program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?

  • 12 Odpowiedzi
  • 15015 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Magik1

program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« dnia: Sierpień 09, 2009, 09:37:40 »
wiem ze tki progrm istnieje , ale powiedzcie mi orumowicze jak sie nazywa bo by mi sie przydal.
pozdraiam

Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2009, 11:57:28 »
RaceChrono - freeware/shareware
www.racechrono.com (jest download)

Chyba najlepszy program jaki znalazłem. W pełni ustawialny, mierzy przyspieszenia od do prędkości, na dystansie, rysuje wykresy, symuluje przeciążenia (chyba że masz g sensora to wtedy bierze dane z niego).
można sobie tor zgrać lub stworzyć (robisz jedno kółko i on zapisuje ślad jako tor) i ustawiasz speed trapy i dzięki temu mierzy czasy okrążeń.
Ogólnie miód:) sam rozpoczyna pomiary i sam kończy, zapisuje i porównuje na bieżąco więc nie trzeba klikać w trakcie jazdy, tylko jeździć :)

Ew. poszukaj GPS Performance

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:21:08 »
Tylko, że z racji odczytu danych GPS przez odbiornik 1 raz na sekundę, pomiar nie będzie za dokładny. No, chyba, że odbiornik będzie 5Hz, to wtedy znacznie lepiej...

Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2009, 13:02:50 »
Właśnie mam pytanie w sumie jak to sprawdzić? bo automapa daje mi możliwość wyboru  (sic!) ale nie wiem czy to coś zmienia de facto...

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2009, 13:09:46 »
Wystarczy, że napiszesz tutaj jaki masz odbiornik. Wtedy dostaniesz info czy 1s czy częściej. Ewentualnie sam pozukaj specyfikacji twojego odbiornika GPS.




Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2009, 13:22:28 »
Jedyne co udało mi się w tzw. "międzyczasie" wygooglać to to że w moim asusie siedzi SiRF star III...

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2009, 13:32:24 »
Właśnie mam pytanie w sumie jak to sprawdzić? bo automapa daje mi możliwość wyboru  (sic!) ale nie wiem czy to coś zmienia de facto...
Nie myl częstotliwości odczytu z portu odbiornika (np w AM może być nawet 5Hz), z częstotliwością odczytu danych z satelitów przez odbiornik. Ta druga wartość może być również 5Hz, ale dotyczy to tylko kilku odbiorników na chipsecie MTK.

Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2009, 14:16:43 »
(głupie pytanie) a czy jest możliwość zbadania takiego parametru? (tzn tego drugiego) :P

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2009, 14:21:14 »
W specyfikacji odbiornika  :E

Jeżeli masz SirfStarIII, to zapomnij o tym.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2009, 14:22:34 »
Oczywiście, że jest, nawet widziałem soft do tego, sam też kiedyś taki robiłem. Tylko po co masz to sprawdzać? Zrozumiałem, że masz Asusa jakiegoś z Sirfem III więc masz co sekunde aktualizację pozycji. Nie ma tam więcej co sprawdzać.

Natomiast jeśli koniecznie masz chęć to poszukaj w programach do GPSu, popatrz opisy i znajdziesz.


EDIT, nie ma to jak synchroniczne odpowiedzi :P:P

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2011, 08:55:18 »
Przepraszam ze odkopuje temat ale mam takie pytanie.Na jednym z forum motoryzacyjnych ktos wlasnie zamiescil pomiar przyspieszenia swojego auta 60-100 km/h.Podejrzewam ze pomiar byl zrobiony programem RaceChrono,urzadzenie to Nokia E52.I teraz pytanie czy ten pomiar jest w miare dokladny?Jak podchodzic do takich pomiarow?Wiem ze sygnal do odbiornika dochodzi z poznieniem ale idac ta droga teoretycznie jesli mierzymy pomiar przyspieszenia to mam dwa sygnaly.Jeden na starcie,drugi na mecie.Obydwa dochodza z poznieniem ale teraz pytanie czy z takim samym czy innym?Czy sam pomiar przyspieszenia wykonanym przez satelity jest w miare dokladny?Czy te opoznienia maja lub moge miec wplyw na czas miedzy osiagnieciem powiedzmy 60 i 100 km/h?Czy sam program ktory odczytuje dane z CPU i ma pewnie jakies opoznienia ma tez wplyw na wynik pomiaru?Z gory dziekuje za odpowiedzi

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2011, 09:48:19 »
Pytanie pomocnicze, jak duży wpływ na pomiar będzie miało przesunięcie
współrzędnych punktu pomiarowego o 10-15m?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
Odp: program do obliczania przyspieszenia pojazdu!?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2011, 11:16:43 »
Mysle ze nie duzy.Jesli wezmiemy pod uwage przyspieszenie od 60 do 100 km/h i wezmiemy srednia czyli okolo 80 km/h to wychodzi jakies 22 metry na sekunde tak wiec te 10-15 metrow to jakies 0,4-0,5 sekundy.Niby malo ale z drugiej strony przy takich pomiarach moze byc duzo
No i jeszcze jedna kwestia.Jaki wplyw na wynik moze miec  nastepujacy problem.Jade sobie od 0 do tych 100 km/h i program zaczyna pomiar w momencie przekroczenia 60 km/h i mierzy sobie do 100 km/h.Drugi problem to taki ze jade sobie ze stala predkoscia 60 km/h przez dluzszy czas i w pewnym momencie zaczynam przyspieszac do tych 100 km/h.Czy te 2 przypadki moga miec wplyw na wynik?
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 11:38:40 wysłana przez mourning »