Screen Protectors -->test

  • 809 Odpowiedzi
  • 166197 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline s1d

  • 12
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #720 dnia: Październik 19, 2008, 12:57:52 »
Takie małe pytanie bo chcę się upewnić - MDA Vario i MDA Vario II mają taki sam rozmiar ekraniku? Bo mam Vario I a na allegro tylko do Vario II znalazłem...

Vario to inaczej Wizard albo SPV m3000 albo Qtek 9100, do któregoś z nich na pewno znajdziesz

No właśnie allegro milczy jeśli chodzi o wszystkie pierdylnaście nazw mojego pda ;).

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #721 dnia: Październik 19, 2008, 12:59:22 »
a jakiej folii szukasz? Bo jeśli Brando to nie jest prawdą to co napisałeś

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #722 dnia: Październik 19, 2008, 22:05:13 »
mam pytanie co do folii brando PP otóż noszę się z zakupem folii lecz mój wyświetlacz ma kilka rys i tu jhest moje pytanie czy taka folia od brando ukryje lub w jakims stopniu zamaskuje te rysy?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #723 dnia: Październik 20, 2008, 01:54:41 »
zamaskuje ale jeszcze zależy jakiego kalibru te rysy
jeśli delikatne to na pewno tak

*

Offline BasTekpew

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tosia G900
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #724 dnia: Październik 27, 2008, 17:44:50 »
witam

dzisiaj dostałem swoją folię brando PP i mam kilka pytań po nałożeniu na wyświetlacz są takie mikrorefleksy czyli przebarwienia na wyświetlaczu na czerwono najbardziej to widać na białym tle. Móglbym pomyśleć, że to przez to iż dopiero przy ok 10 próbie nałożenia udało mi się to równo tak jak chciałem a między czasie folia spadła mi na podłoge i musiałem ją czyścić taśmą bezbarwną ale mój kolega z którym razem kupowaliśmy nałożył sobie dolię za pierwszym razem i też ma te refleksy więc widać, że jest folia więc mam pytanie czy inni tez mają takie coś? jeśli nie to jak takiemu czemuś zaradzić?

a co do foli to naprawde jest super ukryła mi wszystkie ryski i ogólnie fajnie się po niej pisze


*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #725 dnia: Październik 27, 2008, 18:02:25 »
Matowe folie tak już mają. Jeśli chcesz mieć ekran czysty jak łza to kup Brando Ultra Clear, ale wtedy w słoneczny dzień jedyne co zobaczysz na wyświetlaczu to Twoja twarz ;)

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #726 dnia: Październik 27, 2008, 18:06:24 »
(...)czyli przebarwienia na wyświetlaczu na czerwono najbardziej to widać na białym tle.
Na Protector Plus widać taką drobną "kaszkę", u mnie ma odcień niebieskawy   :mrgreen:
Na ekranach wysokiej rozdzielczości (jak Twój) zapewne jest to jeszcze bardziej widoczne ale... przyzwyczaisz się  :ok: A jak nie - to tak jak napisał narqotic powyżej  :smile:

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #727 dnia: Październik 27, 2008, 18:08:25 »
hmmm ale że niby co matowe folie mają? Jakoś żadnych czerwonych refleksów ani niebieskiej kaszki nie dostrzegam na swoich pocketach, a uzywam wyłącznie Brando PP. Na jakim sprzęcie to zaobserwowaliście? Może to zależy od rozdzielczości/wielkości ekranu

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #728 dnia: Październik 27, 2008, 18:15:28 »
hmmm ale że niby co matowe folie mają?
Hermes. Na jasnym (białym tle) jak poruszasz ekranem żeby patrzeć na niego pod różnymi kątami widać taką mieniącą się siateczkę - inaczej tego nie umiem opisać  :mrgreen:
Kolor zapewne zależny jest od motywu ;)
I w innych PDA też to zauważam  :)

edit: ekran nie jest biały i gładki jak kartka papieru tylko "siateczkowy", "kaszkowy", czy jak to nazwać  :wink:
Na UltraClear nie ma tego efektu.

*

Offline BasTekpew

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tosia G900
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #729 dnia: Październik 27, 2008, 18:30:02 »
hmmm ale że niby co matowe folie mają? Jakoś żadnych czerwonych refleksów ani niebieskiej kaszki nie dostrzegam na swoich pocketach, a uzywam wyłącznie Brando PP. Na jakim sprzęcie to zaobserwowaliście? Może to zależy od rozdzielczości/wielkości ekranu

a jak nakładasz folię bo są 2 szkoły wg instrukcji i przy namoczeniu foli płynem do mycia naczyń czy wodą i przyklejanie

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #730 dnia: Październik 27, 2008, 18:32:27 »
no bo ekran w istocie nie jest biały i gładki - matryca składa się z punktów które na QVGA szczególnie na białym tle są bardzo widoczne. Na VGA ekran wydaje się gladki (nawet pod folią Brando PP ;) )

co do pytania BasTekpew to nakładam folię na sucho

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #731 dnia: Październik 28, 2008, 16:59:27 »
nałożyłem na wyświetlacz folię brando PP mam ją nałożoną już ponad 1 dzień ale zauważyłem, że mam 1 brud na foli i trochę mi się też nie dokońca równo nakleiła i tu moje pytanie czy jak odkleję folię przeczyszczę ją taśmą jak pisze w instrukcji to czy będę mógł bez problemu nałożyć ją od nowa? czy jest jakiś limit czasu na to odklejanie?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #732 dnia: Październik 28, 2008, 17:08:55 »
Brando można odrywać i nakładać ponownie, tylko musisz uważać żeby się nie odkształciła
limitu czasu nie ma, bo nie ma tam żadnego kleju który mógłby wyschnąć ani nic w tym rodzaju. Tyle że będzie przyciągała kolejne pyłki i drobiny kurzu więc im szybciej ja oczyścisz tym lepiej.

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #733 dnia: Grudzień 02, 2008, 15:25:20 »
przeglądam calutki wątek i głowę mam wielką jak globus od tej wiedzy - jednak nie wiem jednego - głupota, ale potrzebuję się upewnić - zmarnowałem moją BRANDU ultra clear protector plus - najpierw idiotycznie wierzyłem, że ta grubsza folia jest właściwa - a to się okazuję, że to chyba właśnie ta zielonkawa? - ta cieńsza. Później jak zacząłem przyklejać tą cieńszą to zaczęło powstawać bąbelki powietrza (milion) i chciałem je "zniszczyć" przesuwając lekko paznokciem - ślad paznokcia został na folii;/ gdzieś dostał się jakiś okruch, choć robiłem to w zaparowanej łazience i ten okruch spowodował dziurkę. Jednym słowem raczej na pewno zniszczyłem folię;/ była to folia na Samsunga Omnie.

czy mogę prosić o dokładną instrukcję obsługi i najlepszy(najłatwiejszy) sposób zakładania folii? (fakt przeczytałem na tym forum ze 100 sposobów) - konkretna instrukcja krok po kroku - nawet z tym jaka folia i jak się z nią obchodzić - przyda się nie jednemu;p




(czuje się tak stokrotny debil - nie wiem czemu zepsułem wszystko co mogłem;/)

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #734 dnia: Grudzień 02, 2008, 15:57:39 »
Na początku zdecyduj się czy kupiłeś Brando Ultra Clear, czy Brando Protector Plus, bo czegoś takiego jak Ultra Clear Protector Plus po prostu nie ma  :P
Jeśli chodzi o samą folię to w opakowaniu jest zabezpieczona dwoma warstwami cienkiej folii, a tej właściwej, którą nakleja się na ekran nie da się przebić paznokciem, więc musiałeś nakleić folię ochronną.

Co do samego zakładania folii to chyba najlepszym sposobem jest zrobienie tego właśnie w zaparowanej łazience i na sucho, ale wcześniej należy dokładnie przemyć ekran za pomocą np. płynu do szyb nie zostawiającego smug, oraz szmatki która nie zostawia włókien. Zakładałem już oba typy Brando i folię 3M Vikuiti którą mam teraz i stwierdzam, że 3M zakłada się najłatwiej (może to dzięki specjalnemu "aplikatorowi" który znacznie pomaga w jej przyklejeniu).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2008, 16:01:11 wysłana przez narqotic »

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #735 dnia: Grudzień 02, 2008, 16:16:04 »
Na początku zdecyduj się czy kupiłeś Brando Ultra Clear, czy Brando Protector Plus, bo czegoś takiego jak Ultra Clear Protector Plus po prostu nie ma  :P
Jeśli chodzi o samą folię to w opakowaniu jest zabezpieczona dwoma warstwami cienkiej folii, a tej właściwej, którą nakleja się na ekran nie da się przebić paznokciem, więc musiałeś nakleić folię ochronną.

Co do samego zakładania folii to chyba najlepszym sposobem jest zrobienie tego właśnie w zaparowanej łazience i na sucho, ale wcześniej należy dokładnie przemyć ekran za pomocą np. płynu do szyb nie zostawiającego smug, oraz szmatki która nie zostawia włókien. Zakładałem już oba typy Brando i folię 3M Vikuiti którą mam teraz i stwierdzam, że 3M zakłada się najłatwiej (może to dzięki specjalnemu "aplikatorowi" który znacznie pomaga w jej przyklejeniu).


bardzo dziękuje za odezwę;)

nazwę przepisałem z opakowania -> http://allegro.pl/item497369189_brando_samsung_omnia_ultra_clear_tanio.html proszę spojrzeć na zdjęcie - mam identyczną.
I tam były właśnie dwie folie - jedna gruba, która w ogóle się nie klei i ta cienka, która przebiłem paznokciem (w dodatku ma taki lekko zielonkawy kolor).
Napisane: Grudzień 02, 2008, 16:12:32
OK - OK - JESTEM DEBILEM!!!!!! ta gruba ma jeszcze jedną przeźroczystą przyklejoną tak, że po prostu nie widać! JESTEM DEBILEM!!

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #736 dnia: Grudzień 02, 2008, 16:20:59 »
warstwy ochronne folii Brando mają przyklejone papierki więc nie sposób ich pomylić z folią właściwą (tak, wiem, są tu tacy którym się mimo to pomyliło)

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #737 dnia: Grudzień 02, 2008, 16:26:08 »
Widzę, że chyba zmienili nazewnictwo, bo wydaje mi się że jak kiedyś kupowałem Brando do Axima to było napisane tylko Ultra Clear.

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #738 dnia: Styczeń 04, 2009, 00:57:03 »
Nie wiem czy ktoś zagląda jeszcze do tego wątku. Mam pewien problem związany z folią ochronną . Niedawno kupiłem na allegro Hx2410 i pytałem sprzedającego czy na wyświetlaczu jest folia ochronna . Był bardzo zdziwiony
że coś takiego może być a jedynie stwierdził , że on dostał od kogoś palmtopa i nie może stwierdzić czy założono folię . Ja z kolei też się nie znam na tym . Oczyścilem dokładnie wyświetlacz specjalnymi chusteczkami do monitora LCD (LCD Wet Tissues) i ekranik wygląda dość porządnie . Na podświetlonym nic nie widać . Próbowałem przy brzegach sprawdzić wykałaczką czy jest wystająca folia ale nie mogłem nic stwierdzić (może jest podsunięta pod obudowę ?). Jak patrzę przez lupę widzę drobniutkie kwadraciki na całym wyświetlaczu(pewnie piksele).
Przeczytałem cały ten wątek i wiem jakie są sposoby odklejenia taśmy jeśli ona jest . Jak jednak niezbicie stwierdzić , że jej nie ma (a najprawdopodobniej tak jest). Zakupiłem już na Allegro folię Brando PP i jak dojdzie będę chciał ją przykleić tylko muszę mieć pewność , że wyświetlacz jest czysty. Boję się manipulować ostrym narzędziem tym bardziej metalowym . Paznokciem też nic nie wyczuwam .
Pzdr.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #739 dnia: Styczeń 04, 2009, 08:53:15 »
obejrzyj dokładnie krawędzie ekranu na wyłączonym lcd. Jeśli nic nie zauważysz to folii nie ma. Pod obudowę folii się nie wsuwa

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #740 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:24:40 »
Przyjrzałem się jeszcze dzisiaj pod lupą ekranowi i sądzę , że folii nie ma. Jak będzie u mnie wnuk , każę mu się przyjrzeć bo ma wzrok nie ten co mój. Przyjrzałem się przy okazji drugiemu palmtopowi h3950 którego używam od
2 lat (też z drugiej ręki) i podejrzewam , że na nim też nie ma folii . Po przetarciu bibułką ekran jest czyściutki.
Jedną rzecz którą stwierdziłem to na obwodzie ekranu każdego z nich są czarne obwódki . Z lewej szer. 1,5 mm
a z prawej oraz góra i dół po ok.1 mm . Sądzę , że są to już obrzeża (martwe , nieświecące) samego wyświetlacza.
Ja używam palmtopa b. sporadycznie przede wszystkim do nawigacji a to jest raptem kilka stuknięć przy wyjeżdzie a potem przy zamykaniu . Jak mam chwilę czasu troche bawię się tym urządzeniem ale już koniecznie w okularach . Dzisiaj zainstalowałem ściągniętą w nocy Wikipedię i zobaczę czy będą problemy z jej obsługą.
Pozdrawiam

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #741 dnia: Styczeń 04, 2009, 13:09:36 »
Tak, na brzegach ekranu jest czarny, nieświecący "margines" - to element samego wyświetlacza.

Folię na pewno da się zauważyć przy brzegach, jej się nie wsuwa pod obudowę - zobaczysz wymiary jak dostaniesz swoje Brando.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #742 dnia: Styczeń 12, 2009, 21:32:29 »
Witam ponownie i dziękuję za poprzednie odpowiedzi !

Ponieważ dostawa zamówionej na Allegro folii przeciaga sie w czasie ze wzgledu na perturbacje ze sprzedającym , mam w związku z tym pewien dylemat. Poniewaz wylicytowałem do swojego hx2410 folię Brando PP w dość okazyjnej cenie (17 zł/szt) ,otrzymałem od sprzedawcy informację (usprawiedliwienie z przeprosinami)
że przede mną ktoś kupił ostatnią i proponują mi w zamian 2 od innego urządzenia , które ewentualnie trzeba wymiarowo dociąć. Ponieważ trwała mailowa przepychanka zażądałem aby potwierdzili , że zamienna folia jest również Brando PP. Dzisiaj po ponad tygodniu od licytacji dostałem odpowiedż trochę bardziej konkretną , że mają w sprzedaży tylko Brando ale już nie dopisali czy PP czy Ultra. W związku z tym mam pytania : czy folie Brando mają jakieś szczególne znaki firmowe np. na papierkach ochronnych aby je zindentyfikować , jaka jest trudność w docinaniu folii ? Ponieważ postawili mnie przed faktem dokonanym i w piątek wysłali bez porozumienia ze mną 3 szt chcę wiedzieć czy będę w stanie je rozpoznać i ocenić .

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #743 dnia: Styczeń 12, 2009, 22:04:44 »
cialem folie z universala do asusa skalpelem modelarskim i miala na jednym brzedu tak, ze nie przylegala idealnie do plaszczyzny wyswietlacza. moze inny uzytkownicy maja lepsze z wycinaniem doswiadczenia, ja bym juz drugi raz nie wycinal.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #744 dnia: Styczeń 12, 2009, 22:07:26 »
kiedyś miałem taką folię do samodzielnego docinania, normalnymi dużymi nożyczkami ją wycinałem i było OK  :ok:

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #745 dnia: Styczeń 12, 2009, 23:30:10 »

Mnie chodzi przede wszystkim o identyfikację czy to co otrzymam to Brando PP. Będę miał taką folię pierwszy raz w ręku .
Pzdr

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #746 dnia: Styczeń 12, 2009, 23:54:44 »
folia Brando powinna być w firmowym opakowaniu

*

Offline paszczakos

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900 -> G910 -> HTC Dream
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #747 dnia: Styczeń 13, 2009, 10:59:08 »
pytanie:
mam folię poliwęglanową i elektrostatyczną.
Z tego co widziałem, jeszcze nikt nie cierpiał bardziej po poliwęglanowej, niż to, że musiał czyścić ekran płynem do mycia naczyń z kleju.
Jednak, jeśli już tak bardzo wszyscy mówią KLEJOWI NIE, mam taki problem:
nie mogę zrobić zaparowanej łazienki. Mieszkam w mieszkaniu studenckim, mamy junkersa który ostatnio mało co nie zabił mojego współlokatora czadem (leży w szpitalu:D). Czy zamiast zaparowanej łazienki mogę zrobić np patent z parą z czajnika?
znaczy, że folia chwilę nad czajnikiem i zakładam?
Czy macie może jakiś lepszy sposób (wykluczając zaparowane pomieszczenia)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #748 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:03:15 »
Ja robię na sucho albo możesz trochę pochuchać na wyświetlacz przed założeniem  :grin: Żeby nie było paprochów to używam suszarki :) Można również ekran lekko zwilżyć kroplą wody, sposobów jest kilka, poczytaj w tym temacie.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline barthek

  • ***
  • 265
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #749 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:08:02 »
paszczakos; wybierz się do sauny :E