GSM/GPRS Wireless Pack a PlusGSM

  • 6 Odpowiedzi
  • 2965 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GSM/GPRS Wireless Pack a PlusGSM
« dnia: Kwiecień 10, 2002, 12:38:51 »
Czy ktoś ustawił GPRS na IPAQu w Plusie. Jeśli tak to proszę o wskazówki.

Art

GSM/GPRS Wireless Pack a PlusGSM
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2002, 17:59:57 »
...no właśnie. Teoretycznie powinno działać. Niestety, tak skonfigurowany mój IPAQ 3870/PC2002 nie działa. Tj próbuje sie połączyć i twierdzi "...modem not responding...".
Dodałem jeszcze +CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl" w init stringu i też nie pomogło. Próbowałem z Compaqowskim GSM/GPRS Wireless Pack oraz z Ericsonem 39 po BT. Co robić???

Pozdrawiam,
Art


GSM/GPRS Wireless Pack a PlusGSM
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2002, 19:27:45 »
koniecznie dograj Service Packa do Windy 2002 for Pocket PC
to zapewni możliwość połączenia do hostów ze zdefiniowanym DNSem i innymi wdzwanianymi PPP (SP to naprawia)
jeżeli będziesz miał kłopoty napisz na GG chętnie cię przeprowadzę przez cały proces
możesz również zajrzeć do Mobile Computing z lutego tam były parametry dla wszystkich operatorów (choć tabelka im się trochę rozjechała)
oczywiście trzeba również odpowiednio skonfigurować telefon

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
GSM/GPRS Wireless Pack a PlusGSM
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2002, 00:33:37 »
Arturo - dla plusa nie potrzeba żadnych init stringów - wystarczy *99#, DNS 212.2.96.62 i drugi 212.2.96.52 i jeśli masz PocketPC 2002, w dialling patterns ustaw wszędzie tylko na numer lokalny - G . U mnie działało na Casio E-200 z Ericssonem r520m. Oczywiście zadnych numerów kierunkowych, bez użytkownika i hasła.

GSM/GPRS Wireless Pack a PlusGSM
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2002, 12:24:42 »
Niestety mimo wykonania wielu prób nie udało mi się uruchomić GPRS na GSM/GPRS Packu w Plusie.
(Service Pack był już zainstalowany, ponowna instalacja niczego nie zmieniła)
:(

Dostaje komunikat "There is no modem at the number dialed..."

Może jakieś sugestie.

Pozdrawiam,

Art

GSM/GPRS Wireless Pack a PlusGSM
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2002, 17:15:03 »
UWAGA! WAŻNE!
Idąc krok po kroku zgodnie z instrukcją obsługi da się podłączyć do PLUSowego GPRSu czego dowodem jest niniejszy wpis do Forum ;)
W ustawieniach NIE TRZEBA (wręcz nie należy) podawać dnsów i numeru logującego do sieci (ja zawsze wpisywałem *99***#1), trzeba pamiętać o wywaleniu lokalizacji numerowej co można znaleźć w zakładce dailing patterns choć fajnie się łączy z GPRSem w USA ;)
Numerem dostępowym jest standartowo ustawiony GPRS0 (i tak ma zostać - działa).
W menu Settings zakładka Connections po zainstalowaniu softu pojawia się ikonka GPRS/GSM i to nią trzeba się posługiwać w czasie konfigurowania ustawień. Wybieramy New GPRS Connection, nazywamy je i podajemy nazwę APNu (dla plusa www.plusgsm.pl). Jako urządzonko do łączenia z siecią wybrać trzeba Compaq Wireless Pack.
I teraz bardzo ważne.
O ile na Windowsie 3.0 CE (i po zalecanym upgradzie romu do ver. 1.87) wszystko działa pięknie to mając Compaq iPAQ 3850 należy również wykonać upgrade ROMu (z załączonej płytki CD, wprawdzie wersja romu się nie zmieni ale dogrywają się narzędzia do wzbudzania telefonu z uśpienia). Na H3870 działa OK.
UWAGA!
Koniecznie trzeba wykonywać dokładnie polecenia pojawiające się na monitorze ponieważ w czasie flashowania ROMu trzeba trochę zamieszać.
UWAGA! CZYTAJCIE INSTRUKCJĘ!
Stoi tam jak wół, żeby zawsze wkładać wyłączonego iPAQ do plecaka. W przeciwnym razie może się zawieszać lub jeszcze coś gorszego.
UWAGA!
Zanim zaczniecie się bawić z komputerkiem zróbcie backup.
UWAGA!
Dla niewtajemniczonych podaję metodę na wyprowadzenie iPAQ z uśpienia (hard reset). Przytrzymać dwa skrajne przyciski funkcyjne i dodatkowo nacisnąć reset aż do zgaśnięcie monitorka (3-5 sek). Oczywiście wszystkie dane się kasują. Poczekać minutkę, włączyć i instalować wszystko od pocztku.

W razie pytań polecam się...
cawmook

GSM/GPRS Wireless Pack a PlusGSM
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2002, 14:58:24 »
Dziekuję wszystkim za pomoc. Rzeczywiście działa kombinacja GPRS0/noDNS. Odkryłem ją, gdy zrezygnowany po raz setny próbowałem konfigurować IPAQa. Warto, żeby ludzie z PLUSa znali rozwiązanie. Na pewno się zdziwią
:)
Arturo
PS Transfer po GPRSie mam średnio 900b/s. Długo droga przed nami...
;)