[wydzielony] Dylemat

  • 10 Odpowiedzi
  • 18639 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
[wydzielony] Dylemat
« dnia: Wrzesień 13, 2016, 22:27:33 »
No właśnie. Akurat wygasła mi licencja na aAM. Pojeździłem na Yanosiku, GoogleMaps i... dużej różnicy nie widzę.

Wyznaczają trasy nie gorzej, trafik nie gorszy (o to byłoby chyba trudno). Mniej pasujący interfejs. Ale to może wynik przyzwyczajenia. Może i gorsza baza POI (ale czy a pewno?).

Przy moich wymaganiach mogą zastąpić produkt AQ. I co robić? Pojeżdżę na nich, potestuję inne darmowe, może NaviExperta i w ciągu miesiąca podejmę decyzję.

Może ostatnio mieliście podobny dylemat?

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2016, 23:25:40 »
Jak masz ochotę to testuj jeszcze Waze. Darmowa online, społecznościowa, czerpiąca z google w razie braku adresu. Użytkowników coraz więcej. Sam osobiście bawię się nią ostatnio (mimo że mam wykupione NE). Sam możesz edytować mapy (przez edytor w przeglądarce), oczywiście w zakresie w zależnym od lvl na którym jesteś. Jest polskie forum. Możesz poczytać. W razie pytań uzyskasz odpowiedź bez problemu. Ma powiadomienia o patrolach, zagrożeniach i utrudnieniach w ruchu. Użytkowników ostatnio przybywa w dużym tempie. Nie zaszkodzi się pobawić. Polecam.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2016, 01:09:33 »
Kiedyś testowałem. Spróbuję czy mi przypasuje.

Dzięki.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2016, 15:01:44 »
Kiedyś testowałem. Spróbuję czy mi przypasuje.

Dzięki.

Ja się już całkowicie przesiadłem na Waze, bo jest prosta ale genialnie wyznacza najlepsze trasy i uaktualnia je w trakcie.  :wink:

Na zagranicę ale tylko tam gdzie jest b.drogi internet ma Sygic'a - bo licencja dożywotnia na cały świat za dwadzieścia parę ojro (kupiłem kiedyś w jakiejś promocji).

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2016, 17:42:01 »
Również jeżdzę na Waze od kilku miesięcy. Darmowo, znalezienie adresu jest banalnie proste. Również testowałem ją pierwszy raz ze 2-3 lata temu i nie spodobała mi się. Obecnie jest już wielu użytkowników, więc i zgłoszeń coraz więcej. Połączenie Waze + Yanosik i od roku nie używam CB.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2016, 19:27:50 »
Testuję Waze. Trasy krótkiej trochę się obawiam. Szybka dziwnie potrafi wyznaczać trasę. Zamiast kilometra mniejszymi ulicami znosi na trasę 4-5 km głównymi. Na pewno nie szybciej.

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:24:08 »
Ja mam ustawione szybka+ omijaj gruntowe. Używam od pół roku i jest ok. Czasem chwilę się zastanawiałem jak kazała zjechać z głównej ale parę razy nie posłuchałem i żałowałem. Wczoraj na chwilę włączyłem NE i szybko wróciłem do W. Grafika aż gryzie w oczy w NE. Tak więc ja zostaję na Waze. Pzdr

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2016, 01:00:11 »
Widzisz, a ja mam odwrotnie. Pcha na główne niezależnie od narzutu czasowego i kilometrowego.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2016, 13:43:57 »
Testuję Waze. Trasy krótkiej trochę się obawiam. Szybka dziwnie potrafi wyznaczać trasę. Zamiast kilometra mniejszymi ulicami znosi na trasę 4-5 km głównymi. Na pewno nie szybciej.
Ja się z kumplem postanowiłem zająć takimi dziwnymi trasami i robiliśmy testy. Ja jechałem dziwną a on standardowo tak jak zawsze jeździmy (trasy w Łodzi okolicach). Wszystkie próby kończyły się przewaga trasy dziwnej z Waze, a w dwóch przylądkach byłem absolutnie pewny że tak nie może być szybciej a jednak było.  :)
Suma summarum nawet jak czasem wyznaczy nie najlepszą trasę (mnie się akurat nie zdarzyło) to ogólnie jest baaaardzo dobrze.

Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2017, 08:45:57 »
Testowałam kiedyś waze i czasami prowadzi objazdem i denerwujące jest o to, że sporą cześć mapie zasłania przycisk z napisem "dodaj zdjęcie"...

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] Dylemat
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2017, 00:58:59 »
Testuję Waze. Trasy krótkiej trochę się obawiam. Szybka dziwnie potrafi wyznaczać trasę. Zamiast kilometra mniejszymi ulicami znosi na trasę 4-5 km głównymi. Na pewno nie szybciej.
Ja się z kumplem postanowiłem zająć takimi dziwnymi trasami i robiliśmy testy. Ja jechałem dziwną a on standardowo tak jak zawsze jeździmy (trasy w Łodzi okolicach). Wszystkie próby kończyły się przewaga trasy dziwnej z Waze, a w dwóch przylądkach byłem absolutnie pewny że tak nie może być szybciej a jednak było.  :)
Suma summarum nawet jak czasem wyznaczy nie najlepszą trasę (mnie się akurat nie zdarzyło) to ogólnie jest baaaardzo dobrze.
Wyznacz sobie trasę ze Spały do Łodzi. Zamiast przez Ujazd gna po ekspresówkach. Kilkadziesiąt kilometrów dalej i wątpliwy zysk pojedynczych minut.