Wydajność kart pamięci w PDA

  • 236 Odpowiedzi
  • 99273 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 01, 2006, 14:17:15 »
Poważnie już mówiąc, program nie był we wcześniejszych wersjach zoptymalizowany pod nowe pda i WM 5.0, pewnie stąd te kłopoty.

*

Offline renqien

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ameo, iPhone
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 22, 2006, 15:33:06 »
Jakiś szczególnie zorientowany "w temacie" nie jestem, ale wydaje mi się, że takie testy (ich wyniki) o jakich mowa w tym wątku zależą między innymi od zainstalowanego softu w PDA (może ogólnie zamulony PDA wolniej czyta kartę) oraz od wersji ROMu (lepsza, niekoniecznie nowsza,  może lepiej obsługiwać jakiś rodzaj kart). Myślę, że miarodajne byłoby testowanie kart po HR i na różnych ROMach.
Pewnie powiecie, że się mądrzę ale u mnie na tej samej karcie przed zmianą ROMu niektóre filmy się przycinały, a teraz na nowym ROMie te same filmy są OK.

Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 13, 2006, 01:00:32 »
Ciężko mi przekopać się przez te wszystkie informacje  :P

Może mi ktoś powiedzieć jakie znaczenie ma szybkość karty, dla szybkości pracy pocket PC? Czy przekłada się to bezpośrednio?

Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 20, 2006, 20:20:10 »
Podczepiam się pod pytanie Wauzi'ego. Czy jest jakikolwiek sens kupowania karty SD, do looxa n560, o prędkości 100x lub nawet 150x??? Czy może po prostu wystarczy karta zwykła, jak ta: http://www.mcomp.com.pl/product_info.php?products_id=146087 .

Pozdrowienia

edit: Zapomniałem się zapytać, czy jest jakaś zasadnicza różnica między producentami kart. Tzn. Czy jedne są warte zakupu, a czy inne omijać szerokim łukiem?

Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 24, 2006, 21:06:17 »
Jeśli będziesz korzystał z karty tylko na Pocketcie to nie ma znaczenia, ale jeśli dodatkowo będziesz korzystał z czytnika kart to już ma znaczenie. Acha no i raczej odradzam Goodram jeśli będziesz korzystał poza palmem. Poczytaj topic na forum "Mio" o kartach...

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 28, 2006, 10:18:46 »
Ponieważ pojawił się tu wątek różnicy szybkości po sformatowaniu karty SD a SD jest formatem Panasonica to może SD Formatter Ver.1.2 by Panasonic sformatuje tak jak to robią fabrycznie?

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline clony

  • 18
  • Sprzęt: Eten x800, xda IIs
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 07, 2006, 23:49:51 »
"nawiązując" do tematu;p napiszę średnie prędkości podczas kopiowania plików na HP IPAQ h6340. Karta pamięci Kingston MMC+ 1GB:
przez totalcommander z użyciem activesync:
127kb/s
przez totalcommander z użyciem CardExport II:
337kb/s

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 12, 2006, 12:27:06 »
przez program wm5torage jako pamiec masowa kopiowanie  na karcie slc x80 1 giga 1.2 mega na sekunde system alokacji plikow fat32
roznice kart slc i mlc
http://republika.pl/romulus73/Samsung_SLC_NAND_Flash_Advantage.pdf
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 12, 2006, 12:34:23 »
Cytat: "REQus"
Podczepiam się pod pytanie Wauzi'ego. Czy jest jakikolwiek sens kupowania karty SD, do looxa n560, o prędkości 100x lub nawet 150x??? Czy może po prostu wystarczy karta zwykła, jak ta: http://www.mcomp.com.pl/product_info.php?products_id=146087 .

Pozdrowienia

edit: Zapomniałem się zapytać, czy jest jakaś zasadnicza różnica między producentami kart. Tzn. Czy jedne są warte zakupu, a czy inne omijać szerokim łukiem?
jest roznica :)
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline vdv

  • 13
Dikom 2 GB miniSD - osiągi
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 20, 2006, 15:49:07 »
Karta: Dikom 2GB minSD

Odczyt: ileśtam MB/s (jest OK).

Zapis: przez media card reader (USB) zmierzona prędkość max to 90 kB/s (~0,09 MB/s). Zapis przez ActiveSync na oko z podobną prędkościa (ten sam plik).

Przeglądając forum widzę, że takie prędkości zapisu są dosyć normalne w PocketPC, ale czy przez card readera nie powinno być szybciej?

pozdr.
VDV

*

Offline Mcgiver

  • ***
  • 382
    • http://www.Maxi-PDA.prv.pl
  • Sprzęt: Acer N311 WM6.1
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 25, 2006, 15:23:25 »
Witam!
Wlasnie nabyłem karte SD Kingstone 1.0GB i narazie jestem tylko bardzo nie zadowolony z pojemności!!!
Po formatowaniu mam zamiast 1024MB dostępne nie cale 982MB to jest jawna kradzież.

To tak jak by do baku w aucie wlac 40L a policzyć jak za 50L.
Kiedy sie ta kradzież wreszcie skończy!
Czy znacie jakaś karte ktora po formatowaniu ma tyle MB ile podal producent ?
Pozdrawiam

Po drugie moja 4 letnia karta MMC również Kingstone 128MB jest o jakies 150-200 Kbytes/s szybsza od nowej SD.
Ale badziewie. Odradzam kupna tej karty.
Polecam:

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 25, 2006, 19:34:38 »
Cytuj
Po formatowaniu mam zamiast 1024MB dostępne nie cale 982MB to jest jawna kradzież.



kheh... przecież tak jest też z dyskami i ze wszystkim... Po prostu producenci podają w mebibajtach

Twoja 128 miała 128mb ? oj, nie wydaje mi się ;-)



A tanie kingstony to wiadomo, że są strasznie syfiaste i transfer jest tragiczny - wystarczy spojrzeć w parametry ;-)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 29, 2006, 03:28:24 »
Cytat: "Mcgiver"
Witam!
Wlasnie nabyłem karte SD Kingstone 1.0GB i narazie jestem tylko bardzo nie zadowolony z pojemności!!!
Po formatowaniu mam zamiast 1024MB dostępne nie cale 982MB to jest jawna kradzież.

To tak jak by do baku w aucie wlac 40L a policzyć jak za 50L.
Kiedy sie ta kradzież wreszcie skończy!
Czy znacie jakaś karte ktora po formatowaniu ma tyle MB ile podal producent ?
Pozdrawiam

Po drugie moja 4 letnia karta MMC również Kingstone 128MB jest o jakies 150-200 Kbytes/s szybsza od nowej SD.
Ale badziewie. Odradzam kupna tej karty.


odradzam zakup karty biorac pod uwage jej grubosc ? to ze jest grubsza od innej ?  :D

a z ta "kradzieza" pojemnosci to jest chyba od momentu kiedy do liczenia pojemnosci kart/dyskow wykorzystuje sie system dwojkowy ktory przeklada sie na .... 1kB = 1024bity (wlasnie nie 1000 a 1024) a stad 1MB = 1024kB

jednak np. w kartach SD znaczenie mniejszej pojemnosci wynika z .... ich architektury ;-)

wiecej o kartach SD np. tutaj

http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital_card

*

Offline Mcgiver

  • ***
  • 382
    • http://www.Maxi-PDA.prv.pl
  • Sprzęt: Acer N311 WM6.1
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 29, 2006, 06:49:08 »
Adamerso
OK !
no wszystko sie zgadza tylko ze skoro podają 1GB czyli to jest 1024MB a nie tak jak po sformatowaniu 980MB!

Powinni podawać faktyczna pojemność po sformatowaniu. albo dorzucić więcej pamieci w kości aby osiągnac te 1024MB.

Pozdrawiam
Polecam:

*

Offline BLAST

  • ***
  • 378
  • Płeć: Mężczyzna
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 30, 2006, 00:55:36 »
Będę musiał zakupić w najbliższym czasie jakąś kartę do pocketa. Poprzednio miałem 2GB Goodram'a 100x i było wszystko OK. Tym razem kupię chyba już 4GB i zastanawiam się jaką konkretnie wybrać. Nie ukrywam, że cena gra tu dość dużą rolę  :)  
Biorę pod uwagę te dwie:

- SD 4GB PQI x150 ~ 320zł

- SD 4GB A-Data x150 S5MY4G0 ~ 290zł

O tej PQI już trochę czytałem, niestety były przeważnie jakieś problemy  :S
Nie wiem jak z tą drugą. Może ktoś taką ma lub miał z nią jakąś styczność?
Teoretycznie powinny mieć jednakową prędkość, może nawet są identyczne tylko różnią się naklejką?  ;)  Jeśli ktoś będzie mógł pomóc to będę wdzięczny.
Axim X51v (LennySh Football AximX51v WM6 ROM #2)

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 30, 2006, 01:31:57 »
Mam to pqi. Zepsuła mi sie w pierwszym dniu. Sprzęt nie widział karty. Jakaś wadliwa mi się trafiła. Wymienili mi na nową i już jest ok. Karta jest szybsza od kingstona zwłaszcza przy operacjach na dużej ilosci małych plików.
Are you shpongled?

Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 18, 2006, 15:52:46 »
ja to moze tak teroche nie na temat wskocze ze swoim postem no ale niestety musze sie o to zapytac.


posiadam MDA PRO i chce miec przy sobie baaardoz duzo muzyki. Pytanie brzmi czy moj MDA obsluzy poprawnie karte SD 4 GB ?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 18, 2006, 15:55:20 »
Cytat: "dembiu"
ja to moze tak teroche nie na temat wskocze ze swoim postem no ale niestety musze sie o to zapytac.


posiadam MDA PRO i chce miec przy sobie baaardoz duzo muzyki. Pytanie brzmi czy moj MDA obsluzy poprawnie karte SD 4 GB ?


obsluzy .....

Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 27, 2006, 21:09:41 »
no i problem z 4GB karta :!:

odrazu po zakupie wrzucilem karte i dla testu wrzucilem jeden plik muzyczny.
po wielu probach moj MDA sie poprostu zawiesza przy probie odczytania danych z karty...

od czego to zalezy :?: czy format w czytniku kart pomoże :?:

*

Offline mmalus

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P525 / HP iPAQ 614c
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 27, 2006, 23:46:35 »
Pewnie od systemu plikow na karcie. Poszukaj na forum, bylo o tym..

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 28, 2006, 07:01:34 »
Cytat: "dembiu"
no i problem z 4GB karta :!:
po wielu probach moj MDA sie poprostu zawiesza przy probie odczytania danych z karty...
od czego to zalezy :?: czy format w czytniku kart pomoże :?:


jaki model MDA?
format - powiniem pomóc

Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 28, 2006, 16:20:23 »
Mda Pro...

niestety format pomogl ale tlyko do momentu bo teraz wogole nie moge ani przez commandera ani przez nic innego wejsc na ta karte o formacie juz nie mowiac  :mysli:

*

Offline BLAST

  • ***
  • 378
  • Płeć: Mężczyzna
Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 28, 2006, 18:34:25 »
Jakiej firmy jest ta karta?
No ale jak nic nie wykrywa karty to pozostaje jedynie zwrot do sklepu.
Axim X51v (LennySh Football AximX51v WM6 ROM #2)

Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 28, 2006, 21:06:10 »
Cytat: "BLAST"
No ale jak nic nie wykrywa karty to pozostaje jedynie zwrot do sklepu.



wykrywa tylko po probie otworzenia glownego katalogu karty komputer dostaje zwieche a MDA odrazu po wsadzeniu do slotu...


no nic sprobuje oddac.

*

Offline banan14

  • 18
  • Sprzęt: SPV M3000 + 2gb
Odp: Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 02, 2007, 19:14:12 »
Czy w ipaqu hx2750 zadziała karta SD 8 gb PDP patriot hxxp: www. komputronik. pl/Pamiec_Flash/Secure_Digital/PDP_Patriot/Secure_Digital_8GB_PDP_Patriot_Class_4/pelny,id,38011/ ?? Czy będzie to mulić mocno palma??

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 02, 2007, 21:05:17 »
banan14
nie da rady - ten model nie obsługuje takich kart
tylko zwykłe SD do max 4GB

*

Offline rdcom

  • 47
Odp: Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 08, 2007, 04:28:22 »
Zamierzam zakupić kartę do mojego PDA.  Jaką kartę polecacie do MIO P550 ???  Interesuje mnie 2 GB lub 4 GB karta.

*

Offline banan14

  • 18
  • Sprzęt: SPV M3000 + 2gb
Odp: Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 27, 2007, 16:34:40 »
Witam!!

Jestem nowy na tym forum i proszę o wyrozumiałość. Jakie największe karty CF można zastosować w hp ipaqu hw2750. Ma to być typ 1 czy 2??

*

Offline Paweł Kordys

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Medion 7200 MDPPC 100
Odp: Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 15, 2007, 12:58:07 »
Witam,

Przyznaję, że nie przeczytałem całego wątku, bo zanim go znalazłem wykonałem własne testy szybkości karty MMC w zależności od sposobu jej sformatowania, w razie jeśli ktoś zrobił podobny test będzie porównanie. Otóż test polegał na skopiowaniu największego pliku z katalogu windows na kartę MMC (256MB), był to MsReader.exe o rozmiarze 1007Kb. Formatowania przeprowadzałem na Linuxie programem mkdosfs, partycje zakładałem standartowym fdiskiem linuxowym. Wyniki następujące:

FAT16 (niezależnie od wielkości klastra) - 57 sek.
FAT32 (niezależnie od wielkości klastra) - 57 sek.

hmmm... dlaczego w takim razie jak skasuję partycje, włoże kartę do pocketa, i powiem "tak" sformatuj mam wynik 41 sek. ???

Otóż jedyna różnica w prędkości zapisu na karcie występuje gdy karta formatowana jest z zapasową tablicą FAT bądź bez niej.

Standartowo WM 2003 formatuje bez kopi tablicy FAT i wtedy test daje 41 sek.
Tyleż samo osiągnąłem formatując kartę mkdosfs'em z parametrem -f 1 (jedna tablica FAT)

Wniosek dla mnie: Czy FAT32 czy FAT16 różnicy w prędkości nie ma, ważna jest tylko kopia tablicy FAT. W związku z tym osobiście polecam stosować FAT32, jako nowszy system plików. Wielkość klastra zależy oczywiście od potrzeb, aczkolwiek optowałbym za możliwie najmniejszym klastrem skoro i tak nie ma to wpływu na szybkość karty.

pozdrawiam,

p.s. Testy na MD 7200 PPC 100
Komunikator: Jabber, login pawel.kordys na serwerku jabberpl.org

*

Offline rafusmaximus

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Slipknot & Mazda
Odp: Wydajność kart pamięci w PDA
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 21, 2007, 07:17:55 »
Witam,

Pytanie standardowe, ale ważne... Palmtop HP rx 5940, do niego chcę kupić kartę 2 GB z odczytem 10 Mb/s, a zapis 3,5 Mb/s... czy soft nawigacji, jego działanie zależy właśnie od odczytu??? Czy to, że jest duża "predkość" oznacza, że nie będzie problemów z działaniem mapy, czy to w ogóle ma jakieś znaczenie, czy może nie jest ta prędkość ważna... obawiam się tylko że nikt mi nie odpisze - to teraz najwiekszy problem :wink:
TomTom GO 950 Live, navcore 9.061, mapa v8.75