Sony Vaio PCG C1F :) oraz Libretto 100CT :)

  • 5 Odpowiedzi
  • 8631 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sony Vaio PCG C1F :) oraz Libretto 100CT :)
« dnia: Kwiecień 07, 2007, 12:43:19 »
Witam!
Na forum,mało jest tematów dotyczących takich subnotebooków jak Sony Vaio PCG C1F i Toshiba Libretto 100/110CT.Napiszcie do czego wykorzystujecie te komputerki. Ja zakupiłem Vaio z myślą o bezprzewodowym internecie i MOBILNOŚCI :) , a Libretto mam jak narazie w częściach i za kilka miesięcy mam zamiar z niej zrobić porządny sprzęcior :]

Ps.Jak to jest z Windowsem XP na Vaio PCG C1F ??

Pozdrawiam Mateusz Kurowski

Odp: Sony Vaio PCG C1F :) oraz Libretto 100CT :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2007, 23:42:08 »
podaj gg do siebie (albo zagadaj do mnie 8888188), z wielką chęcią bym porozmawiał z człowiekiem, który uważa te sprzęty za kultowe ;D

Odp: Sony Vaio PCG C1F :) oraz Libretto 100CT :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2007, 15:58:52 »
OK :) , teraz mam inny problem... żadna karta WLAN jaką posiadam nie chce chodzić pod Win 98... , teraz męczę się z instalacją Win 98SE PL :) , ale nie wiem czy mi się uda ... to Vaio ,mnie zaczyna wnerwiać x]

A tak BTW: W moje posiadanie wpadła ładnie zdezelowana Libretto 100CT... i mam takie pytanko, ponieważ skombinowałem zasilacz(sam zrobiłem), i niby wszystko OK tylko:

- NIE MAM DYSKU
-NIE MAM BATERII
-LCD JEST ZBITY

Dioda od zasilania miga, dioda od ON też, ale nic więcej się nie dzieje, ekran nawet podświetlony nie jest... Potem jak znowu kilkam ON, to się wyłącza i słyszę Beep :)

Czy muszę wsadzić jakiś dysk ,żeby chociaż po Biosie poszaleć?

Pozdro Kura998

*

Offline Michal_T

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5 2017
Odp: Sony Vaio PCG C1F :) oraz Libretto 100CT :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2007, 20:17:55 »
Czy muszę wsadzić jakiś dysk ,żeby chociaż po Biosie poszaleć?

Dzisiaj odpalałem moje 50CT bez dysku i nie chciał wejść do BIOSu, dopiero jak założyłem dysk wszystko wróciło do normy - podejrzewam że z Twoim bedzie tak samo.

Dla zainteresowanych: Libretto bez problemów współpracuje z adapterem CF -> IDE, testowałem Compact Flash Kingston'a 2GB i Win98 chodzi bardzo ładnie. Dobrze tylko byłoby mieć wiecej ramu (>32 MB) żeby wyłączyć swap, wtedy nie zużywa się tak bardzo karta.

Moje Libretto używałem również z Gentoo Linux, niestety nie zadowalała mnie szybkość działania X'ow a Opie nie chce się skompilować na x86 :/ Szkoda bo Libretto + Opie to byłby niezły zestaw, zwłaszcza przy tak dobrej obsłudze hibernacji.

*

Offline Ralph_S

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Sony Vaio PCG C1F :) oraz Libretto 100CT :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2007, 13:49:00 »
Jeśli sie nie mylę to właśnie ja bylem poprzednim właścicielem tego SONY VAIO C1F, jeśli chodzi o internet bezprzewodowy to chodzi on na tym komputerze bez żadnych problemów.
Niestety o Windows 98 który jest na płytce RECOVERY  zapomnij bo nie znajdziesz nigdzie driverów do karty WIFI Asusa pod ten system.
Musisz zainstalować Windowsa 98SE albo Windowsa XP (najlepiej wersje LITE) i twoje problemy sie skończą.
Płytkę RECOVERY wykorzystaj tylko do stworzenia partycji systemowej oraz do instalacji oprogramowania na niej zawartego.
Napisane: Kwiecień 25, 2007, 13:22:12
Dodam ze mam jeszcze pól szafy starych komputerów i akcesoriów które powoli wysprzedaje na allegro, jeśli kogoś to interesuje to proszę o info.

P.S. Mam kilka modeli Psiona, HP 620LX, Casio FX-880P, IBM 755C, Sony Vaio PCG-SR21K, itp.
     

Odp: Sony Vaio PCG C1F :) oraz Libretto 100CT :)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2007, 18:42:31 »
Ralph_S ,tak dokładnie do moich rączek trafił twój Sony Vaio :), System Windows XP działa na nim wyśmienicie, bezprzewodowy internet także.Wszystko działa tak ,jak sobie wyobrażałem, mam tylko problem z obsługą wbudowanej kamery w XP... nie wykrywa mi jej...Myślę nad zwiększeniem ilości RAMu do 128MB :)

Pozdrawiam Mateusz Kurowski