Autor Wątek: Nie będzie konsolidacji rynku GPS i GIS  (Przeczytany 7570 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nocnyMarek

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 9914
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Nie będzie konsolidacji rynku GPS i GIS
« : Sierpień 26, 2012, 22:58:16 »
Miała być nowa jakość, a wyszło jak zwykle, zapowiadane wiosną połączenie spółek Imagis, SmartGPS, Navigo i Lark nie doszło do skutku. Jeszcze w maju prezes MNI S.A. planował wielką fuzję:

"Przejęcie kontrolnego pakietu akcji poznańskiej firmy PC Guard S.A., która jest właścieielem Imagis S.A., jednego z liderów technologii geoinformatycznych oraz Smart Elektronik Sp. z o.o., istotnego gracza wśród producentów nawigacji GPS (oferuje urządzenia pod marką SmartGPS) znacząco wzmocni naszą pozycję w tych segmentach. W grupie MNI mamy spółkę Navigo Sp. z o.o., dostawcę specjalistycznego oprogramowania i danych przestrzennych (GIS), głównie dla potrzeb mobilnych rozwiązań lokalizacyjnych i nawigacyjnych oraz Lark Europe Sp. z o.o., trzeciego na naszym rynku producenta mobilnych urządzeń do nawigacji GPS. Dzięki połączeniu zasobów oraz know-how tych czterech firm, stworzymy w segmencie GIS niekwestionowanego lidera na polskim rynku"

Teraz okazuje się że z planów nici:

"Andrzej Piechocki, prezes MNI wyraża gotowość do negocjacji o przyszłości działających w segmencie GPS i GIS (systemy informacji przestrzennej) spółek zależnych Lark Europe oraz Navigo. Jeszcze do końca lipca wydawało się, że obie spółki połączą się z Imagisem (również działa w sektorze GPS i GIS) kontrolowanym przez giełdowy PC Guard. Jego właścicielem jest Calatrava Capital. Fundusz chciał sprzedać cały posiadany pakiet PC Guard na rzecz grupy MNI. W zamian miała objąć akcje MIT (podmiotu z grupy MNI). Transakcja w proponowanym kształcie nie doszła do skutku a wiążąca strony umowa ramowa została rozwiązana.
Paweł Narkiewicz, prezes Calatravy Capital kilka dni temu na łamach „Parkietu" oświadczył, że prowadzi dalsze rozmowy z grupą MNI na temat przyszłości spółek GPS i GIS. Forsował jednak inny scenariusz połączenia. To Imagis lub PC Guard miały odkupić Lark Europe oraz Navigo. Tymczasem zarówno MNI jak i MIT odżegnały się w poniedziałek, że prowadzą negocjacje z Calatravą Capital lub PC Guard.
- Pomysł fuzji w proponowanym wcześniej kształcie nie wypalił. Kontakty wygasły – przyznaje Andrzej Piechocki, prezes MNI. Nie ukrywa jednak, że w przypadku otrzymania ciekawych propozycji jest gotów wrócić do rozmów. – W biznesie nigdy nie można mówić, że jakiś temat jest definitywnie zamknięty – oświadcza."


[ źródło: parkiet.com ]

AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

PDAclub.pl

Nie będzie konsolidacji rynku GPS i GIS
« : Sierpień 26, 2012, 22:58:16 »
R E K L A M A: