Franklin e-bookman

  • 2 Odpowiedzi
  • 10870 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline memek0

  • ***
  • 340
    • ---
Franklin e-bookman
« dnia: Kwiecień 27, 2005, 17:06:43 »
Witam

Interesują mnie Wasze opinie o tym sprzeciku.
Dyktafon, mp3, ekran 240:200 4" , rozpoznawanie pisma recznego, jog-dial
Moze ktos uzywal?
Zastanawiam sie nad jakas alternatywa -polaczeniem pda z mp3. Ten model jest dosc tani [w PL jest zadko, jednak wtedy jego cena nie przekracza 200zl], ma funkcje rozbudowanego pda [naturalnie nie ma setek programow jak na palmos, jednak takze jest sporo].
Zastanawia mnie sprawa kart pamieci - czy w urzadzeniu jest blokada nie pozwalajaca na wlozenie wiekszej karty niz 64mb?

Przemek

*

Offline mustela

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
Franklin e-bookman
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2005, 16:16:28 »
Czesc,

Mam tego PDA od dluzszego czasu.
Moge podzielic sie spostrzerzeniami na jego temat.
Jest to troche stara konstrukcja. przewidziana byla jako slownik elektroniczny, i chyba jest jako taki jeszcze sprzedawany na ectaco.
Ma malo pamieci i jest troche wolny, ale poza tym to Ok.
nagrywa dzwiek w swoim formacie i odtwarza tez ze swojego formatu (przy transferze z pc na pda dzwiek jest konwertowany).
Kupujac go warto zaopatrzyc sie w karte MMC (niestety tylko takie obsluguje u mnie chodzi z 256MB chociaz dostep do directory karty ma strasznie wolny), zaoszczedzi to czas na wgrywanie systemu. PDA sprzedawane sa bez systemu (nie ma flasha) - ten trzeba wpierw zainstalowac sciagajac ze strony producenta. Po Backupie na karte mozna juz startowac z karty.
swietnie nadaje sie do czytania e-bookow - duzy ekran, duze litery, pomocny joypad.
Dzwiek audiofilski to to nie jest ale jak dla mnie Ok.
Programiki mozna w sieci znalezc, pozatym calkiem latwo sie go programuje  - w sieci jest darmowe srodowisko. zeby dowiedziec sie czegos wiecej wejdz na Yahoo groups. Tam jest pare aktywnych grup uzytkownikow.
Rada jak kupowac to z 16MB ram i z podswietlaniem.

Pozdrawiam
Mustela

Odp: Franklin e-bookman
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2010, 19:16:37 »
Witam
Własnie stałem sie szczęśliwym posiadaczem tego sprzęciku i byłbym bardzo wdzięczen za dostęp do drivera ebookman.sys . nigdzie nie moge go namierzyc a bez niego ani rusz. Mile widziana byłaby wrzuta na jakiś (rapid, megaupload, lub im podobne.)
dostępowy warez bo to sie chyba tak nazywa. Z góry dzięki i pozdro. dziadek 48