bez jakich funkcji nie wyobrazacie sobie nawigacji? + pytanie o PL:) i wybór nav

  • 0 Odpowiedzi
  • 3963 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline LegiaWarszawa

  • **
  • 104
  • Sprzęt: I9100
Nie wiem, czy dobry dzial, ale chyba tak. Chcialbym dzis Was zapytac co CENICIE sobie w nawigacjach na ktorych jezdzicie.
Oczywistym jest fakt, ze przede wszystkim poprawnosc wyznaczania tras i szybkosc nanoszenia zmian liczy sie najbardziej zeby poprawnie jezdzic - tutaj chcialbym poprosic Was o opinie na terenie Polski - bo za granice nie jezdze i nie wybieram sie w najblizszym czasie.

Chce sobie potestowac rozne navi niezaleznie od platform, zeby moc wyrobic sobie opinie. Na razie uzywam Nokia Maps na 5800 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - wczesniej troche pojezdzilem na Automapie ktora, nie majac za bardzo stycznosci z navi uwazalem za wzór nawigacji... ale czy na pewno?:) Brak tej autompapy na androida to wedlug mnie blad autorow a i ku androida bede pewnie kierowal swoje kroki.

Czytalem sporo opinii dobrych o dwoch aplikacjach, ktore sa na pewno na mojego symbiana s60v5 (tutaj dodam ze sie bardzo pozytywnie zaskoczylem shellem SPB i moze to opoznic u mnie zmiane platformy - nie wiem tez czy sa one pod androida i pod wm6.5 czy wp7 ale nie rozdrabniajmy tego na systemy) - NAVI MN7 i Sygic Mobile bodajze w wersji 10. Chcialbym potestowac rozne navi nawet jesli na roznych systemach, zeby wybrac sobie jedna, ktora mi bedzie najbardziej odpowiadac - wtedy moze nawet wykupie licencje:)

Teraz moje uwagi/wymagania odnosnie navi:
1. W N5800 Nokia Maps brakuje mi jednej rzeczy - nie ma kilometra na drodze na ktorym jestem - trzeba sprawdzac na slupkach. Niby pierdola, ale funkcjonalna.
2. Fajnie, gdyby byly dokladne numeracje na mapie, ale jesli dobrze kieruje to bez tego da sie w miescie dojechac rowniez pod wskazany adres.
3. Wieksosc ludzi ceni sobie ustawienie alternatywnej trasy - rozumiem, ze jest to opcja, e przed podroza dodaje sobie druga trase i moge ja wlaczyc w kazdej chwili np jednym kliknieciem? :)
4. Bardzo by mi zalezalo na punktach POI - dokladnym i szczegholowym ich oznaczeniu - podobno ktoras z tych dwóch navi o ktorej wspomnialem pokazuje nawet JAKIEJ FIRMY STACJA BENZYNOWA jest w danym miejcu, mozna np wyznaczyc jazde do najblizszego Orlenu - taka funkcjonalnosc bardzo by mi sie przydala i najwazniejsze sa dla mnie elementy tras i rzeczy przydatnych podczas wedrowek - kina czy teatrry nie koniecznie ale dobrze by bylo gdybym mogl znalesc np tak jak w google maps jakies specjalistyczne sklepy itp.
5. To oczym wspomnialem - jak szybko dany producent zmienia dane w navi i jak czesto - kiedy np gdzies zamykana jest droga - ktora navi powie mi o tym najszybciej?

Zachecam do dyskusji - nie znalazlem jakiegos fajnego testu aplikacji GPS gdzie mialbym to wszystko podsumowane, platforma nie ma do konca znaczenia, jestem gotow zostawic tez Automape jesli bedzie sens:)
Pozdrawiam
ostatnio była: Nokia 5800, E72, Desire_Z, SGS i9000
jest: SGS II i9100 oraz Samsung Omnia W i8350
i narazie nie zamierzam zmienic ani na SGS III ani na Note2 :D