Screen Protectors -->test

  • 809 Odpowiedzi
  • 164094 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Screen Protectors -->test
« dnia: Maj 14, 2004, 18:26:49 »
http://www.brighthand.com/article/Protect_Your_Screen

stary (2003) ale jary test screen protector'ow:
- WriteSHIELD by PPCTechs
- Brando WorkShop Screen Protector
- G2 Screen Protector from pdascreenprotectors.com
- NuShield Screen Protector
- Boxwave ClearTouch Screen Protector
- Incipio Screen Protectors (manufactured by Companion Link)
- WriteRight Screen Overlays by Fellowes

najlepiej wypadl Boxwave :)
napewno co nie co pomoze w wyborze tego wlasciwego
pozdrawiam

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2004, 22:06:01 »
Szkoda że nie ma testu folii Zorin - jest tania, a reklamy firmy brzmią bombastycznie. Przydałoby się sprawdzić ile w tym prawdy.

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2004, 23:01:45 »
Ja się niedługo dowiem co to za te folie Zorin, kupiłem na allegro i teraz czekam aż przyjdą :)

*

Offline piotr19772

  • **
  • 132
  • Sprzęt: Tomtom GO 740 Live
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2004, 23:06:38 »
Cytat: Lass
Ja się niedługo dowiem co to za te folie Zorin, kupiłem na allegro i teraz czekam aż przyjdą :)
No włanie też bym chciał wiedziec czy to tylko reklama czy faktycznie dobra folia ????
Sam kupiłem Fellowersa :)
TT GO 740 Live ;)
Od dnia (05/03/2012) Navcore 9.401.862279.1 mapa (22/05/2011) v870.3406
Od dnia 26/07/2012 HTC Desire C

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2004, 23:23:32 »
Cytat: Lass
Ja się niedługo dowiem co to za te folie Zorin, kupiłem na allegro i teraz czekam aż przyjdą :)
A używałeś/używasz Brando? Bo jeżeli nie to z Twojego testu niewiele może wynikać :(

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2004, 23:29:38 »
Ten link byl u nas na stronie glownej juz dawno :)

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2004, 23:52:52 »
Teraz mam jakąś uniwersalną folię kupioną jeszcze do looxa, taka gruba, miękka i wszystko się do niej klei :( aha jak się przeciągnie mocniej rysikiem to zostaje rowek i niczym się nie da go usunąć, istny koszmar :swirus:
Na folie Brando jakoś się nie skusiłem ze względu na jej chropowatą powierzchnie, a więc nie będę miał możliwości porównania folii Brando z folią Zorin, niestety.
Tak na marginesie to jak się folia Brando sprawuje w silnym dziennym świetle ? Widać coś przez nią ? Może ktoś by mi przysłał fotkę jak to wygląda ?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2004, 00:15:27 »
Cytat: Lass
Na folie Brando jakoś się nie skusiłem ze względu na jej chropowatą powierzchnie, a więc nie będę miał możliwości porównania folii Brando z folią Zorin, niestety.
Miałeś w rękach PDA z naklejoną folią Brando? Bo ja bym jej nie nazwał chropowatą, jest trochę bardziej tępa niż ekran bez folii, ale bez przesady...

Cytat: Lass
Tak na marginesie to jak się folia Brando sprawuje w silnym dziennym świetle ? Widać coś przez nią ? Może ktoś by mi przysłał fotkę jak to wygląda?
Zapobiega refleksom świetlnym, ale nie jest folią polaryzującą, a więc znacząco widoczności nie poprawia. Fotki raczej na nic Ci się nie zdadzą - wszystko trzeba przetestować samemu...

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2004, 01:08:15 »
Nie widziałem palmtopa z naklejoną folią Brando, a szkoda.
Trochę się źle wyraziłem mówiąc o niej że jest chropowata, chodziło mi o to że jest trochę matowa, ciekawi mnie to czy ją widać jak jest przyklejona.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2004, 01:43:14 »
Kompletnie tego nie widac. POLECAM!!!!

*

Offline jasztol

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq 3950, Zaurus SL 5500, GPS Heicom 303MMF
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2004, 01:56:08 »
A czy ktos uzywa przycietych odpowiednio folii na transparencje jako screenprotectora?

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2004, 04:39:19 »
Cytat: jakub kańczugowski
Ten link byl u nas na stronie glownej juz dawno :)
nie wiedzialem, posiadam pda od kilku miesiecy, ale widze ze dyskusja sie nawiazala, czyli zle nie zrobilem z zamieszczeniem tego tu, tymbardziej ze to ciagle popularny temat,
co do chropowatosci to gdzies cos czytalem i jesli sie przemyje/przetrze  spirytusem folie, to traci ona chropowatosc w jakims stopniu, na ktoryms z opkowan screen protector'a widnial taki opis, niestety nie probowalem tego

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2004, 13:23:42 »
Mialem 2 rodzaje folii - pierwsza Brando - byla super, ale przez wlasna bezmyslnosc zniszczylem ja - nie wiedzialem wtedy jak usunac drobinki kurzu... :(

Pozniej kupilem pakiet 3 folii BoxWave - roznica jest taka, ze Brando byla jakby bardziej chropowata... Niewątpliwą zaletą BoxWave jest szybkość dostawy - na Brando czekalem prawie 2 tyg. BoxWave zamowilem w niedzielę, w środę juz były u mnie (przesyłka z USA).

Aktualnie pierwszego (z 3) Boxwave mam zalozonego juz ponad pol roku - nie ma zadnego sladu zuzycia.

Marcin

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2004, 13:41:01 »
Cytat: piknew
Mialem 2 rodzaje folii - pierwsza Brando - byla super, ale przez wlasna bezmyslnosc zniszczylem ja - nie wiedzialem wtedy jak usunac drobinki kurzu... :(

Pozniej kupilem pakiet 3 folii BoxWave - roznica jest taka, ze Brando byla jakby bardziej chropowata... Niewątpliwą zaletą BoxWave jest szybkość dostawy - na Brando czekalem prawie 2 tyg. BoxWave zamowilem w niedzielę, w środę juz były u mnie (przesyłka z USA).

Aktualnie pierwszego (z 3) Boxwave mam zalozonego juz ponad pol roku - nie ma zadnego sladu zuzycia.

Marcin

przeslyka byla do polski z usa i tak szybko :), a ile kosztuje przesylka jesli mozna wiedziec ?
ja kurde mam pecha bo zamowilem go w zeszlym tygodniu, zaplata byla karta, czyli najszybciej jak mozna i do tej pory nie mam jeszcze go :(
zdaje sie ze to wina poczty jest,
po 11 wrzesnia okoliczne poczty oprzesylaja wszystko do wiekszych(kontrola) i niestety z tego co mi znajomi mowili to listy/przesylki moga krazyc w us miedzy nimi, co zreszta widac bo przesylki dostaje z opoznieniem,
dobrze slyszec ze ci sie sprawuje ok, a jak zalozenie przebieglo, bez problemow?

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2004, 18:38:01 »
1. Brando kosztowalo mnie 9$ + 0$ przesyłka (promocja)
2. BoxWave za 3 sztuki 27.95$ (tez promocja, bo 1 to kosztowała chyba 12.95$) + 6 $ przesyłka - czyli niecałe 34 $

Płacilem kartą kredytową. Moze to był po prostu przypadek, że tak szybko dotarło... :)

*

Offline Hikari

  • **
  • 200
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2004, 06:34:20 »
Wlasnie kupilem folie Brando - owej matowosci wogole nie widac przy wlaczonym wyswietlaczu, pisze sie po niej dobrze i co najwazniejsze nic sie nie rysuje.

Niestety wkradl mi sie jakis pylek kurzu i teraz mysle jak te folie zerwac nie uszkadzajac jej :/
Jakies pomysly?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2004, 09:25:07 »
Zerwac? Ona przeciez nie jest przyklejona klejem. Wystarczy ze podwazysz ja czyms na brzegach i tyle. Mozesz tez uzyc tasmy klejacej - przeklej w okolicy brzegu i ciagnij.

Tyle ze uwazaj przy myciu folii, bo mozesz ja sobie uszkodzic. Bez mycia nie usuniesz tego pylka, a byc moze zaraz po zdjeciu folii pojawi sie na niej 10 innych pylkow - ona jest elektrostatyczna, sciaga wszystko z otoczenia.

Polecam isc do lazienki, zamknac drzwi, przymknac inne otwory wentylacyjne i odkrecic goraca wode. Gdy w powietrzu bedzie wieksze stezenie pary wodnej to bedzie mniej pylkow - wtedy zdejmij folie i umyj ja w wodzie z plynem - delikatnie wyplukaj.

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2004, 13:26:36 »
Czy folia brando jest faktycznia taka dobra?

Czy w sloneczny dzien cos widac na ekranie? (bedac na sloncu ;)

Obecnie uzywam CoolWrite, latwo sie ja przylepia, dobrze chroni ekran
i nie powoduje zbytniej "nieczulosci" ekranu (chociaz mogloby byc lepiej...).
Spora wada tej folii jest to, ze na sloncu praktycznie nic nie widac...

Jaka folia jest Waszym zdaniem najlepsza?

Pozdrawiam.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 20, 2004, 15:36:57 »
Moim zdaniem Brando, ale nie sprawdzalem drogich folii innych firm. W swietle dziennym widocznosc jest mniejsza, ale nie do tego stopnia niska by nie dalo sie pracowac. Wszytko zalezy tez od rodzaju ekranu PDA. Niektore nawet bez folii w swietle dziennym sa niewidoczne.

*

Offline Hikari

  • **
  • 200
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 20, 2004, 15:58:58 »
Generalnie nie zmniejsza ona widocznosci (Brando). Dodatkowo ma te zalete, ze nie odbija tak mocno swiatla jak sam ekran (jest chropowata z wierzchu) przez co troche lepiej widac.

*

Offline cassiopeia

  • ***
  • 293
  • Sprzęt: Xperia X1, HTC Touch, Toshiba Tecra M7 TabletPC (Vista Bussines)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 21, 2004, 19:18:51 »
Czy ktoś już przetestował folie Zorin. Pare osób podobno już ją  zamówiło.

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2004, 21:30:27 »
Cały czas czekam na te folie ... :|

*

Offline nosty

  • 26
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 22, 2004, 09:29:46 »
Kupilem tylko jeden rodzaj folii CoolWRTITE firmy Fellowes (4szt. za bodaj 20 pare zeta). Jak zaczalem uzywac to zdziwilem sie jak wogole mozna pracowac z folia na wyswietlaczu... Ale jak przeczytalem ten test powyzej to juz wiem, ze klnalem na nia nie bez powodu - w tym tescie sa folie na ktorych po 3 tyg. testu nie bylo zadnych rys. Ludzie! Na tej cholernej Fellowes KAZDE dotkniecie rysika zostawia ryse. Nie przesadzam. To jest koszmar. Mimo przyklejania w lazience w parze, jest _cala_ pokryta malenkimi bablami, ktore nie chca wyjsc bo nie ma zadnych mikrootworow. W pelni zgadzam sie z testem WriteRight Screen Overlays by Fellowes - to w koncu ta sama firma.
Zaluje ze chcialem przyoszczedzic na Brando. Balem sie ze wydam 40-50zl  i dostane 1szr. folii, ktora jako poczatkujacy jeszcze spiep... i zostane z niczym. A tak dostalem 4szt. kompletnego syfu.
NIE POLECAM!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 22, 2004, 09:45:08 »
Bo to jest folia miekka, najwiekszy badziew jaki mozesz kupic. Tutaj para wodna nic nie da, bo folia ta nie jest elektrostatyczna. By dobrze ja przykleic trzeba niezle sie na meczyc - trzeba caly czas wyciskac te babelki powietrza.

Ja mam folie brando juz ponad pol roku i nadal nie ma sladow uzytkowania, a korzystam z palmtopa bardzo intensywnie.

*

Offline SAPER

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ARTEMIS
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 22, 2004, 10:06:38 »
na poprzednim PDA mialem folie Brando ok 8 miesiecy i w dnu sprzedzy nie miala zadnych sladow uzywania

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2004, 12:06:30 »
To jeszcze zależy jak mocno używa się palmtopa. Moja folia Brando na poprzednim palmie była powycierana od używania klawiaturki ekranowej, ale widać to było tylko przy wyłączonym podświetleniu ekranu. Podobne objawy występują u osób często grających Bejeweled - wytarta kratka na ekranie :)

*

Offline nosty

  • 26
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 23, 2004, 00:49:09 »
dokladnie :) jak moja dziewczyna sie dorwala do tej gry to byla regularna kratka. Po zmianie folii przeszla na Kulki - tera zmam zamiast kratki punkty - zawsze to lepiej :)

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2004, 02:31:59 »
hehe, moja w kulki gra naszczescie :)

*

Offline SAPER

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ARTEMIS
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 26, 2004, 21:37:13 »
Mała przestroga przed foliami ZORIN. Przed chwila dostalem cynk od znajomego krory dostal taka folie i nakleil ja na PDA otoz do momentu kiedy folia jest na ekranie jest wszystko ok. problem zaczyna sie w momenie kiedy bedziemy chcieli ja zdjac- klej jest na tyle mocny ze oderwanie foli wymaga duzej sily (a ekranik sie caly unosi)przyczym folia rozwarstwia sie i najpierw zdejmujemy czesc gorna a zdjecie juz dolnej czesci graniczy prawie z cudem jezeli w miedzyczasie nie uszkodzimy wyswietlacza pozatym w koncowej fazie odklejania czesci dolnej zostaje na wyswietlaczu troce kleju a usuniecie jego nie jest prosta sprawa.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 26, 2004, 21:54:16 »
To ja jeszcze przy okazji zwrócę uwagę na pojawienie się nowego rodzaju follii Brando - Brando WorkShop UltraClear Screen Protector

Ja do nowego palma zamówiłem w ciemno, czy jestem jedynym ryzykantem?