiguracji i obecności submenu. Skoro można to jeszcze podpiąć do ikonki, to chyba całkiem przerzucę się na WADa ;). Wielkie dzięki nothin.

*

nothin

Odp: !wm5newmenu mod - paczka + opis. Wiele menusów z buttonów.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2007, 00:07:42 »
Zainstalowałem gotowca z paczki i po kilku minutach zabawy uważam, że jest to super rozwiązanie. Podoba mi się znacznie bardziej niż rozwiązanie z iLauncherem, przede wszystkim dzięki przyjemniejszej konfiguracji i obecności submenu. Skoro można to jeszcze podpiąć do ikonki, to chyba całkiem przerzucę się na WADa ;). Wielkie dzięki nothin.

dzięki :) Cieszę się, że działa.

mm, warto pamiętać, że WAD moze być używany bez WA2, jako standalone..tyle sie naczekałem i nareszcie można pominąc WA2...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2007, 00:13:40 wysłana przez nothin »

*

mobi_one

Odp: !wm5newmenu mod - paczka + opis. Wiele menusów z buttonów.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2007, 11:45:18 »
To jest moj ulubiony program, uzywam go min. do wybierania numerow :)
przetestowalem duzo programow, ktore umozliwialy wybieranie numerow z ekranu Today, ale ten okazal sie najlepszy, szybko, przy pomocy samych przyciskow.

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: !wm5newmenu mod - paczka + opis. Wiele menusów z buttonów.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2007, 21:52:30 »
dokleje się tutaj, aby nie tworzyć nowego.

Mam problem z wm5newmeu

nie odpala mi kodów ekspresowych administracjii kontem w PrePaid'ach (*xxx*x#)
wypisuje: "Cannot complete the call. The signal may be unaviable or the phone number may not be vaild. Veryfy the number(...)"

Kody dodawałem jako "dial to..."

Wie ktoś czemu tak się dzieje?

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: !wm5newmenu mod - paczka + opis. Wiele menusów z buttonów.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2007, 13:23:39 »
Mam to samo w HTC Today - najprawdopodobniej trzeba użyć innej funkcji systemowej do numerów telefonów, a innej do kodów sieciowych i te programy o tym nie wiedzą.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: !wm5newmenu mod - paczka + opis. Wiele menusów z buttonów.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2007, 21:42:18 »
a czy jest ktoś na forum.. kto wie? ;)

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: !wm5newmenu mod - paczka + opis. Wiele menusów z buttonów.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2007, 22:46:43 »
a czy jest ktoś na forum.. kto wie? ;)

Wiem, ze kiedys ludzie mieli tez problem z wybieraniem tych numerow po wpisaniu ich w contacts ... jak jest teraz to nie wiem, ale moze jest to jakies ograniczenie systemu...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.