Zmiany na PalmPage

  • 7 Odpowiedzi
  • 1260 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiany na PalmPage
« dnia: Kwiecień 15, 2001, 22:30:00 »
Strona PalmPage rozwija się w dynamicznym tempie, co miesiąc oferując Wam nowe wiadomości i nowe usługi. W imieniu całego zespołu pragnąłbym zwrócić się do Was o pomoc. Musimy teraz obrać nowy kierunek rozwoju, gdyż konkurencja staje się coraz większa. W jakim kierunku powinniśmy się dalej rozwijać?




- Założyć mail listę informacyjną z wiadomościami?




- Poprawić funkcjonowanie giełdy?




- Założyć księgę gości?




- A może macie pomysł na coś innego?




- Co powinniśmy usprawnić?









Mam nadzieję, że wybaczycie nam drobne potknięcia, jakie mają miejsce na stronie, niemniej jednak powiem Wam, że cały zespół PalmPage stara się jak może, by jak najrzetelniej przedstawiać Wam dostępne informacje. Na pewno można naszej stronie sporo zarzucić, jednak pamiętajcie, że robimy to dla Was i staramy się jak najlepiej.

Zmiany na PalmPage
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2001, 07:43:00 »
Jest OK.




Myślę, że różnorodność poruszanych problemów i nadążanie za pojawiającymi się nowościami jest tym co każdy palm'owiec chciałby tu znaleźć (i nie jest to hymn pochwalny, .......... no może troszeczkę)




Pozdrawiam

Zmiany na PalmPage
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2001, 10:57:00 »
A mnie brakuje jakiegos obiektywanego porownania palmtopow z Palm OS i Win CE :)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Zmiany na PalmPage
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2001, 23:50:00 »
Myślę, że porównywanie platformy Palm OS i Win CE/PPC jest trochę nie na miejscu, ponieważ bardzo się różnią, jeśli chodzi o założenia w zastosowaniu każdej z nich. Sprzęt na Palm OS, to raczej organizery z "dodatkami", a Win CE/PPC, to PeCety w kieszeni, mające zastąpić notebooka, czy stacjonarny komputer podczas podróży.




Jak porównać 11 godzin pracy, do dwóch tygodni? Jak porównać złożony, wielozadaniowy, multimedialny Win CE/PPC, to prostego z założenia, opierającego się na kilku bipnięciach Palm OS? Jak porównać 80,000 aplikacji (Palm OS), to paru tysięcy(WinCE/PPC)? To jest inna klasa sprzętu (żadna nie jest gorsza, żadna lepsza, bo każda ma swoje wady i zalety, każda spełnia wymagania różnych grup użytkowników).




Bardziej racjonalnym by było porównywanie PPC z Psionami, a żadną z powyższych platform nie zajmuje się palmpage.pl, więc myślę, że takie się chyba nie pojawią. :)









Dla poważnego serwisu absurdem by było wstawianie księgi gości, to się robi dla amatorskich stron domowych(Stasiu's Homepage, coś o mnie, o moim chomiku Eustachym i jak wyjadam ze Snickersów warswę mleczną) :)









Myślałem może o wersji zubożonej graficznie, przystosowanej dla przeglądarek PalmOS (choć nie widziałem wersji AvantGo, więc może ona jest taka) - bez grafiki, sam tekst, prostszy układ menu, może wersja WAP?









Może Weekly Newsletter? Możliwość ustawienia przez użytkownika, z ilu dni chce widzieć newsy (czasem strona ładuje się dość długo, bo łącze serwera chyba nie należy do demonów szybkości ;) )









To nie wymagania, tylko sugestie, myślę że jednak wartę przemyślenia, a do zrobienia są na pewno :)

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Zmiany na PalmPage
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2001, 00:13:00 »
Z mojej strony dwa grosze - czy możecie dodać jakiś stały artykuł o tym co dopiero wyjdzie: chodzi mi szczególnie o clie i 505. Jeśli nie artykuł to choć galerię, miło jest odesłać wielbicieli Pocket PC do ładnych zdjęć i powiedzieć - już niedługo panowie, już niedługo :)









Mac - stronka w Avantgo jest ok.

Zmiany na PalmPage
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2001, 06:30:00 »
Jesli porownanie Win CE i Palm OS jest niezbyt dobrym pomyslem, to moze warto by choc wiecej napisac, uzytkownik o jakich wymaganiach, planach itp. powinien wybrac ktora platforme.










*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Zmiany na PalmPage
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2001, 16:12:00 »
Dobrym pomysłem byłoby umieszczenie na PP emulatora. Jest to chyba najlepszy sposób aby bez lirycznych wypowiedzi przekonać ludzi że to działa i jest warte zachodu. Osobiście, tak jak pisałem na ircu, wciągnąłem się dzięki temu że na stronie LukasH'a było kilka programów i właśnie emulator. Programy obecnie nie stanowią problemu, mamy w Polsce kilka stron z softem (choćby mirror tucowsa), znajdą się też romy (bo trzeba sobie pomagać, no nie :), a sam wiem, że są polskie strony, które emulator mają. Nie będę robił nikomu tu reklamy, po prostu wolałbym żeby to było u was.









Pozdrawiam wszystkich

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Zmiany na PalmPage
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2001, 21:47:00 »
-zmienić sondę (co wolisz - clie, 505, 500, handera)




-dodać stały link do programu telewizyjnego na www.palmtv.tnt.pl




-dodać takie coś jak lista użytkowników na www.pda.pl









pozdrawiam