Jakie urzadzenie do map

  • 8 Odpowiedzi
  • 10950 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cpk

  • 4
Jakie urzadzenie do map
« dnia: Styczeń 08, 2016, 21:35:13 »
Witam Was serdecznie.
Moj Tomtom wlasnie powoli konczy swoj zywot. Szukam jakiegos dobrego urzadzenia do ktorego bede mogl wgrac kilka programow map typu Igo Truck czy Automape czy jeszcze cos innego. Szukam urzadzenia, ktore nie zgubi satelity gdzies w Niemczech czy Hiszpanii. Urzadzenie musi byc szybkie, zalezy mi na plynnosci i zeby nie wyznaczal trasy przez 5 minut. Czytalem o GPS jakies sirf star 5, 4 nic nie rozumiem, dlatego wole zdac sie na profesjonalistow. Cena nie mam pojecia, mysle ze 800-900 zl za urzadzenie bez map to chyba wystarczajaco ?
Pozdrawiam chlopaki :)

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Jakie urzadzenie do map
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2016, 22:31:49 »
Dowolny smartfon z Androidem w tej cenie?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline cpk

  • 4
Odp: Jakie urzadzenie do map
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2016, 23:01:12 »
Myślałem o tablecie, ale wtedy bym musial dokupic jakis gps pod usb ?

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Jakie urzadzenie do map
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2016, 23:26:57 »
Kupisz taki z gpsem (w tych pieniadzach mysle spokojnie), nie bedziesz musial.nic podlaczac (no, poza pradem ;)).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline cpk

  • 4
Odp: Jakie urzadzenie do map
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2016, 00:21:08 »
Trafiłem na taki ranking:

1.Lenovo A7-10F
2.Lenovo S8-50L 4G
3.Samsung Galaxy Tab 4 10.1 T530 16GB
4.Lenovo ThinkPad Yoga 2 1051L 32GB 4G
5.Samsung Galaxy Tab 3 Lite 7.0 T110

Według Was który będzie najodpowiedniejszym sprzętem ? Który ma najlepszy moduł GPS i parametry. Przepraszam za takie pytania, ale jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt.

Myślałem nad Lenovo S8-50L, ma GPS, A-GPS, GLONASS, 2 GB ramu, 4 rdzeniowy procesor. Dobry wybór ? Mówie, głównie mi zalezy żeby nie gubił satelit w trasie (jestem kierowcą ciężarówki) oraz żeby nawigacja płynnie chodziła, bez zacinania + szybkie ładowanie trasy.
Czy może macie jakies lepsze typy ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2016, 01:24:20 wysłana przez cpk »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie urzadzenie do map
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2016, 10:27:35 »
W kategorii najlepszy gps dorzucę swoje trzy grosze.

W czasach miniaturyzacji i wyciskania w cienka obudowę układów GPS w co raz nowszych wersjach celowo pomija się fakt ze to antena jest najwazniejsza w jakości odbieranego sygnału.

Mój stary GPS na BT podłączany do Androida moze spokojnie jezdzic w torbie za siedzeniem i utrzymywać lepszą jakosc sygnału od telefonu na przedniej szybie.

*

Offline cpk

  • 4
Odp: Jakie urzadzenie do map
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2016, 12:44:37 »
Czyli rozumiem, że kupić zwykłego tableta do 300-400 zł i do niego antene gps na BT ? A co z tymi A-GPS i GLONASSAMI i innymi bzdetami ? Dlatego napisałem tutaj, bo się kompletnie nie znam, chciałbym żeby mi ktoś jakiś fajny zestawik złożył.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie urzadzenie do map
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2016, 13:05:44 »
Nie zwyklego, Android jest wymagający, 2GB RAM to komfort używania, 3GB przyjemność. 
1GB jest męczące chociaz da radę, tylk po co się męczyć?

Inna sprawa ze zasilanie z zapalniczki w aucie niezawsze nadąża za potrzebami na prąd jakie ma tablet z włączoną nawigacja, podswietleniem ekranu i procesami w tle.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2016, 13:09:59 wysłana przez Antej »

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Jakie urzadzenie do map
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2016, 19:31:46 »
Dlatego ja na miejscu kręcę się na navi w smartfonie ale na długie wyjazdy zawsze nawigacja zewnętrzna. Prądu nigdy nie zabrakło, działa szybko bo do tego zostało stworzone. Chociaż też będę musiał coś kupić bo sprzedałem moją starą ttom xxl. Ale ja myślę o ttom 510. Pzdr