GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Bluetooth...

  • 12 Odpowiedzi
  • 4608 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

karoalex

GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Bluetooth...
« dnia: Marzec 23, 2011, 13:43:19 »
Jak w temacie ,  GPS Nokia LD-3W BT leżał sobie w szafce bo mój HP IPAQ miał wymieniany wyświetlacz i nagle jak go potrzebowałem to nie działa w nim Bluetooth , zepsuł się od nie używania , jest to możliwe ?

Dwa lata działał bez zarzutu a tu nagle nie używany wyzionął ducha...nie wiem czy to się jeszcze naprawia czy wyrzuca...kupować nowy , a jak tak to jaki ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 10:12:03 wysłana przez karoalex »

*

karoalex

Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Blutooth
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2011, 01:33:01 »
Nooo , bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi , były nie ocenione  :mrgreen:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Blutooth
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2011, 12:20:44 »
ups. CHyba przeoczyliśmy ten wątek. Jeśli chodzi o odbiorniki - ja polecam GlobalSat BT 359 - mam go od dwóch / trzech lat i działa super. Można szukać czegoś innego, ale teraz odbiorniki BT to nisza, mało kto to kupuje.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

karoalex

Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Blutooth
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2011, 19:54:43 »
bikekowal  :ok:

Dzięki za odp. ale wczoraj w nocy zakupiłem taki sam model jak ta Nokia co wyzionęła mi ducha , byłem z niej zadowolony na 100% , zakup używki to śmieszne pieniążki a model mam sprawdzony.

Można szukać czegoś innego, ale teraz odbiorniki BT to nisza, mało kto to kupuje.


dlatego można kupić za tak zwany psi piniądz :wink:

będę miał z tamtego baterię na zapas :mrgreen:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Blutooth
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2011, 16:04:47 »
No i gudi.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

karoalex

Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Blutooth
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:58:08 »
bikekowal potrzebuję jednak pomocy  :(

dzisiaj przyszedł do mnie ten zakupiony na allegro moduł GPS Noki , dokładnie taki sam jak miałem i jest problem bo dokładnie tak samo nie chce się połączyć z satelitami  i nie działa bluetooth...dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział że sprawdzał przed wysłaniem tylko poprzez włączenie i stwierdzenie ze kontrolka zapaliła się na zielono , nie używał go przez ostanie 2 lata. Czy nieużywany moduł GPS może się sam zepsuć , jakoś to do mnie nie dociera.

Według instrukcji jak jest długo nie używany to ma problem przez parę minut złapać fixa ale one leżały ponad godzinę na dworze i ani bluetooth się nie zapalił ani nie złapało satelity , obydwa (ten mój i ten zakupiony) zresetowałem poprzez przytrzymanie przycisku On/off przez 10 sekund (mrugała kontrolka na przemian na zielono i czerwono) i dalej jest ten sam problem , mruga tylko zielona kontrolka i nic więcej się nie dzieje. :S

Może mi ktoś w tym temacie pomóc ?

Myślę ze raczej obydwa są dobre , tylko jakegoś babola popełniam i stąd te problemy  ???

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Blutooth
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:12:30 »
ale moment - dlaczego sądzisz że nie działa bluetooth? nie umiesz go sparować z żadnym urżądzeniem? A włączyłeś ten odbiornik w tryb parowania - żeby był widzialny?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

karoalex

Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Blutooth
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:34:21 »
A włączyłeś ten odbiornik w tryb parowania - żeby był widzialny?

Ale powiedz jak mam to zrobić , bo do tej pory włączałem go poprzez przytrzymanie przycisku On/Off , zaczynała mrugać zielona dioda /po chwili zapalała się niebieska dioda bluetooth i wyszukiwał satelity , teraz tylko mruga zielona dioda i nie mogę go znaleźć ani przez telefon ani poprzez palmtopa...kuśwa nie jestem zielony w tych tematach , ale w tym przypadku tracę wiarę w siebie i innych... :S

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Blutooth
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2011, 23:41:11 »
u mnie na nokii to było tak - z pozycji tele. szukaj urządzeń bluetooth po znjaściu  :mrgreen: z tego co pamiętam nokia krzyczała żeby sparować poprzez wpisanie kodu - bodajrze to są  cztery zera...

*

karoalex

Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Blutooth
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2011, 08:18:01 »
u mnie na nokii to było tak - z pozycji tele. szukaj urządzeń bluetooth po znjaściu  :mrgreen: z tego co pamiętam nokia krzyczała żeby sparować poprzez wpisanie kodu - bodajrze to są  cztery zera...

jansol - telefony go nie znajdują ale znalazł go mój HP IPAQ , po włączeniu wyszukiwania w Bluetooth Manager znajduje moduł / robię parowanie  i jest NARESZCIE  :ok:

ale moment - dlaczego sądzisz że nie działa bluetooth? nie umiesz go sparować z żadnym urżądzeniem? A włączyłeś ten odbiornik w tryb parowania - żeby był widzialny?

bikekowal - miałeś jednak rację  :ok:  , chociaż połowiczną  :wink:

jak parowałem tego swojego , to wszystko niby było w porządku ale po włączeniu np TT nie znajdywał urządzenia GPS , jak zacząłem parować ten drugi moduł GPS to najpierw wykasowałem dane poprzednika i jeszcze raz obydwa zacząłem parować i nagle pojawił się ten nowo zakupiony a mój dalej nie działa (tzn nie idzie go sparować z HP)

Panowie dziękuję za pomoc :ok:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 10:07:48 wysłana przez karoalex »

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Bluetooth i wyszukiwanie satelit ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:00:16 »
dziwne więc to jest  :mysli:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Bluetooth...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2011, 13:12:52 »
Może ten stary jest po prostu uszkodzony.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

karoalex

Odp: GPS Nokia LD-3W BT przestał działać Bluetooth...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2011, 18:07:23 »
chyba na pewno jest uszkodzony 

dziwi mnie to  , bo jak go odstawiałem był sprawny w 100%

leżał sobie około roku bezużytecznie  i był doładowywany na maxa , co 2-3 miesiące